Shtoni komentin tuaj
Emri
E-maili
Komenti
Shėnoni numrat qė i shifni

(Vërejtje: komentet e pahijshme do të fshihen. HTML skriptat nuk lejohen)
Komentet e deritanishme
Zenel  (05.01.2015) - 24245
Dashta te ju pershendes e pytja ime eshte ashtu si per kompjuter qe e keni ber macromedia faljen e Namazit a skeni mundesi per tlefona te menqur me be per androdit apo iso iphone qe kush shpreh deshir te instaloj namazin duke fal te mesoj nga telefoni respkte e allahu ju shpeblefte juve.

Lorand  (03.01.2015) - 24233
Allahu eshte 1

jetmire kosumi  (20.11.2014) - 23895
ka vetem nje zot vetem ai din te fal

shqipe   (05.10.2014) - 23540
selam alejkum dua me filluar mu fal po nuk di ju lutem me kshilloni allahu ju shperbleft

ermir hoti  (02.10.2014) - 23536
Dua qe Te falem por nuk di ju lutem me jeni nje argument ,

ermir hoti  (02.10.2014) - 23535
une dua qe te ninoj ne bajram por se di oren se kur duhet

ermir hoti  (02.10.2014) - 23533
ne sa ore duhet qe te ninoj per naten e bajramit

Fatos  (24.09.2014) - 23525
Selam Alejkum te nderuar a kish pas mundesi te njejtin aplikacion per faljen e namazit me ber edhe per kosov per me hap ne pc

Faton  (18.08.2014) - 23451
Asalamu O Alaikum,

9.5 vite drit barazohen me 88646400000000 km

Artenisa  (23.07.2014) - 23441
Dua qe Te falem por nuk di ju lutem me jeni nje argument ,

BUTRINTI  (20.07.2014) - 23438
ZOTI TE SHPERBLEFT ME TE MIRAT QE I KA KRIJU TY DHE GJITH MUSLIMANT SHUM E VERTET ESHT QE DUHET TJU NDIHMOJM TE VARFURVE DHE TE BEJM AT QE NA E LEJON FEJA ZE NE JEMI ROB TE TIJ DHE VETEM I MADHI ZOT MUND TE NA RUAJ DHE TE NA MESHIROJ POR DUHET EDHE NE TE JEMI BESIMTAR

Adonis  (20.07.2014) - 23437
All-llahu ju shprebleft shum faqe e mir ju prift e mbara

edona  (17.07.2014) - 23435
Es-selam Alejkum
Paqja dhe meshira e All-llahut qoft mbi ju e ju shpėrbleft me tė mira tė kėsaj bote, me tė mirat tė Ahiretit dhe ju mbroft nga zjarri i xhehnemit pėr punėn qė e keni bėrė. All-llahu qoft i kėnaqur me ju...

Dimi   (16.07.2014) - 23432
allahu ju shperbleft shume faqe e mir

Adis  (16.05.2014) - 23391
Migjen nėse nuk di me u fal arabisht tė pranohet edhe shqip por duhet ta mėsosh arabisht. Kjo ėshtė njisoj si me i than kompjuterit njehsor ose psh termet medicinale me i pėrkthy prej latinishtes nė shqip e humbin pėrkthimin dhe universalitetin. Poashtu edhe emri yt MIGJEN nuk ėshtė nė gjuhėn shqipe, por ėshtė shkurtesė e MILLOSH GJERGJ NIKOLLA - pra Millosh Gjorgje Nikolla. Po ta pėrkthejsh at emėr nuk ka kuptim nė gjuhėn shqipe. :) kalofsh mir.

Migjen  (16.05.2014) - 23390
es selam alejkum kam nje pyetje:
a mu pranohet me fal namazin ne gjuhen shqipe
nese jo pse ?
Faleminderit.

Hoxha  (15.05.2014) - 23388
Ibrahim lirisht bashkangjite namazin e akshamit me jacinė.

ibrahim   (15.05.2014) - 23387
es selam alejkum kam nje pyetje: jacin a ka mundesi me e fal ma heret se jam ne pune?

flm allahu ju shprebleft

leonis  (14.05.2014) - 23383
Es selam Alejkum
Allahu iu shperbleft sepse me kete un po mesohem ta fal namazin

jeseti  (25.04.2014) - 23379
Allahu ju shperbleft me xhenet per punen qe keni berė ne kete faqe.......

Ebu Bekėr  (20.04.2014) - 23375
Es selamu aleykim

All-llahu ju shperbleft vėllėzer
Insh'All-llah .. Shum miir ppo me pelqen qe e keni qel ket Web-Faqe

Tarik Slezoviq  (16.04.2014) - 23373
Shum website i ndihmushem per te u falur.
Allahu ju shperbleft per punen ce e keni ber

shpend  (15.04.2014) - 23371
S. A. A ėshtė e mundshme qė faljen e namazit me animacion tė punojė nė S4 android pasi unė e provova por nuk funksionon dot. Allahu tė ju shpėrblejė.

enis  (14.04.2014) - 23370
allahu ju shperbleft

halit berisha  (06.04.2014) - 23367
bismilahi rrahmani rrahim falemendrimet tona iqofshin alahut meshirplotit meshir bersit

lifa  (25.03.2014) - 23355
Allau ju shperbleft per keto te mira :) jam duke i mesuar edhe disa dov te reja por kisha pas nevoj per keshilla sa i perket faljeve te namazit flm.

shaban  (15.03.2014) - 23348
shkrujmani ezanin e sabahut drekes dhe te akshamit se kam Shum qef me thirr ezanin po per mu fal pi harroj dovt shkrumni do ma tė qė mundem mi majt mend selam qlejkum

Pellumb  (10.03.2014) - 23344
Ma sha'allah sa mire e paskeni paraqitur faljen e namazit. Ishalla zoti va shperblen shperblen me te mira gjithmone.

Blerina  (03.03.2014) - 23341
Pershendetje,
Me duhet t'i coj menyren e faljes se namazit nje te afermes sime qe nuk eshte ne Shqiperi. A ka ndonje broshure ose dokument ku pershkruhet qendrimi i femres gjate namazit, ashtu sic eshte edhe per meshkujt.
Allahu jua shperblefte!

atdhe   (23.02.2014) - 23340
a mund ta krijoni edhe nje takvim per kosoven?

Mergim Delija  (17.02.2014) - 23332
Lavderimi i takon vetem zot,dhe se Muhamet a.s eshte i derguari allahut.
Faliminderit per gjithqka qe puplikoni ne kete faqe

nuriman salio  (16.02.2014) - 23331
sekam

Zenelaj  (12.02.2014) - 23329
Es selam Aljekum,

Si mundem me i pas 5vaktet e Namazit komplet? Sikur se ishte Namazi per Fillgjestar?

Ju faliminderit.
Es selam

enver maloku  (22.01.2014) - 23328
kudo qe jemi me allahun e latemadherishum e kemi ma lehte veq mose harroni kombi eshte me I vlefshum se sa vllazrit muslimon me ngjyre tjeter- zezak

sara aliu  (10.01.2014) - 23327
kjo feja e vertet keni frik allahun

xhemati tabligh   (09.01.2014) - 23326
ALLAHU JUA SHPERBLEFTE PER DAWATIN QE BANI ME RESPEKT XHEMATI TABLIGH SHQIPTAR

xhemati tabligh   (09.01.2014) - 23325
Mashaallah Dawet shqipria allahu jua shperblefteper Dawetin

emrush arifi  (02.01.2014) - 23324
allahu jushperblevt kush ekaqit ket per fillestart

Adrian  (13.12.2013) - 23323
shume mir po a kishteqene mundur lutjet nga nje damas me pas mundsi mei rikthy e ne ket meny doti degjojm e mesojm ma shpejt

Florida   (11.12.2013) - 23322
Mir shum

Arsim  (04.12.2013) - 23321
Selam Alejkum ju shperbleft Allahu

ramadan demiri  (01.12.2013) - 23320
selamu alejkete.te qjidheve besimtaret musliman shqiptar pse jane largua nga allau nesi shqiptaret largohen nga islami to na denoj allau xh.sh kdheuni tek islami se feja islam eshte e paster e ebel e bukur feje e paster ju lutem shqiptareve qe ti kdhehen islamit selamu a lejke.?

ramadan  (01.12.2013) - 23319
a duhet te festyojm ditelindjen po jo

arditta@hotmaail.com  (01.12.2013) - 23318
selam alejkum

negjmije  (22.11.2013) - 23316
selam alejkum
jag e intersuar per faljen e namazit per te lexuar kuranin ne gjyhen shqipe
po ashtu kam shum deshir ti mesoj dovt shqip sepse ne arabisht nuk kuptoj asgje

jan shum qe nuk dihet se si te vazhdoj nga e para kam deshir ta kem kuranin ta lexoj

eroll   (22.11.2013) - 23315
ALL-LLHU qoft me ju o vllezer musliman

Shqipja  (12.11.2013) - 23312
PERSHENDETJE besimtar te islamit ooo njerez te All-llahut te madherishem!!! Aman me tregoni se tja nis te falem sepse nuk kam haber!!! Jam 21 vjece dhe kam deshir te informohem dhe ta praktikoj islamin jo pse kam ber mekate por se kam nje zemer dhe shpirt te paster dhe njerzit e paster jan muslimanet pershendetje All-llahu n'a ndihmoft dhe meshiroft shpirterat

Kefser  (11.11.2013) - 23311
A muj mi fal farzt pi te sabaite der takshamit e pastaj me fal jacin e me bo duvan kur skam koh

lutfi Avdili  (04.11.2013) - 23310
si kishte qen ma mir te festohet sonte nata e vitit te ri ne fen islame

lulzim  (16.10.2013) - 23308
Selam alejkum

sofia  (19.08.2013) - 23303
jam 13 vjeqare pata deshir me dit deri ne cilen mosh femijet nuk mbushen gabime

Genta  (23.08.2013) - 23302
Kjo faqe qenka jashtzakonisht e bukur.

Mirlinda  (19.11.2013) - 23301
Allahu ekber

Fisnik Misimi Musliman <3  (14.12.2013) - 23300
Sa Ora Duhet Mi Fal Pes Vakete

fitore   (19.01.2014) - 23299
gjėja ma e mir ne Jet qe e bon esht falaja e namazit

Fadil  (12.10.2013) - 23298
Selamu Alejkum


lumi  (19.11.2013) - 23297
emri lorent qfar kuptimi ka

redon  (25.11.2013) - 23296
edhe un dua te te behem si ju

egzonit  (23.11.2013) - 23295
allahu nadimof tegjithve muslimaneve

rabije  (04.12.2013) - 23294
Eselam alejkum a ka mundesi memi dergu ktu ne ket adres
Ne sa ora me fal sabahun
E tjerat rend edhe qka asht ma let si fillim me u fal.. ju pershendes e Allahu ju shlerbleft amin..bamani hallall..

chucky  (18.01.2014) - 23293
selam alejkum staf i nderuar edhe unė kam nje faqe me permbajtje islame kisha dashur tė dij se si mund ta postoj broshuren per faljen e namazit ne webfaqen time

Bleond B Makolli  (01.12.2013) - 23292
dua te mesohem te falem

Bleond B Makolli  (01.12.2013) - 23291
dua te mesohem te falem

belong  (09.11.2013) - 23290
pse nuk i kini shtu aty ku munesh mu fal P.Sh te jacia edhe qysh duhet per rekate !

besarti  (24.11.2013) - 23289
web shum i mir kto jan vaktet a namazit http:**www.namazvakti.com*Main.php?cityID=68809

rafetahiraj@yahoo.com  (06.12.2013) - 23288
me pelqejne shume

Ebu Beker  (19.08.2013) - 23287
All-llahu Ju Ruajt Insh'All-llah
Shum Faqja e miier All-llahu Ju Ruajt

senat  (13.08.2013) - 23286
shum mir zoti i shperbleft te gjith muslimant dhe i udhzoft ne ruk te drejt e selamu alejkum.

arte idrizi  (29.09.2013) - 23285
tedua dardanivica me gagica

arte idrizi  (29.09.2013) - 23284
tedua dardanivica me gagica

arte idrizi  (29.09.2013) - 23283
tedua dardanivica me gagica

arlind smajlaj  (06.02.2014) - 23282
Shumm I mir koka

mentor  (23.01.2014) - 23281
une dua ti mesoj dovat e namazit

azra   (21.07.2013) - 8889
dua pergjigjen e ksaj pyetje aesht gjyna me flejt deri drek me tregoni

besart  (19.07.2013) - 8872
ju lutem te na tregoni se ne sa ora duhet te eshte syfyri jam ne gjermani ne siegen ju lutem te na kltheni pergjigjje te faleminderit

ajshe  (15.07.2013) - 8840
e selam alykum rahmetulla bereketehu ju urojme te gjithve muslimanve muajne e madherushem te ramazanite

gjejlane  (10.07.2013) - 8833
ju lutem te na tregoni se ne sa ora duhet te eshte syfyri jam ne gjermani ne siegen ju lutem te na kltheni pergjigjje te faleminderit

altina  (10.07.2013) - 8832
shum e dua a t
a


ylberi  (08.07.2013) - 8831
ne
cil ore fale sabj e dreka eaksham

enis  (06.07.2013) - 8824
si jane kamentet

edonisi  (30.06.2013) - 8817
kjo fe osht ma e mira ne bot ajo fe osht islame

fatjona  (28.06.2013) - 8809
Allahu ju shperbleft shum web faqe e mir ,njerzit kan nevoj per kete veb faqe

Xhovana  (25.06.2013) - 8801
Mendoj se falja e namazit eshte dicka e mire

Fisnik  (23.06.2013) - 8796
PO ME DESHMU BESIMIN E VET DHE ME FOL HAKUN SE PSE MUSLIMANI DUHET JET I DREJT E JO DYFTYRSH OSE MOHUES I TĖ VĖRTETĖS E JO VEQ ME E QUJT VETEN MUSLIMAN.

Fisnik  (23.06.2013) - 8795
JU PĖRSHĖNDES TĖ GJITHVE DHE JU DĖSHIROJ DEVOTSHMŹRI NĖ BESIM SE PSE MUSLIMANI VETĖM ME NAMAZ E ME VEPRA TĖ MIRA E DĖSHMON BESIMIN E VET!

ilir switserland  (20.06.2013) - 8791
selam alejkum
te gjithve ju prsh jeni ne rug te drejt ..

shpetim   (20.06.2013) - 8790
a ben mema kthy pergjigjjen

shpetim  (20.06.2013) - 8789
selam alejkum un jam 12 vjeqar dua te ngjinoj per ramazan a eshte sevap

motra  (19.06.2013) - 8785
selam alejkum enfali tespi namazin para ghumas secilen ghuma por kam frig mos baj danji bidat veq kur kam koh elo julutem metregoni selam alejkum

Gezime  (16.05.2013) - 8596
si falet namazi i nates

Gezime  (10.05.2013) - 8500
selam Alejkum deshta me dit a esht bidat ngrehja e tespive gjat namazit

durajet  (03.05.2013) - 8415
un edua shum faljenenamazit

flamur  (21.04.2013) - 8282
un dua mu msu mu fal

Hashim  (21.04.2013) - 8281
selamalejkum werahmetullahi webereketuhu allahu ju shperbleft pe po kontriboni per hapjen e kesaj feje siq osht islami edhe deshta muju vet a kini softver per mobil per ezan sikur ne pc qe osht nese ka mundsi muma kthy pergjigjjen ne ket ad hashim_llumnica@live.com

zyrafete  (16.04.2013) - 8239
jom ni motet nga gjermanija kom ni pytje jom filestare qe une i fali 5 vaktet jum shum elumtur po nuk po di qaq mir e potutna mos po gaboj najsen se edhe qikat e mija jon 9 veqare nijona10 tjetra e as atu spo din po pomunohem qe ti mesoj po potutna mos po hi naj sen ngjynaju kisha lut mem tregu per kit gjer qa kish te boj

zyrafete  (16.04.2013) - 8237
zoti ju shperbleft

donjeta iseni  (30.01.2013) - 7799
Dua ndihmen e Allahut mos tna shoj dore kurr

muharrem rexhepi  (29.01.2013) - 7797
jom shum ilumtur qe jakum nis mu hal qe dy dymaja jom dui fal falemderona zotin qe maka qu ket mene edhe jom nrejtu ne rrugen ezotit ju lutna te gjith te rinve te tefalina namazin

abdilaqim  (18.01.2013) - 7781
allahu ju shprbleft

flora  (09.01.2013) - 7762
Selam Alejkum Motra Dhe Vellzri shum me pelqen web faqja Zoti ju shperbleft

kaltrinnnaa  (03.01.2013) - 7757
Selam Alejkum Motra Dhe Vellzri faliminderimi i takon wetem Allahu se usht me i madhi jam e knaqur se jam musliman o ALLAH Namazin kurr Sdu Te Harroj o ALLAh Ku Do Qe jam Ku Do Qe Shkoj te Jem Me Ty AMIN


Majlinda  (01.01.2013) - 7754
Mos E Harroni Namazin O Ju Muslimanet E Udhzuar Ne RRuge Te Drejt Allahu Ju Mbrojt

Erza  (01.01.2013) - 7753
Allahuu eshte i meshirshem

Moderatori i Komenteve  (24.12.2012) - 7713
Ju lutem rrespektoni rregullat:
Kėtu bėhen komente pėr faqen faljaenamazit.com!!
Komentet, pyetjet qė skan tė bėjnė me faqen faljaenamazit.com nuk lejohen!

Tė gjitha pyejtet qė i keni mund tė drejtoheni nėpėr forum islame.. ose tė pyesni Hoxhallart lokal!

Ju lutem mos shkruani marrina!

Afrim Ademi  (24.12.2012) - 7704
MashAllah shumė punė me vlerė tė madhe. Allahu ju begatoftė!

emrah   (14.12.2012) - 7684
SELAM ALEJKUM WE RAHMETULLAH

aferdita   (02.12.2012) - 7664
SELAM ALEKIM

neritan  (29.11.2012) - 7659
i lutem allahut cdo dit cdo ore cdo second te jetes time te kem shendet dhe nje pun dhe te respektoj rregullat e tij allahu me bekoft amin

neritan  (29.11.2012) - 7658
allahu me ndihmoft te ec ne rrugen e drejt amin

aURORa  (24.10.2012) - 7601
PERSHENDETJE

elma  (11.07.2012) - 7121
te dua allah

albna ajeti  (09.07.2012) - 7118
kometi jem eshte ti lutem zoti qe gjdo fukarajse edhe gjdo te smuti tja largoje smundjte edhe dhymte edhe na ti tutem zoti ton q ena ka fale dhe kena me shire shum per ta ken ne voj eper ta qe jan musliman dhe ta majn fejn ton qe ekan te pastere

teuta  (16.06.2012) - 7102
shum tbukr fjalt e namazit nu prshdes selm alikim

anesa  (12.05.2012) - 7028
Allahu i shperbleft me te mira

lumni   (25.04.2012) - 7005
ALL-LLAHU EKBER

Viola  (22.04.2012) - 7001
Une Po Dua Te Msohem Per Tu Flur Se Mos Mu Fal So Mir

djellza   (21.04.2012) - 7000
Allahi eshte me i madhi

florentina  (11.04.2012) - 6978
une dua shum faljen e namazit ajo me mesoj shum dove ato qe ishin me te bukura se xhdo njeri-tjeter une dua faljen e namazit shum dhe zotin edhe muhametin a.s a ta ishin ne zemren time kurr nuk do ti harroj i dua me shpirt e me zemer ne dashurin time jan ato nuk doti ahrroj fjalen me te miren BISMILAHE RRAHMANE RRAHIM DHE ESELAM ALEJKUM ME RAHMETULLA


lutfije  (01.04.2012) - 6962
selam alkem une i fali 5 kohet e namazit

blendi  (29.03.2012) - 6954
Gėzohemm qe jem musliman allahu na ndimoft te gjithve

arian  (17.03.2012) - 6928
shum e mir

esa_sejdiu@live.com  (17.03.2012) - 6925
te lumt na per allahun si na ka fal

albana  (17.03.2012) - 6924
po dovt jan me te mira

albana  (15.03.2012) - 6921
falimidrit

albana  (15.03.2012) - 6920
falimidrit

albana  (15.03.2012) - 6917
o allah runa te gjithve boten o zot nimona

emira  (14.03.2012) - 6914
o allah ruena

zarife.  (09.03.2012) - 6898
o allah mi ruan femijet nga rruget e kqija.

Meti  (06.03.2012) - 6875
Hana es selam alejku moter,
Allahu xh.sh ju dhashte durim-saber dhe ja lehtsoft dhimbjet Xhemajlit edhe e sherofte,amin
Vetem duaja moter mundet ta ndrroj gjendjen per ne te mire prandaj vazhdoni me dua poashtu ju kishe sugjeruar sa ma shum selavate per Pejgamberin tone Muhamedin a.s. dhe kerkoni falje Allahut xh.sh. ne mes te salavateve.Allahume saliala sejjidina Muhamedin ve ala ali Muhamed.

hana   (06.03.2012) - 6874
burin e kom te smur nga nj smundje e rand cancer ne mushkni per disa jav asht ne spital e deshta me u lut per ta qe zoti ati kofshum fal ti ja zvoglon dhimbjen se as mjekt nuk po mujn me i ndihmu une ato dov sa i di po ja kndoj po ju lutem edhe ju ti knoni atij aj quhet xhemajl

hysen  (01.03.2012) - 6859
allahu usht i madh

Agnesa  (28.02.2012) - 6856
Allahu eshte me i madhi nuk ka zot tjeter perveq tij

Agnesa  (28.02.2012) - 6855
All-llahu eshte me i madhi,
All-llahu eshte me i madhi,

Deshmoj se nuk ka zot tjeter perveq All-llahut dhe se Muhamedi A.s eshte rob dhe i derguari i All-llahut

egzona  (21.02.2012) - 6845
Jeni te mrekullueshem allahu ju bekoft keni nje faqe me qellim shume te mire e te paster kjo faqe i shtyn shume besimtar drejte fese islame Allahu ju shperblefte

mergim   (19.02.2012) - 6842
selam alejkum

alejna  (14.02.2012) - 6822
eselamu alejkum zoti ju shperbleft per ket wep te mrekullushem si shperblim per keete web qof xheneti

leonita  (03.02.2012) - 6795
selamu alejkum ju pershendes nga zemra inshallah na i qel dyert zoti e zoti kabull jau boft allahu kush falet gjithmon edhe kush ninon zoti i rujt ju pershendes me gjith zemer

todd  (24.01.2012) - 6783
beautiful!!!!!

shuajb emer ne kur-an  (23.01.2012) - 6772
Eeselam alekum pejgamberėt pėrmendur nė kur-an janė 28.Adem.Idris.Nuh.Hud.Salih.Ibrahim.Lut.Ismail.Is-hak.Davud.Sulejman.lljas.Eljesa.Janus.Jakub.Jusuf.Shuajb.Ejub.Dhulkifl.Zekerija.Jahja.Musa.Harun.Isa{Uzejr.Llukman.Dhulkarnejn}dhe MUHAMMEDI Alejhimus-selam

shuajbi  (22.01.2012) - 6767
eeselam alekum o pa islam nuk ka njeriu jet i lumet aje qe i fal 5 namazet rrugullisht edhe po du me dit emri shuajbi a ėsht emer musliman all-llahu ne falt krejtv muslimanet

leme   (17.01.2012) - 6753
perse ne te gjith muslimanet thojm qe jem por nuk dim ose duam te falemi nje dit te gjith nje jet to te ndrrojm askush nuk ejetoi ket jet pa ulut njeher bile te allahu skem ku shkojm prej tij iqofshmi fal
besoj dhe do te besoj gjitheher ne zot

erza   (07.01.2012) - 6730
shum bukur ishalla i din edhe 100 te tjera nese don zoti

xona  (29.12.2011) - 6714
falne namazin nese doni mo kon mik i zotit

shejnaze hasani  (27.12.2011) - 6712
selamen alikem ju pershendes te gjith ata qe e dojn allahun dhe qe besojn ne allahun qe i vetm aj asht nje ne ket bot dhe qe aj naj ka krijua te gjitha gjerat qe ikem dhe gjith te mirat qe ikem pas dhe qe i kem sod ishalla allahu jav ndriqon rugen te gjith ve nat te mir

bardhi  (25.12.2011) - 6705
bravo veq vazhdo je numer njo]

suel ahmeti  (24.12.2011) - 6698
falja e akshamit eshte e buku r akshami eshte namazi me i mir

flora  (21.12.2011) - 6680
pėrshėndetje

Suad  (20.12.2011) - 6678
ALL-LLAHU ju shperbleft me xhennet,per kete faqe te mire,dhe ndihme per ata te cilet kan nevoj per ndihmen e faljes se namazit

blerina  (19.12.2011) - 6672
ju pershendes te gjithve alekum selam

Fatmiri  (15.12.2011) - 6662
un e adhuroj fen islame me shpirt po veq njo o vllezer tju them se dikush veq per sy e faqe shkon ngjami e i fal 5 vaktet e bon zi e terr e tani kishe po falna veq nasht se allahi e she e ja kthen nkit dunja se len konin per nat dynja selam alejkym te gjithve

sara  (15.12.2011) - 6659
selam alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu allahu ju shperbleft per ket pun dhe ju a shtoft pasurin

shpresa  (23.11.2011) - 6565
All-llahu ju shperbleft per ket pun te mir qe keni ber,

shqipe nga Gjermanijas  (21.11.2011) - 6557
SELAMUN ALEJKUM Un deshmoj se nuk ka zot tjeter perveq ALL-LLAHUT dhe se muhamedi esht i derguari i tij ...

Alejkum
Selam

besnik  (13.11.2011) - 6537
zoti i madherishem ju shperblefte se keni ber shum pun te madhe me ket web faqe

arbana  (11.11.2011) - 6523
e selamu alejkum zoti ju shperbleft per kete faqe te mrekullueshme

ana  (08.11.2011) - 6508
shum faqe e qelluar

nazmi  (05.11.2011) - 6495
urime dhe gjith te mirat te gjith muslimanve festa e kurban bajramit

shukrija36@live.de  (05.11.2011) - 6492
urime tegjith muslimanve festen e kurban bajramit

rahim   (05.11.2011) - 6491
urime te gjidhe shqiptarve festen e kurban bajramit

niti  (05.11.2011) - 6489
uriime festa e kurban bajramit

Agnesa Ēeku  (05.11.2011) - 6485
Urime te gjithe muslimaneve Festa e kurban Bajramit

jehona  (03.11.2011) - 6470
urime festen e kurban bajramit qofshi ma fat e me begati dhe me jet te lumtur gjith populi shqiptar ja uroj feste e bajramit

FLAKRON  (02.11.2011) - 6460
E DUA ALLAHUN

shqipe nga Gjermanija  (21.10.2011) - 6431
Selamun Alejkum
Falėnderirni i takon Allahut. Selamun Alekum.

leutrim  (20.10.2011) - 6429
E adhuroj ALLAHUN qe na ka kriju Edua fejen (MUSLIMANE) ALLAHU I udhzoft ata qe si permbahen fejes

enver  (18.10.2011) - 6426
s,a zoti ju bekoft qe jav ka jep mundesin edhe permes internetit me mujt kudo qe gjindesh me i mesu rregullat e all llahut ati i kofshim falshum me ka pelqy naten e mir

endi  (16.10.2011) - 6420
ooo zot imadh te dua me gjith zemer o zot ti per neve je nje zemer edhe xhamija neve na dihmon per knon perdova edhe zot ti je i pari te dua me gjit zmer zot im zot im te dum por ti neve na ki lind kush tjete

besim  (13.10.2011) - 6407
zoti i bekoft ata vllazer qe na nimut me ket faqe e kam fillu namazin allahu ju shperbleft

kosovare  (10.10.2011) - 6392
mua edhe pse jam e vogl me pelqen namazi shum e adhuro me gjith zemr aj qe e fal namazin e adhuroj shum ky asht komenti im dhe ju uroj suksese

Besa  (05.10.2011) - 6388
Selam Alejkum vellezer e motra sa i perket fes islame feja me e bukur esht edhe shum e paster ne e gjitha aspektet sa i perket moralit ata qe jan musliman e kan edhe zemren e pasur i pash hsum shenime ktu esht hera e par qe kycem sa i perket kosovari qe kishte shkru koh me heret ju kisha lut ata qe si perkasin ksaj fe te mos ofendojn ktu faleminderit mirkuptim

Mediha   (05.10.2011) - 6387
SELAM ALEJKUM VLLEZER , EMOTRA BESIMTARE FEJA ISLAME ESHTE FEJA E SHPALLUR NGA ALLAHU XH.SH . ESHTE FE E PASTER LAILAHE ILALLAH MUHAMMED RESULALLAH

shqipe nga Gjermanija   (24.09.2011) - 6365
SELAMUN ALEJKUM... ALL LLahut ju lutem te na ruaj nga veprat e te kqijat edhe na fal gabimet qose i bajm pa deshir ju falenderoj shum per ndimen qe keni pas mundesi te na hapni kit faqe zoti ju shperbleft. Selamun Alekum.

shqipe  (24.09.2011) - 6363

SELAMUN ALEJKUM

kosovare  (22.09.2011) - 6362
un deshmoj se nuk ka zot tjeter perveq ALL-LLAHUT dhe se muhamedi esht i derguari i tij

Izet   (21.09.2011) - 6361
zoti ju shperbleft

Lireta rama  (21.09.2011) - 6360
ALL-LLAHU u sperbleft me te mirat e tii per kete faqe dhe kto te gjera te mira qa na ndihemonii qe tii mesojm.. ELHAMDULIAH fejaa jon .,Feja me e bukur Muslimane ka filluar te forcohet..

mediha   (20.09.2011) - 6358
selam alejkum motra evllazer besimtar -e pendohuni dhe besoni vetem ne Allah xh.sh. ai eshte qe sheh te miren ete keqen ai eshte meshirusi , krijusi, bamiresi yn lutjuni Allahut xh.sh. ai e don kur robi ti lutet e beson vetem ne Allah Lailahe ilalah muhammed resulallah

zeshkanja  (17.09.2011) - 6352
kam kalue shume vite pa u falur,,, po besoj se te kthehesh nga rruga e zotit kofshim fal kurre nuk ashte von............tash e ndiej veten ma te qet shume me te qet kete e baj vetem per zotin se ai shume me ka ndimuar ne kete jete,, shume i falenderoem vetem zotit dhe fmive te mi

Shqipe  (17.09.2011) - 6348
Selamun Alejkum
Deshiroj te di a osht haram te shkojm te hogja edhe te shkrujm hajmali ... un nuk po muj me kuptu se shum njerzi kom degjua qe thojn osht haram me shkru hajmali e un nuk po muj me kuptu qe ati i thojn hogj e haram osht me shenu ju lutem me zemer kush munet me ma kthy pergjigjen:Selamun Alekum

Shqipe  (17.09.2011) - 6347
Selamun Alejkum ..jo shum e lumtur kur e hapi ket faqe edhe e lexoj te gjitha pytjet qe kom nevoj per fen ton ma te bukur jom ne gjermani edhe me mungojn shumm gjera qe nuk i kem ketu per te ditur ma shum per fen don po shyqyr zotit na ka ardh mundesija mi lexo te gjitha gjerat qe na duhen...ju pershendes shumm edhe lumet ju kush e ka hapur kit faqe per ne edhe per te gjith ....
Selamun Alekum

Vahide  (16.09.2011) - 6342
SELAMUN ALEJKUM
ELHAMDURILAH, pėr kėtė faqe tė bukur pėr fillestar,jamė nė moshėn 49 vjeēare, sikur tė kishim patur mė herėt ndoshta do tė kishim arritur shum me namaz, por nuk ėshtė vonė, Ishalla me namaz do tė fitojm harmoni, dashuri,beereqet dhe tė shtrohen sofrat mė shumė nė shtėpi sikruse nė muajin e Ramazanit, si dhe tė zhduket ishalla interesi personal por tė bėjmė shumė pėr ALLAHUN, e ALLAHU ISHALLA NEVE NA SHPĖRLEN ATĖ QĖ MENDOJMĖ ME SHUMĖ TĖ MIRAT E SHOQĖRIS DHE FAMILJES DHE TĖ LARGOJMĖ TĖ KEQENĖ NGA MILETI.ELHAMDURILAH, ALLHU JU SHPERBLEFTĖ PĖR KĖTĖ PJESĖ TĖ BUKUR PĖR FILLESTARĖT PĖR TĖ FALUR NAMAZIN.SELAMUN ALEKUM

merita  (10.09.2011) - 6328
per feje islame muslimane

alban mehmeti ferizaj  (09.09.2011) - 6325
ju shporbleft zoti

naza  (03.09.2011) - 6316
ALL-LLAHU na rujt prej qdo te keqe e INSHALLA-LLAH jeni banort e xhenetit All-llahu ju rujt

AHMED  (30.08.2011) - 6306
Es Selam Alejkum Me fat festen e fiter bajramit, nga FAMILJA SELMANI InshaAllah Allahu na e ka pranu agjerimin e ibadetet, e na ben prej xhennetlive.

basria   (28.08.2011) - 6296
selam alejkum. allahu ju shperbleft per ket faqe te iternetit shum shum e mir koka e sidomos per fillestar allahu ju shperbleft me xhenetin firdaus

lutfi  (26.08.2011) - 6286
eselamu alejkum all-llahu ju shperblevt per kete pune te hajrit .

mirjeta  (23.08.2011) - 6278
Allahu ju shperbleft per ket mund

auron  (22.08.2011) - 6276
selam ajejkum hallall jo koft per kit faqe kaq te mir

muhamed  (21.08.2011) - 6274
oooooooooooooo zoti vu ndimoft shum

ahmed  (21.08.2011) - 6273
ne te gjitha botrat nuke meriton kush te adhurohet pere pose allahut subhane ve teala icili nuke ka rival muhammedi salallahu alejh ve selem

malsor  (19.08.2011) - 6249
te bejm namaz sa ma shum dhe ta adhurojm vetem fen i slame vllezer dhe motra ju faleminderit

leonora  (17.08.2011) - 6248
jan shum te mira

Menderes  (16.08.2011) - 6247
ALLAHU ju shperbleft vllazen Musliman me falenderu ALLAHUN qe jav ka qu mendimin juve me bo ket faqe ne internet dhe se jeni bo sebep shumm njerz msohen qysh mu fal ALLHU ju rujt e ju shperpleft

buqe  (13.08.2011) - 6229
Es - Selam alejkum Feja Islame ėsht ma e mira o vellezer e motra musklimane faluni per hir te allahut

Bajram Zendeli  (11.08.2011) - 6224
Ne France

www.mosquee-de-paris.org

Bajram Zendeli  (11.08.2011) - 6223
Biblioteka Islame ne Zvicer

www.islamischebibliothek.ch

Njeashtu Xhamia ne 8152 Regensdorf posedon Bibliotek...

Bajram Zendeli  (11.08.2011) - 6222
Koha e namazit ne Gjermani


www.islam.de

Bajram Zendeli  (11.08.2011) - 6221
Kohet e namazit ne Zvicer

www.islam.ch

Bajram Zendeli  (11.08.2011) - 6219
Ne shume gjuhe te ndryshme, kuptohet te gjitha keto webfaqet qe i shkrujta me poshte jane edhe ne gjuhen shqipe:

www.readthequran.org

Bajram Zendeli  (10.08.2011) - 6218
Kur`an audio ne gjuhe te ndryshme


www.listen2quran.com

Bajram Zendeli  (10.08.2011) - 6217
Kur`an audio ne te gjith gjuhet e botes:


www.voiceofquran.info

Bajram Zendeli  (10.08.2011) - 6216
Nje link tjeter per te ndegjuar Kur`an me perkthim ne gjuhe te nrdyshme:

www.quranexplorer.com

fidani  (08.08.2011) - 6209
All-llahu ju shperbleft per ket faqe te mrekullushme.

fadil  (07.08.2011) - 6207
selamalejkum paqja dhe meshira e allahut qoft mbi profetin muhamedin dhe familjen e tij

mediha sefa   (05.08.2011) - 6202
RAMAZANI ESHTE PRANVER E QDO MUSLIMANI NE TE ESHTE SHPALLUR KURANI I SHENJT,ELHAMDULILAH PREJ ALLAHUT XH.SH QE NA FALI KET FE ISLAMIN ALLAHU EKBER LAILAHE ILA ALLAH MUHAMMED RESULALLAH

MEDIHA SEFA   (05.08.2011) - 6201
O RAMAZAN TI E GEZON QDO MUSLIMAN AS NUH HAHET AS NUK PIHET PREJ IMSAKIT DERIT NE IFTAR PER KET MUND DOTE SHPERBLESH NGA ALLAHU XH.SH . LUMI AI QE ZGJOHET NE SYFYR TEK ALLAHU AI SHPERBLEHET O RAMAZAN TI JE MUAJI ME I MADH NA I MBUSH ZEMRAT PLOT IMAN

ME  (05.08.2011) - 6195
RAMAZANI ESHTE PRANVER E QDO MUSLIMANI NE TE ESHTE SHPALLUR KURANI I SHENJTE ELHAMDULILAH PI ALLAHUT XH. SH QE NA KA FAL KET FE TE PASTER ISLAMIN
ALLAHU EKBER

MEDIHA SEFA@LIVE.COM  (05.08.2011) - 6194
ES, SELAM ALEJKYM O VLLEZER E MOTRA BESIMTAR JU UROJ MUAJIN E SHENJTE TE RAMAZANIT JU DESHIROJ ARGJRIM SA ME TE LEHTE , ISHALLAH ALLAHU XH.SH JU SHPERBLEVT ME QDO TE MIRE NE JET

amira  (05.08.2011) - 6192
Padyshim se All-llahu eshte nje.Ai na ka falur neve gjith te mirat prandaj ne duhet te falemi 5 here ne dite ate e kemi obligim.Por nuk duhet themi se nese falemi atehere sna duhet asgje tjeter ne te rinjte qe kemi mundesi duhet te mesohemi te lexojme Kur'an,t'i nderojme prinderit,t'i ndihmojme te varferve ,te agjerojm ..e shum gjera tjerae sidomos ne muajin e Ramazanit duhet te agjerojme,ne ate muaj neve na pastrohen Zemrat,duhet lexuar Kur'an,une keshtu ju kisha deshiruar te jeni kesi lloj njerez qe i bejene gjerat qe i permenda,Ju qofte i lehte agjerimi

doresa  (04.08.2011) - 6191
alahu asht i madh

Arsim  (04.08.2011) - 6189
Zoti ju shperbleft qe po na letoni se si ta falim namazin me animacione, por ju kisha lut nese keni ndonje animacion te till edhe per synetet do tju jem mirnjohes.

sabri  (03.08.2011) - 6186
Kush ėshtė besimtar
Le tė jetė krenar,
Aq mė tepėr vlen
Kur t’jetė atdhetar…!
La ilahe il-lall-llah
Muhammedur-resul-ullah.
Fjala e dėshmisė
Shenjė e dashurisė...:

zeki  (03.08.2011) - 6185
Agjėrimi ėshtė pėr Mua dhe unė shpėrblej pėr te, njė e mirė shpėrblehet dhjetė fish”. (Buhariu).

arlinda  (02.08.2011) - 6182
selamu alejkum allahu u ndimoft dhe ja va plotsoft cdo deshir

hadisa  (02.08.2011) - 6181
shikon fuqite e zotit

Ridvan  (02.08.2011) - 6179
komplimete per gjith keto qe do bejni, eshte per cdo levdat,por do ju kisha lutur,per donje sugerim si te gjejm donje program apodonje wep faqe,ku mundemi sa me let(ketu) te mesomi leximin e kuranit!flm

Rufat   (01.08.2011) - 6178
nese munded ta beni nje animacion si falet namazi teravise.

elmedin  (01.08.2011) - 6168
selamalekumju uroj te gjithve mujin eramazanit urime

ani biba  (29.07.2011) - 6156
bismilahim rrafmani rrahim esheduen lailahe inall llah vesheduhen e muhameden abduhu vesuruluhu kulhu vall llahu ehad all llahu samed lem jelid vulem julad velem jekuen lehu kufufen ehad all llahu i udhzofte te gjith bsimtaret falenderimi itakon all llahut

aga  (26.07.2011) - 6150
shum e mirrr

muhadin  (26.07.2011) - 6149
une due me msue per islam

adil toska  (24.07.2011) - 6146
selam alykim o vllezer dhe motra
allahu ju ndimoft dhe jav plotsoft te xhitha deshirat allahu esht nje nuk ka zot tjeter per veq allahut ati i takon sundimi dhe falenderimi
andaia falni namaz se namazi esht shtylla kryesore e islamit allahu i shperbleft te xhith muslimanet

fitim   (23.07.2011) - 6144
allahu esht nji

mejreme   (03.07.2011) - 6100
selam alejkym allahu ju ndimoft te gjithve muslimanve ishallah zoti menon per te gjith musliman qa jen apo ishallah edhe na qa jemi musliman menojna qe osht veq 1 zot perveq tina sko tjeter pra kaloni sa ma mir me selam alejkym

shqipe  (22.06.2011) - 6068
prej 7vjec e duhet mu fol dhe sduhet me fol kerq perr at njeri p.sh qayt thot ai njeri ti sduhet me ja kthy sen sduhet mi than tani aj kut shkon te zoti pergjigjet mir dhe perferoni namazin..........

donat  (13.06.2011) - 6047
Zoti eshte i madherishem.Besoni ne Zot.

nehat .morina  (13.06.2011) - 6046
Ju faleminderoj nga zemra

par edhe nuher ju faleminderit.

ju pershendes

N. morina. nga Holanda

meriton  (12.06.2011) - 6045
e falenderojm allahun

ozot erkoj mrojtjen tende  (11.06.2011) - 6041
o njerz falenderoni allahut per tmirat qe ju ka sjell sepse falenderimi i takon allahut lutuni allahut kini frik prej allahut sepse ai esht krijuesi joparamendon qka do behet nese nuk i besoni allahut lutuni allahut te ja fal mekatet lutuni allahut te ja letoj naten evorit dhe diten e gjykymit dhe thuani mezemer se ska te adhuruar tjeter perveq allaahut prandja o ju njerez kini frik prej allahut sepse ai qe qe nuk ka frik prej allahut do te pesoj denimet me te keqija

valentina  (11.06.2011) - 6039
selam alejkum allahu ju qoft i knaqur me ju

majlina berisha   (08.06.2011) - 6028
selam alejkum ALLAHU ju shpebleft

Dibran  (03.06.2011) - 6007
eselam ajekym motra dhe wllazer musliman

Dibran  (03.06.2011) - 6006
eselam ajekym

fatime  (02.06.2011) - 6003
Allahu i udhezoft ata qe nuk e falin namazin...faleni sepse nuk ka pastrim shpirtror me te mir se ai.

sevdije  (25.05.2011) - 5968
shum bukur pasi shkru tung

Muhamed hajrizi  (22.05.2011) - 5939
jeni shum te mir veq vazhdoni

ALLAHU l IM lona  (20.05.2011) - 5937
allahu per mua esht gjithqka ne ket bot vetem allahut i besoj dhe e adhuroj kush i beson allahut ai do te ju shperblej apo kush eperbuz allahun ai sdo ket kurr jet te lumtur as nket bot asne ate tjetren prandaj besoin allahut se gjithmon do te jeni ne mbrojtjen etij

nen mbrojtjen e allahut  (20.05.2011) - 5936
o zoti im kerkoj mrojtjen tende nga brengat deshperim nga dembeli nga koprracia si dhe nga frika. kam shum deshir te falem por nuk di dhe dua ta di amundem ta fali sabahin ne 4 seps pa u falur nuk do te jemi ne gjenet dhe une kerkoj nga allau qe te me fal nese ndonjher kam ber mekat me udhzo zoti im me dergo ruges se allahut dhe m ndimo besoni allahut sepse esht gjeja me emir qe ja ka ndodh ndonhjeher

lona  (20.05.2011) - 5935
DESHMOJ SE SKA TE ADHURUAR TJETER PERVEQ ALLAHUT IDERGUARI I TIJ ESHT MUHAMETI QDO NAT ILUTEM ALLAHUT TE ME NDIMOJ SEPSE ESHT I VETMI QE MUND TEME NDIMOJ DHE I BESOJ VETEM TIJ PRANDAJ BESONI ALLAHUT SE AI NUK DO TI QOJ KOT LUTJET EJUA

soni   (20.05.2011) - 5934
selemu ajekum te gjith besimtareve shqiptar ju tregoj te gjithve se rruga me mir me rehatoj jeten tash se fillova namazin , mos e lina anash ket namaz se zoti na jep te gjitha te mirat ket jet , kur jemi pran tij e

bujar  (17.05.2011) - 5930
Selam Alekum Rahmetulla Bereketuhu allahu Jua Shperbleft Per Keto Mrekulli.Te Gjitha Q Kemi Ketu Allahu jau Shperbleft AMIN.

Blerta jashari  (08.05.2011) - 5905
une kam shum shum deshir qe kurr te rritem te falem dhe ta agjeroj Ramazanin dhe allahu te jet i krnaur me mua dhe me ter boten.shpreh mendimet Blerta jashari-kosova

qendresa  (08.05.2011) - 5902
Une kam shum deshire qe kur te rritem te falem qe allahu te jet i kenaqur me mua, dhe ti bej te gjitha detyrat e muslimanit, ta agjeroj Ramazanin, dhe ai qe i ban keto detyra Allahu qoft i kenaqur me te Falenderimi i takon vetem Allahut dhe mos i besoni tjeter kujt pos Allahut .shprehi mendimet Qendresa Rexhepi -CELINE

getoara  (04.05.2011) - 5892
keto gjera jan te nevojshme per gjdo muusliman andaj ja vlen ti lexoni nese i perfillni keto rregulla do ti keni te hapura dyert e xhenetit

fitore  (03.05.2011) - 5891
falenderimi i takon vetum allahut

antigona hasani  (02.05.2011) - 5887
Allahu esht ma i larrti ishalla na udhzon ne rrug te drejt mu e te gjith besimtarve

lavdim berisha  (01.05.2011) - 5885
kush beson tek allahu aj ka per tu shperblyer nga allahu.

alban  (01.05.2011) - 5883
shum e mir kjoo wet faqe per fillestar Zoti ju shperbleft juve dhe gjith muslimaneve

majlinda berisha  (27.04.2011) - 5877
o zot ti je naj nuk ZOT tjeter pos teje eshedu en lahilahe i la lla ve eshedu en muhameden abdu veresulu mu falenderimi i takon vetem ALLAHUT

samir  (25.04.2011) - 5874
zoti ju shperbleft per faqen e faljes sė namazit ju mė mėsuat theksimin edovėve.faleminderit vllezėr musliman.selamlauejkum.

NORA   (23.04.2011) - 5867
ZOTI ESHTE MA I MADHI AI ESHTE KRIJUSI YN PERVEQ TIJ NUK KA QETER NAJEMI KRIJESAT E ZOTIT TE MADH AI ESHTE MESHIRUSI I TOKES E I QIELLIT KREJT QKA SHOHIM ME SY JON TE ZOTIT TE MADH AI KA FORCE TE MADHE PER QDO SED AI DIN TE MIREN E TE KEQEN E QDO NJERIU. KENI FRIG PI ZOTIT TE MADH ANDAJ BESONI VETEM ZOTIT XH.SH.

nora   (22.04.2011) - 5866
BESO NE ZOT AI ESHTE I MADH LUTJU AI ESHTE I PLOTEFUQISHMI FALU NAMAZE VETEM PER HIR TE ALLAHUT SE ME NAMZ JE I SHPETUR SI NE KET BOT NASHTU EDHE NE AJHRET ALLAHU ESHTE VETEM NJE

mesdiha  (22.04.2011) - 5865
namaz eshte sherimi i zemres bebza e syrit tim ,namazi eshte sherim per shpirte te trazuar namzi te qeteson jeta elumturise eshte NAMAZI pa namaz nuk ka shpetim o vllezer e motra muslimane Lailahe ilallah muhammed resulallah

sadri  (22.04.2011) - 5863
Ju deshiroj hapje te horizonteve te reja

NORA   (21.04.2011) - 5862
TY TE DRJTOHEMI E TE LUTEMI TI JE AI QE I PRANON LUTJET TONA
JA ALLAH

marjam  (21.04.2011) - 5860
besoi vetem AALLAHUN ELHAMDULILAH LAILAHE ILALLAH MUHAMED RESULLULLAH

mediha   (21.04.2011) - 5859
RRUGA E LUMTURISE ESHTE NAMAZI BESO NE ALLAH TE MADH AI ESHTE NJE TJETER SKA LAILAHE ILALLAH MUHAMMED RESULALLAH

NISA   (21.04.2011) - 5856
zoti i madh ti je nje

shqiponje  (19.04.2011) - 5850
selam alejkum zoti ju shperbleft per ket faqe qe po kontriboni per ne vllezer flm shum prej kesaj faqeun dhe burri jem kem nis me fal namazin allahu ju beft prej atyre qe shkojn ne gjenet

linda  (19.04.2011) - 5848
selam alekum vella ekam ni dert jam fillestare e namazit podu medit ku muj me gjetnji kalendar per me fal mamaz midit kohen kur duet e selam alejkumidaver danqi  (17.04.2011) - 5846
WE SELAMU ALEJKUM Allahu ju shperbleft per web faqe shum e bukur eshte.

Mediha  (16.04.2011) - 5844
Selam alejkum motra ,e vllezer besimtar beso ne Allah Xh.Sh. AI eshte Krijusi,Mbrojtesi,Meshirusi yne Mos e humb kohen si me qen te vdekur faleni namazin jeta e lumturise ,eshte NAMAZI ALLAHU EKBER

MEDIHA  (16.04.2011) - 5843
LUTJU ZOTIT DHE BESO RRUGES TIJ MOS U LARGO AI ESHTE NJE TJETR SKA BESO SINQERISHT O VLLEZER , E MOTRA MUSLIMANE AI EDI TE MIREN ETE KEQEN NE ZEMRAT TONA ALAHU EHTE KRIJUSI YNE NE JEMI KRIJESAT E ALLAH XH.SH.FALE NAMAZIN SE ME NAMAZ JE AFER ALLAHUT NAMAZI TE QETESON LA ILAHE ILALLAH MUHAMMED RESULALLAH

arijeta  (14.04.2011) - 5839
me pelqen shum te falem

fluturie  (11.04.2011) - 5837
shum mire

mediha   (11.04.2011) - 5834
kur falesh duhesh te jesh
gjithmon me avdes vendi ku falesh namaz duhet te jet i paster trupi yt duhet te ket gjithmon avdes dhe robat te kesh te pastra
o motra .e vllezes besimtar beso ne allah allah ekber

peona  (10.04.2011) - 5832
Me falni zoteri,por desha te di nese,ben qe te falemi nese te shpeton urina gjat namazit , a ka dert nese te shpeton urina edhe falem ??

Selamu Alajkum

Peona Krasniqi

Prizren

besir dogani  (10.04.2011) - 5831
selam alejkum qfar vlere ka namazi i nates

argjend   (09.04.2011) - 5828
ju lutem ma ktheni pergjigjjen.Ju Faleminderit per mir kuptim

argjend  (09.04.2011) - 5827
mirdita une e kam marr codin se po du me qel nje faqe mirpo spo di si duhet qel

Refiqe.  (08.04.2011) - 5826
Selam Alejkum Vllezer E Motra Shumm Emir Qikjo Faqe Allahu Ju Shperbleft Me Gjenet Selam Alejkumm

Rabije  (08.04.2011) - 5825
Selam Alejkum Vllezer E Motra Allau Ju Shperbelft Mat E Miren Xhenett.. Ishalla Vazhdojm Qishtu Selam Alejkum......

Ylldian  (08.04.2011) - 5824
Es-Selam-Alejkum-Vllerzri Allahu Ju Shperbleft Per Kit Faqe Shum Te Bukur Flmm Dhe In-Shalla Allahu Ju Shperblen Me Xhenet Elfendes..Aminn

Mediha   (08.04.2011) - 5823
ES SELAM AKEJKUM O BESIMTAR BESO NE ALLAH XH.SH. SINQERISHT ALLAHU ESHTE MESHERUSI , KRIJUSI MBROJTESI YN ELHAMDULILAH FEJA ISLAME RRUGA E ALLAHUT LAILHE IaLALLAH MUHAMMED RESULALLAH

......  (05.04.2011) - 5820
bajrush: nuk ka nevoj nijet me goj per asnje namaz,as per ata vullnetar,krysore me zemer,ta dish qe po fal namaz nafile vullnetar.

donika  (04.04.2011) - 5818
shum mir veq vaxhdo zoti te shperbleft

Mediha   (03.04.2011) - 5812
SELAM ALEJKYM BEHU I SINQERTE NE FENE TENDE ISLAME TE MJAFTON EDHE PUNA E VOGEL BESO NE ALLAH XH. SH. ALLAHU EKBER

bajrush  (01.04.2011) - 5809
si duhet ber njeti me goj per namazet vullnetare eselamalajkum

aferdita   (31.03.2011) - 5805
pa namaz nuk ka shpetim
o besimta falni namaz se namazi eshte qe te qeteson

NAIME   (31.03.2011) - 5803
NAMAZI I KA 5 VAKTE
FALE NAMAZIN
KRIJUSI ESHTE ALLAHU

Mediha   (31.03.2011) - 5802
lexo kuran se me kuran te famshem qen sherim e mbrojte kurani eshte sherim per ton besimtar allahu kete bote e ka kriju pekaber na dergoj prej te keqes me na largu ne te mire me na drejtu rruga e drejte eshte te besosh allahun xh.sh. te falesh namaz, lexo kuranin e famshem , jep zeqat, te argjerosh ramazanin ,dhe dites se ringjalljes , beso vetem alla allahu ekber lailahe ilallah muhammed resulallah

mediha  (31.03.2011) - 5801
allah ti je i madh beso ne allah dhe pendohuni se allahu e don ai qe pendohet eshte meshirusi yn allah ti je i madh ty te lutemi e te besoj lailahe ilallah muhammed resulallah

nora   (31.03.2011) - 5799
allahu eshte krijusi i tokes e i qjellit falenderimi i takon vetem allahut xh.sh. beso ne allah dhe pendohu qka mjell kor islami eshte fe e paster allah ti je ai qe i degjon lutjet tona allah ekber

tifi  (30.03.2011) - 5793
zoti ju ndihmoft gjith juve qenajepni lehtsim permes internetit per shum ngjarje

Fadil  (28.03.2011) - 5790
selam alejkum. ALLAHU ju shperbleft per mundin qe e beni duke ju ndimuar te gjith atyre qe deshirojn te mesojn per fen dhe per obligimet e fes.

jasmina   (27.03.2011) - 5787
shume te mire

valdete jashari  (26.03.2011) - 5784
selam ajlykym jeni mate mirt


Hekuran Kadriu  (24.03.2011) - 5780
Zoti Ju Bekoft me gjith te mirat ne jet , faliminderit prej juve qe me that mundesi per tu msuar per faljen e namazit ALL-LLAHU ju bekoft

nurije   (24.03.2011) - 5776
qdo dite duhet mu fal nese do te jesh pran allahut namazieshte qe largon shejtanin nga njeriu

MEDIHA   (23.03.2011) - 5773
BESO NE ALLAH FALNI NAMAZIN NAMAZI ESHTE QE TE QETESON ISLAMI NA GEZON ALLAHU ESHTE VETEM NJE UNE I BESOJ VETEM ALLAHUT XH.SH. ELHAMDULILAH ALLAHU EKBER

kushtrim  (20.03.2011) - 5764
emri allah esht emer i bukur allha ne gjuhen arabe i bjen zot semi allahu limen hamide zoti i degjon ata qe e faliminderojne allahu egber aka zot tjeter apo perveq allahut

naime  (20.03.2011) - 5762
Allahu eshte Nje besoni o besimtar mos ehmbni kohen kot si me qen te vdekur koha po kalon fale namazin

Mediha  (20.03.2011) - 5761
PENDOHU DHE BESO ALLAH A DIN SE KUSH TE KRIJO MOS HARO FALE NAMAZIN LEXO KURANIN ATEHER JE BESIMTAR NE RRUGEN E DREJT FEJA ISLAME ESHTE FE E PASTER ALLAHU EKBER LAILAHE ILALLAH MUHAMMED RESULULLAH

bujar  (20.03.2011) - 5760
allahu jav kthedft met mir atynve qe bejn sevap me njerz te xhor

visar  (20.03.2011) - 5759
Allahu ju shperbleft ne qdo rast te veshtirshom

EDI   (20.03.2011) - 5757
beosoni vetem Allah Ai eshte i vettmi qe duhet te Adhurohet

naim  (20.03.2011) - 5753
o allah na ruja ne diten e gjykimit allahu eshte i madh

Endrit Kolica  (18.03.2011) - 5747
namazi
namazi ėshtė shtylla e dytė e islamit.
Ai ėshtė lidhja ndėrmjet robit dhe Zotit tė tij.Ai qė e lė namazin,e ka prerė lidhjen me Zotine Tij tė madhėrueshėm,i cili na urdhėron qė tė kryejmė namazet e detyrueshme nė kohėt e caktuara.All-llahu i madhėruar thotė:

vazhdoni rregullisht namazet {faljet}e edhe atė namazin e mesėm dhe ndaj all-llahut tė jeni respektues{n namaze}.
pėr mė tepėr vizitoni www.forum-islamik.com.

Endrit Kolica 9 vjet

Endrit  (18.03.2011) - 5745
allahu sbhana wo te ala ka thėn se duhet ti falni namazet ose nėse si falni do tė dilni para allahut xh.sh nėse nuk jeni fal nuk mund ti thuani allahu xh.sh a mund tė kthehem nė atė botėn e mėparshme sepse ai thot jo nuk ka kthim mbrapa

nora   (18.03.2011) - 5742
BESO NE ALLAH AI ESHTE KRIJUSI YN

nora   (17.03.2011) - 5740
shtylla e besimtarve eshte namazi

gazmen   (17.03.2011) - 5736
falja e namazit ne gjemrani BERLIN

MEDIHA   (17.03.2011) - 5735
ALLAH EKBER TY TE LUTEMI E TE BESOJM LUTJA ESHTE ARMA E BESIMTARIT ALLAHU XH.SH. E DON ROBIN EVET KUR LUTET ALLAU ESHTE MESHIRUSI,BAMIRSI YN PENDOHUNI E BESONI VETEM ALLAHUN XH.SH.

mMEDIHA   (16.03.2011) - 5733
KURANI ESHTE MBROJTES DHE SHERIM PER QDO BESIMTAR BESO NE ALLAH XH. SH. ALLAHU ESHTE NJE TJETER SKA MUHAMMEDI A.S.ESHTE I DERUARI I ALLAHUT ESHTE PEJKAMBERI YN LAILAHE ILALLAH MUAMMEDEN RESULALLAH

eugjen  (14.03.2011) - 5730
SHUM MIRE

isuf alija  (13.03.2011) - 5729
o allah me dergo mua ne rrugen e allahut dhe me mbroj nga tekqiajat se ska zot tjeter pos allahut allahut i kofshum fal amin .....

endrit  (12.03.2011) - 5728
allahu eshte njje dhe nuk jan 3 por eshte vetem 1

adelina  (08.03.2011) - 5723
ese jemi te tere velleer me nje trup me nje mendje, nje qellim,nje bese

lina  (18.02.2011) - 5705
allahu na falt te gjitha gabimet e bera AMin

muhid  (13.02.2011) - 5700
falenderimi i takon vetem allahut ndersa salavate i drgojm pejgamerit muhamedit a.s. dhe i pershendes te gjith besimtaret me pershendetjen me te ngrot islame selam alejkum

Mentor   (06.02.2011) - 5677
ALLAHU EKBER ALLAHU na udhezoft ne rrug te drejt Amin Inshallah

edison   (28.01.2011) - 5669
ėshtė nje faqe shum e buku

agnesa  (23.01.2011) - 5662
allahuu juu ndimoft ne te qjithaa kohet.allahu qoft me ju..

Sami  (23.01.2011) - 5661
MashAllah faqja, mundesisht nje program per mburoj me mujt me bo shume ma mire jish kon Allahu ju shperbleft Es Selamu Alejkum

resul  (19.01.2011) - 5655
une e du shum fejen teme dhe une di te falem mir

ana  (18.01.2011) - 5653
pasuria esh te pe r ti ndihmuar te varferit

meside  (17.01.2011) - 5649
allahu e shperbleft at qe e ka qel ket faqe

MEDIHA   (16.01.2011) - 5645
PENDOHUNI DHE BESONI VETEM NJE ALLAH AI ESHTE MBROJTESI MESHIRUSI YN ALLAHU ESHTE I KNAQURKUR ROBI I TIJ PENDOHET
E SHKON NE RRUG TE DREJT BESO NE ALLAH XH.SH
LAILA HE ILALLAH MUHAMMED RESULULLAH

aca   (12.01.2011) - 5632
ALL-LLAHU qoft i kenaqur me ata qe kontribojn per ta perhapur fen e mbar njerzimit.Mua me pelqejn faqe te tilla qe njerzit e devotshem perhapin fen ne shun menyra e edhe si kjo duke i ndihmuar njerzit permes internetit .ALL-LLAHU ju shperblef me XHENETIN FIRDEWS gjith ata qe e bejn kete .Pune te mbar e vazhdoni keshtu.

samir  (27.12.2010) - 5607
i lumt dora atyre te cilet e kan krijuar kete faqe

olta   (22.12.2010) - 5598
djellza raqi 7 vjeqar ne kklasen e dyt elenagjika djellza ti je shoqja tme me emir nga olta berisa

shpresa  (21.12.2010) - 5596
SONTE JAM SHUMM E MERZITUR DHE E PENDUAR NE SHPIRT BESOMNI QE ME LOT JOM TUJE SHKRUJT KET LETER DUA TE FALEM KAM DESHIR QE TE DI TE FALEM DEGJOVA DOVT MIRPO NUK DI TE ULEM APO TE BEJ ME GJESTE JU LUTEM ME DERGONI NE IMELLE FOTO KUR TE ULEM QFAR TE THEM KUR TE BIE QFAR TE THEM KAM DESHIR NJE HER SABAHUN TA MSOJ PASTAJ ME RADH JU FALEMNDERIT PER MIRKUPTIM ZOTI JU SHPERBLEFT

Blerim ēela   (17.12.2010) - 5586
Nuk Kam Koment Me Te Mir Per Ket Web Faqe Se Allahu Eshte 1 - Allahu Ekber,i Lumte Ati Njeriu Qe Ka Ber Ket Web Faqe Allahu E Shperbleft Me Cdo Te Mire Ne JET.

alisa  (11.12.2010) - 5564
jam shum e knaqne se jam mislimone valla edhe ishala vdes gjithmon mislimone se edu shum fen mislimone

MEDIHA  (07.12.2010) - 5560
ALLAH TE LUTEM QE ME LEXIMIN EKURANIT TE GJEJ NGROHJEN E ZEMRES FJALA JOTE ESHTE DRITE ALLAH XH.SH.ESHTE MBROJTESI YN MBESHTETUNI DHE LUTJUNI VETEM ALLAHUT AI ESHTE ZOTI I ARSHIT TE MADH ALLAH TY TE BESOJMNGA TI JEMI KTHYER DHE VETEM TE TI ESHTE E ARDHMJA
ALLAHU EKBER LAILAHE ILALLAH MUHAMMED RESULULLAH

MEDIHA  (03.12.2010) - 5533
BESONI VETEM ALLAH XH.SH. AI ESTE KRIJUSI ,MBROJTESI YN FALNI NAMAZIN SE ME NAMAZ JENI AFER ALLAHUT XH.SH. RRUGA ELUMTURISE ESHTE NAMAZI PA NAMAZ NUK KA SHPETIM ME NAMAZ,JENI TE LUMTUR SI NE KETE DYNJA ASHTU ,EDHE NE BOTEN TJETER ALLAHU XH.SH.ESHTE NJE

fidan  (28.11.2010) - 5516
nuk e di qa me shtu veq shum ma shum qkepni dua ne qdo adrese nese kini sa te muni se kan nevoj njerzit me dit qa asht feja muslimane

ahhahaha  (24.11.2010) - 5504
per fantazi eshta

kushtrim fejzullahu  (22.11.2010) - 5501
allahu ju shperbleft .

ermira  (19.11.2010) - 5479
ky libėr pėr mua ishta i merkullushėm edh e edua tepėr ky ishte njė ndėr librat e mi tė pėlqyer

Armend  (17.11.2010) - 5478
Vėllai Vėllan Musliman E Pėrqafon Uron Bajram Pėr Shum Mote!!!

Deborah Smedile  (16.11.2010) - 5472
Sot Bajramin me zemer jua Urojā€¦
Shendet, lumturi dhe Gezim te deshiroj...
drita e Allahut ju ndricoftā€¦
Xheneti, stacion i fundit per ju qoft!!!
Urime festen e Kurban Bajramit,

fidan  (15.11.2010) - 5471
o selam alejkum keti regjisori shum faqe e mir shum te mira ka po tash e pash e shum faliminderit nga zoti e tani juve

FaRuK EtEmI  (15.11.2010) - 5465
E selam alejkum une e pelqej kete faqe

Moderatori  (12.11.2010) - 5453
Selam alejkum
Allahu ju nderoftė pėr Komentet.

Ata tė cilėt kėrkojnė Dituri Islame, ju preferoj tė vizitoni forumin Islam (gjithcka Islame):

http:**www.tuuba7.com*forum*

InshAllah keni dobi!

liridon  (11.11.2010) - 5447
si ta udhezoj veten time ne rrugen e allahut

MEDIHA   (10.11.2010) - 5446
LUTJU ALLAHUT DHE BESONI AI ESHTE VETEM NJE LAILAHE ILALLAH ALLAHUN ADHURONI ME NAMAZE ME KURAN KJO FE E JONA ISLAME ESHTE FE EPASTER E CILA TA QETESON ZEMREN ALLAHU BOTEN EKRIJO LUSIM ALLAHUN PA JA NDA LAILAHE ILALLAH

MEDIHA   (09.11.2010) - 5443
ALLAH EKBER FALENDERIMI TE TAKON VETEM TY TI JE JE MESHIRUSI,BAMEMIRESI KRIJUSI YN ALLAH VETEM TY TE LUTEM DHE TE BESOJ TI JE AI QE I PRANON LUTJET TONA ELHAMDULILAH ALLAHU ESHTE NJE PERVEQ TIJ NUK KA LAILAHE ILALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH

riad  (08.11.2010) - 5441
shum nje deshmi e qellume per njerze, fillestar , zoti ju shprblefet,,,,,,,,,

zahide  (07.11.2010) - 5428
shum veb faqe e mire une prej se e shikoj kete faqe e fal namazin

adnan  (07.11.2010) - 5426
rruga e drejt ėsht**9834;7 qe te shkosh ti falesh 5 vakte namaz vetem thoni le i le e hilolla mumederesululla une jam 10 vjeq jam kl 5 kaloj me 5-sheedhe une i fali nga njė her 3 e nga nj**9834;7 her 4 edhe 5

MEDIHA   (02.11.2010) - 5418
RRUGA E DREJT ESHTE NAMAZI JETE E LUMTURISE ADHURIMI VETEM NJE ALLAH DHE SE MUHAMMEDI A.S. ESHTE PEJKAMBERI PEVEQ ALLAHUT NUK KA QETER
DHE SE RRUGA E DREJTE ESHTE TI BESOSH KURANIT TE FAMSHEM
SE ALLAHU XH. SH.ESHTE NJE
DHE SE FEJA ISLAME ESHTE FE E PASTER
BESONI VETEM ALLAHUN ALLAH EKBER

vlora  (02.11.2010) - 5412
dua te mesohem qe te mesoi si te falem dhe ti kushtoi zotit po ju then qe eedhe ju ta beni kete che jo per mua e per ju po per all-llahun te besuarin ton

MEDIHA   (31.10.2010) - 5402
ALLAH FALENDERIMI TE TAKON VETEM TY TI JE MESHIRUESI MBROJTESI KRIJUSI YN NE TE BESOJM VETEM TY LAILAHE ILALLAH MUHAMED RESULULLAH

MEDIHA   (31.10.2010) - 5392
besoj vetem ALLAHUN ELHAMDULILAH LAILAHE ILALLAH MUHAMED RESULULLAH

MEDIHA   (31.10.2010) - 5385
PENDOHUNI DHE BESONI VETEM ALLAH XH,SH, AI ESHTE I MADH LUTJUNI VETEM ALLAHUT SE AI I DO SHUM ROBIN E VET KUR LUTET ALLAHUT TE MADH UNE BESOJ ALLAHUN ELHAMDUKILAH LAILAHE ILALLAH MUHAMEDEN RESULULLAH

mediha   (31.10.2010) - 5383
ALLAH VETEM TY TE BESOJM EL HAMDULILAH LAILA HE ILALLA MUHAMMED RESULULLAH

Abdullazis  (28.10.2010) - 5382
nese ka mundėsi kodat ti rykshirni se spo funkcinion kodat

mirsada  (28.10.2010) - 5381
edhe ne jam kurjoze ta di po sjam shume e sigurt. por dua edhe une te kerkoj ndihmen tuaj. falimnderit jeni shume te mire

alba  (28.10.2010) - 5380
nuk e di a i pershtetenm temes se ju po flismi por ja mshume kurjoze ta di e nese e di kush dua te tma tregoje. faminderit.

alba  (28.10.2010) - 5379
si eshte orientimi me ane te myshqeve ne natyre. dhe yllit polar.

alba  (28.10.2010) - 5378
si eshte orientimi me ane te myshqeve ne natyre. dhe yllit polar.

hasie selmani  (28.10.2010) - 5377
faliminderit shum per ket faqe zoti ju shperbleft.

Enver  (27.10.2010) - 5375
Selamalejkum per stafin e juaj , kam nji pytje si falen ma se miri dhe ma se drejti pes kohet e namazit.

kastrioti  (26.10.2010) - 5372
o shok nuk osht kjo web faqe per perkthime e vajza ku mujm na bre shokt e mi me ju perkthy gjermanisht hin ne translate perkthe sa te dush edhe ti rafet mitro ku mujm na me ta gjet vajushken tane po mos fol palidhje mem nervozu

kastriot  (23.10.2010) - 5368
her do kur ka me ndodh do prej neve keshin e do shkojn ne pikllim a ta qe e kan buzen gaz folin qka menojn se e din qe fjalt e tyne per gjithmon ekzistojn dost mos harro me ton kta mitila jon do te rrall si une qe qellojn katila qe kan ma shum se nje qellim n'jet veq ne andrra tyne mujn me pa naj dit te qet

kastriot  (23.10.2010) - 5367
kesh deri ne xhami i bona nja dy tri lutje thash allahit nalt nimom me vazhdu tutje me ra nje pik shi ne form realiteti tha ti djal i mir pse lyp drit prej kiameti jeta si makush po ngajke shpejt nga jeta hec shlir mos me tu bo njejt po apet ka dallim qfar ardhmerie kom edhe pse tqon ne stom t'gjun te bon llom

ramadan ilmi menxhiqi  (20.10.2010) - 5364
femra emban shamin per hir te
allahit ato qe flitet ne popul jon shpjekullime

ana  (20.10.2010) - 5363
skemi qka me fol osht e tepert nuk ka ZOT tjeter perveq ALLAHAUT te madheruar besojm plotesisht tek AI

armela  (18.10.2010) - 5362
do doja te dija se ku shkojne keto komente qe ne bejme po mundet me dergoni nje shenje qe e moret komentin

armela  (18.10.2010) - 5361
do doja te dija se ku shkojne keto komente qe ne bejme

armela  (18.10.2010) - 5360
me vjen shume keq per bleona mataj do zoti gjndet shume shpejt dhe ajo do te tregoje gjithe ngjarjen qe ka ndodhur dhe se kush nga vajzat eshte e perfshire ne rrembimin e saj

muhamedali  (17.10.2010) - 5359
selam alekum vella ekam ni dert jam fillestar i namazit podu medit ku muj me gjetnji kalendar per mefal mamaz midit kohen kur duet e selam alejkum

FATLIND BAJRUSHI   (16.10.2010) - 5358
SELAM ALIJEKUM JAM 9 VJEQAR SA TE RRITEM EDHE PAK DO TE FILLOJ ME FALJEN E NAMAZIT SE JAM KRENAR SHUMMMMMMM SE JAM MUSLIMON JUVE JU RUJT ALLAHU SE NA KENI MUNDESU ME U MESU SE SI FALET NAMAZI TUNG TUNG

jetmir bajrushi   (16.10.2010) - 5356
selam alijekum shum e rendesishme eshte kjo faqe per muslimonet
ju lumt se ide shum e mir
veq vazhdoni se vallahin kush asht i interesuar me e fal namazin
mundet me mesua ne ket faqe e jo me thon nuk ka kush mem tregu qysh me e fal namazin e juve qe e kini gjiru allahu ju shperbleft me gjenet

fatlind bajrushi  (16.10.2010) - 5355
ooooooo ju lumt e allahu ju shperbleft se vallahin shum et mira keto ilahi edhe falja e namazit shum mir me kuptu valla
mir se qysh duhet me fal muslimani namazin
shum shum mir
allahu ju shperbleft me gjenet

Armend  (15.10.2010) - 5354
Kur Je Tu Punu A Bon Mi Shty Vaktet E Namazit?

Zaim Bajraktari  (14.10.2010) - 5351
Mirmengjesi
Desha tju falemenderoj per ket web-faqe e cila me mesoj qe faljen e namazeve ti kry ashtu siq duhet. Lutjet dhe perkthimet jan shume per tu lavderuar. Ju lumte!
Kam edhe nje pyetje: A mundeni ta gjeni nje Takvim per 2011 i cili vlen per Zvicerr?
Faleminderit dhe Allahu ju shperblevt.

|  (11.10.2010) - 5346
nuk ka me te mir se allahu aj eshte nje i pa shoq ese deshirojm te shkoj tek ai ndjeke rruger e allahut dhe detyrat e tij sepse allahun un e adhuroj nga zemra shpresoj se edhe ju

ajshe   (10.10.2010) - 5345
un jam mshum e lumtur se myslimant kujdesen per shoqri muslimane dhe ekeni ket faqe te mrekullueshme falenderimi iqoft vetem allahut se jav ka shtiket mene te mir amin suksese edhe me tej,ktu kum gjet shum shka nuk kom ditur kom mesu shum .

vile  (10.10.2010) - 5344
a mundni me ma tegu nje tem 'puna qe te krijon knaqesi

vile  (10.10.2010) - 5343
a mundni me ma tegu nje tem 'puna qe te krijon knaqesi

MEDIHA   (08.10.2010) - 5340
ALLAH TY TE BESOJM FALENDERIMI TE TAKON VETEM TY TI JE MBROJTESI YN ,MESHIRUESI, KRIJUSI YN LALILAHE ILA ALLAH MUHAMMED RESULULLAH


arijanit  (08.10.2010) - 5339
me ven mir qi ekinqit faqen enamazit une jam shum iknqur me ket fqe julutem ma shum shtini per fej me vjen shum mir

Sahiti  (07.10.2010) - 5338
a ka munsi te me tregoni sa shtete muslimane e kan njoft kosoven se nuk pe di.
e di qe 70 shtete e kan njoft kosoven krejt.
kush e din ju lutem tregomni.

mediha   (06.10.2010) - 5336
selam alekjkum motra dhe vllezer musliman feja islame eshte feja me e paster besoni allahun dhe te derguarin ton muhammedin a.s paqja dhe meshira qofshin mbite dhe familjen etij eshoket pekamer une besoj allahun vetem ndihme prej tij kerkoj elhamdulilah fali namazin lexoj kuranin
allahu eshte krijusi yn na jemi krijesa e tij adhuroni vetem allahun xh.sh.

burim jashri  (05.10.2010) - 5335
Shum ide e qillune per kit faqe.All-llahut ju shperbleft.

Njė
HADITHI 3.

"Kėtė mėngjes njė nga robėrit e Mi u bė besimtar, ndėrsa njė nga robėrit e Mi u bė mosbesimtar. Ai qė tha: "Ky shi ėshtė nga mėshira dhe fuqia e All-llahut" u bė besimtar nė Mua, ndėrsa mohues i (adhurimit tė) yjeve; Ndėrsa ai qė tha: "Na zbriti shi prej kėtij ose atij ylli" mė mohoi Mua, ndėrsa u bė besimtar i yjeve."

esma  (05.10.2010) - 5333
dynjaja te mashtron deri sa ti te behesh rob i saj, ta humb kohen ne gjera te kota ne fund te thot bay bay

.........  (04.10.2010) - 5331
Armend cfar namazi esht ai shpejt, ateher smunesh mu koncentru hiq, duhet me kujtu se po del para All-llahut, e nuk esht kjo loje.. All-llahu iu rujt

erza  (03.10.2010) - 5327
une dona te msona mu fal

nehat  (03.10.2010) - 5323
sen nuk po ju besoj bre hiq

mirdona  (01.10.2010) - 5321
eselamalejkym jetoj itali ponamazin efali po nuk di kohen nsa ora falet namazi kty alejkym selam zoti jushperbleft nese kini mundesi pergjigjen julet

mediha  (01.10.2010) - 5319
ALLAH VETEM TY TE BESOJ DHE NDIHME KERKOJME FALENDERIMI TE TAKON VETEM TY TIJE MBROJTESI YNE MESHIRUESI BAMEMIRESI PERVEQ TEJE NUK KA TY TE ADHUROJME ZOTI YNE TI JE KRIJUSI JONE I TOKES DHE I QJELLIT ALLAHU ESHTE 1NJE
ELHAMDULILAH LAULAHEILAALLAH MUHAMMED RESULULLAH ALLAHU EKBER

mediha  (01.10.2010) - 5317
ALLAH VETEM TY TE BESOJ DHE NDIHME KERKOJME FALENDERIMI TE TAKON VETEM TY TIJE MBROJTESI YNE MESHIRUESI BAMEMIRESI PERVEQ TEJE NUK KA TY TE ADHUROJME ZOTI YNE TI JE KRIJUSI JONE I TOKES DHE I QJELLIT ALLAHU ESHTE 1NJE
ELHAMDULILAH LAULAHEILAALLAH MUHAMMED RESULULLAH ALLAHU EKBER

pranvera  (01.10.2010) - 5316
dua te falna por nuk po i di ne sa ora mu fal

besh  (29.09.2010) - 5313
kam deshir te falem

Armend  (27.09.2010) - 5311
Jo Jo Ska Nevoj Hiq Njetin E Bon Me Zemer

muhamet   (24.09.2010) - 5310
te gjith shqiptareve kudo qe jan iu uroj fat dhe jetn te gjat ne dashuri selam alrjkum

armend  (23.09.2010) - 5304
Une Jam Armend Boshnjaku Nga Prishtina I Kam 15 Vjecare Allahu Ju Shpėrbleft Pėr Veb Faqe

ylber   (21.09.2010) - 5303
a ka nevoj me ba njetin pera se mja fillu namazit ose ska nevoj hiq

ariana  (19.09.2010) - 5298
Allahu ju shperbeleft me gjent ata qe kan shkru ket faqe allahu koft ghithmn me myslyman allah runa dor tane jena bismilahe rrahman rrahim amin

anonim  (19.09.2010) - 5297
moter Mediha..mundesh me fillume agjeru menjiher mas dites se pare te bajramit vetem diten e pare bajram nuk mundesh..6 ditet e muajit sheval ke afat me i agjeru deri ne fund te muajit dmth deri ne fund te muajit sheval...eselamu alejkum

.......  (19.09.2010) - 5293
tespit nuk perdoren ne asni namaz,duhet me gishta me bo dhikrin..

zulejha  (18.09.2010) - 5292
a hjeken tospijt kur falet namaz nate

hihi  (17.09.2010) - 5289
love is when you don't wat go to sleeping because reality is better than a dream


MEDIHA   (15.09.2010) - 5287
DESHTA PE PUT
KUR DUHET ME ARGJERU MAS FESTES FITER BAJRAM KOM DESHIR ME ARGJERU NUK PO DI KUR JU LUTEM ME TREONI

ardian palloshi  (14.09.2010) - 5286
allahu ekbar

pa emri  (13.09.2010) - 5284
s.a ju lutem me ndegjoni a mund qe te na ndihmoni per hir te allahut puna eshte keshtu ne web faqen www.kuranifisnik.net ne komentet e ketij kurani ka hyr nje djal i ri i cili eshte rrok me te gjith muslimant e asaj web me ndihmoni

linda   (11.09.2010) - 5283
qfar domethanje kan emrat Maida.Alea.Anida edhe Donesa ju lutemi allahu ju shperbleft me te mira flm shum

Rinor Kelmendi  (10.09.2010) - 5281
selam alejkum kete broshur e kam ne dore moti mirpo webin sa e pash allahu ju ndriqoft rrugen qe e keni mundesuar edhe ne web skom fjal veq bravo perfekt ish.

djellza  (10.09.2010) - 5280
tung qa po boni a jeni kejt mir aa

djellza  (10.09.2010) - 5279
tung qa po boni a jeni kejt mir aa

lejna  (10.09.2010) - 5278
selam alejkum deshta ta di qfar kuptimi ka emri sumeja kaq deshta allahu ju shperbleft

Fatima  (10.09.2010) - 5276
*EID MUBAREK* Me mallengjim e percollem ramazanin,shum urime fiter BAJRAMIN!:D TekabelAll-llahu minne we minkum..

arjanit syla  (09.09.2010) - 5275
urime festa e fiter barjamit je ma e mira .

edona  (09.09.2010) - 5273
urime fiter bajrami

negjdet hoxha  (08.09.2010) - 5269
pershendetje uje jam interesum per nje liber islame ecila esht the dijes se islamit jam shum interesum per libra islame jufaliminderit perpranim

djelza_eroni@postribe.com  (07.09.2010) - 5268
tung qa po boni a jeni kjet mir a loqk valla shu mir aa

Hamdi  (05.09.2010) - 5267
SELAM ALEJKUM JAAM INTERESUM MI JEP VITRAT PO SE DI SE KA SA DUHET MIDHAN PER PERSON A OSHT E MUNDESHME MEM TREGU PER MES IMAILIT SE SA DUHET PER PER SON SE UNE JETOJ JASHT KOSOVE NE ANGLI FALIMINDERIT.

Fatima  (03.09.2010) - 5263
Kush e ka adhuruar ramazanin, ramazani po shkon,e kush e ka adhuruar All-llahun, Ai esht El-Hajj El-Kajjum(I Gjalli, I Perjetshmi

xona  (01.09.2010) - 5257
selam alejkum allahu xh.sh ju shperbleft per kete faqe kaq te kuptueshme sa qe mbas ksaj jam mesuar te falem allahu qofte i kenaqur me te gjithe tung klm

rrahman  (01.09.2010) - 5256
falenderimi i takon vetum allahut qe na ka kriju neket bot
filmi esht shum imir sa se me shtin me qajt ju famemenderit eselam alekum

qerim kelmendi  (31.08.2010) - 5255
o vlla moslimon soti te rujt per kit mir qe po na bon ti shtof gjit temirat ne jet allahu qoft me ty gjuth motn te rujt prej zjarrit te gjehnemint

shpresa  (31.08.2010) - 5253
s.a ALL-LLAHU ju shperbleft per ket mundesi kaq te mir qe na e keni ofru mu msu me fal namazin .
une ketu jam ka msohna me kompjuter po falna deri te msohna se gati jamm mu msu e shum leht po me doket ALL-LLAHU me ndihmoft e te fali namaz pa ndihmen e kompjuterit po ashtu edhe atyre te cilet kan fillu te bejn namaz s.a

amina  (30.08.2010) - 5252
All-llahu ju shperbleft per ket faqe,ketu kam gjetur ate qka e deshta. Zoti ju a shtoft diturin Ai eshte me i madhi Meshiruesi
La il-lahe il-la-llah

amina  (30.08.2010) - 5251
All-llahu ju shperbleft per ket faqe,ketu kam gjetur ate qka e deshta. Zoti ju a shtoft diturin Ai eshte me i madhi Meshiruesi
La il-lahe il-la-llah

kastriot  (30.08.2010) - 5250
me fat muaji i shenjtė i ramazanit ALL-LLAHU ju lehtėsoft agjėrimin

sevdije   (30.08.2010) - 5249
shum nism e mir veq vazhdoni

arbulinda sejdiu  (29.08.2010) - 5245
shume me kan pelqy veq vazhdoni

adi  (28.08.2010) - 5240
per veq adhahut nuk ka zot tjeter

fitore  (26.08.2010) - 5239
e falemderojme ALL-AHUN per gjithqka ai na beri te gjithve te lumtur e dua allahun

isa  (26.08.2010) - 5236
ne sa ora falet namazi i nates dhe sa rekate ka

valmire  (24.08.2010) - 5233
A DUHET TE THUHEN lUTJET E NJEJTA NE ēDO NAMAZ SI AI I SABAHUT, DREKES,IKINDIS, AKSHAMIT, JACIS.?
A DALLOHEN 5 KOHET E NAMAZIT SIPAS LUTJEVE APO SIPAS REKATEVE DHE SYNETEVE ?
INSHALLA JAM E QART NE PYTJE QE E BERA...

shpresa  (23.08.2010) - 5227
selam alejkum a mundeni mem tregu dikush sunetet qysh jon bre se spo di

Lindon Emerllahu  (22.08.2010) - 5226
tung ju pershendes kush e ka qel ket vebfaqe edhe zoti kabull ja baft ramazanin


shpresa  (22.08.2010) - 5225
Te nderuar.Ju lutem qe te mi shkruani te gjitha dovat qe une duhet ti mesoj per tu falur.

festina  (21.08.2010) - 5222
duhet te falur namazi gjithmon nga shqiptar musliman

arbrimi_2008@hotmail.com  (18.08.2010) - 5217
Adem Ramadani All-llahu tė shpėrbleft me gjehnet se prej muzikes nuk ka kėnaqsi knaqėsia e muzikes ėshtė 5 minuta sa sgjat kėnga e knaqėsia e All-llahut ėshtė pėrgjithė All-llahu tė shpėrbleft me gjenet Eselam Alejkum

Arbrimi  (18.08.2010) - 5216
Tė gjith duhet ta ndjekim kėtė rrugė qė e ndjek Ademi sepse njė gjė duhet ta dim se i perkasim All-llahut sepse ai na ka Dhan nė kėtė botė. We belong to God,and to HIm we are returning. O belivers retur to GOD before**65279; it is to latee.... u pershendes tė gjithėve

hale  (18.08.2010) - 5215
dova

timi  (18.08.2010) - 5212
zoti i shperelbft kta fllazer musliman qe e beren ket gje qe namazi te jet sa me i leht per ata qi falen per zotin e plotfuqishem

asenat  (18.08.2010) - 5211
ALLAHU ju shperbleft qe e keni mundesuar ket faqe.

Kam deshir te di sa me shum ilahi,dhe dov te ndryshme.
Dhe deshiroj qe te di me shum per fen time.Islame.


Selamu Alejkum

asenat  (18.08.2010) - 5210
ALLAHU ju shperbleft qe e keni mundesuar ket faqe.

Kam deshir te di sa me shum ilah,dhe dov te dryshme.
Dhe deshiroj qe te di me shum per fen time.Islame.


Selamu Alejkum

merjem  (18.08.2010) - 5209
ALLAHU ju shperbleft qƫ e keni mundesu kƫtƫ faqe.Eselamu aljkym.

diellona  (17.08.2010) - 5201
o hetem o veq vazhdo ehheeh qysh e ke grun ti familjen hehhe

bekim mahmuti  (16.08.2010) - 5200
slm oxh inderuar ekam nje pytje rreth koranit kurani qe ika keto me hskronja te vogla posht ajon adithe the ak lillje mes milexu

Adrianm   (16.08.2010) - 5199
selam alejkum jeni me te miret vetem vazhdoni A-LLAHU JU shperbleft met mira

haxhere  (16.08.2010) - 5198
ju lutem te na e dergoni duan e aminit pas ngrenjes iftar selamun alejkum

loola  (16.08.2010) - 5195
Njė Faqe shum e Veqant per mua.

Allahu ju Shperbleft

per Ket faqe te mrekullueshme

... Eselemu alejkum

muhamed shaqiri  (14.08.2010) - 5192
lista e ditve te iftarit po me vyn me e pa se ketu nuk ka xhami

shakmira@hotmail.com  (14.08.2010) - 5191
°·.ø.·°Æ°·.ø.·°Æ°·.ø.-* Es-SeLaMu aLeJkUm
All-llah xh.sh ju shperbleft me te mira ne te dy boterat ....
eshte shume e dobishme te dime keto gjera......


Egzona  (14.08.2010) - 5190
Pershendetje, ishalla Zoti ju shperblen me te gjiha tmira per ket faqe...amo sikur tkishit mundsi te beni nji spjegim si falet namazi i sunetve a osht i njejt siq e kini pershkru ju 4 rekate sunet te njejta me 4rekate farz te drekes, gjithashtu kisha dasht me dit se si falet namazi i taravive nese kishit mujt mema kthy nji pergjigje.
faleminderit shum.

Xix-Djali  (13.08.2010) - 5187
Eselamu alejkum we rahmetullahi we bereketuh..Kush deshiron te nenshkruaj peticionin per:"kunder largimit te vajzave me mbulesa nga institucionet arsimore" mund te hyj ne "www.radio-pendimi.com"..All-llahu i shperbleft te gjithe ata qe kontribojne ne kete..Ju pershendes me pershendetjen e banoreve te xhennetit eselamu alejkum we rahmetullahi we bereketuh..

kastriot  (11.08.2010) - 5184
s.a shaban ne syfyr - imsak duhet te zgjohesh ne ora 3,40 minuta e ne iftar ne oren 19,52 minuta - 7,52 minuta s.a shaban zoti ju lehtesoft ne agjerim

shaban  (11.08.2010) - 5183
selam alejkum sijeni ajeni mir si po kaloni pik se pari ja uroj agjerimin e ramazanit , po nese ka munci muma durgu ni kalendar te ramazanit ne belgjik nqfar ore duhet te zgjohen per sifir dhe ne qfar ore duhet te boj iftar nese ka munsi ju falimderit

qendresa  (11.08.2010) - 5182
feja islame osht ma e mira

kastriot  (11.08.2010) - 5180
Me emrin e All-llahut, Mėshiruesit, Mėshirėbėrėsit!

1. Thuaj: “Mua mė shpalllet se njė grup i vogėl nga xhinėt i vuri veshin dhe dėgjoi (Kur’anin) dhe (kur u kthyen te tė vetėt) thanė: “Ne kemi dėgjuar njė Kur’an qė mahnit,
2. qė udhėzon nė tė vėrtetėn, andaj ne i besuam atij dhe Zotit tonė, kurrsesi nuk do t’ia shoqėrojmė mė akė”
3. Dhe se latėsua e madhėruar e Zotit tonė, nuk ėshtė qė ka as grua , as fėmijė.
4. S’ka dshim se ai mendjelehti jonė fliste tė pavėrteta ndaj All-llahut.
5. Ndėrsa, ne kemi pas menduar se as njerėzit, as xhinėt nuk flasin gėnjeshtra pėrkitazi me All-llahun,
6. Dhe se ka pasur burra prej njerėzve, qė kėrkonin ndihmė prej disa xhinėve dhe ashtu ua shtonin atyre edhe mė shumė arrogancėn.
7. Dhe se ata (njerėzit) kanė menduar, siē keni menduar edhe ju, se All-llahu nuk ka pėr tė ringjallur askė.


kastriot  (11.08.2010) - 5179
s.a vllezer dhe motra ju mund te hyni edhe ne nje web faqe tjeter e cila eshte gati njesoj si kjo ktu ajo quhet www.kuranifisnik.net

kastriot  (11.08.2010) - 5178
Es-selem alejkum allahu ju shperbleft per punen qe ju e bėni

Kushtrimi  (11.08.2010) - 5177
Kushtrimi nga Italia, jau uron te gjith Muslinanve Muajn e Bekuar te Ramazanit. Ju pershendes

merita  (10.08.2010) - 5176
si mund ta di ka ibje kibla ne vend te huaj ne gjermani

edon  (08.08.2010) - 5172
mirdita shum ju shperbleft ALLAHU xh.h. per at animacion e faljes se namazit.Po veq ni problem mujta me vrejt se kur e startojsha me ndegju e tani e preksha pauz ne do do vende mu bllokojke e tani prap mu deshke me kthy prej fillimit me e startu.naten e mir kalfoshit shum mir

florentina  (05.08.2010) - 5166
zoti ju shperbleft qe na keni mundsu me pas ni ksi faqe sikur kjo shum tema tmira allahu ju rujt te gjith besimtarve

eurona  (31.07.2010) - 5159
o mid hin ne gogle edhe sheno falja e namazit

rrahman  (30.07.2010) - 5158
shum mir sepse munden mu msu edhe te tjeret prej jush

veton  (26.07.2010) - 5155
ju faliminderit per keto interevista

eliza  (26.07.2010) - 5154
hallal ju qoft qe keni qit ksi gjera ne kompjuter sepse nese mendoni per zotin edhe zoti mendon per ju

bekim  (21.07.2010) - 5153
pershendetje per gjith vllezrit musliman

lindi  (15.07.2010) - 5150
veq vazhdoni jeni ma te miret

Egzona  (14.07.2010) - 5148
Ju pergezoj per ket faqe All-llahu ju shperbleft em tgjitha tmirat. Nese ka mundsi mem tregu disi se si duhet falur sunetėt ?

safije  (14.07.2010) - 5147
zoti e bekoft xhdo musliman dhe sidomos ate qe e beri me te let per gjdo njeri qe deshiron te falet .e te shkoj drejt rruges se "ALLAHUT"te madheruar lutjet tona shkojne vetem tek ZOTI jon i madheruarAMIN

fatoni  (14.07.2010) - 5146
shum.mir.por.za.pak.nuk.po.nij.ne.faljen.

pranvera   (11.07.2010) - 5140
valla shum me pilen mu fal po nuk i di krejt doft se d i a bon se une nuk di shum vet 4 dov se feja is lam me pelqen shum

edon vatovci -novolan  (09.07.2010) - 5138
Selam alejkum kjo faqe e juaj asht shum e qelluar vetem zoti i madhruar ju shperbleft me lule te gjenetit.lum ju per te mirat qe i fitoni ne boten e pergjithshme.veten keshtu fitohen sevapet ne ket bot. ne fund vetem si mysliman ishalla dalum nga kjo bot me shahadet.Selam alejkum.

edona bunjaku  (09.07.2010) - 5137
Selam alejkum
dje me te 8.7.2010 ka qen nata e madhe ne muajt t'mdhaj dhe zoti jua plotesoj te gjitha deshirat e vellezerve dhe motrave muslimane

Petriti  (08.07.2010) - 5136
Es-Selamu Al-lejkum
paqja dhe meshira e all-llahut qoft mbi ju

nese keni mundesi Kuranin http:**www.kuranifisnik.net*KuraniFisnik*LeximiShqip*

me e ba bashk sepse kam nevoj per disa Besimtare qe ta degjojne


(downloadojeni dhe mesisht bejeni Upload ne www.sendspace.com )

Faleminderit per mirkuptim.

Gazmend Gjocaj  (08.07.2010) - 5135
Selam alejkum.
A ka mundesi me i pas te gjitha dovt qe thuhen,per te gjitha vaktet,me i sqaru ne menyre ma detalisht.
Paqja dhe meshira e Allahut qofte mbi ju.

nusret  (07.07.2010) - 5134
all-llahu ju shperbleft o vellezer musliman vetem vazhdoni me web-in dhe vendosni gjera te rendesishme ne web selam alejkum e berekatuhu

Fatima Veliu  (07.07.2010) - 5133
Eselamu alejkum we rahmetullahi we bereketuh..Kush deshiron te nenshkruaj peticionin per:"kunder largimit te vajzave me mbulesa nga institucionet arsimore" mund te hyj ne "www.radio-pendimi.com"..All-llahu i shperbleft te gjithe ata qe kontribojne ne kete..Ju pershendes me pershendetjen e banoreve te xhennetit eselamu alejkum we rahmetullahi we bereketuh..


kushtrim  (06.07.2010) - 5130
shum materiale te nevojshme

etnic  (05.07.2010) - 5128
selam alejkum
ju pershendes per punen dhe faqen eshte teper e nevojshme po nese ka mundesi te mi dergoni ne nji slide te gjith dovėt qe nevoiten per faljen e namazave po edhe tjera

SADAT  (04.07.2010) - 5127
o hallall ju koft qet faqe qe ekeni maru

mimoza  (29.06.2010) - 5125
faluni se namazi esht i mir per te gjith

muhamet peci  (27.06.2010) - 5123
falemderoj te gjith angazhimin e juaj,them se shpirti me kenaqet e allahu ati kofshim fal koft me juve

Rimi Gjilan  (26.06.2010) - 5121
Es-selamu alejkum.
All-llahu ju shperblefte per kete webfaqe kaq te mire.

liridona  (18.06.2010) - 5112
pershndetje allahu ju shperbleft me te mirat e kesaj dyjeje dhe tjetres qe keni mundesuare nje web faqe te ketill kisha pasure deshire ti parashtroj ca pyetje
QE me te veret brengosem sa here me sillen ato gjera ndermend mirpo shpresoj qe allahu te me ndimoj

F  (18.06.2010) - 5111
JACIA SOT FALET NE 22:29 po tash koha e saj ndryshon..

baba51  (18.06.2010) - 5108
cili pengamber ekafal sabahin

aferdita  (16.06.2010) - 5107
selam alejkym ju lutna amund te me tregoni sa ora valet jacija flm

dona  (16.06.2010) - 5106
allahu ishperbleft te gjith myslimanet amin

edona  (16.06.2010) - 5105
allahu ju shperbleft zoti ju rujt

edona  (16.06.2010) - 5104
allahu ju shperbleft

ariana  (14.06.2010) - 5102
jeni shume te mire

shaban  (14.06.2010) - 5101
selam alejkom une ekisha nje pytja? ne qfar date fillon agjerimi i ramazanit ne ket vit ju falimderit

gzim  (10.06.2010) - 5096
all-llahu ju shperleft

fitore  (09.06.2010) - 5094
allahu i ruajt te gjith qe bajn mir ju lutem allahut qe te gjith te jeni te lumtur ane mban boten ne shkojm ne gjami me mesu se nuk ban me ba mekate te keqija

fitore  (09.06.2010) - 5093
shum mir me shku ne gjemi duhet me i mesu te gjitha se perndryshe shkon e nuk meson te shkon koha huq

nijazi  (08.06.2010) - 5092
Besimi ƫshtƫ pastrim i shpyrtit dhe i mƫkateve dhe pregaditje pƫr jetƫn pas vdekjes,e cila ƫshtƫ e pakontestuar,edhe me shkencƫ se jeta pas vdekjes ekziton,kur dihet se qdo gjƫ lind,rritet ,zhvillohet dhe nƫ njƫ moment i kƫthet tokes,nga ƫshtƫ krijuar.

hahha  (06.06.2010) - 5088
ooooooooo foto un e adhuroj allahun adhuroje edheti ok diten e mir kalo mit tung

bleona  (05.06.2010) - 5087
allahu ua shperbleft me te mira ket gje te jashtzakonshme,disa nga familja kemi qen te perkushtuar ndaj allahut aq sa kemi pas mundsi por disa skan mund se nuk kan kuptu theksin arab per shqiptimin e duave prej tash e kan mar shum seriozisht ket pun dhe te gjith jemi ne rrug te allahut ishalla,allahu qoft i kenaqur me ju.

arlinda   (02.06.2010) - 5084
jam fillesatre sa kam fillu me u fal faqja e website e juaja me ka ndihmuar shume i faleminderoj se pari ALLAHUT qe ju dha mundsin per me kriju kete faqe qe tergon se si te falemi edhe gjithashtu juve sepse animacioni eshte shume i qart dhe po me ndihmon shume
ALLHU NA MBROJT GJITHNJE EDHE na dhasht shendet edhe force qe te ndjekim rrugen kah AI

rasim  (01.06.2010) - 5081
valla spo muj mi qel kto faqe spo dij per bes...

besjana  (31.05.2010) - 5080
aselam u alejukum ju falenderroj per keto gjera qei keni qit ne net allahu ju shperbleft juthem te gjithve qe nuk falen fillojnja namazit qe tani mos eleni pa fal namzin

mentore  (31.05.2010) - 5079
ju falemderoj te gjith fes islame qee kan qel vedfeqen per mu fal .

ardian  (28.05.2010) - 5076
ju pershendesh te gjithve

gjyshih@hotmail.com  (19.05.2010) - 5067
kom nevoj per faljen e namazit per fillemta

kings-musliman@zbavitu.com  (18.05.2010) - 5066
Selam Alejkum Allahu ju Shperbleft InshaAllah Per ket Pun qe po beni. Allahu ja shtoft Imanin InshaAllah Selam Alejkum Klm...

Mili  (18.05.2010) - 5065
Esselamu Alejkum Vellezer e Motra ju Pershendes Nga Zemra Allahu Ju rujt InshaAllah e Ata te cilet Nuk Jan Ne Rrug Te Allahut Allahu inshaAllah i Udhezon ammiinn Esselamu Alejkum Allahu Ju Ndihmoft InshaAllah...

drita  (17.05.2010) - 5064
jeni shum tmir veq vazhdoni keshtu all.llahu ju shparblevt qe po na mesoni keshtu bukur

dreni.-@live.com  (15.05.2010) - 5063
selam alejkum me fal ku muj me e gjet ket filme

endri  (14.05.2010) - 5062
o po e qart aaaaaaaaaaa

jete  (13.05.2010) - 5054
pa namaz nuk fitohet xheneti

hilmi  (11.05.2010) - 5051
selam alejkum vllezer une jam shum i knaqur me programin tuaj veq vazhdoni all-llahu ju shperbleft jeni ma te miret zoti jav lehtesoft te gjitha selam vllazni

nora  (03.05.2010) - 5047
a ka mundesi me e dit ,, une fali vet akshomin se mengjesin nuk po muj se spom del qumi..

argetim  (03.05.2010) - 5045
shkije jan qena se kan ba masakra me kosov me bosnje e hercegovin e per qa ta jan shkije e keq se nuk kan fe e per qa ta bajan masakra se kosova u pavarsu e serbis i kupi zemra rroft ksova

rahim,e  (03.05.2010) - 5044
shyqyr qe e du zotin shyqyr qe na ka kriju shyqir qe jena musliman por duhet te jemi te ditshem edhe nga feja edhe nga mesimi ne shkol fa lu lexo kuro dmth mesoje kuranin zoti ti plotson deshirat me te vertet nuk genjej edhe pse sme shifni une jam vajze hoxhe babin e kam hoxh dhe i di disa rregulla aspak mos mendoni se eshte rene kjo eshte e vertt se une babin e kam hoxh falemenderit

rahime  (03.05.2010) - 5043
une e deshiroj shum kete por nuk mundem ta regjistroj ne kompjuterin tim

ana  (30.04.2010) - 5042
vetem dua te them,qe duhet te jemi krenaree qe jemi muslimane falenderojm Zotin.

Florijan  (29.04.2010) - 5039
shum mir koka shum shum bukur

BLERIM KRYEZIU  (26.04.2010) - 5037
e selamun alejkum te nderuare vellezer ju pershendes nga zemra dhe kame respekte per secilin vella muslimon dhe jo muslimon apo per njeriun me shume besimtaret te devotshem per mundimin qe e keni behe allahu ju bekofte me te mira inshalla me xhenetin fireusin ju kisha luture shume ne emer te krijuesit te gjithsis ne emer ZTE ALLAHUT TE NA PREGADITNI APO KU MUNDEM TA GJOJE LIBRIN NE PDF HISTORIN E PROFETEVE NE HISTORIN E GJERE PER THJESHTE DHE NGA PAKE E KAM TE GJETURE NE WEBE TE TJERA PORE NDOSHTA PO JU MUNDOJE MA BANI HALLALL ALLAHU ALEM E SELAMUN ALEJKUM RRAHMETULLAHI VE BEREKJATE HU

SEEFE  (26.04.2010) - 5036
SELAM ALEJKUM VE RAHMETULLAH MOTER MIRVETE SAPER NAMAZIN E TESPIHU KAM LEXU DHE PYETUR ME KAN THAN QE NUK DIHET A ESHTE I VERTETE A PO JO.PO NEQOFTESE DON FAL NAMAZ TE ISTIHARES PER DESHIR PER NDONJE MBARESI .DUAJA GJENDET NE LIBRIN MBUROJA E MUSLIMANIT,DRITE E ZEMRES DHE JASINIT.ALLAHU JU SHPERBLEFTE INSHALLAH AMIN

selefe   (26.04.2010) - 5035
NAMAZI ESHTE FARZ DHE MBULESA EDHE PO SJU PELQEJ MBULESA ALLAHU I PERMIRSOFTE ATA QE JAN KUNDER MBULESES.AJO QE SKA MBULES VETEM SE NE TRURIN E SAJ KA FRY SHEJTANI EUDHU BILAH.KISHA DASHT TE LEXONI PER MBULESEN PAK ME SHUM DHE MOS TE BOHEN INJORANTE ME FOL KUNDER MBULESES.......SEPSE AJ QE ESTHE KUNDER FAZIT TE ALLAHUT MBULESES TE PSHTJELLMES SI E KA SHKRUJT MOTRA ALLAHU TE UDHEZOFTE OJ MOTER INSHALLAH PENDOHESH .SELAM ALEJKUM

avni zasella  (26.04.2010) - 5033
kam derin ti pershendes te gjith muslimant posaqerisht shiptart kam knaqsi qe e kini maru kit faqe aq te mrekullushme ju eselamalejkum te gjithve momatalisht jetoj ne amerik po ju kisha lut te gjithe namazin mos e leni se veq namazi ju forcon e ju qecon se tjeter ska ishalla na nimon zoti anemban botes ku jemi e ni dit jemi te bashkuar te gjith muslimanve e te marrum krejt boten ndor

hajredin  (25.04.2010) - 5032
feja islame eshte me e mira allahu esht nje ska tjeter

Jetlir  (25.04.2010) - 5031
Lavd-falėnderimi i takon All-llahut,
qoftė paqja mbi tė Dėrguarin e Tij

Jetlir  (25.04.2010) - 5030
Zoti ju shperbleft

All-ahu ekber

Falemderim i qoft allahut

Dhe paqja qoft mbi te

driton  (24.04.2010) - 5029
shumm niiiiceee

Fatlum  (22.04.2010) - 5024
As-salamu Alaikum , Alla-hu ju shperbleft te gjith besimtaret musliman dhe te gjith jemi ne rrug te allahut

ilahe   (21.04.2010) - 5022
allahu ua shperbleft me te mira ket gje te jashtzakonshme,disa nga familja kemi qen te perkushtuar ndaj allahut aq sa kemi pas mundsi por disa skan mund se nuk kan kuptu theksin arab per shqiptimin e duave prej tash e kan mar shum seriozisht ket pun dhe te gjith jemi ne rrug te allahut ishalla,allahu qoft i kenaqur me ju.

ilahe   (21.04.2010) - 5021
selam alejkum allahu ju shperbleft per krejt kte qka e boni per ta shpetu njerzimin nga zjarri i xhehnemit,e sidomos allahu ju shperbleft per faljen e namzit per fillestar qe e keni vendosur ketu ndoshta shpetojm prej zjarrit.allahu ekber.

adriana  (20.04.2010) - 5020
une i perkushtohem zotit te madh q e na fali i them te me fale
qdo gabim qe kam ber me meshiro te lutem jemi ne duart tua falja robit tend qdo gabim qe kemi ber allah ti je me i madhi ne ket bot te lut i gjith robi yt te ja falesh na fale na meshirove falemderit o zoti im i madh

fatmir  (19.04.2010) - 5019
jeni shum te mir

Bleona  (18.04.2010) - 5017
oh nuk po di me ndryshu nikin me msn

vahide ramadani   (18.04.2010) - 5016
shum edu fen islame edhe shum kam qef me dit per hz muhammedin a s akishit dit mem tregu cilin femi eka dasht mas shumti edhe pse ka gjuli thera

arta  (08.04.2010) - 5012
pa namaz nuk mund te fitojm xhenetin

jehona balaj  (04.04.2010) - 5002
allahu i ka punet ne dor e jo njerzit qe folin pa dit veq se allahu i din te gjitha un kerkujt nuk i besoj perpos allahut.

sadri  (04.04.2010) - 4991
allahun une e dua shum allahu eshte feja jom me e mir ne bot allahun e dua te gjith njerzit kjo ishte komenti i jemi.

ēlirim   (03.04.2010) - 4990
ALLHU ESHTE NUK KA TJETER PER VEQ TI VEQ ALLAHU MUNET ME BA MREKULLI KERKUSH TJETER

sadiku ffazliajaj  (02.04.2010) - 4989
selam alekem jen met bukrit me fe muslimane nuk ka tjetre per veq allahut

arti  (01.04.2010) - 4988
zoti esht mbi te gjitha

ajna  (01.04.2010) - 4987
all llahu na ydhezoft tan se nuk ka rrug tjeter perveq se te all llahu all llahu na meshiroft te gjithve AMIN.

dijana  (28.03.2010) - 4985
shum mir qe e keni hap ket faqe per mu msu si me u fal

skifter  (28.03.2010) - 4984
Allahu ju shperbleft me gjitha te mirat juve dhe atyre qe ju ra ndermend per ket web edhe kto informacione qe na duhen shuum te gjithve selam alejum.,...

Pershendetje  (27.03.2010) - 4983
As-salamu Alaikum , ju kisha lutur webmasterit te kesaj faqe ta korigjoj pjesen per faljen e namazit qe eshte "Inkuadroni nė faqen tuaj animacionin e faljes sė namazit" pasi qe kodet qe jan aty kane nje problem dhe nuk hapen kur i lidhim ne faqen tone tu kisha lut per nje pergjgijeje

Rinor  (27.03.2010) - 4982
zoti ju bekoft

fjolla  (27.03.2010) - 4981
shum mir paski bo qi i kini qit qeto sene per diten e gjykimit

Besiana  (25.03.2010) - 4980
As-salamu Alaikum.All-llahu ju shpėrbleft me xhenetin e Adit.

ali  (08.03.2010) - 4974
faleminderit shum

vjollca  (07.03.2010) - 4972
selam alejkum allahu ju shperbleft ne ket bot ne nat boten tjeter un jam tu msuAR TE FALAM

shyhretja  (06.03.2010) - 4969
allahu ju shperbleft me gjith te mirat ne ket bot edhe ne tjetren fal jush jam msuar te falam ti lutm allahut qe me ka fal ju falenderoj shum allahu ju shperbleft
selam

BESIMI  (06.03.2010) - 4966
e selamu alejkum allahu ju shperbleft vllezer e motra fal jush kemi fillu ta praktikojm namazin tani jemi fillestar faleminderimi i takon allahut nder dhe rrespek per ju per ket faqe e selamu alejkum

drilon   (05.03.2010) - 4965
dua tfalna por nuk di
ni gjin her kumtentu por askush sum kadal dim edu fen islame shum sem kafal zoti musliman efali mideroj shum per ket gja qe makathan ne jet shum gjejen met shterjt flm shum

fatlum  (05.03.2010) - 4964
adhahu eshte nje dhe atij i duhet besuar te gjith ,ata qe e ndjekin rrugen e adhahut zoti do ti shperblen. njerez beson ne adha se aj esht shpetim jon.gjithashtu ne duhet te kemi ,kujdes ndaj adhahut

krenar  (05.03.2010) - 4963
Besoni o njerez ne Allahun e madheruar se ai ju krijoi ju dha jete juve ju pasuroj me dije .Kush beson ne Allahun xhelneshanuhu Allahu do te ja ndertoje nje shtepi ne Xhenet njeriu ne xhenet do te shoh te prek madje edhe do te takoj familjaret e vet.Allahu Ekber

arbenita  (04.03.2010) - 4961
o allahu ju shprbleft jav hapt rruget e te mres jarabi

Ilir Gashi  (04.03.2010) - 4960
shum i mir filmi

Durim  (03.03.2010) - 4958
Allahu ju shperbleft per ket pune qe po e beni o vellezer musliman.

allah  (03.03.2010) - 4956
jo bukur e keni bere vetem faljen me qit e keni qit si duhet mi la duart kur falim edhe shadetet

zotri pajtimi  (03.03.2010) - 4955
ky koment esht nga une ekan ban bukur por kan mujt m ban edhe mate bukur ok?

musliman   (02.03.2010) - 4953
sinet falen nisoj por veq sinetet e iqindis the te jacis falen drishe ne tejatin e par kendohet alahumne sali dhe all barike dhe kur qohemi ne kembe per recatin e tret ja fillojm me subhanen veq qkjo esht dallim

xhavit  (28.02.2010) - 4944
bravo ma te miret jeni

hajrie   (27.02.2010) - 4940
kam deshir me dit sakt se si falen synetet qfar dov thuhen perpara ne pest koht sepse per farze i di i fali farzet ama synetet nuk po di

ardiana  (26.02.2010) - 4938
allahut besoni ne dit te mira falenderojo allahut ne dit te veshtira lujtu allahut basni ati sepse esht vetem nje allahu i meshirshem e iplot fuqishem esht shum mir ti besosh allahut muhsmedi aliselam esht dergusi i allahut edhe ne edhe muhamedit duhet ti besojm

amine  (25.02.2010) - 4936
allahu eshte wetem nje besoni tek allahu drejtohuni tek aii egzzistonn wetem 1 zot lutuni faluni beni vepra te mira per zotin

xhejhane  (25.02.2010) - 4935
ju lutem faluni dhe beni vepra te mira per allahh egziston vetemm 1 zot lutuni falunniii ju lutemm vetem tek alllahu gj.sh

enis  (25.02.2010) - 4934
Selamu alejkum,Allahu ju shperblefte per ker web se ky eshte i cili te mundson msimin e flajes se namazit,shum njerz arsytohen na nuk dim nese dojn te dine tashe e kan webin ku mund te msohen edhe vet. www.faljaenamazit.com

jozefi  (24.02.2010) - 4926
ZOTI asht vetem nja te gjith edim por duhet shum ta rrespektojm dhe me gjithese ai nuk thot se fet e tjera duhet fyer apo mos rrespektuar por ai thot se tek un jeni te gjith te barabart evetem te zoti mundemi te imasim te kqiat dhe te mirat ejo te Ramadani apo te Pjetri ae dini se pse se kjo bot asht errejshme e askujt si perket ti mrren mu un trrej ty ekshtu me radh mir po duhet shum meu mbajt me gjithese smundemi askend me gjykue kurse ne boten errejshme qe kemi perpara vetem ZOTI imadhrishem mund te na denoj ashtu ne boten e vertet napelqeu apo jo ju prift embara julutem edhe njihere mos beni perqarje se prap po citoj se te ZOTO te gjith jem te barabart kurse feja asht sipas deshires dikun me dhun e dikun me hater ju falemderes dhe ju pershendes.

SAFETE  (23.02.2010) - 4925
Zoti ju bekofte per kete ide te mrekullueshme .. se rinia e sodit jan tranu krejt vallai e sjan tu ja dit vleren ksoj bote e ALLAHUT krijuesit tone . O njerez mendoni per diten kur do te ringjallemi, per diten e gjykimit mendoni si do te turperoheni nga te gjithe me ato qka keni bere, por ju qe besuat mendoni sa te gezuar do jeni ate dite qe do jete shume e gjate . Shume njerez thone se jane MUSLIMAN , nga goja mezi u del kjo fjale pasi qe veprojne krejtesisht ndryshe , me qene MUSLIMAN i vertet duhet te falesh , te agjerosh, te japesh zekatin. te jesh i ndershem e shum te tjera. Krejt ne fund u sjellt mend Zoti atyre qe nuk besojn ne ALLAH

Udhėrrėfyes  (23.02.2010) - 4923
Pėrshėndetje!
Faqja e bukur pa (e-posta)Shumė mirė qė i paska ra nė mend, Operatorit tė Komenteve ose Administratorit, pėr heqjen e pėrzgjedhjes dhe dukshmėris nė emrat e komentuesit, sepse veē sherr kanė qenė, e njė sherr tė madh e paskeni hiq...
Allahu ju udhėzoftė edhe mė tej! Amin

milaim  (21.02.2010) - 4914
shum mir pa koment

agron  (20.02.2010) - 4905
ALLAHU ESHT NJE TJETER ZOT NUK KA......

leonard  (20.02.2010) - 4904
une te gjitha vaktet i fali

nexhid  (20.02.2010) - 4903
besoni ju vllezer dhe motra musliman se vetem namazi epastron shpirtin dhe vetem namazi te largon nga te keqijat ekesaj bote dhe vetem namazite ofron afer zotit dhe vetem namazite ben te ndihesh rehat ne ket bot.edhe juve ju shperblefte allahu,me te gjitha te mirat

arta  (19.02.2010) - 4902
allahu ju shperbleft keshtu mesohen rinia jon me fal namazin se shumica e kan mar rugen e imoralitetit te pendohen te falin namazin se pa mamaz nuk ka shpetim jupershendes me selamu alejkum jeni te mrekullushum

sueda  (19.02.2010) - 4900
kamu fal

lina  (19.02.2010) - 4898
valla bash mirr je keni bo se rinia e sodit jon bo shum palidhje

vildan  (18.02.2010) - 4893
kam lexuar kuranin por nuk jam falur keshtu q eju shershendes edhe me te vertet i a vlen mu hap nje vaqe per faljen dhe fejen ton te qilen e doj

sela   (17.02.2010) - 4891
ta kujtojm ALL-LLAHUN gj.h qe thot kush ka vdekur shehid ai e ka te garantuar gjenetin keshtu qe edhe ne ks gjat luftes se fundit kan japur jeten shum musliman per ket vend. paqia dhe meshira e ALL-LLAHUT qoft mbi ta ishalla zoti i shperblen me gjenet. te dashur musliman vellezer dhe motra jua uroi te gjithve 2 vjetorin e pavarsis se kosoves ALL-LLAHU e bekoft kosoven AMIN.

vale   (17.02.2010) - 4890
selam alikum un jam ne perendim fali namaz edhe buri im gjithashtu dhe i kom dy fmi edhe fmija kan fillu me kuptu fen edhe pse jan ende ner 5 vjet tet dyt por a kemi gjuna qe imi tu jetu ne ven evropian

xhejlani   (16.02.2010) - 4886
o zot ata qe jan me zemer te mir dhe bejn namaz i shperble ne at bot me xhenet e ta qe kan zemer te prishur udhzoj ne xhehnem

xhejlane  (16.02.2010) - 4885
veretet keni vepruar shum mir per ket veb faqe eshte shum mir per te rinjet qe ti udhzojm me rrug te drejt e te zotit.edhe une jam 19vjqe po te gjitha vaktete namazit i fali po e shikoj se si kam fillaur vertet ndihem shume me mir dhe shume e qet po per ket faliminderimi i takon vetem allahut

zymer   (16.02.2010) - 4879
dua te degjoj drese te mira per allahun gjylyshane hu

zymer   (16.02.2010) - 4878
dua qe te di diq per ibarahimin alejhi selam allahu qoft i knaqur me te

zymer  (16.02.2010) - 4877
dua qe ta ndjek rugen e muhamedit alehi selam dhe dua te di pak mashum per ta jam fillestar

sela  (12.02.2010) - 4868
sela ne nje ajet kuranor thuhet Mjer per secilin qe ofendon e perqesh njerzit, qe ka tubuar pasuri dhe qe ate e ruan te mos i pakesohet. E mendon se pasuria e tij do ta bej te perjetshem. Jo,te mos mendoj ashtu se ai patjeter do te hidhet ne hutame. E qka din ti se qeshte hutame! esht zjarri i all-llahut i ndezur fort, qe deperton deri te loqka e zemres . ai i mbyll ata, ua ze frymen. Ata jan te lidhur ne pranga te nje pas njeshme. pra lutuni per zotin se ai ska nevoj per ne por ne kemi nevoj per te. FALENDERIMI I TAKON ALL-LLAHUT ESALAMU ALEJKUM WE RAHMETULLAHI WE BEREKETUHU AMIN.

Fatima Veliu  (11.02.2010) - 4862
S.a.Nėse dėshiron qė nė ditėn e gjykimit tė ringjallesh nė dritė dhe tė jesh i sigurt nga dėnimi mos i bėn dėm asnjė krijese tė All-llahut.
Fjalėt e fundit tė nėnės sė Resulullahut s.a.v.s:Cdo njeri qė lind vdes,cdo gjė e re plaket.N,q,s un vdes emri im do tė pėrkujtohet me ty.Sepse po iki duke lėnė mbrapa fėmijėn mė tė mirė dhe mė tė bukur tė gjithėsis.
Mendime nga Hasan El-Basriu:O njeri zvogloje tė qeshurit tėnd sepse tė qeshurit e tepėrt e ngrin dhe e mbyt zemrėn,e bartė gėzimin e vėrtet e zvoglon trimėrin dhe tė shquarin e bėn tė poshtėr.Mjer pėr njeriun! All-llahu nuk e ka krijuar asnjė krijes tjetėr tė vuaj prej ksaj bote siq vuan njeriu.
E leht ėshtė t'a lėndosh njė njeri por sa e vėshtirė do te jetė pėr ta paguar at gabim.All-llahu na falt.Eselamu alejkum we rahmetullahi we bereketuh.
M

sela  (11.02.2010) - 4861
All-llahu eshte ai qe ska te adhuruar tjeter me merit perveq ti i perjetshmi mbajtesi dhe mbrojtesi i gjithqkaje qe egziston as kotje e as gjum nuk e kap ate ati i perkasin gjith qesht ne qiej dhe ne tok dhe All-llahu eshte gjithdegjuesi i gjith dituri. falenderimi me i madh i takon All-llahut gj.sh. elhamdurila lailehe-he il all-llah amin.

sela  (11.02.2010) - 4860
pershendetje nga une sela desha te them per rinin kosovare se nuk esht kerka. o ju jo besimtar kijeni frik all-ahun falni namazin vertet all-llahu esht meshirues,allahu shlyen mekatet e ati ose asaj qe pendohet.te dashur vellezer dhe motra te jeni te bindur tek all-llahu gj.sh.ta ruani nderin e juaj e te falni namaz ju jeni te shpetuar. paqja dhe meshira qoft mbi muhamedin a.s.w.spoashtu mbi familjen e ti dhe te shokve te ti.all-llahu e bekoft ks flm sela.

blerim   (11.02.2010) - 4859
me pelqen shum filmi ipejgamberit jusufit selam

sadati  (11.02.2010) - 4854
selamu alejkym lumiaj qi e fliminderon allahun gjeleshanuhu qi besojm vetem teka aj qiska tjeter zoti ebekoft muslimanizmin qi qka asht tu porballu vetum allahu qi naj muson dgjitha amin jarebi.....

adnan  (10.02.2010) - 4848
historija e hz sylejmanit

durim  (09.02.2010) - 4845
gjeja ma e mira ne botttttttt esht feja dhe besimi ne zottttt

Arber   (09.02.2010) - 4844
Allahu ju shperblefta

hafir  (09.02.2010) - 4842
tash per tash jeni me te miret e ks ehheeh me than a se jo

ADELINA  (08.02.2010) - 4839
UNE SMUNDEM PA AT ALLAHU OSHT 1

besim  (08.02.2010) - 4837
o ju besimtare

bujar  (08.02.2010) - 4836
KOPLIMENTE E JU LUFT SHUM MIR QE PO KA QDO SEN PER FEJ I LUMI AJ QE FALTE ZOTI JU RUJT

besim  (08.02.2010) - 4835
falja esht e ma e mira se gjenemi

fati  (06.02.2010) - 4829
me ndihmen e all-llahut gjithemshireshmit mshiruesit, ju pergzojm dhe inshalla all-llahu ju shperblen ju dhe gjithe at qe mesojn kontribojn dhe jan ne rrugen e zotit nji te vetmit te paq shoq.
Paqa e allahut qoft mbni pejgamberin te derguarin e zotit s,a,v,s mbi familjen e tij dhe mbi gjithe mysliman e myslimane *amine*

ensar  (05.02.2010) - 4827
namazi duhet ta falim se zoti na denon nė botenė tjeter

ensar  (05.02.2010) - 4826
faljen e namazit duhet ta falim dhe ti besojmė zotit se zoti ėshtė mė i madhi dhe zotin duhet te duam mė sė shumti nė bot

agnesa  (05.02.2010) - 4825
selam alejkum ooo musliman te dashur zoti juuu ndihmofttt kush besonn te allahu sepse a i esht i falenruari i jonn ee i dashuri a i na rriti neve ai na dhuroj ne ket bot por pra ne te gjith duhet te kem besim tek allahu allahu jushperbleft me gjitha te mirat mirpo gjithkush besoni ne allahun selam alejkum

agnesa  (05.02.2010) - 4824
mirmbrama siiii jeni a jeniii mir un jam muslimane dhe deshta ta di se a esht e drejt me agjiru femija

bajrush zeneli fshati i ri kom viti  (05.02.2010) - 4823
shum e qelluar kjo qe po shifet sepse dikush mesohet prej intrnetit dhe fillon te falet andaj e falenderoj zotin gheneshanehu qe na ka ba te mundur te kemi kte pasuri qe kemi sot se pa lejen e tij nuk do te kishim kte qe e kemi sot

kushtrim  (05.02.2010) - 4822
pershendetje jam kushtrimi nga suedija ka de shir me pas ne liber ye kuranit ku mundem me hi me dhet at liver me rrespekt kushtrim gashi

Fatima Veliu  (03.02.2010) - 4819
"Keni kujdes nga ai qe i beni padrejtesi,sepse duaja e tij nuk refuzohet nga ana e All-llahut!" Mos haroni sa vler ka duaja e atij qe i beni padrejtesi. Ju mund te mendoni se esht e leht per ta harruar padrejtesin por jo WALLAH nuk esht fare e leht pastaj nuk do te jete fare e leht ta ndalosh nefsin tend te beje dua kunder atij personi qe te ka bere padrejtesi. All-llahu ju rujt e ju begatoft me te mirat e Tij te pakufishme. SelamuLLAHI alejkum we rahmetullahi we bereketuh!
nevzat  (03.02.2010) - 4818
si mendem me be douload ket se edua per femit

nexhdet  (03.02.2010) - 4817
dashta me wet a e kini liebrin e errat e hz.fatimes

linda  (01.02.2010) - 4812
BISMILAHI
RRKAM DESHIR TE DI DOVET PER NAMAZAMON E RRAHIM

hetem musliu  (01.02.2010) - 4811
pershendetje selam alejkym shu faqe e qelluar juve ju shprbleft allau per ket faqe qe e kini hapur sado pak ta dim per fen islame nuk um mete ma shum me shtu vetm ju shprbleft allahu me gjenet

aferdita arifi  (31.01.2010) - 4803
selam alejkum
faqe e mire..

sela  (30.01.2010) - 4799
pershendetje te ngrohta nga une jeni namber wan ALLAHU JU SHPERBLEFT PER PUNEN E JUAJ TUNG

qefsere  (29.01.2010) - 4791
persh nga un flm per keto faqe te mira islame zoti ju shperblefte ...

mahmud  (28.01.2010) - 4786
selamu alejkum a jeni mir te gjth si kaloni lexoni e mesoni shum ne emrin e allahut meshir beres zoti qoft me ju o besimtar musliman tung ...

mahmud  (28.01.2010) - 4785
selamu alejkum faleminderit ju qe e keni shkruar kėte koment aq te bukur qe femijet tjer ta lexoin se nuk ka zot tjeter per veq allahut..........

Fisnik Hajdari  (28.01.2010) - 4784
selamu alejkum vellezer musliman ju pershendes te gjithwvw mw pweshwndwtjen islame njeheri edhe pershendetje e banoreve te xhennetit eselamu alejkum we rahmetullahi we bereketu
........

krenar  (27.01.2010) - 4780
eselam alejkum para 2 jave daja em ka dek tragjikisht endeshja ka bo ukon namazli edhe eka fal dreken edhe ka uardh pi prishtines kabo en deshje udek en ven shka thu ushku per pun per rrisk tregom shka bohet me to

leonita  (27.01.2010) - 4776
une kusha me thon se gjith ata qe i besojn fese muslimane per ta esht mir sepse zoti i krioi te gjith njerzit dhe te ghitha fet por na kosovaret be duam me shum se gjithqka fen ton fen muslimane dhe kisha pas deshir qe mos te mbetet as nji moter muslimane pa u mbuluar dhe kaq kisha me shkru per muslimanet ju pershendes te gjithve qe besojn ne zot ju faleminderit

Muadh iben xhebeli  (24.01.2010) - 4773
O ti Pejgamber, thuaju grave tua, bijave tua dhe grave tė besimtarėve le t’i vėnė shamitė (mbulojė) e veta mbi trupin e tyre, pse kjo ėshtė mė afėr qė ato tė njihen (se nuk janė rrugaēe) e tė mos ofendohen. All-llahu fal gabimet e kaluara, Ai ėshtė mėshirues Ahzab 59

Muadh iben xhebeli  (22.01.2010) - 4771
Ti lexo atė qė po tė shpallet nga libri (Kur’ani), fal namazin, vėrtet namazi largon nga tė shėmtuarat dhe tė irituarat, e pėrmendja e All-llahut ėshtė mė e madhja (e adhurimeve); All-llahu e di ē’punoni ju El Ankebut 45

Fatima Veliu  (22.01.2010) - 4770
Motra muslimane ju pershendes me pershendetjen e banorve te xhennetit "eselamu alejkum we rahmetullahi we bereketuh" All-llahu na mundsoft me kon prej tyre. Maida "Love u so much,uhibuki fiL-Lah ukhti azizeh, ukabiluki(K)"


leta  (22.01.2010) - 4769
Selam alekum , un besoj shum tek zoti perveq atij tjeter nuk ka, emri i tij esht all-llah, tek ai mbeshtetet qdo krijes, dhe i kishna than te tjereve ne qoftese besoni ne zot falni sabahun. tung nga leta

besa  (22.01.2010) - 4768
ju falmendrijoj nga zemra per ktu fjal te mir ja vjel me e msu un kurr nuk jam falur po tash do te falem edh ju me kini dimu shuum te di si duhet te falur ne familen timen nuk falen kerkush e di qe edh mekat amo zodti iashlla indimon ju pershendes shuum zoti qoft bi ju

diedon qarkaxhija  (22.01.2010) - 4767
feja e shqiptarit eshte islami

musafer   (21.01.2010) - 4766
ej falne namazin

rrahim krasniqi  (20.01.2010) - 4762
selau aleykum jam nje fillestar ne fejen islame gjithmon e lam dasht fejen islame por tash mendoj qe me ndihmen e juj dot behem musliman me urdhrat e allaut

Sinané  (19.01.2010) - 4756
Mirmrama shum mir qź ekeni hapé ket faqe pér fillestarté iné shalla allau ju shpérblenė me xhenété

jetmir  (19.01.2010) - 4755
desah vetem tua perkujtoj atyre se kemi nje zot atje shum lart..e ai eshte ALL-LLAHU ...Nje urim shum i madh per mua shkon tek ju .bravi ju qofte..Perkujtone pak se ksuh eshte zoti ynė..

muadh iben xhebeli  (19.01.2010) - 4752
(Tė xhennetit janė) Edhe ata qė pendohen, ata qė sinqerisht adhurojnė, ata qė falėnderojnė, ata qė agjėrojnė, ata qė bėjnė ruku, qė bėjnė sexhde, qė urdhėrojnė pėr tė mira e ndalojnė nga tė kėqijat, edhe pėrmbushin dispozitat e All-llahut. Pra, pėrgėzoi besimtarėt Teube 12

Abdulla iben amr  (19.01.2010) - 4751
Kush e udhėzon veten nė rrugėn e drejtė, ai e ka udhėzuar vetėm vetveten e vet, e kush e humbė (rrugėn), ai e ka bėrė humbjen kundėr vetvetes sė vet, e askush nuk do ta bartė barrėn e tjetrit. E Ne nuk dėnuam askė para se t’ia dėrgojmė tė dėrguarin-Isra 15

muadh iben xhebeli  (19.01.2010) - 4750
O ju qė besuat, falni namazin me ruku e sexhde dhe vetėm Zotin tuaj adhurojeni. Bėni punė tė mira (tė dobishme), se do tė gjeni shpėtim El-Haxhxh 77

muadh iben xhebeli  (19.01.2010) - 4749
Kuran-Vazhdo me kėshillė, sepse kėshilla besimtarėve u bėn dobi 55 Edh-Dharijat--Unė nuk i krijova xhinėt dhe njerėzit pėr tjetėr pos qė tė mė adhurojnė-56 Edh Dharijat Unė nuk i krijova xhinėt dhe njerėzit pėr tjetėr pos qė tė mė adhurojnė

Abdulla iben amr  (19.01.2010) - 4748
Vetem perpara per dinin islam te mesojm ma se shumti dhe njeri tjetrin ta ndihmomi ne te mir e te ndalojm nga e keqja

muadh iben xhebeli  (19.01.2010) - 4747
Elhamdulila qe jaf ka munsu allahu me punu per dinin islam dhe elhamdulila qe ka interesim nga vllaznit dhe motrat muslimane allahu ju shperbleft me xhenetul firdeus per punen qe e beni

arta  (17.01.2010) - 4745
arta nga shqiperia bravo beni te lumte je yll fare je njesh per gjithe shqiperine.te urojme fitore edhe pse do te fitosh patjeter.forca jepe maksimumin beni

blerim  (16.01.2010) - 4738
all-llahu ju shperbleft per ket ju shperbleft inshallah me xhenetin firdows vetem perpara dhe all-llahu na e shton dinin dhe na ushzon te gjith muslimanet ne rrugen e all-llahut ne rrugen e drejt selam alejkum te gjithve

rrezarta  (15.01.2010) - 4734
mire shum qe esht kriju keso faqe... shumm sepse esht nje faqe shum e shikuar shum mire tung tung

mirvetja  (15.01.2010) - 4732
esalamu alejkum verahmetullahi kam de shir mefal namazin e tehsbihut por nukdi kesha pas deshir me mu pergjigj pytjes sime dhe medit sa ka vler ky namaz dhe asht ilejuar me fal ket namaz

mirvetja  (15.01.2010) - 4731
kisha pas deshir medit per namazin e rehsbihut sa asht irandsishen ne fal

qlirim  (14.01.2010) - 4727
ky film i islamit qenka shum i mirė

leta  (14.01.2010) - 4726
a mundem me u fal me pantolla kjo eshte pytja ime
allahu ju shperblefte juve

leta  (14.01.2010) - 4725
a mundem me u fal me pantolla kjo eshte pytja ime
allahu ju shperblefte juve

idi  (13.01.2010) - 4723
lumi aj qe e fal namazin pa namaz ska as gje qe ka krijuar all-ahu! selam -ajekum

LEONORA  (12.01.2010) - 4721
un si filestare e namazit e kam nje pyetje a mundem mu fal ne gjuhen shqipe

BeSsa  (11.01.2010) - 4716
aiii qkaa kenii thoo rren uuu ku po e dinn ktaa kur ko me u a kjamett me dit oi sen kta kishin perparu ma shumm tybenn

kaltrina  (10.01.2010) - 4714
se pari ju pershedes nga zemra ju qe keni hapur ket webb te mrekullushem, zoti qoft mbi ju ne gjdo momnet, jeni duke ber nje gje te mrekullushm allahu ju shperblef

bardhi  (10.01.2010) - 4713
allahu ju shperbleft

jetoni  (10.01.2010) - 4711
selamu alejkum allahu ju shperbleftper kete faqe allahu ju shperbleft me xhannet

valmir  (09.01.2010) - 4710
Allahu ju shperbleft o vllezer musliman vazhdojm

rafet muahxheri  (09.01.2010) - 4708
ju lumt djema paskeni ba ni pun shum te mir inshaallahu ju shperblen per ket pun qe keni baa. rafet kaqanik

fatime  (08.01.2010) - 4706
zoti ju nimoft te gjithve(f)

ibadetja  (06.01.2010) - 4703
allahu ju shperbleftmete mira

nehati  (06.01.2010) - 4702
un nuk di sen per fen

lola  (05.01.2010) - 4701
mua ame pelqejn shume perrallat dhe lektyrat

Argjend Krasniqi  (05.01.2010) - 4700
se pari ju pershendes qe e keni hapur ket web kaq te bukur ku ne si qytetar te fes islame mund te shkruajm edhe komentet tona qofte per mir apo per keq une kam per te shtuar si banor i Grashtices se ne fshatin ton eshte e respektuar shum feja e islamizmit wetem ju pershendes dhe te gjitha te miratt urime witi i riii 2010 te gjitheweee

blendi  (03.01.2010) - 4696
selamunalejkum o vellezer musliman ta falenderfojm ALLAHUN ne gjdo moment ti perulemi krijusit jo vetem ne veshtersi kur gjendemi por ta falenderojm ti perulem si ne gezim ashtu edhe ne hidherim ai eshte krijusi gjdo gjeje. faleminderit o Allah per gjitha qe na krijove salavatet me te ngrota qofshin per MUHAMEDIN a. s.

Londa  (03.01.2010) - 4695
shum mir allahu ju ndimoft

rrezarta  (03.01.2010) - 4694
heii si mund te ndreqi foto te miat qet sen sun pe kaptoii ehehehe

cuca  (31.12.2009) - 4689
Veq vazhdoni se ata qe falin namaz me zemer all-llahu i shperblen,pershendetje te perzemerta per te gjith nga CUCA...

Drini  (31.12.2009) - 4685
hey flm per te gjith keta qe i keni ber me te bukrat qe nav duhen ne jeten ton ju pergezoj per keto fjal vetem vazhdoni

baki   (28.12.2009) - 4680
selam alekum Allahu na mbrojt prej njerzve te kqi

Fisnik Hajdari  (27.12.2009) - 4679
selamu alejkum besimtar te nderur.desh te ju pershendes te gjith vizitoret e kesaj faqeje te mrekullueshme dhe te perkujtoj se pari veten pastaj dhe juve keni frik All-llahun dhe mos ju bashkangjiteni jo besimtarve ne fesatat siq i quajn ata festat e fund viti se walla bila vetem nese ja uroni dikuj vetem me fjal agje me shum keni bo shirk apo keni dal nga dini keni frik All-llahun,ata te cilet i bashkangjiten jo besimtarve ne keto festa nuk jan me neve walla bila pa mar parasysh kush jan ata apo qka jan ata,All-llahu na rujt boni dua qe te na mbroj All-lllahu se walla bila ne rrezik te madh jemi sepse All-llahu osht e hidhrun shum All-llahu i shkatrroft jo besimtaret e besimtaret i garadovd dhe i shperbleft me te mira ne ket dunja e gjithsesi edhe ne ahiret.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.

tina  (27.12.2009) - 4678
selam alejkum jeni shum te mir zoti ju shperbleft e allahu esht nje e duaje ni ate e respektoheni se ai na krjoi

fatmir  (27.12.2009) - 4677
Es selamualehkum vllezer dhe motra muslimane jam nje fillestar dhe kam deshir qe te filloj te falem por jam iinresuar qe te downloadoj si falen 5 vaktet me rrespek allahu ju shperbleftė

shpresa  (26.12.2009) - 4676
Allahu i ndihmoft gjith muslimanet ku jan dhe i shperbleft ata qe mundohen ti ndihmojn ksaj fée

besa  (26.12.2009) - 4675
nuk osh e vertet aspak vetem zoti e di kurmundet mu bo kjamet per vete nuk besoj ne gjera joreale

amir  (26.12.2009) - 4674
jini te mir shum veq vazhdoni

daut  (25.12.2009) - 4673
s.a normal qe eshte ma e mire se edhe nje nder fet ne te pastra edhe feja e vetmja e pranuar tek Allahu selam alejkum

mentor vallqi  (25.12.2009) - 4672
feja islame osht njera nder fejat me te mirat.

enis  (25.12.2009) - 4671
du ta marr ose ta dallandoj kete per te falur

rini  (24.12.2009) - 4669
shumm e keqe bre po kjo nuk duhet me hi a ne facebook

arsim  (23.12.2009) - 4665
un besoj se kurani esht me i madhi dhe ne duhet ti kryejm obligimet qe na ka dhen

laureta bytyqi  (21.12.2009) - 4661
e selam alejkym un jam nje njeri qe i friksohem allahut dhe jam tuj shkuar ne rrug te drejt ju lutem largohuni nga dreqi i mallkuar dhe ejan ne fen islame
mos e braktisnin fen e te gjith otes se nuk ka perendi tjeter perveq allahut

sala  (21.12.2009) - 4660
ju pershendes gjith muslimanet,,duhet me besu ne zot duhet me mbajt fejet ton,zoti esht nje...?

shpresa  (20.12.2009) - 4658
selamu alejkum
vitrat a duhet te japen me doren tende apo nepermjet dikuj ku esht dallimi dhe sevapi

xheladin _ibrahimi@hotmail.com  (19.12.2009) - 4655
si falen pes vaktet e namazit

xheladin _ibrahimi@hotmail.com  (19.12.2009) - 4654
si falen pes vaktet e namazit

donat  (17.12.2009) - 4648
gjema ni hartim qi eshte tema stinet e dimrit

shpresa   (17.12.2009) - 4647
shum mir , po ju lutem shenoni me shum ose tabelat sikur per farzin me i jep edhe pr synetin
pasi qe eshte shum me rendesi dhe nuk ka shum informata rreth synetit

elvira  (16.12.2009) - 4640
shummm mir vertet bukur

elvis  (15.12.2009) - 4639
edhete nje filum shum i bukur elham dyryla pi zotit shum ka qen nje filim interesant allah ekber selam mu alejkum

Haxhi Rexha  (15.12.2009) - 4638
Esselamu alejkum !
O ju vėllezėr dhe motra musliman*e
Urime Viti i Ri Hixhrij.

sh.berisha therand vb franc   (14.12.2009) - 4635
prshedetje tegjith besimtarv
besoni ne zot lutnju ati gjdo her kerkoni nga ai ndihm se valla un sa her kam kerkuar ndihm me ka ndihmuar dhe shenjat mi ka derguar me besoni lutnu me besimin e plot do ta kuptoni qe vetem ai ju ndihmon dhe askush tjeter.
Zoti im
zoti im ma fali jeten
zoti im ma dha shedetin
zoti im asht gjithmon ai me merr kur te don vetem te zoti jam emebeshtetur vetem te zoti kerkoj te verteten vetem te zoti kerkoj meshir jarbi kofsh dor shlir allah asht emri i mshirushem allah asht emri i madherushem allah asht emri i gjithsis allah asht emri i perendi amin

nepko  (14.12.2009) - 4631
besojni allahut allahu esht 1 ai na krijoj

nepko  (14.12.2009) - 4630
besojni allahut allahu esht 1 ai na krijoj

agnesa  (14.12.2009) - 4629
besoni te gjith allaut **9829;

Drinn.  (12.12.2009) - 4624
po mir ekeni qel qita

olta  (12.12.2009) - 4623
selam te gjithe besimtarve nga surqini

ahmeti beograd reshtan suharek   (11.12.2009) - 4622
selam te gjith besimtarve nga surqini i beogradit ju dergon ahmeti me vrejtje qe te jemi sa me besnik te fes me te pranushme te alahu

sh. bersiha therand vb franc 11.12.2009  (11.12.2009) - 4616
un ne fillim i pershdes tegjith njerzimin kudo qe jan anemban botes tegjithve na ka fal zoti po ne si besimtar te zotit kisha lutur tegjith ata qe besojn ne zot qe ti lutemi zotit per ata qe nuk besoj ne zot te lutemi qe te kthehen ne rrugen e allahut se ai esht nje dhe i vetem o zot ndihomoj atyr njerzve qe kan humbur rrugen tende qe te kthehen o zot faljav gabimet e mekatet o zot nandihmo edhe neve qe te dim si te sillemi me nerzit e lig e na ndihmo qe mos te gabojm te jemi gjdo her ne rrugen tende te drejt te lutem o perendi shpetoje ket bot nga teligat qe ekan kapluar mbroje popullin shqiptar te lutem na laj nga mekatet te lutem o zot ndimoj tegjith njerzimit tegjith kan nevoj per ndihmen tende na ndihmo edhe neve kemi nevoj gjdo her dhe gjithmon per ty o zot' zoti e bekoft tegjith njerzimin amin.

fejza  (10.12.2009) - 4612
selam alejkum pata me iu pyt ku ka dov

arta  (10.12.2009) - 4610
puun e mrekullueshmme kush e ka boo qiito

fitim  (09.12.2009) - 4609
jeni shum te mir urimeeeee

leutrim  (08.12.2009) - 4608
Selam Alejkum te gjith besimtarve musliman une per momentin kisha thene se ky web eshte shumm i mir dhe kjo ma sygjeron se ne i takojm vetm allahut ju pershendes nga leotrimi nga ferizaji

lulja  (08.12.2009) - 4607
fajla e namazit te sabahit synet farz

vjollca zogaj  (07.12.2009) - 4604
Selam Alejkum te gjith besimtarve musliman ju pershendes nga zemra falenderimi dhe adhurimi im i takon vetem all-llahut se askujt tjeter jeni shum mir all-llahu ju shperbleft me te mirat e tij...

argjendi...grashtice  (07.12.2009) - 4601
jeni ma te mirt weq wazhdoni e une ju pershendes kl sa ma mir

jeta  (06.12.2009) - 4599
biqi ma i madh ne peje ashtu kam degjuar dhe ashttu esht veq kam par hmm q thuhet me nje njeri te martuar hmmm keqq shume tpuqi agnesaa

jeta  (06.12.2009) - 4598
biqi ma i madh ne peje ashtu kam degjuar dhe ashttu esht veq kam par hmm q thuhet me nje njeri te martuar hmmm keqq shume tpuqi agnesaa

fitore  (06.12.2009) - 4597
salam aleykum ju perhsendes te ghith besimtae islam dhe nje web shum shum i mir i cili te gjith ne duhet te mesojm e te besoj ne ZOTT aj esht i mash me i madherushem ju peshendes te gjithve nga fitorja

almedina  (04.12.2009) - 4593
eselamu alejkum o ju qe nuk e besoni Zotin besoni se Ai na krijoji lexojeni librin e shenjt Kur'anin dhe kryeni o bligimin tuaj leni haramet me nje an kthehuni jetes se sevapeve se esht me mir o ju besimtar te nderuar besojeni ALLAHUN se eshte vetem nje

Rexhep  (03.12.2009) - 4591
Esselamu alejkum !
""" FEJA E VETME E PRANUAR TE ALL-LLAHU ĖSHTĖ ISLAMI"""

tuki  (30.11.2009) - 4585
besoni ne allah

kadrije kelmendi  (30.11.2009) - 4584
Nje ide e shkelqyer per rinin ton do ZOTI e shikojn rinija e kthehen ne rrugen e ZOTIT e fillojn FALJEN E NAMAZIT.

nezir-kozhani  (30.11.2009) - 4582
selam aleykum per te githe vllezrit dhe motrat muslimane all llahu jav for coft dini te gjith besimtarve kudo qe jan amin

nezir-kozhani  (30.11.2009) - 4580
selam aleykum per te githe vllezrit dhe motrat muslimane all llahu jam for coft dini

Haxhi Rexha  (29.11.2009) - 4574
Esselamu alejkum !
Urime Festa e Madhe E Kurban Bajramit !

Merlinda   (29.11.2009) - 4573
Juu uroj tee gjithve besimtarve kurban bajramin Me fatt kejve

fatbardha  (28.11.2009) - 4572
ju uroj feste e madhe te Kuban Bajramit te gjithve muslimanve ne bot nga Ftbardha.....

Brikena  (28.11.2009) - 4571
urimefestate gjithve boslimanve ne bot

Fisnik Hajdari  (28.11.2009) - 4569
selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.ju pershendes gjith muislimanet an e kend botes dhe ju uroj festes e kurban bajramit.ju pershendes dhe ju 2 personave qe kenu dergu ne ket faqe nga nje komet me permbajtje te kot dhe me qellim te shkatrrun,o djema tutnju All-llahut se zot i vetem osht All-llahu isa a,s osht rob dhe i derguar i tij asgje me shum,ju po shpresoni ne gjera te kota nese mendon se isa a,s te ka fal fmi ju walla gaboni se ai qe jep dhe merr osht vetem All-llahu ai qe e din te fshehten,andaj mos shpresoni ne diq te kot.All-llahu na mbrojt nga rruga e humbur All-llahu na mbojt dhe mos na boft prej atyre qe besojn dhe shpresojn ne gjera te kota amin amin ja rabel ale min.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu

dren  (27.11.2009) - 4568
shum komplimente vetem vazhdoni

fatlinda rudari  (26.11.2009) - 4560
selamu alejkum


allahu ju shperbleft te gjithve muslimanv...

me fat kurban bajrami.


Fisnik Hajdari  (26.11.2009) - 4558
selamu alejkum,ju pershendes te gjith vizitoret e kesaj faqe te mrekullueshme shpresoj qe All-llahu te ju shperblen per qdo qast qe ndani ne ket faqe.mos harroni te boni dua per muslimanet ku do qe jan,dhe sot osht dita ku haxhikert dalin ne arafa,ne qe jem ktu dhe nuk patem mundesi te shpresojm qe vitin e ardheshem qe All-llahu te na mundesoj qe te shkojm dhe ne ta vizitoj shtepin e All-llahut.token ne te cilen ka shkelur kemba e Pejgamberit s,a,v,s se walla bila kem nevoj dhe jem te permalluar ta vizitojm ate tok te bekuar,selamu alejkum we-rahmeullahi we-bereketu.

lulja  (25.11.2009) - 4557
tung veq vazhdoni jeni me te miret

besart  (23.11.2009) - 4556
faleni namazin me koh pergjigjuni allahut kur therret kerkoni falje sepse aj te krijoj edh aj esht me i madhi.
allahut frikoju allahun duje me se shumti allahu hjeleshn nuhu ju ruajt na te keqijat

renda  (22.11.2009) - 4553
allahu ju shperbleft per per ket qe keni ber qe te gjith te ktheven ne rrugen e allahut dhe te bejn faljen e namazit .

milaim  (21.11.2009) - 4551
esselamu alejkum ju pershendet mili nga gjilani Allahu ju shperbleft per ket web shum shum mir Allahu ju rujt inshaallah te gjith besimtaret kudo qe jan esselamu alejkum milii?

Sandi  (21.11.2009) - 4550
Me emerin e. Allahut. Duhet te jetojm ne paqe e lumturi. Te besojm sama shum. Ne . Allhun dh kitabet etij. Ta dum ma shum . Allahun.xh.h

qendresa  (21.11.2009) - 4545
ju pergezoj per faljen tuaj te namazit ALL-LLAHU iu japte me te miren
tung nga qendresa

jetmir  (20.11.2009) - 4541
besoni zotit q ja ka dhuru shpirtin njeriut dhe ndhmoni te varfurve zoti ju ndihmovt juve te gjithve seti ju bekoft kejtve myslimanve

enisi  (19.11.2009) - 4538
tungi si jeni si kaloni ju te gjith ani mmir ndimoni te varfurve se ju ndimon zoti edhe juve edhe ata qe i ndimoj edhe pse si permendet emri se kush qysh po zoti nuk e harron kete po ja u thom se ne kosove eshte nje papunsi e madhe se ktu ne kosove ndaq kruje shkollen daq bon shka dush se u ba zor me hi ne pune kte po ja u thom kshtu qe kush si ka kushtet ndimoeni se eshte shum mire she qaje qe i ndimon eshte mr per to dhe besoje se oshte qashtu
oshte dhe ko me kane se qaje qe i ndimon te varfurive shum ko mi ndimu zoti atina edhe te tjerve qe i ndimojne se shum sevap oshte dhe ska ma mire se mindimu dikujan qe nuk ka kushtet kete do t beja edhe une e she e beje se nuk oshte mir ti me pas shum e aje hiq kjo nuk me pelqen fare muaj
kshtu qe ndimojeni te tjerve se kini me pa se qysh ko mju dal ma vone shini se ma mir oshte

ardian  (17.11.2009) - 4536
SELAM ALEJKUM MESONI NE ZOT SE VETEM NGA AJ MUND TA HJENI SHPETIMIN EDHE KUR TE VDISNI MOS VDISNI NDRYSHE PERPOS SI BESIMTAR SEPSE KUSH VDES SI BESIMTAR AJ KA ARRIT NI SHPETIM TE MADH NGA ALL-AHU XH.SH “LOXONI MESONI ECNI ME KOHEN SEPSE NI PJES E KOSOVES SIDOMOS RRINIA JAN TRANU KREJT JAN EDHE DO BESIMTAR TE FORT KAN MET MOS TISHIN KAN QATA MOTI ISH BA KJAMET

ardian  (17.11.2009) - 4535
kur hyna ne ket vebsajt papritmas e gjeta ishte shum i qelluar me gjera te cilat nuk i kam ditur o besimtar sidomos te rinjet jan prish krejt per ata moti ish ba kjameti po jan te majt edhe do besimtar fatmirsisht kthehuni rruges se drejt mos gaboni se do te pendohuni ecni me kohen lexoni kuranin gjithqka per fej se ja vlen me lexu e kem obligim te agjerojm te shkojm ne gjuma ta falmi namazin te lexom kuranin etj besoj secili njeri mundet me gjet koh per kto obligime mirpo secili pergjigjet per veti qdo njeri kur te din ka te drejt te jap keshill njerzve sepse qdo njeri ka nevoj per keshilla askush nuk kah lind i mesuar dhe nuk mund ti dij te gjitha gjerat per ata besoni ne zot lutuni zotit duke qen te sinqert ndaj ti vetem nga zoti krijus i gjithsis e tij esht qka ka ne qijej e qka ne tok se vetem nga aj mund ta gjeni shpetimin o besimtar a mendoni ndonjeher qe keni me vdek dhe mos vdesni ndryshe perpos si mysliman kthehuni nga rruga e drejt o all-ah mbroje gjith njerzimin sepse all.ahu xh.sh thot ti mundov pak un mundohna shum keshtue kam lexuar dhe kam degjuar nga njerzit me ni fjal dua ta perfundoj si i varfuri ashtu edhe i pasuri kan me vdek askush nuk rrnojn gjith edhe ata vdesi prandaj besoni ne zot dhe punuoni se pa pun ska asgj

arbenita  (17.11.2009) - 4534
o besimtar musliman oj rini mos e le shejtanin te futet ne koken tende.sepse nje dit do te pendohesh por pendohu sa je ne kete bot sepse ne boten tjeter me nuk do te kesh koh te pendohesh sepse tani me je para allahit xhelsenuhu.pra sa je ne kete bot pendohu

arbenita  (17.11.2009) - 4533
allahu krijo gjdo gje te gjitha jan te tij allahi qoft i kenaqur me ne amin amin.

blerina  (16.11.2009) - 4532
pershendetje e nderuar komplimentet per foton dhe per qdo gje qe ti e posedon me respekt blerina

nexhi  (16.11.2009) - 4531
kam ne voj per namaz

albina kasabaj  (16.11.2009) - 4525
o njerez kujtoni takimin me allahun kujtoni diten e ringjalljes mos harro se do te dalesh para allaut te madherishem fuqiplotit

alba   (16.11.2009) - 4523
o njerez besoni allahun ate i cili ju krijoj allahu eshte 1 dhe i vetmi largohuni nga besimet te tjera se jan te kota p.sh mos besoni ne krisht se ai nuk ekziston ai eshte njeri si ti nuk ka aftesi te ndihmoj.

ymer  (13.11.2009) - 4517
podu me qel qesi add po spo muj qysh e qel

arlind   (11.11.2009) - 4512
ju jini duke ber nje faqe shum te rendesishme per all-hun dhe namazin e falenderoj ate qe e ka ba kete faqe faleminderint shum tung tung nga POZHERANI

jaha  (10.11.2009) - 4507
a mundem ta shikoj filmn online ju lutem me tregoni se me pelqejn te gjith filam islam

eliza  (08.11.2009) - 4501
ju faleminderit allahu ju shperbleft

bashkimi  (07.11.2009) - 4484
Eselamun alejkum.
Pėrshėndetje vllazrore,ju lumt pėr punėn qė bėni jeni shkėndi qė ndez
dhe aktivizon mendjen dhe ndėrgjegjen njerzore qė tė mendoj dhe tė veproj me urdhėat e obligimet qė ALL-LLAHU xh.sh.na udhėzon.-ALL-LLAHU EKBER.....

samir mazreku nga sopija   (06.11.2009) - 4480
feja jon esht ma e mira nder fet tjera dhe i jap nje mesash te gjith muslimanve te kosoves ne te besojn ne fen e tyre dhe ne krijusin e tyre

adhurim  (05.11.2009) - 4478
tung a uu lodht shume ii mir qyky program weq vazhdoni

lona  (04.11.2009) - 4476
tung te gjithve auu'spoo dias qysh me ja fillua dasht me dit qysh m e fal namazi po kam deshir me mesu k kom shkru gjo pa lidhje
ok klm
te gjithve

kenan  (03.11.2009) - 4470
po du me ble kete DVD por nuk jam i njoftuar se ku mund ta gjej, nese mund te me njoftoni ku mund ta gjej,jam banore nga Komuna e Vitise

albulena  (30.10.2009) - 4454
Une mendojj see ktu mundet njeriii qee te mesojj perr muhamedin dhe shpresoj se zoti do te ju shperblen se me te vertete keni shkruar shum qka qka mund te mesojj njeriiii perr islaminnn dhee see met vertete njeruu nuk duhet tee mashtrohet prej te mirav ne ket bott por duhet qee ta adhurojm allahun e madherishum dhee askend tejeter dhe q ta lutum allahin qe te na e meshiroj ket shpirt tonnn une ju pergzoj juve sum dhe ju lutem shkruanisa me shuum .... Paqaja dhe lumutruja qoft mbi shpritata e juuj

figjerije  (30.10.2009) - 4453
jeni me te miret per punen qe po e bani

figjirije  (30.10.2009) - 4448
vetem vazhdoni jeni mr te miret

shqipdon   (30.10.2009) - 4445
Bismilahe falenderimi i takon allahut te madheruar allahu ju shperbleft per keto ndihma qe po na i jepni per te mesuar sa me shum fen islame fejo islame eshte begatia me e madhe qe allahu ja ka zbrit njerzimit.

laureta  (28.10.2009) - 4437
shum mir keni bere qe e keni qel kete web faqe sepse un kam deshir te mesohem se si te falem

lutfije  (26.10.2009) - 4430
asht shum mir mufal po spo muj mej da reqatet un edhe fmin e mi iksha shti meu fal me pas mujt mu msu vet

ju pershendes

enver.g  (25.10.2009) - 4425
ku mund ta marr nje liber qe eshte vet kurani kerim qe mund te shfletohet ne pc

astrit  (25.10.2009) - 4423
ej sa vakte duhet me i fal nje musliman a

ibrahim  (24.10.2009) - 4420
tung a bon mem kallxue se si me hidis messenger

fetije  (23.10.2009) - 4418
shum mir e keni bere ju lumt zoti ju shperbleft eselamu alejkum nga tetova

fetije  (23.10.2009) - 4417
shum mir e keni bere ju lumt zoti ju shperbleft

lulja  (20.10.2009) - 4405
largomi te kqijat

filloreta  (19.10.2009) - 4402
ju lutem me gjeni temen:varferija

nergji nga oslo   (18.10.2009) - 4396
ne si musliman jemi mete lumter qe ekemi ket fe po nuk po bajm aq sa duhet per islam me forcu dinin po jemi dhan mas knaqsive te ksaj bote tekot e plot haram Po Zoti madh naj falt gjitha gabimet qeibajm me qellim epa qellim vetem prej zotit presim meshir me pas pershendtje nga oslo s.alejkum

burim  (18.10.2009) - 4395
a jan te verteta enderrat a,a duhet besuar atyre a

burimi  (18.10.2009) - 4394
flm shum per kto sherbime,sot kam mesuar me teper lidhur me faljen e naamazit

erblina  (17.10.2009) - 4391
kam par enderr sikur kishte rene bor ne shtepin time vetem.qka do te thot kjo me inetreson ju lutem me tregoni

sebahate  (17.10.2009) - 4390
te nderuar vellezer musliman,iu pergezoi per punen tuej te pa lodhur ju faliminderit, me gjth ket materia te pergaditur qe pash dhe gjdo nate degjoi ne rradion tuej- per ne nji dite e ndritur ejuve te gjithve,gjithve zoti ua shperbleft.Na informoni sa me shum.-

denniz  (17.10.2009) - 4388
shum shum qart po na tregoni
po nese ka mundsi naj dvd vajz ose film dishka per me i bind dikush qe nuk kthehet ka kiblja,ose na tregoni naj dua te veqant.s.a

Haxhi Rexha  (16.10.2009) - 4387
www.solidariteti.ch
Es-selamu alejkum pėr tė gjithė muslimanėt dhe vizitorėt e kėsaj faqe.

astrit  (16.10.2009) - 4386
vertet islami eshte feja e vetme e pranuar tek ALLAHU kthimi ne ket fe esht e vetmja rrug qe te qon ne gjenetin firdeus

bahtije  (15.10.2009) - 4385
selam alejkum ju peshendesim alahu ju shperbleft per pun e pa lodhshme qe e bani

blerimi  (14.10.2009) - 4384
e selamun alejkum kisha pas lute per riza te allahut te ma tregoni emrin-e-100-te allahut ju faliminderit per tregim-e selamun alejkum rahmetullahi ve berekjate hu

fitim  (12.10.2009) - 4379
sepse me pelqen shum muzika qe eknon mentori

DONJETA  (11.10.2009) - 4376
iom e kenaqur qe keni ofruar kete faqe per te mesuar njerzimin se si te flaen

feministe  (10.10.2009) - 4374
valla mburrem qe jam muslimane kjo fe me len pa koment sepse i ka te gjitha tmirat

enkelejda durmishi  (08.10.2009) - 4373
zoti ju ndihmoft te gjithve

KUSHTRIM BERISHA   (08.10.2009) - 4372
selam alejkym deshiroj me jv be nje pyetje.a ka lidhje muri kinez me jexhuxh mexhuxhin prejshenjave te medha te kiametit

bafti   (06.10.2009) - 4369
selamun alejkum gjith muslimaneve

rajmond   (06.10.2009) - 4368
qaj qi e din se qysh duhet me marr permes netit ilahit e mesharit merre ket imail dhe me trego raja_bosi @postribe.com

edona  (05.10.2009) - 4367
allahu ju shperbleft se eshte shum e mir kjo faqe vetum vazhdoni kshtu ne dot jem me ju gjithmon

lindmir  (04.10.2009) - 4363
shum mir qenka kjo per te mesuar per te falur namazin vetem vazhdoni keshtu ju falenderojm ju dhe allahut xheleshanuhu

Haxhi Rexha  (04.10.2009) - 4362
Es-selamu alejkum !
I pėrshėndes gjithė muslimanėt kudo qė janė,All-llahu na bashkoftė insha'Allah. Amin !
Poashtu e pėrshėndes edhe stafin e "faljaenamazit.com "
www.solidariteti.ch
Ue selamu alejkum !

besnik  (03.10.2009) - 4359
kerkoji falje por keto cka i shiqojin kto serialet zoti i denoft

besnik  (02.10.2009) - 4357
eselamun alejkum zoti ju shperbleft per ket web faqe

armend   (02.10.2009) - 4356
me falni nese s ju pengoj nuk pe di qka i bjen komenti dergoma ni sms dhe tregom qka i bjen komenti qao klm

astrit  (01.10.2009) - 4352
astrit zhara
jam kosovar nga peja jetoj ne australi kam deshir ta shikoj kete film nese keni munci ta dergoni nuk esht problem per pagesen.
falemenderimet i takojn allahit fuqiplot dhe te derguarit muhamed.a.s.

blerim  (28.09.2009) - 4350
e selamun alejkum kisha me ju lute emrin e 100-ne esmaul-hysna me me tregua se si quhet emrate e zotit nuk jane fshehtesi sapo e dimi apo aj qe ashte muslim i vertete e tregon apo jo ate qe dije tregoja vellaut tend muslimon ka thene hz-muhamedi ne nji hadis-e selamun alejkum pres pergjegjen e juaj me durim

sara  (27.09.2009) - 4349
teper e mir a
po me tekst sun pe gjej
?????????????????

herolind  (27.09.2009) - 4348
a esht gjyhna me mbajt lepuj

qendresa  (27.09.2009) - 4346
allahu ju shprebleft te gjith ata qe e gjenojn do te jet per nje jet sa me te mir

edona  (26.09.2009) - 4342
eselamualejke o zot i madhė shperbleje me diqka kete grua qe ka then keto fjal per musliman oo ALLAH ty gjithmon do ta dim por zoti ju nderon me te mira qe beni juu o musliman kethehuni nga rruga e ALLAHUT mos beni sende te keqija se ALLAHU do tju denoj me xhehhnem .eselamualejke

edona  (26.09.2009) - 4341
o zot i madhi un po te lutem ty kam shum qynahe si muj me i leshyyyyyy ne jeten time shum kam gamuuuuu po te lutem allah te me falesh muuuuuuuuuu veq shpresa joteeeee neve na ndan se je kerim ti e je rrahman pabesimtaret na kan penguarrrr fen ton islame sna lan me mesu aaa ne jem larguar prej rruges tedrejt te lutem allah ne rrug na qettttt veq shpresa jote neve na ndann se je kerim ti e je rrahmaaan

Rexhep  (26.09.2009) - 4334
www.solidariteti.com
Es-selamu alejkum !
Pėrshėndetje

arben  (25.09.2009) - 4332
tung si je aje mir

NANA  (25.09.2009) - 4331
Bismil-lahi RRahmani RRahim. selam alejkum vellezer dhe motra muslimane.Allahu na shperblefte te gjithve per agjerimin e muajit ramazan dhe ata qe nuk e kane agjeruar allahu i udhezofte ne kete drejtim te falin namazin te lexojne KUR'ANIN FAMELARTE sepse eshte udherefyes per mbar muslimanet ne rruzullin tokesor dhe. Namazi eshte perkulje ndaj krijuesit .Respektojeni fene e ALLAHUT xh.sh.andaj shkoni sipas haditheve te pejgamierit tone MUHAMEDIT sal-lallahu alejhi VESELEM veselem.PRINDERIT TI RESPEKTONI E JO TI FYENI TI MALLTRETONI PSIQIKISHT, SE NE DITEN E GJYKIMIT DO TE DIGJENI PER KETO SJELLJE TE PAMORALSHME.NENA ESHTE AJO QE I BART NE MITREN E SAJ NENTE MUAJ. KJO DON TE THOTE SE PER GJITH JETEN I KEMI BORGJ. NDOSHTA E TEPROVA PAK ME BENI HALLALL , ALLAHU NA SHPERBLEFTE ESELAMU ALEJKUM VERAHMETULLAH.

patriot  (23.09.2009) - 4325
Cd-ja shum e mir po ku ta gjejm ket Cd

NAIM   (23.09.2009) - 4324
ZOTI JUA SHPERBLEVT ME TE MIRA MREKULLI

arbin  (20.09.2009) - 4321
hej o hoxxh mer ije a me kallxon ene sa dit ash bajrami qeter be a

njomza  (20.09.2009) - 4317
o allah te falenderoj qe me ke krijuat

urime festa te gjithve muslimanve ne bot dhe gjithmon ka me ju lumturija

valon berisha  (19.09.2009) - 4315
urime fiter bajrami fati dhe lumturia qofshin gjithmon me ju nga loni

skenderi  (19.09.2009) - 4313
bismilahirr rrahmanrr rrahim ua uroj festen e bajramit te gjithve myslimanve dhe me se shumti tagjerusve te ramazanit allahu xh.l.u ishalla jav ban kabull te gjithve .allahu ekber nuk ka tjetr zot perveq allahut xh.l.u.

lavdim  (19.09.2009) - 4311
hey are as likely to be there because I am from Kosovo:if possible to help me correctly .but if you can not how can you spend to go to my relatives

jeta  (19.09.2009) - 4310
elejum alejkum a je miew

roland  (18.09.2009) - 4307
eselamu alejkum ue rrahmetullah ue berekatuhu, doja te dija sa me shum rreth besimit islam

skenderi  (18.09.2009) - 4306
bismilahi rraman e rrahim .per vllahun jakup hasanin.te njhejtin problem e kemi edhe ne ne gjermani. por e kam pyt njhe hoxh ai me tha se nuk ban asesi me ngjinu 31 e ni dit nuk po bajke por ne qoft se bje bajrami te henen ateher ne qe ja kemi fillu 21 ateher diten e deil duhet me henger dhe te henen me festu bajramin. por hoxha e ceki se gati 99 perqind bajrami i bie te diellen allahu i ndihmoft te gjithve muslimanve ne bot kudo qe jan allahu ekber.

inna  (18.09.2009) - 4303
Selemu alejkum..Ju lutnaa sa ma shum hadithe t.pejgamberit shtini nket faqe edhe ju kisha lut per femna me shkru najsen kena nevoj ma shum per njohurit e Islamit se Degjenerimit e perhapjes t.Amoralitetit..ju kisha lut tjeni shpetim per ket shoqni..Allahu ju shperbleft.

jorinda mulaj  (16.09.2009) - 4298
ju faliminderit shum per kete wefaqe ju lutem femive pej moshe 12 me gjinu se esht mir allahu ju shperbleft per komente ju dua shum tung kaloni mir allahu ju shperbleft ju pershendes te gjitheve klm flm per kete we faqe se me ka pelqyr shum allahu ju shperbleft tung klm

arta  (16.09.2009) - 4297
Selamu Alejkum shum e mir kjo face shum mund me msu per islamin falemderit shum

luljeta basha  (14.09.2009) - 4291
tung jeni me te miret

arta   (13.09.2009) - 4290
lektyra malsorja esht shum e mir me pelqen mua shum

JAKUP HASANI  (13.09.2009) - 4288
Allahu ju shpėrbleftė pėr ket faqe ne net.i kam 2 pytje e para osht A BON MI NGJINU 31 DIT RAMAZAN?E PYTJA E 2 UNE JETOJ NE SUHEDI JU NE KS JA KINI FILLU ME NGJINU ME 21 GUSHT E NE SUHEDI ME 22 GUSHT.A ME BA NA BAJRAM ME KS A ME SUHEDI? DITENEMIR ALLAHU JU SHPERBLEFT

ferdeze   (12.09.2009) - 4286
ii lus te gith femijet qe jan mbi moshen 10-12 vjet te falen se zotii i shperblen me te gjitha te mirat ne jeten sa jam gjal faliminderit

DONNA  (10.09.2009) - 4282
ESHT NJE WEB FAQE SHUM SHUM EMIR VEQ VAZHDONI NO KOMENT PER KET PUNEN TUAJ QE E BENI I PERSHENDES TE GJITH MUSLIMANET NE GJITH BOTEN DHE AGJERIM TE LEHT NGASE JEMI NE MUAJIN E RAMAZANIT

celi  (08.09.2009) - 4277
Esselamu Alejkum “nese njeriut i dhemb nje gisht dore,at e ndien i ter trupi.andaj edhe ne duhet te ndiejm dhembjen e shum e shum vllezerve musliman.te jemi ata qe ndihmojn kur atyre u duhet ndihma.
ju pershendes te gjithve me pershendetjen me te bukur ne bot
Esselamu Alejkum ve rhmetullahi ve bereketuhu.

ademi terrnav  (08.09.2009) - 4276
selam aleykum per gjith Muslimanet

ameti nesalc  (08.09.2009) - 4275
selam aleykum per te gjith Muslimanet

arsimi lupc  (08.09.2009) - 4274
selam aleykum per te githe

alberti  (08.09.2009) - 4272
e selamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatehu

festi  (07.09.2009) - 4269
faja muslima eshta nje

arta  (07.09.2009) - 4268
jam mesura te fala edhe pse nuk i di te gjitha vaktet besoj se do ti mesoj keshtu qi i thom te gjithve te mesoj NAMAZ se NAMAZI eshte gjeja kryesore ne jet ...

Virtyti  (07.09.2009) - 4266
Esselamu alejkum ue RahmetuLLAHI ue Bereketuhu,
Allahu ju shperblefte per kete web sajt te qelluar dhe te nevojshem per musliman e trojeve tona, do tju kisha propozuar dy programe qe ta uploadoni ne web sajt , keto programe kane te bejne me mesimin e shkronjave te Kur'anit, gje qe me duket e nevojitur per
namaz-falesit fillestar, ndoshta dote ishte ide e mir qe ta pasuroni web sajtin tuaj me kete program.per info. me teper mund te kontaktoni nepermjet emailit.Esselamu alejkum ue RahmetuLLAH

ifro  (06.09.2009) - 4265
eselamu alejkum


arta  (06.09.2009) - 4261
ju falenderoji nga zemra qe e keni ber kete per ne inshalla alla-hu ijau shperblen

muhmet   (05.09.2009) - 4252
muaji i agjerimit eshte pastrim i trupit te njeriut siq eshte pastrim ipasuris dhenja e zekatit

dona  (05.09.2009) - 4251
ALL-LLAHU ju shperbleft qe po na ndihmoni permes ksaj web faqes kisha pas deshir edhe disa dova ma tleta sa per fillim mi pas mi msu nese ka mundesi ne inbox me mi dergu

florida  (05.09.2009) - 4250
shum e mire kjo faqe po qa me na bo neve qe e kemu leshu krejt rugen e allahut .sja di kush vleren as kuranit e as namazit e as ,e as argjerimit e shum gjerave tjera tjera ,shkurt na ka fshi shejtani perpara ,veq ishalla allahu e bon mir e kthen ne rrug te drejt imetin muhamed

yllka  (05.09.2009) - 4249
ju pershendes shum dhe jam shum e knaqur per keto lexime qe na keni berė te mundur te dim edhe me shum per fenė islame.Allahu ju shperbleft.

fidan  (05.09.2009) - 4248
vetem fjal te mira per ju

fidan  (05.09.2009) - 4247
si te mar abdes kur jam xhinub ose kur tboj mardhanje me gruen
*

elfat   (04.09.2009) - 4246
cka dot thot emri elfat me tregoni ju lutem me gjersisht

qefsere  (04.09.2009) - 4244
mua me ka pelqyer shum kam deshir shum te falem se te pshtjelljen jo ne shkoll sna lejojn shumm mir

fehat   (04.09.2009) - 4243
shum mir ki dal let tung nga tati

blerim-kryeziu  (04.09.2009) - 4242
e selamun alejkum ju pershendes fort bile-pore qysh mundemi me shikue ne qe gjindemi ne perendim apo ne gurbet ne shtetet e ndryshme -po me vinte mire qe ju e pasket pregadite nji film me namazin ruga e lumturis namazi ashtu ashte kush e fal namazin i lumture do te jete ne kete jete dhe ne jeten tjeter inshallah-allahu na e pranon ai qe falet dhe ai qe sfalet allahu ashte fals ne esmaul-hysna ve amin qofte -dervish-rufaiu ju pershendet perzemersisht e selamun alejkum rahmetullahi ve berekjate hu

ardi  (04.09.2009) - 4241
selam aljkum pa u fal sen nuk ka

Rexhep  (03.09.2009) - 4240
Esselamu alejkum !
All-llahu s.v.t ju shpėrbleftė me xhenetin Firdeus insha'Allah pėr punėn e palodhshme qė po bėni pėr kėt ummet tė MUHAMMED MUSTAFASĖ s.a.v.s.
Pėrshėndetje njiherit edhe pėr vizitorėt e kėsaj Web-faqe shumė tė mrekullueshme dhe dobiprurėse.
Ues-selamu alejkum !

DONNNA RAMA  (03.09.2009) - 4237
ALLAHU JU SHPERBLEFT PER PUNEN QE PO EBENI ESHT NJE GJE E PAPERSHKRUAR KUR HY NE KET WEB DHE LEXOJ GJITHQKA PER NAMAZIN DHE ME JEP FORC PEE R TE JETUAR VETEM DUKE JU PERKULUR ALLAHUT ANDAJ JU LUS TE GJITH JUVE TTE RINJE QE SA MA SHUM TI VIZITONI KETO WWEB FAQE KAQ TE MIRA

shenur  (01.09.2009) - 4228
JENI njeshe fare pahajgare juve te tjereve ju deshiroje te gjithve qe hyni ne kete faqe qe te jeni banore te xhenetit

Udhėrrėfyes  (01.09.2009) - 4227
Pėr: aferdita (31.08.2009) - 4226
Selam Alejkum!
Vajza apo Gruaja kur janė nė kohėn e menstruacioneve, dhe nė atė kohė nuk duhet falur namaz, derisa tė ndalet dhe tė pastrohet vendi..

aferdita  (31.08.2009) - 4226
mir dita un e kam ni pytje aban kur tjesh me mestracijone mu fal naten e mir qit pytje thash ta veti

Anileda  (31.08.2009) - 4225
Selam alejkum musliman e muslimane ju pershendes te gjithve komentet qe i pasni boe ishin do katasrtof e do te mira po nejseyyy... ALL-llahu ju udhzoft inshalla e kaloni mir .

lona  (31.08.2009) - 4223
ahum mir aaa veq vazhdoni ju uroj muajin e shjt te ramazanit

dritonjusuf  (31.08.2009) - 4222
shum mir e pasi bo allahu ju shperbleft

driton  (31.08.2009) - 4221
SELAMU ALEJKUM SHUM ALLAHU JU SHPERBLEFT

am13ii  (31.08.2009) - 4220
eselamu alejkum Shum mir

pashtriki  (31.08.2009) - 4219
faleminderit qe naj me sut faljen allahu qoft me ju o besimtar

zylide  (30.08.2009) - 4218
eselamu alejkum
motra edhe vellexer eshte hera e par qe hi ne kete adres ju faleminderit shum qe keni mendu se edhe dikush mund te pendohet duke i lexuar kete fjal te mira qe i keni shkruajtu gjithashtuedhe simudemi ti falim 5 vakte namaz
ka njer qeduke elexu nje fjalqe permendet allahu subhene we teala pendohet duke i lexuar ata fjal te mira per muajin e bekuar ramazanin po ashtu edhe bajramin...
""desha tju themndihmojuni te varferve""

""" eselamu alejkum we rahmetullahi we bereketuhu ju falenderoj per gjithshka""'[

mejrem alija  (30.08.2009) - 4214
eselamu alejkum
nese gjeni donje gabim ktheni pregjigjet

blerta  (26.08.2009) - 4208
ZOTI ju shperbleft me te gjitha te mirat o ZOT plotsomi te gjitha deshirat.

xhelil  (26.08.2009) - 4207
ah esht xhunah me shkuh te falltori mih shkruhe nje femih por shkak gjuhese tjers sen por femih

ARJANA MULAJ  (26.08.2009) - 4203
SI TASHTROJM IFTARIN

blerina  (25.08.2009) - 4200
eshte shum mire nese i fal 5 reqatet dhe zoti ju shperblen me gjitha te mirat. dhe shum mire qe e kan qit falje te namzit dhe diten e mire
dhe u shperbleshit me gjitha te mirat e (ZOTIt)

pajtim  (25.08.2009) - 4199
jeni shum te mire lus allahun qet ju ndihmoje e te vazhdoni te futni shum hadithe kuranore ne ket wep side qet jemi te informuare sa me shum me fen islame selam alejkum

dibrane  (25.08.2009) - 4197
shum bukur po tingllon besoni allahu se ai ju shperblen me te miraa besoni ne fjalet e tij edhe urime muaji i ramazanit

meriton pllana  (25.08.2009) - 4194
ju pershendes edhe i leht ju qoft muaji i shenjet i Ramazanit

Gazmend  (24.08.2009) - 4190
Selam Alejkum, e Zbrita Programin e Tavimit v5.0 nuk po bon mir nuk po Thir Ezani nese keni mundsi rregullone. Selam alejkum Allahu Ju Shperbleft.

medina  (24.08.2009) - 4189
Selamun Alejkum paqja dhe meshira e all-llahut qoft mbi ju

EHLI,SUNET VELGJEMA AT  (23.08.2009) - 4188
shum mire dhe shum bukur dhe faliminderit prej all-hut qe na ka
fal dinin islam (AMIN)
O VLAZNI DHE MOTRA MOS E HARONI
DININ ISLAM PSE?? NE AHIRET DOTE
GJINGJET O VLA EDHE MOTER WE SELAMUN
ALEJKUM VE RAHMETULIHI WE BEREKJATUHU

merita  (23.08.2009) - 4187
selam ajlekum jeni shum shum shum te mire veq vazhdoni kshtu

femi  (23.08.2009) - 4186
allu eshte nje nuk ka tjetur mua me pelen te falm te gjith vaktet e dites

lule  (23.08.2009) - 4183
Hallall ju koft Zoti ju shperbleft per kit munsi qe na e kini dhan allahu ju dergoft gjitha tmirat jeni tmmrekullueshem redaksia juve ju pershendes shummmmm :S

Udhėrrėfyes  (22.08.2009) - 4182
Lajm: Nė qoftėse dikush dėshiron ta ketė Ezanin edhe nė gjuhen shqipe, vizitone faqen www.islamicfinder.org*
shkarkone programin, ėshtė falas dhe Vizioni i ri (Ezani 3.7)

drenusha  (22.08.2009) - 4181
eselamu alejukum shum faqe me mir veq vazhdoni zoti jav shperbleft me xhenet se si po na edukoni me fen ton mat bukur eselamu alejkum.

enes hoti  (22.08.2009) - 4180
Eselamu alejkum we rahmetullah! Ke frike ALL-LLAHUN per qdo gje qe thua,ke frike ALL-LLAHUN diten dhe naten, ke frike ALL-LLAHUN kudo qe te jesh! Perhajr muaji i bekuar RAMAZANI te gjithe muslimanve. ALL-LLAHU na falt mekatet tona e na mundsoft nje agjerim sa me te lehte.

BAJRAMI  (22.08.2009) - 4169
Allahu e shperbleft per ket faqe te bukur ,dhe te duhur,

nazmi  (22.08.2009) - 4166
selam alejkym,un deshta me ju pershnde nga zemra nse me lejon i madhi ZOT edhe deshta me i lut te rinjet me u fal aq sa kan mundesi e sidoms ne ket muaj,edhe te falem si falen te gjith e jo te ndryshojm diqka sbun all-llah.

nazim  (22.08.2009) - 4165
seelam alejkym shum vebsajt i qelluar ju pershndet nazi ju deshiroj agjerim te let te gjith besmitrve musilm... kud qe jan,sepse jemi ne nje muj te madh i dalluar nga te tjert all-llahu na ndihmoft ne ket muaj.na lehtsoft agj

nazi  (22.08.2009) - 4164
seelam alejkym shum vebsajt i qelluar ju pershndet nazi ju deshiroj agjerim te let te gjith besmitrve musilm... kud qe jan,sepse jemi ne nje muj te madh i dalluar nga te tjert all-llahu na ndihmoft ne ket muaj.na lehtsoft agj

vjollca   (22.08.2009) - 4163
zoti esht i malll matet me te e falendreroj zotin qe me rrite dhe qe kam nje familje aqe te mir krejt keto jan pos meshires ze zotit dhe ja uroj zitin eshnnjet te ramazanit kundo qe jan besimteart me lejen e zotit ju pershendes

Rexhep  (22.08.2009) - 4161
Es-selamu alejkum !!!
Urime Muaji i Shenjtė i Ramazanit tė gjithė vėllezėrve dhe motrave musliman*e !!!All-llahu na pranoftė agjėrimin,duatė,lutjet dhe ibadetet tona insha'Allah dhe na faltė mėkatet...A M I N :::
Ues-selamu alejkum !!!

skenderi  (21.08.2009) - 4160
bismilahi rrahmane rrahim.selam alejkum ua uroj te gjithve muslimanve muajin e shejt te ramazanit . dhe e lus allahun xh.l.u. qe ne kete muj te meshirshm tia fal gabimet dhe ti udhzon ne rrug te drejt te gjith muslimant se allahu xh.l.u e ka mishiren e madhe.

abdullahu  (21.08.2009) - 4159
selam alejkum ua uroj muajin e RAMAZANIT te gjithe besimtareve musliman kudu qe jan.Ky muaj le te na sjell paqe dhe lumturi ne qdo familje muslimane

sumeja  (21.08.2009) - 4158
falja e nagshomit

hajrullahu  (20.08.2009) - 4157
selam alejkum ja uroj muajin e RAMAZANIT ju deshiroj agjerim e let paqja dhe meshira e ALLAHUT qoft gjithmon me ju

abdullahu  (20.08.2009) - 4156
selam alejkum ju uroj muajin e shenjt te RAMAZANIT gjithe muslimanve kudo qe jane

besar  (20.08.2009) - 4155
selam mu alejkum njerz te dashur
eshte shum sevap po te mundni te agjeroni muajin e ramazanit dhe te beni dua te faleni.

donjetA  (20.08.2009) - 4154
jeni te shkelqyshem qe i kini qit gjith keto zoti qoft i kenaqur me ty

nesa  (20.08.2009) - 4153
eselamu ajlekum nese muni mem tregu si bahet nijeti i namazit te sabahut

nora  (20.08.2009) - 4147
o drini dita e par e ramazanit oshte neser"te premten"also me 21.08.2009.kalofsh majr nga nora


drini  (19.08.2009) - 4144
ne cilen dit asht dita e par e ramazanit ju pershendes

meli  (19.08.2009) - 4143
Super Kurr IshaLLa nuk MsheLet Qeky vebb :D

nora  (19.08.2009) - 4142
ju uroj te gjith besimtarve festen e agjerimit nga nora

nora  (19.08.2009) - 4141
ju falimenderit shum per pergjien tuaj,poashtu ju deshiroj momente te mira.pershendetje nga nora

MUHAMED  (19.08.2009) - 4140
ESSELAMU ALEJKUM...
URIME MUAJI I SHENJTĖ I RAMADANIT I UROJ TĖ GJITHĖ VĖLLEZĖRVE DHE MOTRAVE NĖ ISLAM KUDO QĖ JANĖ...
SELAM....

Udhėrrėfyes  (18.08.2009) - 4139
Pėr: nora (18.08.2009) - 4138
Dru me aromė tė mirė apo Lloj druri aromatik ose (emri i bijės sė Muhammedit a.s,)

Rexhep  (18.08.2009) - 4138
Esselamu alejkum !!!
Oj Zamira,mos beso nė bestitny,ja pra kaloj 12.08.2009,nuk u bė send,ku je ti ?A ke filluar sė faluri ?
Fillo sa mė shpejtė sa nuk tė ka zėnė vdekja,sepse nuk ke kohė pastaj tė pendohesh !
Urime tė gjithėve vėllezėrve dhe motrave nė Islam Muaji i Shenjtė Ramadan !!!
Selam !!!

nora   (18.08.2009) - 4137
a mundet te me thoni,se cfar domethenje ka emri zejnepe ne gjuhen shqipe.faleminderit kaloni mir

skenderi  (17.08.2009) - 4134
eselamu alejkum .allahu.xh.l.u ju shperbleft me te mira. nuk ka tjetr zot per veq allahut xh.l.u . kofshmi fal ti. pershendetje nga ulmi i gjermanis. allahu ekber

ENO  (17.08.2009) - 4132
KOHA E NAMAZIT KUR ESHTE MORE ? SERIOZISHT .... ZOTI JU RUAJT TE GJITHVE...LARG GJERAVE TE KEQIJA,..DHE GJITHMON ME ALLAHUN E MALL . NE RRUGEN E BARDH DHE TE MIRE.

celi  (16.08.2009) - 4131
Ju pershendes motra dhe vllezer musliman,me pershendetjen me te bukur ne bot.
ESSELAMU ALEJKUM Allahu ju shperbleft me begati ne ket bot dhe ne boten tjeter.

hysen begshi  (16.08.2009) - 4130
kur esht koha e namazit tash per mu fal

lendita  (15.08.2009) - 4126
selam alejku Allahu ju shperbleft per puneen qe e bani.

teuta  (15.08.2009) - 4124
feja e muslimanve osht dikqa per jeten e rendesishem te njerseve musliman dhe qytetar

mihrije  (14.08.2009) - 4122
ju uroj pune te mbare

linda  (14.08.2009) - 4117
ju lutem a mundeni te na tregoni se si te bejme foto ne imikim.com

Edinna  (12.08.2009) - 4109
Namazin e kem obligim duhet ta falim gjithsesi edhe shum pom pelqen kjo webfaqe ju lumtė Vetem Vazhdoni te hapni webfaqe rreth Fes Islame e Jo kunder saj

Udhėrrėfyes  (10.08.2009) - 4107
Pėr: zamira (08.08.2009) - 4099
Oj Zamira, nėse me tė vėrtetė e beson njė Zot atėherė, beso ditėn e Gjykimit, dhe mos i ndėgjo fjalėt e njerzėve qė pretendojn se din ēka bėhet nesėr, por ata as qė e din pėr vetėveten e tyre se ēka i ndodh nesėr.
(Tė kėshilloj qė tė Lexosh Kur'an)

Me qė ra fjala, studiues fetar, nė islam nuk e pėrdoremi se ne shkojm sipas ligjit tė Allahut e na ka dėrgu pejgamber e me ju pėrmbajtur urdhėrave tė Allahut
mundet me kanė studiues i feve tjera apo vetėm studiues e pa fe:
Shumė po bėjn polemika edhe pėr 21, dhjetorin 2012 por kėto janė vetėm mashtrime tė Shejtanit i cili tenton mi hutuar njerzit, qysh i ka hutuar, po i huton, edhe ka mi hutuar me llojlloj mėnyra, data, edhe me objekte fluturuese tė paidentifikuara...

sara  (10.08.2009) - 4105
selam alejkum

deshta me dit qysh falet synneti i drekes?

flm shum.

alejkum selam

agnesa  (08.08.2009) - 4103
selam alejkym une po dal pren internetit desha me ju pershendet dhe pun te palodhshme kalooni mir ju pershendet agnesa shum shum

agnesa  (08.08.2009) - 4102
selam alejkym desha me te vet a esht gjyna me hi ne internet ju pershendet agnesa kaloni mir

granit   (08.08.2009) - 4101
zoti ju nimoft veq si e kini qit nė internet kit faqe zoti krejt te mirat jaf qoft edhe te varfurve nimonju sa te muni se ma se vap nuk ka zoti ju nimoft ket kkoment e dergon granit islami

skenderi  (08.08.2009) - 4100
bismilahi rrahmanrr e rrahim. per fatimen mos ti a e di shka je tu shkru moj moter .muslimant nuk kan vetm njhe pejgamber por shum pejgamber .per ate e faleminderojm allahun xh.l.u. per shka moter kqyr me ba perqarje?

zamira  (08.08.2009) - 4099
jam myslimane besoj ne nje zot,kam deshire te falem 5 vaktet por jam e zone me pune,do me fali zoti..Jam pak konfuz pasi me ka thene nje studjus fetare,qe me date 12.08.2009,ora 5:00,do permyset gjysma e botes,eshte e vertete apo jo,ju lutem me ktheni pergjigje.Zoti ju bekofte ju dhe gjith boten,me respekt Zamira Tirane.

besjana  (08.08.2009) - 4098
selamalekun urime per ket faqe qe ekeni hapur ishalla zoti ju shpreplem me gjith te mirat

Fatimah  (07.08.2009) - 4095
Ti me emrin "fatime". Ty me duket gjynah me te thirr me ket emer "Fatime" sepse a e din se kush e ka pas ket emer?Dhe a e din pse me vjen gjynah me te thirr kshtu?Sepse koke ne besim te gabuar.ALL-LLAHU te udhzoft ne rrugen e drejte e nese nuk te udhzon dhe ti vdes me ket besim qe paske padyshim se do djegesh ne xhehennem.

besmi  (07.08.2009) - 4094
kjo faqe e cila ėsht per fillestar pėr ti mėsuar fėmijėt mė ka lon pershtypje tė mėdha ju falenderoj juve qė na kini munsuar kėt gjėshpresoj qe tė gjith muslimanet tė deshmojn qe nuk ka zot tjeter pos allahut dhe qe i derguari i ti ėshtė muhamedi a.s.

menderes  (07.08.2009) - 4093
oshte shum ni gjest i qellum per ket faqe ne internet faljen e namazit zoti ju tergoft gjith te mirat per kete gjest qe keni treguar

qendresa.......  (06.08.2009) - 4091
ju pergezoj per kete pun q keni ber jeni t mrekullueshem ju pershendes dhe ju dua shhuuuuummmm..... shuum ide e mire!!! ju pershendes fort

donaa  (04.08.2009) - 4084
ju besimtar te nderuar ju gjdu musliman ju lutm me nja kshill te mir qe ti purmbahni fes islame edh se nja zot asht edh aj na ndihmon po ju lutm respektoni njari tjetrn se edh sa mundi agjoron mujn e shejt te ramazanit zot ja letsoft edh ja pranoft kit muj te rahmetit

Udhėrrėfyes  (03.08.2009) - 4083
gani (02.08.2009) - 4077
O Gani + Sė pari ty nuk tė takon me hy nė kėtė faqe pasi qė je mohues i tė vetėmit 1 Zot qė ėshtė Allahu i vetėm pa shok.
e dyta ti e ke fen qė i pėrmbahesh e ne e kemi fen tonė qė i pėrmbahemi, shpurru nga ke ardh ty nuk tė takon njė vend ku ne vėllezėrit mysliman e kėshillojm njėritjetėrin, andaj mos i pengo me thirrje nė rrugėn e gabuar:

valdrin  (03.08.2009) - 4082
shum i bukur rina zemra jem te dua shum

fatime  (03.08.2009) - 4081
selam alejkym a esht gjyna me hi ne internet ju pershendes

agnesa  (03.08.2009) - 4080
selam alejkym a esht gjyna me hi ne internet

agnesa  (03.08.2009) - 4079
une desha me dit qysh femija duhet me agjiru

agnesa  (03.08.2009) - 4078
une desha me dit a ban femija me ngjinu

www.ferki-mirena.tk  (02.08.2009) - 4075
esselamu alejkum ve rahmetullah!

arben  (01.08.2009) - 4074
Kam dėshir me ditė dėmėthėnjen emrit tim.
Ju falemenderit pėr pėrgjigjėje.
Arbeni nga Genčva CH.

agnesa  (01.08.2009) - 4073
deshta me te pyt sa vjeqar duhet te agjiroj ramazanin njeriu

kastriot  (01.08.2009) - 4072
a esht e obligushme se si ti bon femija 15 vjet a ka te obligueshme te agjiroj ramazanin

kastriot  (01.08.2009) - 4071
une deshta me di se a esht emri kastriot i muslimanit a esht ky e mer

Udhėrrėfyes  (01.08.2009) - 4070
Lejla (01.08.2009) - 4067
Ju qė e pėrzgjedhėt skedarin nuk ėshtė njė imazh i vlefshėm. Ju lutem zgjedh skedarė tjetėr.

agnesa  (01.08.2009) - 4069
un deshta me dit a esht e mri agnesa i muslimanit

agnesa  (01.08.2009) - 4068
o alla ti je i falendiruari dhe ska zot tjeter per veq allahut une ty te dua shum ti me ke rritur ti i ke rritur te gjith boten un ty te dua shum siq me ke rritur edhe me ke ndihmuar

lejla  (01.08.2009) - 4067
the file you selecdet is a not a valid imege file.pleace choose another file.

Udhėrrėfyes  (31.07.2009) - 4066
O ti Kosovarė a je normal, Zoti ėshtė njė edhe e gjithė krijesat janė vetėm krijesa e jo bija por logjiko pak more por ēfarė kosovari

fatmir  (30.07.2009) - 4064
ju lumt , e shkelqyshme
hallall

burim  (29.07.2009) - 4062
Tung Super keni bo qe e keni qel ket web faqe super ju faleminderit shummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm tash von e kommm pah ket web faqe por do hy ne te gjdo her ju faleminderit shummmmmmm kaloni mir ju pershendes.....

amir amar sallova  (29.07.2009) - 4061
une ne fakt jom amiri po kom deshir me dit qfar kuptimi ka emri jem edhe i djalit te amarit nese kish pas mundesi me dit ok flm per mirkuptim imel adresa ime esht amirsallova@hotmail.com

arbnor  (26.07.2009) - 4054
shum mir qi e kini hap kit webb per myslimanizem Veq vazhdonii

Udhėrrėfyes  (25.07.2009) - 4049
Kosovarė 100* njėri me njė vend s'po bėnte zė hiē e ai ėshtė ( I Lumi Unė) por ai nuk ėshtė i lumi unė por ( I Keqi Unė )

arsim   (25.07.2009) - 4047
sdi qa me than valla ishala jena ne dor te allahit e na run se qysh osht tu ba ngat osht spo dii br vllazni ishalla jena tpq tan ishaaallaaa se do po shkojn ne gjami veq sxas per me thon qe po shkoj un nuk shkoj shpesh ne te premteve ishalla ma shkrun allahi per mir veq un shkoj me shpirt e me zemer kr shkoj e jo v*veq me shkuu e me rrit ni mikerr kur shkon shko e lutju allahit e jo me shku aty un ma i zoti e jo un ma i zoti allahu egber

erolind jashari   (24.07.2009) - 4046
aka mundesi me ble edhe une qet liber se ose te esht qka te esht per fen islame kam deshire me dite dhe me kuptu fen islame ashtu sic e kuptojn te gjithe muslimanet e botes?

linda  (24.07.2009) - 4038
tung tung si je aje mir moj ti valla veq kush ta ka inati se ma e mira n e bot je LINDA jam te duaaaaaaa shum hahahahahahahahh ao kalofsh mir tung tung

Muhamet Krasniqi  (23.07.2009) - 4032
Selam Alejkum, Pqaja qofte mbi ju.
Zoti ju shpreblefte per mundin qe po e beni per fene Islame, Zoti ju shperblefte. Une pata nje pyetje rreth namazit. Duke u bazuar ne skicen njoftuese (broshuren e namazit) ne t'cilen namazi sunnet i ikindise dhe i jacise jane te shkruara keshtu (4). Pra pyetja ime eshte pse jane vene ne kllapa vetem namazet sunnete te ikindise dhe jacise, ndersa ato te mengjesit dhe drekes jo?
Pres pergjigje nga stafi i kesaj webfaqje.

Zoti ju shperblefte


valmire  (20.07.2009) - 4029
mir shum nese i fal 5 reqate e namazit hsum mir zoti te shperblen

albert  (20.07.2009) - 4021
nuk po di me qel ni web

Cima  (18.07.2009) - 4017
selam alejkum Allahu ju shperbleft te gjithve

liridona  (17.07.2009) - 4013
emri jasine ka kuptimin me lexu 10her llogaritete si nje hatme

leutrim  (17.07.2009) - 4012
all-llahu ju falt mekatet dhe ju shperbleft e te mira .....

ESMA  (17.07.2009) - 4010
All-llahu eshti madh na ndihmoft e na udhezoft veq ty o All-llah te adhuroj dhe veq nga ti falje dhe ndim kerkoj???

qendrim  (17.07.2009) - 4008
qoft i kkenaqur zoti me ju - ju pershendes
juve se gjith stafit ralizues

qendrim  (17.07.2009) - 4007
allahu eshte i meshirshum i fuqi plot - do zoti ta marrim udhen e ti dhe te na dergoj ne gjenet [allau hegber]

esma  (15.07.2009) - 4005
“Vėrtet feja ėshtė lehtėsi, dhe kushdo qė e vėshtirėson fenė, ajo e ngadhėnjen atė!Besimi gjendet nė Zemėr por vėrtetohet meveper*?jeta tjetėr ėshtė mė e mirė dhe e pėrhershme!” all-llahu na ndihmoft dhe na udhezoft ne rruge te drejt

selam  (15.07.2009) - 4004
selam
krejt cdo sen qe marim frym jemi te shejt me allahun dhe me frymen
hasret Ises amine

florian  (15.07.2009) - 4003
qofshi te shperblyer nga zoti qe keni qit kete faqe te jashtzakonshme

linda  (15.07.2009) - 4000
tung si jeni ajeni mir ju kisha lut te me punsoni me ndimen e juaj edhe te zotit nese keni mundesi ket mir me boni

vanesa maloku  (14.07.2009) - 3996
ju falenderoj shum te gjith ata qe e kan hapur kete faqe zoti ju bekofte me te gjitha te mirat ne jet

xheneta maloku  (14.07.2009) - 3995
gjihashtu i pershendes te gjith ata te cilet e kan hapur kete faqe zoti ia shperblefte me te mira

xheneta kastrati  (13.07.2009) - 3989
jam elumtur qe mamundsoj ALL-LLAHU TA NDEGJOJ ket radio fetar ju pergzoj meket pun te madhe edhe me shum vler i pershendes krejt hogjollart eveq anti hogj fadil musliun .JU PERSHENDES ME ESELAMU ALEJKUM -ALLA-AHU U SHPERBLEFT.

beni  (12.07.2009) - 3988
kjo nuk eshte e vertet dhe me ksi rrena jemi msuar

desa  (12.07.2009) - 3987
ALLAHU NARUAJT PREJ MEKATEVE JENI TE MREKULLUSHEM
JULUTEMME KETO SHPREHJE NA MBANI MUSLIMAN TE VERTET
bukur

dafyy  (12.07.2009) - 3984
shum mir qe po shkruni kshtu po a muni me me tregu dikush ku mund ta ggej kuranin me lexu me perkthim shqip ju lutem edhe te besoni ne zotin dhe ne krijuesin e tij muhamedin a.s

adnan mazreku  (12.07.2009) - 3983
feja jon islame asht me e pastra ndaj tjerave

ilir   (10.07.2009) - 3978
selam alejkym vllezer musliman.zoti ju shbreblevt mete mira dhe zoti na pranovt lutjet,tona amin sate mundeni beni namaz se qelsi i jetes esht namazi ,ma bani hallall zoti na shperblevt mete mira amin,,selma alejkym,vllezer musliman...

miraxh  (10.07.2009) - 3977
selam alejkum me pershendetjen e ngroht islame

bledi  (10.07.2009) - 3976
i pershendes ata qe e kan qel ket faqe edhe ata qe kan insistu me qel ishalla zoti jua shperblen . desha ta pershendes mesuesin tim te fejes islame Rrahman Bytyqi nga reshtani komuna e Therandes(Suharek)

albina  (10.07.2009) - 3975
selam alejkum si jeni o besimtar mysliman shum mir qe e keni hapur kete faqe.Zoti Ju Bekoft

filloreta  (09.07.2009) - 3972
po kam deshir ta qeli nje imell adres te re por nuk po mundem kam nevoj per ndihmet tuaj

Ymni  (09.07.2009) - 3971
e selam alejkum, keni ber tper mir per ket faqe kaq te bukur qe ti qel syt sideomos falja e namazit ku menyra ma e leht per tu msuar njeri me u fal zoti ju shperbleft.

argjend  (09.07.2009) - 3969
normal gjdo sen per fen islame osht e mir weq vazhdoni

mevlude  (09.07.2009) - 3968
kush e ka hapur kete faqe shum mir ka bere qe e ka hapur se dikujt do ti mbushet mendja te falet
zoti qoft i kenaqur me ju

nisa  (08.07.2009) - 3964
selam alejkum si jeni besimtar shum mirr e keni boh ket radio se leta din edhe ata qe nuk po din asgjo prandaj le ta lexojn ta din se kush osht allahu xh.sh. zoti ju shperbleft dhe ju qoft ne rrug te mbar .

samira  (08.07.2009) - 3963
selam alejkum si jeni ju besimtar zoti ju shperbleft qe e keni boh kete radio pendimi un kur e ndegjoj keta kong zemra me qetesohet dhe me shkon dita e marr shum allahu ju shperbleft juve

sabina  (07.07.2009) - 3962
selam aleykum mua me pelqejn shum keta kong ilahi allahu ju shperbleft ishalla shkojna te gjith ne rrugen e allahut a.s.

malsore  (07.07.2009) - 3960
allahu jav shtovt te miren gjjithve ishalla shkojna ne rrugwen e allahut amin shpresoj qe te te gjjith do shkojn ne rrugen e allahut a.s

nexhmi  (07.07.2009) - 3959
radio e mir shumee selam alejkum

enis  (07.07.2009) - 3958
kur radio pendimin degjoj zemra me qetson krejt dita mar me shkon mendjen te radio pendimi gjithmon e kom ........dhe Allahu ne rug drejt na udhzoft....

ENSAR  (06.07.2009) - 3957
ALLAHU JU SHPERBLEFT PER KETE RADIO JENI SHUM TE MIR NA FORCOFT IMANIN

Egzon  (04.07.2009) - 3950
Eshte e vertete se feja me e psur dhe e respektuar eshte feja islame dhe ket e deshmon natyra ne te cilen astranautet me satelit e kane gjetur emrin hallah(me shkronja arabe) dhe muhammedi s.a.v.s qe eshte i derguari i ti ata qe pranojne fene islame do te gjejne shpetim dhe keto asnje nuk i ka mohuar me te famshmit ne bote:majkell xhekson,tierry henri,zinedin zidan eshume e shume te tjere bye

nexhmi   (03.07.2009) - 3946
ishalla kjo falja e namazit behet ne gjith boten se qysh ja kan nis njerzit nuk kan me mujt me ba azgj selam alejkum

nexhmi  (03.07.2009) - 3945
o vllezer musliman mos harroni qe ne kete bot jeta esht sa hap e mbyll syt kurse ne at bot do te jeni gjithmon dhe ju them qe te falni 5 vaktet e jo te bredhim rrugeve selam alejkum te gjith muslimaneve

nexhmi   (03.07.2009) - 3944
ishalla kjo falja e namazit behet ne gjith boten se qysh ja kan nis njerzit nuk kan me mujt me ba azgj selam alejkum

nexhmi   (03.07.2009) - 3943
ishalla kjo falja e namazit behet ne gjith boten se qysh ja kan nis njerzit nuk kan me mujt me ba azgj selam alejkum

rokerka  (01.07.2009) - 3942
me liro o zot qe un te adhuroi me the cdo zingjir me bej ,plotsisht te lir me frymen ehasret ises pengamer te gjall te allahut amin selam

teuta  (30.06.2009) - 3937
shumm bukur elham dulila prej zotit veq vazhdoni ju pergzoj

donart  (29.06.2009) - 3934
nga rrjedh emri ariandhe emri denis

arbnora kelmendi  (28.06.2009) - 3932
po me pelqen shum

avni  (27.06.2009) - 3930
veq perpara allahu ju shperbleft me te mira e selamu alejkun

Abdu Rrahman  (27.06.2009) - 3929
Duhet ta japim kejt munin,kejt pasunin per Allah se shka ta jepni e gjoni te Allahi suphana veteala pa tyshim.Secilli Muslimin qe thot Le ilehe ilallah osht pergjegjs per ket din te vlefshem,per shperndarjen e dinit sikurse i dashuri jon Muhammedi s.a.v.s dhe Sahabt e ti r.a

Abdu Rrahman  (27.06.2009) - 3928
Selem Alejkum Vllazni ne Kosov Boni davet sa te munu se Allahi xh.h ka thon kush o maj mir se sa aj qe bon davet, duhet ta marim pergjethsin e dinit te Allahit xh.h siekur qe kan mar Sahabt r.a

gamend  (27.06.2009) - 3927
kazaja e drekĖs a mund falur pas thirjes ikindis...?

gazmend  (27.06.2009) - 3926
xheneti gjendet ne kĖnbĖt e nĖnĖs apo burit......?

vildane  (26.06.2009) - 3924
vildanja nga mitrovica ju pershendet shum jeni te mrekullushum kaloni mire

besnik  (26.06.2009) - 3922
mua me ka pelqyer shum se si duhet te behet falja e namazit per ata qe nuk dine shum faleminderit per ket qe na e keni mundesuar selam alejkum

ardit  (26.06.2009) - 3921
shum nir vallahi q e kini qit ketu kete faqe se me msu ma mir selam alejkum.

zeqir  (24.06.2009) - 3919
selam alkym ajen mir zoti ju shberbleftne je

Semir  (24.06.2009) - 3916
shum bukur zoti ju shberbleft ne jet

adsad  (24.06.2009) - 3915
a sa mir me qen shqipetar

eduarti   (23.06.2009) - 3914
selam-alejkum mėsė pari ju uroj dit tė mir dhe zoti ju ndimoft nė vshtėrsit e juaja dhe tė gjitha problemet qi i keni besoni ne zotin msheria esht te ju zoti zoti ju ndimov lahi-lahi-ilalla

arbnor gashi  (22.06.2009) - 3912
selam ealejkum se pari ju uroj per vebin shum esht shum veb iqellum dhe ju pershendes zoti ju ndimoft te jeni samet mir nekit aspekt paqja dhe meshira zotit qoft mbiju dhe mbi te gjith ata qe e ndjekin kit rrug deri ne diten efundit tekesaj bote

mirjeta  (22.06.2009) - 3911
ju pergezoj shum per kete faqe qe e keni hapur , kemi mundesin me tutje me shum te degjojme per fen dhe te dime me shum apo te informohemi.tung jeta

Pajtim Morina  (20.06.2009) - 3908
Selam Alejkum , pėrshėndetje motra dhe vllazni

imran morina  (19.06.2009) - 3907
selamu alejkum falemderimi i takon vetem Allahut te Madherishem i cili na udhezoi ne fen e Tije ne fen e drejt sipas te ciles na largoi nga punet e ndyra.Po e ceki nje hadith te Pejgamberit alejhi selam:"Deshiro per te tjeret ate qe deshiron per vete"

gaga  (19.06.2009) - 3904
falemenderit o allah o zot

kosovare  (19.06.2009) - 3903
Faleminderit more [ALLAH] qe na fale kit jet edhe pse osht sikun nje dite dhe qe une jam ne fem moslimane kjo faqe esht shum e rendsishme!!!!!!...

eljon  (17.06.2009) - 3899
selam alejkum we rahmet ulla i dua krejt besintaret qe bejojn ne zot all-llahu i nimoft fukarat jetimat e te gjith une quhem eljon i kam 8 vjet ju duaa

halit gashi  (15.06.2009) - 3894
ju pershendet halit gashi nga llapushniku ju deshiron te gjithat te mira . unjetoj ne itali po veq deshta muj pershender tung klm

alti  (15.06.2009) - 3893
ju prift e mbara jam 7 vjeq allahu ju dhuroft at qe e deshironi

KRESHNIK  (14.06.2009) - 3892
Selam alejkum website shume i mire jam i knaqur shume.ZOTI ju shperblefte per pune e juaj ..nese ka mundesi te me ndihmoni desha te dij a eshte tek feja islame e ndalura muzika(in strumentet muzikore)faleminderit ZOTI JU SHPERBLEFTE

nena qe mban shpresa shum  (12.06.2009) - 3888
selam alejkum kam vajzen 18 vjeq enuk beson ne zot une si nan ifal pes vaktet .vajza ka pas veshtirsi e depersion shum te madh poune si nan i kom ndihmu shum se lexoi kuran ngat vajzes e lutna shum per to fali namaz edhe naten.spo di spo kom idea se si muj me e msu qe vajza nji dov ta thot .me ndihmoni ju lutem zoti ju shperbleft per punen e juaj se jeni te mrekudhushem

Ermal  (12.06.2009) - 3887
Selam aljekum,web-site shumė i mirė vetem se duhet tė shtini edhe dov ne ket web-site nese kish pas mundesi mu mi tergu dovet me te nevojitshme per faljen e namazit selam aljekum

alban  (11.06.2009) - 3886
all-llahu ju shpėrbleft o Vllezėr vetėm vazhdoni po ėshtė dashtė bre me i qit edhe sunetet e vakteve se veq Farzet mos po ja nisin njerzit e po falen weq me farze nashta nuk prish pun edhe weq farzet me i fal po ma mir edhe sunetet kisha than qė muni shtini edhe sunetet se ma mir msohen Njerzt Kalofshi mirė vetėm vazhdoni

lona  (11.06.2009) - 3881
me te vertet nje web faqe e mrekullueshme

linaaaa  (11.06.2009) - 3878
ju lutem me tregoni se si duhet me shti foto ne imikimi dergo mesazh ne ket add qe osht e shkrume ok edhe me trego se si duhet me shti foto ok qao klm

eduart myftari  (10.06.2009) - 3877
allahu ua shperbleft per kete pune qe po beni

zyhria  (08.06.2009) - 3868
ah sa kisha dashur q zoti t m fal per gabimet qe kam ber n jeten time asgja tjetr nuk kisha dasht veq at bot me fitu

laureta  (07.06.2009) - 3866
Eselamau Alejkym All-llahu ju shperbleft e ju ndihmoft ne puneq qe po beni e inshAll-lla na ben prej atyre qe e gjeten shpetimin AMIN

lindon mataj  (06.06.2009) - 3865
une dua ta qel ne web timin e korkoj ndimen tuaj

mirjeta bajrami  (06.06.2009) - 3864
bismilaher rrahmani rrahim.falja e namzit esht shum e mir kush ka munsi me fsl namaz ma mir nuk ka ju lutem falni namazin per shpirt tjuvin se shum mir osht eselamualejkum

burim  (05.06.2009) - 3863
ju pershendes te gjithve emri im nuk eshte ne fehen islame po mos mupas kan burimi qe buron ujin ju asnje nuk kishit jetuar se pa uj asnje njeri nuk mundet me jetu edhe cili do familjar munet meja lan femijes se vet shka don vet se emran nuk prishin pun veq neta rrespekton fejen islame mos te shkon rrugve te kqija qajo eshte ju faliminderit rrespekt

alba  (05.06.2009) - 3861
hej be qysh me hi ne imikim se foto shum te mir kush din me hi le te shenon

arlinda  (03.06.2009) - 3858
mire keni bere per kete film

arlinda  (03.06.2009) - 3857
se pari ju urojme faqen dhe falemderit ata qe e hapen kete faqe te namazit ne kete faqe u mesova te falem per nje dit ka me suar si ta fal sabahun ne ditet ne vashdim mesoj me teper

lenduar  (03.06.2009) - 3856
tung une jam kenduar popaj nga fortesa komuna rahovec vetem deshta me ju pershendet se

tina  (02.06.2009) - 3855
shyqyr more zot dikujn qe po i bjen nermen me i qit kto sene se mos me kan qeta ,njerzit harrojn shum sene ajt klm se hallall ju koft e zoti ju rujt

rahim  (28.05.2009) - 3847
Mirdita,a ka mundsi me porosit ket DVD ne Zvicer?
Zoti ju Shperbleft inshalla per mundin qe jepni per me informu posaqerisht rinin shqiptare.

sara  (28.05.2009) - 3846
eselam alejkum.
Allahu ju shperbleft per punen qe po e beni,

sevdije   (28.05.2009) - 3844
po tregoj,se shka osht syni dhe vetlla drejtonu allahut xhenet xhane hu dhe muhamedit salalla hu veselim ju pres putje

xhafer  (28.05.2009) - 3843
ju lutem mi dergoni dovat apo me tregoni naj wep per dovat se kami interesim per te mesuar dovat.

rajmondi  (27.05.2009) - 3842
shum shum shum mir aaa ska ma mir se mo sakrificu por allahun ?

fatima  (27.05.2009) - 3841
www.youtube.com shikojeni kete "abortimi". Ja vlen ta shikosh. Jeta eshte e shtrenjt,aborti eshte krim.

arjana  (26.05.2009) - 3836
mik mate mir nuk ka se all-llahun ai te nimon ne koh te veshtir e ne koh te mir.ka fuqi ka pushtet ka te gjith botrat ne tor esht apsulut.lumi ai sika punt mir me all.llahun e me besimtart e ti se te gjitha punt jan ne rregudh.selamualekum.nga shkodra.

ermale  (24.05.2009) - 3832
une do tju thoja te gjithe muzlimaneze se miku i mir gjendet ne kohet me te veshtira

shkodra  (24.05.2009) - 3831
te lutem lexo suren bekare ajetin 22.sepse mjafton ai ajet.per mashum pyt diken si e din kuranin.dhe din me komentu mir ok,selamualekum.arj...

liridon  (24.05.2009) - 3829
Ky sen qe osht ber osht shum shum i mir per ata njerz fillestar qe dojn meu fal shum mir osht y sen

alberita  (23.05.2009) - 3827
Esh'hedu en la ilahe il-lall-llah ve esh'hedu enne Muhammeden abduhu ve resuluhu
Besoj dhe deklaroj se ekziston vetėm njė Zot - All-llahu dhe se Muhammedi ėshtė rob dhe i dėrguar i Tij ".


sonita   (23.05.2009) - 3826
te gjith qe e ndjekni rrugen e allahut deri ne ditet efundit allahu do te na shpreblen me te gjithat te mira ne jeten ton....

dona  (23.05.2009) - 3825
O All-llah na shto diturin e dobishme dhe te vepruarit me te ...
O All-llah na dhuro qdo te mire dhe na largo ntė ndershėm dhe mbi tė gjithė ata tė cilėt e pasojnė rrugėn e tij deri nė ditėn e fundit.
O Zot, tė lusim Ty pėr mirėsi tė plotė
ga qdo te keqe

agim kovaqi  (23.05.2009) - 3823
selam alejkum vllazen e motrau

fahrudini  (23.05.2009) - 3820
selam alejkum edua shum fen islame edhe i perkas fes islame zoti i bekoft muslimanet kudo qe jon mirsija begatia dhe dashuria e perėndisė qofshin me muslimanin

ardita  (22.05.2009) - 3817
oo allahh sa mir e kenii boo qitt web faqee zotii ju rujt

mia  (22.05.2009) - 3816
nuk kam koment veq ju pershendes

ardita  (22.05.2009) - 3814
shumm te mir jenii edhe veqq vazhdonii se edhe zotii ka me ju nimu zotii ju bekoft

Mamurije  (22.05.2009) - 3813
S.Alejkum musliman te nderuare zoti ju shperblefte me te mirate e ti..me ket radio

ARIAN  (21.05.2009) - 3812
Selam alejkum ju pershendes te gjithe vellezerit dhe motrat muslimane ALLAHU na udhezofte

qani  (20.05.2009) - 3808
selamu alejkum deshta me ju vet pse nuk ka filma shyp te fejes ton ma te buker islame zoti ju shperbeleft eslamu alejkum erametula vebereketuhu

arjana  (20.05.2009) - 3807
kerkoj mbrojtje nga allahu.nje zot si ska tjetr.sundus ibotrave krijus i gjithsis.allahu me largoft nka shpifjet e adhurimeve te kota.adhahu i meshiroft te derguarit sina erdhen me argumenta te sakta nga zoti.mjer per ata si rrefuzuan nga zilia nuk pranuan.te verteten e shtremberuan flasin ca dojn vet pa argument as nje te vertet shkodra

anonim   (20.05.2009) - 3805
julutem kush din nga kurani o syneti.me tregoni.a isht e lejuar me punu gruja bashk me burrin e vet. pastruse ne banesa familjare.kush te din me ktheni pergjigje.vec te jeni te sigurt jo me hamenje.selamu alekum.te gjithve

arjana   (19.05.2009) - 3802
uroj gjith muslimant ne mar boten .allahu ti udhzoj ne rrugen drejt ti forcoj me besim.ti largojn nga bidatet e rrugt e devijuara.te bashkohen ne nje fe.islame.qe ska tjetr sepse per ndryshe jemi te humbur.uroj te gjithve arjana shkodr.

burim  (18.05.2009) - 3801
fidan aje ti aje mir sh ka lon bre djal une jam tezaki yt abon me fol me ty ajo
ANONYM  (16.05.2009) - 3798
Valla pytje ma palidhje bre kosovar.Qka po te vyn me dite per boren ty,edhe ti e paske lexu kur'anin masi po e dishe se qka shkruan ne te.Nuk e ke lexu,por edhe nese e ke lexu spaska dasht ALL-LLAHU me ta hap zemren se wallahi po ta kishe lexu nuk te kish ra ne mend per boren sa gjera interesante dhe te bukura jane te shkruara ne te.
WELHAMDULILAHI-LEDHIJ XHEALENE MIN UMMETIH-FALENDERIMET I TAKOJN ALL-LLAHUT I CILI NA BERI PREJ UMMETIT TE TIJ!
alba  (15.05.2009) - 3797
WEBSITE SHUM I QELLUAR DHE SHUM ME VLER NGA ANA IME.

skenderi  (13.05.2009) - 3793
selam alejkym. falemenderimet i takojn veq allahut xh.l.u krijusit te gjith njerzimit.qe na lindi musliman. allahu ekber.

aida  (13.05.2009) - 3790
ju kisha lut tregonum qysh duhet me ndreq foto ne imikimi.com nuk po di kalofsh mir qaooo edhe qofse ka munsi naj web faqe tejter me ndreq foto qoni ne qete add

gerta  (12.05.2009) - 3789
po kam deshir me mesu shqip gjermanish me cede

Luan Gerguri  (11.05.2009) - 3785
ju pershendes per zemersisht te gjithve per ket vep faqe te netit ata qe nuk kan mendien tek namazi nuk i perkasin asnje bote
ju pershendes te gjithve

driton  (09.05.2009) - 3781
allahu ju shperblefte per webin e mrekullueshem

vjollca   (09.05.2009) - 3780
elhamdulilah abdesti shuan zemerimin ngase zemerimi vjen nga shejtani i mallkuar me piken e fundit te abdestit pien mekatet e syrit,gojes,kembeve.duarve,nuk eshte vetem pastrimi i jashtem por edhe i brendshem.allahu na udhezofte,na ruajt nga cdo e keqe.faliminderit....jeta  (09.05.2009) - 3779
o ju musliman lus allahun qe te shpetojme nga sheri i shejtanit tmallkuar,nga denimi i varrit,i zjarit,se kur tvjen vdekja me ska kthim.......sureja el mulk per naten e varrit ishalla e lexojme rregullisht.dhe pa namaz ska shpetim.faliminderime te shumta per webin ishalla allahu na udhezon.amin

vjollca   (09.05.2009) - 3778
dikush thot une me zemer te pastert ka me shpetu nuk eshte vetem falja e namazit ka plot njerez qe falen e nuk jane tmir veprojn gjera qe jan harame;heqin vetullat,pergojojn,shpikin etjer.e qysh nxhenet kur zemra pastrohet me faljen e namazit a ende po ki shpresa se allahu ka met meshiru.allahu s.t. i din qellimet e njerzve shum mir.muhamedi s.a.w.ka thene ndihmoni vetvetes me sa me shume sexhde,duaja ja mukalibel kulubi thebit kalbi ala dinike dmth o allah perforcoji zemrat tona ne fen tende

erzana  (09.05.2009) - 3777
ai i cili e len namazin eshte pabesimtar,xhahil,munafik,hipokrit te ai person ka mar fund islami.ju keshilloj te falim namazin pes her ne dite sepse kemi koh ne dispozicion kemi 24 ore.ne diten e gjykimit allahu ishalla eshte i kenaqur nga roberit e tij.po nata e varrit,po ura e siratit,nuk kam ndermend kerkend ta ofendoj por qortone veten nese e doni allahun dhe muhamedins.a. dervishet nuk jane musliman

vjollca   (09.05.2009) - 3776
subhanallah eshte sadaka, elhamdulilah eshte sadaka,allahu ekber eshte sadaka.per me fal namazin e sabahut duhesh me pas saber per 20 minuta e fal.ata te cilet nuk e falin namazin veqse i ka mujt dunjaja,dikush thot skam koh
dikush gjen arsye te ndryshme vallahi allahu nuk e fal lenesin e namazit se ai ka bo kufer.ai do te hidhet ne sekar.pra prej sot kush se ka fal namazin prej sot leta fal.posaqerisht faliminderoj webin ishalla allahu i shperblen ne te dy botrat,dhikri e then shejtanin-e mallkuar.edhe njeher ju faliminderoj shume qe tentoni ti keshilloni rinin per faljen e namazit.per kete sadaka te madhe ishalla allahu eshte i kenaqur nga ju.es selamun alejkum ve rahmetullahu ve berekatuhu.subhanallah ve bihamdihi

fjolla  (09.05.2009) - 3773
subhanallahi ve bihamdihi estagfirullahi ve etubu ilejh.allahu s.t. ju dhurofte xhenetet e adnit per kete web ishalla fitoni sevape
namazi i sabahut vertet eshte i percjellur nga meleket ne ate kohe duhet te lexojme kuran dhe te bejme dhiker mbas namazit.elhamdulilah allahu dergon melaqe special kush fal 5 namazet me rregull.namazi i nates 2 rekate allahu s.t.ia ndriqon varrin atij personi.es selamun alejkum

negjbedin  (08.05.2009) - 3771
ju faliminderit per ndimen tuaj per namaz ju shperbleft alluhu ne gjenitin firdous

enis  (08.05.2009) - 3769
Mashalla shum web i mire shum i dobishem veq vazhdoni me postime te reja.

vjollca   (08.05.2009) - 3766
falja e namazit eshte farz neqoftese nuk e fal njeriu denohet ne varr.allahu s.t. na ruajt nga denimi i varrit dhe denimi i zjarrit.namazi eshte drite e zemres dhe e dobishme per trupin,namazi te largon nga amoraliteti.allahu eshte fales dhe pranon pendimin.njeriun te cilin mese shumti e don allahu eshte penduesi i sinqerte.es selamun alejkum

vjollca  (08.05.2009) - 3765
feja me e bukur eshte islami.allahu na udhezofte per ne rrugen e drejte,na meshirofte.jam e lumtur qe kam zgjedhur allahun per zot,islamin per fe dhe muhamedin salallahu alejhi ve selem per pejgamber timin.alejkum selam

Nazmi Bitri  (07.05.2009) - 3764
Cdo dite ne jemi mekatare sepse nuk i bejme te gjitha ato qe na jepen nepermjet Librit tone te shenjte KURANIT. Por inshalla Zoti ka meshire per besimtaret e Tij dhe i pa meshirshem per mekataret dhe rafte mallkimi i Zotit mbi te gjithe ata qerveritare qe vjedhin

arber  (06.05.2009) - 3763
deshiroj te di ende per fen muslimane

vlora  (05.05.2009) - 3756
zoti i madherueshem jav ktheft me te mir se mbas kesaj qe pash mu duk se shkova ne boten tjeter nuk dij qka te them ehde pse nuk i kryj obligimet e zotin jam beimtare nuk kam qka te rrej se kur e din zoti nuk errej tjeter kan shpresoj se nga keto qaste do te vazhdon ti mbeshtetem allaut qe na krijoi dhe naj dha gjith ket mirsij komenti me i madh ju takoft se keshtu mundeni mi kthy njerzit ka zoti zoti ju shperbleft tung

besian gashi  (02.05.2009) - 3750
jeni me te miret me nuk kam fjal per juve

marigona  (01.05.2009) - 3749
bravo ju qoft kjo web faqe sa e qillume te koka

erblin  (01.05.2009) - 3748
eshte web shum iqellum ju lumt

semihate gjilan  (30.04.2009) - 3745
esselamu alejkum ju pershendes e All-llahu ju shperbleft me te mira inshalla ku mundem me ble kete cd?

avdi  (28.04.2009) - 3738
jashta allahut ekambesimin edhe tegruja kabesim teplot edhetozoti atikofshfal qieban tokeqill ktemarfrym mezanin evogel emedoj toallahu anj atikofshinfal jashta allahun ebajnemen qdominut at akam nefrym msecud kteci kurtepunoj mefrmeneti veproj periqemekafal zoti teri tvdes alhun ikam mikry sinatamedit,jfalemederoj allahut perqdoshpirt tarun alahu etjep dretsin pamar parasysh zoti abekoft enarut prejtaksirate pamarparasysh,avdi sulejmani musliman 300perqin garti trinevdekje familaja sulejmani,bashrtja tevide egzon adelina sulejmani atari babaj avdiv neshtete tamerikes selamalekom selam.

Muhamet  (28.04.2009) - 3737
Allahu ju shperbleft per mundin e juaj , me ka mahnit perkushtimi juaj per prezentimin e ktyre veprave te larta .Besoj se shum prej nesh do ta kene me leht te mesojn namazin dhe ti permisojm disa nga te metat qe ibajm gjat lutjes se namazit.

mevlyde  (28.04.2009) - 3734
JU lutem vetem flnu ,pra fali 5 vakte qe ika falur Muhamedi.a.s po falin vullnetarish edhe 12 synete mbrena dites nese kenimunsi .Deshirova ta di domethanien e emrit tim mevlyde me sa edi eka dmth be mirse sedi ausht ashtu amakom deshir ta di

Vullnet  (28.04.2009) - 3730
Allahu ju shperbleft per punen tuaj,Kisha dashur vetem nese ka mundesi plotesimin e menyres se faljes te syneteve dhe Namazi i vitrit,si dhe duat dhe radhitjen .Selamun Alejkum

skenda  (26.04.2009) - 3724
bismiahirr rrahman e rrahim. nuk ka tjetr zot per veq allahu xh.l.u krijusit te gjith njerzimit . allahu xh.l.u ju ndimohft te gjithve me forcen e vet te madhe.

arjana  (26.04.2009) - 3722
allahu ju shperbleft me xhenet se nakeni knaq me kyt faqe.duke mesuar ca nuk kena dit ju uroj gjith shiptarve shipri kosov maqedoni mal te zi te bashkohen bashk ne rrugen e allahut se ska kush i percan.allahu.ekber.nga shiptarja

ermir  (25.04.2009) - 3721
shum e mir web i juaj

shkurta  (25.04.2009) - 3719
SELAM ALEJKUM VLLEZER E MOTRA MUSLIMAN E MUSLIMANE

Dr.Rasim Hajdini  (25.04.2009) - 3718
shum web i mir koka shperndane ma shum se un hera e par qe po e shoh ta .shohin edhe tjert ..

enis  (23.04.2009) - 3716
tung shpresoj te kaloni mir ne jet (L)

agnesa  (23.04.2009) - 3714
ej deshta me dit prejardhjen e emrit tim pra emrit agnesa

shpresa bibla  (23.04.2009) - 3712
kurani dhe bibla eshte nje
por me dy profet,ema i besushmi ema i dashuri i allahut eshte
hasretISA zot profet i gjall i nanes mehreme amin.

Shefki   (22.04.2009) - 3711
Qysh duhet me hi me naj web me i ndreq fotot tane se spo di nese dini tregomni tung tung

shqipdon  (22.04.2009) - 3709
mendimi im esht se allahu esht i vetmi qe meriton adhurim dhe perulje aj krijao qdo gje andaj kjo bot esht vetem mashtrim krahasuar me boten tjeter ku esht mrekulli allahu ekber laheilallahu muhamed rrusulullah

syla  (22.04.2009) - 3707
komentin tuaj
komente nuk kam por dua qe tmi qonim te gjitha dovet qe duhet didin nje muslimon .me falniEmriBlerton  (21.04.2009) - 3706
Ju Faliminderti qe keni Mundėsuar kėtė faqe sepse do tė na ndihmoj qdo Musliman

Blerim Halili   (21.04.2009) - 3703
Eselamen Alejkum Erametulla Zoti Jushperblefte Tegjithve Juve Qe BaniNamaz Dhe Beni Lutje Te Zoti Ovllezer Musliman Besoni Nezot Seskazot Tjeter Perveq Allahut Gjeleshanehu Dhe Muhametit Ashte iDerguari I Zotit Kthehuni Nga Kibla Dhe Benilutje Sevetem Ai Mund Tenandimoj Sepse Ska Zot Tjeter Perveq Ti

berati  (21.04.2009) - 3702
skisha tjeter me than po kurani eshte e verteta

arditi  (21.04.2009) - 3701
tung shummurkeni ba qe ekini qit faljen e namazit

dashnor  (21.04.2009) - 3700
selam alejkum si jeni ajeni mir si ja kaloni a lodheni me pun une jam dashnor berisha jam 21 vjeqare dhe kam web faqen time www.feja-islame-2008.tk dhe web faqja qeter www.thrret-kushtrimi.tk imelle adresa ime digjej_dashi@hotmail.com ju per...... ishalla kontaktojm ne imelle adres online po kam deshire me bisedue online

Blerim Halili   (21.04.2009) - 3699
Eselamen alejkum erametulla Zoti i SHperbleft te gjith ata te cilet besojn ne Zot dhe te gjith ata qe ndjekin rrugen e zotit ovllezer musliman shkoni nerrug te drejt emos shkoni neat qe sitakon ni muslimani sepse feja muslimane eshte nje nder fet metemira dhe zoti jushperblenper te gjith

Fisnik Hajdari  (19.04.2009) - 3696
selamu alejkum we rahmetullahi we bereketu,ju pershendes te gjith vizitoreve te kesaj faqe dhe te faqe tuuba7.com
All-llahu ju rujt te gjthve dhe ju shperbleft me xhennet.

arianit  (19.04.2009) - 3695
Unė nė emer te hallau dua te them diqka lereni rakiat e jepni te holla te varfurve

arton  (18.04.2009) - 3689
selam alejkum ėshtė web. shum i qellum All-llahu ju ndihmoft kėtė rrugtimin tuaj dhe ju shperbleft me tė mira

shukri  (18.04.2009) - 3688
kjo asht ne faqe e cila esht shum e drejt edhe i jep vullnet e gjith muslimanve te ndjekin undhen e zotit dhe te derguarit te te muhamedit alei selam

arjeta  (17.04.2009) - 3687
ju lutem a keni mundesi me qit se qka dini per kompjuterin
edhe qka na nevoitete ai
kush e ka zbuluar
kur e ka zbuluar
kush e ka zbuluar

mirjeta  (16.04.2009) - 3684
tung qa po bani si jeni a jeni mir more faja islame ju qe e keni ndreq qeta esht shum e mir mue po me pelqen shum shum tung tung veq keni harru ni ilahi me shti aty ajo let knon masanena vet tung tung jeni ma te mirer edhe ma te fortit tung tung kaloni mir klm nice ju feja islame

landa   (14.04.2009) - 3679
tung ju pershendet landa ju deshiroj jet te gjate dhe te lumtur ne jet
TUNG NGA LANDA

xixa  (14.04.2009) - 3678
shpresoj qe te knaqeni gjithmon ne jeten tuaj tung ju pershendet shum xixa

mana  (14.04.2009) - 3677
tung ju pershendet shum mana shpresoj qe te jet nje e ardhme shum shum e mir nga mana

dyli  (14.04.2009) - 3676
deshiroj jet te mbare te gjith ju o shqiptaaaaaaaare
nga Dyli

drita  (13.04.2009) - 3671
me sa dof mundemi te falemi ne namaz

naser  (12.04.2009) - 3667
SELAMU ALEIKUM:faqja juaj eshte shume interesante dhe zoti ua shperblefte per kete pune te mire, te bukur dhe shume te zgjuar nga ana juaj.Padyshim qe po sepse zoti eshte ai qe lind gjithesine dhe gjithesia i perket vetem e atij dhe ai eshte shume i meshireshem ,fales dhe shperblimtar.

shqiperim  (11.04.2009) - 3665
une mendoj se kjo esht gje e qelluar sepse mund te mesojsh te falesh.
une ju them ju lumt


rahimja  (11.04.2009) - 3664
falenderojm prof'' shefqet krasniqin per emisonin ne radio mekat i madh qe nuk e kemi degjuar me heret sepse ndoshta nuk e kishim ber disa te kqija veq ishalla allahu naj fal kto ligjerata na kan ndihmuar shum allahu ju shperbleft

adea  (11.04.2009) - 3663
allahu ju mshiroft per te gjith atyre qe na japin kshilla per namaz

SOKOLI  (11.04.2009) - 3662
FALENI NAMAZIN KRYNI OBLIGIMET FETARE AI ESHTE SHERIM SHPIRTEROR PER NJERZIMIN DHE DHE BEGATI PER BOTEN TJETER INSHALLA.

--------  (10.04.2009) - 3659
Burim
a ben me perserit pyetjen qe e ke bo nese don pergjigjje por pyetja te jetsa ma e qart,se nuk po kuptohet mire.Se ne disa raste duhet me perserit e ne disa tjera jo,per qka je ne dyshim,nuk ke thon ndonje sure qe eshte dasht apo ke harru me ra ne ruku,apo qka?

burim  (09.04.2009) - 3658
a bon me fal farzin per sdyt , ne qofse misi t dhash selsm masanej je ne dyshim

qendresa   (08.04.2009) - 3653
all-ahu ju ndihmohet e ju shperbleft me se shumti juve keni pershendetje te perzemerta tung kaloni bukur

desa  (08.04.2009) - 3652
shum e mir kjo faqe weq wazhdoni se jeni shum te mir vazhdoni wazhdoniiiiiiiii

diellza  (05.04.2009) - 3649
me vjen mir qe kosova paska kesi djem aqe te menqur e

Jetta  (05.04.2009) - 3648
All-llahu ju shperblefte!

armend   (05.04.2009) - 3647
ALL-AHU ju shperbleft me XHENNETU FIRDAUS INSHALLA VEQ VAZHDONI ...

gezime  (04.04.2009) - 3644
ju dua te gjithmve dhe me erdh hsum mir mua qe ju ka rand ndermend te qilni ket faqe dhe une besoj ne zot shummm(l)(k)

ajshe  (03.04.2009) - 3643
kuptimi i fjales ajshe

lutfi  (02.04.2009) - 3636
jeni shum te mir veq VAZHDONI me naj risi ma te re

luta  (02.04.2009) - 3635
selamu alejkum vellezer dhe motra All-llahu jav ngrit gradat ne xhennet ata qe kan bo nje pun kaq te madhe dhe i kan largu ato kommente nga injorahntat.jo njeri i cili je paraqit me emrin JAM.nuk osht si po thu se islami nuk eka me i refuzu asnje pejgamber te gjith ne i pranojm te gjith pejgambereve ju besojm te cilet i ka cek All-llahu ne kuran dhe Pejgamberi s,a,v,s ne hadithe.jo isa a,s nuk osht zot o njeri po osht pejgamber i dergun nga All-llahu sikurse pejgamberet tjer.kush i bon shok All-llahut nuk do ta shijoj xhennetin andaj mos u bo nga ky grup i cili nuk do ta shijoj xhennetin po kthev ne rrug te drejt ne te cilen na ka urdheruar Al-llahu dhe i derguari i tij Muhamedi s,a,v,s.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.


hava   (02.04.2009) - 3634
selam aljkum desha t pyes per vllaun ka fillu ni pun n treg shet gjer t ndryshme per idare esht edhe i smur ndonje lutje ti bej allahut per t per punen ti skoj mbar ju lutem pergjigjuni n ket email sa m shpejt allahu ju shperbleft

krena  (01.04.2009) - 3629
selam alejkum shpirti me ndriqohet kur baj namaz ju pershendes te ghith muslimanet kudo qe jan allahu ishperbleft
me ghenet

fatlindi  (01.04.2009) - 3628
selam alejkum deshta tju pershndes ju kendoni shum bukur kuran inshalla allahu te shprblen selam alejkum

Atdhe  (30.03.2009) - 3623
ska kurgjo ma te mirr se falja e namzit
veq qeta deshta me thon ju pershendes
stafin e forumit klM!!!

nderim  (29.03.2009) - 3618
ju pershendes dhe keni bre pune te madhe me kete web faqe

tung  (29.03.2009) - 3617
ALLAHU JU SHPERBLEFT QE NA E KENI PA KETE MUNDESI

sadri gashi  (29.03.2009) - 3611
sejam alejkum allahu xh. h. i shperbleft te gjith ata qe jan ne rrugen e ti qe falin 5 vaktet pershendetje nga berlini i gjermanis nipi i gerbeshit

valdrin  (28.03.2009) - 3610
mas pari selam alejkum jeni te mrekulushem

fatima  (27.03.2009) - 3607
Per "hija nga belgjika"
Pas pejgamberit Muhammedit s,a,u,s e mori ebu bekri,ndersa nese don me gjeresisht me lexu per jeten e Muhamedit a,s mundesh me kerku ndonje liber,ka shum per jeten e tij,neper ndonje xhami apo me kerku ne ndonje web faqe islame.Sepse ketu nuk po lejohen shkresat shum te gjata e per me fol per jeten e pejgamberit a,s eshte koxha e gjate. ALL-LLAHU s.w.t te ndihmoft.

skenderi  (27.03.2009) - 3606
eselam alejkym vllezer dhe motra muslimane ju pershendes veq vazhdoni keshtu allahu xh.l.u. i ndimohft te gjith muslimanet.

hija nga belgjika  (25.03.2009) - 3605
eselam alekum ju lutem me tregoni vlezer e motra musliman ju kisha lut nese boni mem tregu historin e prejgamberit ele eselam pas vdekjes se prej gamberit kush e mur sundimin ne vend te prej gamerit ju falemen deroj shum

hija nga belgjika  (25.03.2009) - 3604
eselamun alekum vlezer e motra muslim zoti ju bekoft te gjive vllezer emotra se jeni muslim dhe falem derimi i coft allahut xh sh hu se na pruni ket ket jet si rob te vet dhe se pari efalemen doroj at ce eberi te munder ket koment dhe ekisha lut nese ka mundesi ce tme tregoni per imam aliun ku i gjindet varri ne cilim vend ju flm

arjeta  (25.03.2009) - 3603
selam akish pas mundsi mem trgu kur osht koha peraksham me fal

erduan  (25.03.2009) - 3601
ju kisha lut juve qe te me kallzoni qysh duhet me mar faljen e namazit me qit ne ekran temit perpara u po klikoj atu po spo bon me ndihmoni qi kini munsi . ALLAHU JU SHPERBLEFT.

ferdez  (24.03.2009) - 3596
qfar kuptimi ka emri ferdez

sadat  (23.03.2009) - 3594
selam alejkum vllezer mysliman

seniha  (23.03.2009) - 3590
kjo faqe qenka shum e qellume pr ata qe kan deshir pr tu msuar pr ty kry obligimet ndaj zotit te madherushm dhe ishalla kjo faqe vizitohet sa ma shumju bekoft zoti gjith spirtat musliman qe kan besim ne zot

qazim  (23.03.2009) - 3589
une jom intersont me kqyr qysh ika kriju allau njerzit dhe ishallla bahem ma mir sa allau osht ma imadh edhe ati duhem mi ju ru edhe ishalla allau na shprbleft tanve me te mirat te gjiuthve umal mirjet abon me ma dhan add tane nese bon oki nese don me ta dhan une tanen ta dha ok qe ppo ta shenoi qazim.m@hotmail.com veq mos harrom me pranu imellen tem oki ishallla nea shprbleft allau te gjithve me te mirat tung nese don aadd ja ku e ki leta te shenua r tung

seniha  (22.03.2009) - 3588
jam e interesuar me kshyr ilahija

Limi  (22.03.2009) - 3587
deshiroj qe te mesohem se si te fal namazin

besnik  (22.03.2009) - 3586
jemi krenar me punen tuaj

elmas  (19.03.2009) - 3579
selamalejkum,flm u qoft per ket faqe,se shum pata deshire te msohem te falem...Zoti u gezoft

sefedin  (18.03.2009) - 3570
shume mire vetem vazhdoni ju falenderoj

arton  (17.03.2009) - 3566
un per islam thua qe te gjith ta falin

leta  (15.03.2009) - 3558
Selam alejkum ALLAHU i shperbleft te gjithe ata qe mundohen per te mire inshalla na mundeson ALLAHU qe te arrijm knaqesin e TI ne kete bote dhe te na shperblej ne boten tjeter inshalla me Xhennetin Firdevs

krenare  (13.03.2009) - 3551
kuku mesvet per ne se qka po bojin rinija e sodit ikisha kshillu kret te rinjet e kosoves qe te merren me pun ma shum e me fjal ma pak se kjo do ti dergoj perare pa fyerjee

Shemsedin  (12.03.2009) - 3549
Selam Alejkum...
Kisha pas njė dėshir te vetme me pasuru websajtin www.faljaenamazit.com me disa foto shum tė thjeshta ( se si duhet me marr abdes dhe me disa fjal tė vetme me tregu se qka duhet thėn gjat abdesit dhe sa her me pėrserit)
shumė flm zoti ju shpėrbleft

artan  (09.03.2009) - 3543
un mendoj qe allahu eshte krijuesi furnizuesi mbikqyrsi mėshiruesi i tė gjitha botrave i cili e krijoi njeriun prej dheu dhe e bėri krijesen mė tė menqur prej tė gjitha krijesave qė egzistojn nė kėtė dynja

dafina  (09.03.2009) - 3539
kurnuk rreh fjala nuk te ndimon shkopi

omer brahimi  (08.03.2009) - 3537
ALLAHU JU SHPERBLEFT NUK DI SE QKA TE KOMENTOJ
KENI ARRITUR SUKSESE TE MEDHA
NA KENI NDIHMUAR PER TA FALUR NAMAZIN
ALLAHU JU NDIHMOFT

LUMJA  (07.03.2009) - 3535
SELAM ALEJKUM ALLAHU JU SHPERBLEFT PER KONTRIBUTIN TUAJ SELAM ALEJKUM

Rinas  (06.03.2009) - 3532
www.faljaenamazit.com

fikrije  (06.03.2009) - 3527
kam deshir me ngu legjerata


Valmir Kurtishi  (05.03.2009) - 3526
Selam alejkum o vėllezer musliman.
Paqja dhe meshira e allahun qofshin mbi muslimanet kudo qe jan(Amin.).Allahu na i Faltė gjitha mėkatet.dhe Te na largoje na Harami

blendi spahija  (04.03.2009) - 3521
selamu alejkum o vellezer besimtar allahu i madherishem ju shperbleft elhamdurila qe jam musliman paqja e te madhit allah qoft me gjith besimtaret musliman kjo faqe osht me te vertet faqe e qelluar selam

Gazmend Musliu  (04.03.2009) - 3518
Selamu alejkum Allahu ju shperbleft per ket faqe une kam Shoqaten ne Kosove dhe kemi Web faqen e shoqates kisha pas deshire te kontaktoja me ju adresen time e lash te emaili inshalla me kontaktoni nese mujna me pas bashkpunim Selamu alejkum.

fadil mehmeti  (04.03.2009) - 3517
me pelqen shum nga ju qe e keni perkthyer ne gjuhen ton.vetem vazhdoni allahu ju shperbleft

qendrim  (04.03.2009) - 3514
Jam shum i kenaqur qe jam pjes e besimit "ISlAM"besoj shum ne Zot andaj kjo faqe me pelqen shum sepse me kete mund te dime se si ti respektojm rregullat e fese

vullnet   (03.03.2009) - 3511
selam alejkum nuk po dije ku gjindet ky film islam a ka mundesi te ma shqaroni se ku bjehet ky film

arber   (02.03.2009) - 3506
jeni ma te mirt ja ubaft zoti kabull e ju ruft nga e keqja e shejtani e sqahatit te lig se veq ni zot esht e tjeter nuk ka ai esht i plot fuqishem

besnik  (01.03.2009) - 3504
ALLAH i madheruar na shpetoft nga rruga e lig dhe na drejtoft nga rruga e mbar
e ishalla do i madhi ALLAH qe me ket faqe tuaj ti ndihmoj sa do pak atyre te cilet kan nevoje
faleminderit

beni  (28.02.2009) - 3501
s.a falenderimi i takon Allahut qe e udhezoi ket Vlla esht shum i mir dhe me te gjitha te mirat qe i ka dhen Allahu ky ka dit ta falenderoj Ate osht shum i mir Allahu e rujt,nje gje e kom ėnderr qe Adem Ramadani tme kendoj ne dasem inshAllah Allahu ma mundeson qe ta kem ket Vallah veq vazhdo e forcov o Adem se mashAllah je .s.a

ALBA  (28.02.2009) - 3500
ALLAHU ESHT MAI MADHI JULUTEM DEGJONI FJALET ET A ALLAH NARUAJ TELUTEM SHUM MOSNA LARGO NAGA MESHIRA JOTE NA MBAJ BESIMTAR TE LUTEM O ALLAH

ALBA  (28.02.2009) - 3499
ALLAHU NARUAJT PREJ MEKATEVE JENI TE MREKULLUSHEM
JULUTEMME KETO SHPREHJE NA MBANI MUSLIMAN TE VERTET
salih  (28.02.2009) - 3498
jeni shum te mir vete me intersoj me dit se kush eshte aj njeri qe e ka qit kit web-faqe zoti e shperbleft ju pergezoj shum

Afrim Ademi  (28.02.2009) - 3497
Sė pari i pėrshėndes tė gjithėve Selam alejkum (Paqa dhe Mėshira Zotit qoftė mbi ju)

Tung Kosovar ose -------
Nuk do tė lejohen replika sa i perket ēeshtjes sė njohjes sė Kosovės nga Shtetet Arabe sepse nuk ėshtė vendi kėtu tė bisedohet pėr ato sende.
Tė kisha preferuar tė hysh ne forume politike dhe aty mundesh tė debatosh pėr kėtė temė.
Shpresoj se ke mirėkuptim pėr kėtė.

Pėr Ali Kastratin:
Po ajo do tė ishte edhe mė mirė, por nga ana jonė ėshtė kjo e tėra qė mundemi me ju ofrue sa i pėrket Namazit (lutjeve). Dhe besoj se kjo mjafton pėr fillestar, e mė tepėr rreth Namazit mundeni tė lexoni literatur Islame.

Pėr Arsim Bytyqin.
Besoj se e ke fjalėn pėr filmin Namazi i shfaqur ne RTK, e kėtė besoj se mundesh ta kerkosh nepėr CD-shop ose Bibloteka Islame.

Pėr Erza:
Do tė ishte lehtėsim pėr ne se cfarė ndihme kėrkon.
E nėse mendon se mundem me tė ndihmue, emaili im afrim000@hotmail.com

erza  (28.02.2009) - 3491
ju lutem ndihmomni n fat

egzon  (27.02.2009) - 3489
namazi duhet per tu falur nese e fal do te jesh i shptuar nga allahu ndersa nese se fal nuk do te jesh ishpetuar nga allahu

ali kastrati  (27.02.2009) - 3488
a ka mundsi te behet igjizimi ne vide te jet falja e te gjitha kohve te namazit me ze te flitet edhe aty ku duhet te thuhen ne heshtje

ali kastrati  (27.02.2009) - 3487
pas vlersimit qe dhash desha te bej edhe nje pytje nese ka mundsi me vendos na ket veb faqe faljet e namzazit ne tana koht dmth te jet sa ma e qart pe ata qe kan deshir te msohen mu fal, pra te jen me foto dhe edhe ate qe duhet folur ne heshtje gjat namzit le te jet e degjushme per ata qe deshiroin me dit si

ali kastrati  (27.02.2009) - 3486
me te vertet shum mir ken punuar qe keni vendos keto shenime ne ket veb faqe dhe i keni ofruar lexusve nje pjes shum te rendsishme per jeten. per ket nuk di qka tq them tjeter veq se ju shperbleft allahu per ket qe keni ber

Arsim Bytyqi  (27.02.2009) - 3485
es selamu alejkum all-llahu ju shperbleft per mundin tuj vllezer desha tju pys se ku mun ta gjej ket film mbes me shpres se do te me jepni nje perxhexhje es selamu alejkum

Udhėrrėfyes  (27.02.2009) - 3484
Paqja dhe mėshira Allahut qoftė mbi ju!
Faqja e rrjetit shumė e mrekullueshme me tė vėrtetė, me qė thojnė: Logjiko...(me pak fjalė e shumė vepra.

Allahu ju ndihmoftė InshAllah, Amin

Erblina  (27.02.2009) - 3483
vetem desah me ju persh.. gjitheve edhe nese kishe be me dit se emri i ime a eshte muslimane a po ?

abdilselam  (26.02.2009) - 3480
se pari ju pershendes ne emrin tim dhe fam;time abduli eselamun alejkum ket faqe kur makan treguar mete vertet jamhabitur se per ata fillestaret ashte shum emir dhe ekuptueshme por edhe per ata qe jan te lexueshem me perpara mete vertet eshte shum e mir nukemi kometnt me shum perket program.dhe me lejoni ne fund t'ju pershendes esselamun alejkum

ermal balla  (25.02.2009) - 3479
ju uroj gjith te mirat

Ermira  (22.02.2009) - 3467
S.a..Hallall ju qofte gjithve por nje gje ju kisha kshillu qe fjalen "Zot" shkrune me te madhe..se nuk isht person i thjesht si ne ok.thnx..flm per kuptim gjithve..S.a

Nexhmedin  (21.02.2009) - 3465
Kush e krijoi univerzumin,pse zoti e krijoi njeriun,pse jetojm.shka duhet ber,shqiptaret si duhen te sillen.A thua kujt duhet me i lip ndihm,pse nuk mendojm,disa mendojn se feja eshte fajtor,pra edhe feja sot qe eshte dominuse ne Europ erdhi nga lindja...Mos te mundomi te gjejm fajtorin por organizimin kombetar.pershendetje te gjigj shqiptave ku do qe jeni

sihana rexha  (20.02.2009) - 3463
ju flm qe na mesoni per kuranine

adelaida  (18.02.2009) - 3458
god bless my family

adelaida  (18.02.2009) - 3457
gezohem qe jeni mire.

adelaida  (18.02.2009) - 3456
i am 8 years old and i love my god he is the best..allah please make me to follow your way...me ndihmo te lutem.

xhessica  (18.02.2009) - 3455
zoti eshte ma ia mire-shume ia mire the best............xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxgot is the best

xhessica  (18.02.2009) - 3454
zoti eshte ma ia mire

adelaida  (18.02.2009) - 3452
god is the best-zoti eshte ma i miri

arlindi   (18.02.2009) - 3451
si duhet te dergohet ndonje zbukurim ne faqen tende

Afrim Ademi  (17.02.2009) - 3449
Urime edhe nga unė Pavarėsia e Kosovės.

Burim  (17.02.2009) - 3446
pershendetje

Me pelqen kjo web faqe sepse eshte per fen muslimane, dhe per ata qe deshirojn te i bashkesu fes islame.

Megjithate, kisha pas deshir te ju ndimoje per redizajnim te web faqes. Me kontaktoni.... B.ibrahimi [at] hotmail.co.uk

cekzz  (16.02.2009) - 3444
mir shum koka qeky webii
shum mir qe pi bika noi kuina ner men be bo diqka per all-ahun

argonita  (15.02.2009) - 3442
kjo web faqe ishte nje mrekulli e zotit i falemderoj njerzit qe i ka ren ne mend per ket veper te madhe dhe allahu do ta shperblej

Afrim Ademi  (14.02.2009) - 3440
Pėrshėndetje Fatjan.

Nėse don merre emailin tim dhe bisedojm, nėse don Zoti mundem me tė ndihmue.
afrim000@hotmail.com

fatjan latifi  (14.02.2009) - 3437
unė jam fatjan latifi jam njė besimtar ne jezus krisht unė banoj me familjen por familja jam musliman une kam problen gjith jeten problem kam nevoj pėr ndim qe me ndimoni faliminderit shum unė kam qen ne strehimore pėr problemet une jam nė klasen e 7

shaban reka  (14.02.2009) - 3434
ju lumt per punen qe keni bere.zoti ju shperbleft

shqipdona  (14.02.2009) - 3433
tung klm jeni me te mirte

rita  (13.02.2009) - 3429
ska koment ma i miri je na knaq me zonin ton veq vazhdo

miradie  (13.02.2009) - 3424
a bon me qit qysh falen Vitrit e Jacis

Administratori  (12.02.2009) - 3423
Alejkum Selam Samir.
Jo nuk bėnė tė falesh nė gjuhėn shqipe sepse qėllimi i lutjeve mundet me u arritė vetėm nė gjuhėn arabe. Allahu nuk e ka shpallur rastėsishtė Kuranin nė gjuhen arabe. Allahu e dinė mė sė miri.

samir  (12.02.2009) - 3422
selamu alejkum te gjith besimtareve islam. kam nje pyetje??? a mundet njeriu me u fal me dov shqip. ZOTI ju shperbleft me te mira...

Senad  (11.02.2009) - 3419
selamu alejkum te gjithve falemenderimet i takojn allahut dhe te derguarit te tij muhamedit s.a.v desha tju falemenderoj edhe juve permbajteseve te ksaj faqe dhe zoti ju shperbleft inshalla me tmira ne ket bot dhe ne boten tjeter esselamualejkum

Administratori  (11.02.2009) - 3418
I nderuari Hysa, femrat duhet tė falen siē ėshtė falur Muhammedi a.s., pasi qė ai ka thėnė: "Faluni siē mė shihni duke u falur", dhe nė kėtė rast nuk i ka dalluar femrat nga burrat.

hysa  (10.02.2009) - 3414
aka mundesi mem tregu femrat si duhet fal namazin.

leonita_vesa@hotmail.com`  (10.02.2009) - 3412
Zoti na ka fal ne do ta dojm deri ne diten n e fundin me atė do jetojm rrespektoj gjerat qe na i fal allahu behu musliman fali e lutu per gjynahet qe ke bere N i t a

leonita  (10.02.2009) - 3411
Zoti na ka fal ne do ta dojm deri ne dit**9834;7n e fundin me atė do jetojm rrespektoj gjerat qe na i fal allahu behu musliman fali e lutu per gjynahet qe ke bere N i t a

skenderi  (10.02.2009) - 3406
Allahu ekber. Allahu ekber. Allahu ekber

mentor  (09.02.2009) - 3405
ALLAHU TE SHPERBLEFT ME GJDO TE MIR NE JETE .SHUM MIR

mendi  (09.02.2009) - 3403
esselamu alejkum vellezer mu me nevojitet forma e namazit me transliterim dhe figura per fillestar per ta printuar

admini  (09.02.2009) - 3398
Selam alejkum Fatijon.
Qėllimi ėshtė tė mėsohen fillestarėt, e edhe sunetet janė tė njejta, pėr mė shumė info pėr Namazin nė pėrgjithsi**abdesi, rekatet etj. hyn nė faqen kryesore dhe i ke atje tė gjitha sqarimet rreth Namazit.

fatijon hyseni  (08.02.2009) - 3395
pse veq synetet jan aty e e farzi jo

senka & fatime & lina  (08.02.2009) - 3394
selam alejkum vllezer dhe motra kam nje porosi per te gjitha motrat sepse po e shoh qe kan fillu me deviju shum.Kjo shihet ne veshjet e tyre dhe p[oashtu me se miri ne punet e tyre.Kthehuni ne rrugen e drejt e mos lejoni qe shejtani t'ju mashtroj.E ju motra muslimane te mbuluara keni kujdes me veshjet sepse kam pare shum qe dalin pa mantile,ju lutem te keni kujdes.

ibrahim  (08.02.2009) - 3393
shum mire vetem keshtu vazhdoni nese doni te zhvillohet feja me e paster dhe me e pranueshme nga ana e allahut
ZOTI JU NDIHMOFT

Fehmi Jashari  (07.02.2009) - 3389
Edhe Une endjej veten Muslmon edhe Shqiptar po kur poi ndegjoj disa gjera te kqia sipo ndodhin ne mesin ton si musliman e si shqiptar shum po ulet vlera e muslimanit emarum rastin e nje psikopati si emyti qiken e vllaut 6 vjeqare duke dhunuar.emarrum vlla vrasjet pa kurfar arsyje emarrum rahmetin mbi fukara si kush nuk mendon per ta akan diqka per 1 nat te madhe me festue anuk kane muse ti numrojna te gjitha se jon shum po julus te gjithve ta ktheni mendjen kah ALLAHU edhe kah bota e pa funde se atje osht jeta ejon ekjo osht veq nje jet eshkurt

REMZI ARIFI  (05.02.2009) - 3381
o njerze te dashure dujeni allahun se ai na krijoi qe ta duame njeri tjetrin,dhe ja kemi borgje ta nderojme dhe ta dojme sepse ai eshte me merita te mdhaja.

xheva  (05.02.2009) - 3380
o shqiptar rrofshi e qofshi gjithmon te dashur se ne jemi populli me i dashur ne bot e me ibukur ju pershendes kudo qi jeni an e mban botes *****Xheva Austri**

dardan  (05.02.2009) - 3375
shum me plqen ky web allahu ju Bekoft .

vjollca  (04.02.2009) - 3371
shum mir webi all-llahu jav shtost ma shum

drina  (04.02.2009) - 3368
sa i mir koka web po me pelqen shum

paula  (04.02.2009) - 3367
pershendes te gjithe shipetaret ne vecanti babin tim qe ndodhet ne itali
ju dua te gjitheve

gentiana  (04.02.2009) - 3366
ku uroj fat ne namazin ju tee qith besimtar e allahittt duhett qee ti besoni allahitt kaq kisha per tju thėn

skenderi  (04.02.2009) - 3365
selam alejkum .bismillahi rrahman erahim.edhe shqiptaret e kan prejarrdhen pre arabve o njeri pa shkoll. mere lexohe pak historien ku eshte formu kjo dynja.une jam krenar qe jam musliman .e faliminderoj allahun xh.l.u qe me lindi musliman.allahu xh.l.u i ndimohft te gjith njerziv ne ket bot qe dojne paq.e zullmqarve ti shkatron ne mes vete.

arianit  (04.02.2009) - 3358
kjo vaqe ėshtė shum i mir

larta  (03.02.2009) - 3349
ju rujt allahi te gjithve ju pershendes

Bursa-Misafiri  (02.02.2009) - 3344
Selam alejkum. Ju peruroj per kete web faqe, ALLAHU ju ruajt dhe ju shperblefte ...kisha pas deshir te ju pyes nese keni mundesi me naj pru disa fleta per mesimin e faljes se namazit, se po an duhen per nxenesa...selam alejkum, nese mundeni na ktheni pergjigje ne bursa-misafiri@hotmail.com, dhe ju japim informata me te hollesishme inshallah, rreth kursit tone...dhe vendit nga jemi. selam alejkum

abidin  (02.02.2009) - 3343
allahu i shperbleft ata persona per kete qe e kan be...
allahu ekberr

FLUTRA  (02.02.2009) - 3334
JENI SHUM TE MIR VEQ VAZHDONI KESHTU

skenderi  (02.02.2009) - 3332
selam alejkym merametrulla bismilahi raman e rahim.ishalla Allahu xh.l.u me fuqien e vet i ndimon te gjith muslimanve sidomos atyre ne palestin. po ishalla te gjith muslimant ne bot e kan zemren te paster te Allahu xh.l.u hecni rruges te cilen Allahu xh.l.u e ka caktu secilit do ti bje mir une vet e kam provu dhe jam i knaqt. Allahu xh.l.u i ndimon secilit qe kerkon ndim te ai se ai e ka meshiren e madhe. Allahu xh.l.u i ndimoft te gjithve.

Fisnik Hajdari  (01.02.2009) - 3229
selamu alejkum vellezer dhe motra All-llahu jav ngrit gradat ne xhennet ata qe kan bo nje pun kaq te madhe dhe i kan largu ato kommente nga injorahntat.jo njeri i cili je paraqit me emrin JAM.nuk osht si po thu se islami nuk eka me i refuzu asnje pejgamber te gjith ne i pranojm te gjith pejgambereve ju besojm te cilet i ka cek All-llahu ne kuran dhe Pejgamberi s,a,v,s ne hadithe.jo isa a,s nuk osht zot o njeri po osht pejgamber i dergun nga All-llahu sikurse pejgamberet tjer.kush i bon shok All-llahut nuk do ta shijoj xhennetin andaj mos u bo nga ky grup i cili nuk do ta shijoj xhennetin po kthev ne rrug te drejt ne te cilen na ka urdheruar Al-llahu dhe i derguari i tij Muhamedi s,a,v,s.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.

arianit  (01.02.2009) - 3228
hej bravo shu i fort je bravo veq vazhdo qishtu

mimoza  (30.01.2009) - 3196
tungi shum najs a veq vazhdoni qishtu qaooooooo

Afrim Ademi  (30.01.2009) - 3194
Alejkum Selam.
Elhadulilah Elhamdulilah.
Komentet do tė kontrollohen cdo ditė.

fatima  (30.01.2009) - 3193
eselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu.Elhamdulilah me ne fund i paske fshi komentet e pahijshme edhe shpresoj qe te mos lejohen mo ktu.Nje selam per te gjitha motrat e devotshme muslimane,ALL-LLAHU na bashkoft ne xhennetin firdews.Mos ta harojm njona tjetren ne duat tona.ALL-LLAHU S.W.T na ndihmoft te gjithe muslimanve,padyshim ALL-LLAHU eshte me durimtaret.E ne kemi durim deri ne ate dite kur do dal e verteta dhe ne t'i shohim pabesimtaret duke u denuar.

shefki   (29.01.2009) - 3176
esselamun alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu zoti eshte nje dhe askush nuk eshte i barabarte me te dhe sigurisht feja islame eshte me e mire fe e zgjedhur tek alllahu

gjyshi  (28.01.2009) - 3173
eselamualekun po edhe ne shqiptaret musliman suedi, po bindem qe Zoti i madhnushem, ju ka shperbly me dije juve,qe na dergut msimin e 5 vakteve me fakte edhe ne shqip Zoti ju shbebleft

fatmire  (28.01.2009) - 3171
eselamualeku Zoti JU SHPERBLEVTE PER KTO MUNDESI QE NAJ KENI DHAN ME MESU MI FAL 5 VAKTET E NAMAZIT

presheva  (27.01.2009) - 3167
jeni shum tmir veq vazhdoni.mvjen mir kur shoh diqka te fes islame.

Blerim  (25.01.2009) - 3146
Eselam Ajlekum,Jam NGa Dibra E Maqedonis..Kush E Ka Punuar Ket Veb Faqe Kaq Te Bukur Allahu e Shperblefte.. Ku Mundem Me e Ble Ket Film?

jam  (25.01.2009) - 3143
ALLAHU NJE
O NJERZ,MOS LUNI ME ALLAHUN , PSE JENI TE RI NUK DINI ,PYTNI
TE PARET EPARVE ISHIN KREJT TE NJI PENGAMERI ETASH
KA FILLU TE BESOIN NE SHUM PENGAMER,PSE TURKU I KA NDA TI KTU TI ATY,DHE KSHTU JAN FILLU ME U HAP SEKTET,PO MASHKRUE MA SHKUR PO JU FALI GABIMIN SE NUK DINI,MOS U MLONU ,MOS BANI GJYNA ,SE PO I FALE TJETRES MENDON ALLAHU TA FAL GJYNAHUN JO DUHET ME IU FALJE ASAJ QE EKE LENDU TANI TA FAL ALLAHU GABIMIN AMIN, PO JU THOM ALLAHUN ME NJOFT ME HASRET ISEN ZOT AMIN. I MADHI I LAVDUSHMI ALLA ME HASARET ISEN ZOT AMIN. PAQJA EZOTITT ME NE AMIN.

agnesa  (24.01.2009) - 3138
ju falenderon agnesa paq fat dhe jet ne familjen tuaj selam alejkum

agnesa  (24.01.2009) - 3137
ju falenderon agnesa dhe paq fat te bukur ne familje dhe ne jeten dende

Fisnik Hajdari  (24.01.2009) - 3136
selamu alejkum vellezer dhe motra,shikoni subhnalla po njeri i shkret osht ky kosovar,subhnalla as vet nuk e din qa kerkon as per qa osht kriju,elhamdulilah osht duke e tregu edukaten e tij familjare dhe fetare si e ka,me te vertet bre kosovar krej trullan ishe dhe logjiken e kishe teper te per teper apo hiq te pa zhvillune mos je dikun afer 4,5 vjet apo ma i vogel,tjeter nuk po dishe veq me sha.me nje fjal po lypshe me ta qky gojen se krejt budall te koke,po tet hom dhe diq,burrnija as trimeria nuk tregohet per mes te shkrunit,po nese je aq i dishum ateher mundemi me lan ndonje debat ne afar do aspekti me ty,ndash me argumente logjike ndash me ato fizike te tregoj qa te kerkosh,per pak harrova,mos harro se logjiken eke te majmunit apo ma te pa zhvillune ok.nje pytje per ty majmun,spejgoma ket fjalen perendi?
thot ALL-LLAHU NE KURAN"PENDOHUNI TEK ALL-LLAHU,TE GJITH JU O BESIMTAR,NESE DONI TE SHPETONI[En Nur 31]....vellezer dhe motra All-llahu e ka garantu ket din andaj ky majmun apo "kosovar"osht nje fjal e urt popullore ku thuhet mos dhen ne kemb tane,a ky majmun osht duke dhen ne kam te vet,All-llahu ta letsoft rrugen drejt xhehnnemit o kosovar majmuni se e meriton ate rrug.SELAMU ALEJKUM WE-RAHMETULLAHI WE-BEREKTU VELLEZER DHE MOTRA PO E PERFUNDOJ KETE SHKRIM ME NJE AJET KURANOR KU THOT ALL-LLAHU MOS U FRIKSONI MOS U TRISHTONU SE JU JENI ME TE LARTIT NESE JENI BESIMTAR HAKIKA.ELHAMDULILAH ELHAMDULILAH ELHAMDULILAH.

kadima  (24.01.2009) - 3122
ALLAHU ESHTE NJE DHE NUK KA TJETER PER VEQ TIJ DHE SE MUHAMEDDI ALEJHI SELAM ESHT I DERGUARI ITIJ

FisnikHajdari  (22.01.2009) - 3111
selamu alejkum
O NJEREZ,ADHUROJENI ALL-LLAHUN TUAJ.
I CILI JU KRIJOJ JUVE EDHE ATA QE ISHIN PARA JUSH,
AHTU QE TE JENI TE DEVOTESHEM[SHPETUAR]

melisa hoxha   (22.01.2009) - 3109
s.a vellezer edhe motra muslimane i lexova te gjithe komentet e juaja dhe pa dyshime se disa me pelqyen pa mase.E veqante e kesjae faqe per fene muslimane eshte se qka kerkon dhe do ta gjeshe . Diqka qe me ra ne sy gjate leximeve te ketyre komenteve ishte se si personate qe jan muslimane e adhuroin fene e kundert qe skam deshire ta permende emrin e asaje feje nuk e di si mundem ta adhuroim nje fe tjeter ku feja islame eshte nje fe dhe e vetmja qe ekziston ska fe tjeter. Muslimane kam qene e jame e e tille do mbese. Shpresoi qe allahu tua kthej mendjen te gjithe atyre qe mendoin se ka fe tjeter e rruga e drejt dhe e vetme eshte vetem adhurimi i allahut dhe askujt tjeter . I pershendes te gjithe muslimanet ane e ken botes me nderime melisa hoxha nga peja

melisa hoxha   (22.01.2009) - 3108
s.a vellezer edhe motra muslimane i lexova te gjithe komentet e juaja dhe pa dyshime se disa me pelqyen pa mase.E veqante e kesjae faqe per fene muslimane eshte se qka kerkon dhe do ta gjeshe . Diqka qe me ra ne sy gjate leximeve te ketyre komenteve ishte se si personate qe jan muslimane e adhuroin fene e kundert qe skam deshire ta permende emrin e asaje feje nuk e di si mundem ta adhuroim nje fe tjeter ku feja islame eshte nje fe dhe e vetmja qe ekziston ska fe tjeter. Muslimane kam qene e jame e e tille do mbese shpresoi qe allahu tua kthej mendjen te gjithe atyre qe mendoin se ka fe tjeter be rruge te drejte e rruga e drejt dhe e vetme eshte vetem adhurimi i allahut dhe askujt tjeter .

rrahim  (20.01.2009) - 3102
all-llahu ma madherin e vet ishalla ne fal te gjithe i kisha lutur te gjith rini te shkojn ne rrungen e drejt te islamit

GERXHALIU  (19.01.2009) - 3100
ALLAU OSHT NJE NUK PO THAM DIQKA TJETER VEQ JEMI MUSLIMAN DHE DUHET ME MAJT FEN*. JU MARR LAKMI JO NG ANA FETARE KATOLIKVE PO TE DIJELEN EKAN PUSHIM DHE TE XHITH SHKOJN NE KISH PO MUSLIMANET NUK E KAN ATHUA KUR DOTE MUSHEMI MEND KUR APO NJE DIT NDOSHTA

Fisnik Hajdari  (19.01.2009) - 3096
selamu alejkum
ti "kosovar"i shkatrrun si ne ket bot ashtu dhe ne ahiret,shum gabim eke spese me asgje nuk perngjajm me ata popa sepse duke filluat nga feja etj etj dallojm me ta.po ti je ne te gjitha si ta duke filluar nga feja e devijuar qe keni e deri te sjelljet shtazarake qe keni,si mun ti thuni veti fetar kur po i abuzoni te miturit,e shum e shum pun tjera qe jan ne kundershtim me bibleb e tjerat libra qe i merrni ju si te shejta All-llahu ju vraft si po i ngjitni iftire All-llahu i cili osht i paster nga gjdo gje All-llahu ju vraft se betohem ne All-llahun se do vi nje dit si do ta kuptoni te vereteten po ate dit do jet von,o te mjer jeni duke shkuar ne rrug te shkatrrimit e nuk po e shihni,e sa iperket atij"hogjes"nuk dmth,vetem emrin me pas hogj po edhe vprat duhet mi pas si ka urdheruar All-llahu dhe Pejgamberi s,a,v,s.eti po don me gjyku ne fen ton a?mam ore njeri i humbur shikoje fen tane e cila qdo dit e ma shum po shkatrrohet haptas ne te gjitha All-llahu ekber.All-llahu e ka garantu ket din fen islame sado qe armiqet e saj e luftojn kot e keni njerez te humbur.selamu alejkum we rahmetullagi we bereketu

diellza  (18.01.2009) - 3090
O ZOT i madh une veq ty tbesoj

halimi  (18.01.2009) - 3088
ju rujt soti shum mir e keni qel kit web

ardi  (17.01.2009) - 3071
Musliman kem qen,dhe do te jemi ishallah.Vitin e kalum papa pranoi se numri i muslimanve ket vit kaloi numrit e pergjithshem te katolikve te krejt botes.Kush mundohet ta shuaj ket drit,Allahu do ta shkartoj.

Agnesa Gashi  (16.01.2009) - 3063
Ne emer ta Allahut xheleshanehu. ai qe e ka bere kete faqe te mrekullueshme fale qofte atyj, apo asj, Zoty u a shperbleft me Xhenet. po jam shum shum i Gezum,per kete faqe,urime dhe suksese fes islame kudo qe jan Alahu Ekber. Dhe Ska tjeter pa Dishim nga Agnesa Gashi Prishtin

ardii  (15.01.2009) - 3059
falimiderit shum e keni mundesi se e keni qit faljen e namazeve

Ilir  (15.01.2009) - 3054
ju pershendet Iliri nga Zgatari qe e keni ber filmin shum te mir tung
klm

Afrim Ademi  (15.01.2009) - 3053
Selam alekum vėlla Fisnik.
Mbaje veten vėlla, nuk bon mu sjell kėshtu me njerz tė smut mentalish.
Ke pak mėshirė ndaj njerzve tė sėmurė mentalisht.
Unė po e kuptoj mllefin tėnd, por prap se prap nuk ja vlenė as mllefi ndaj njerzve tė sėmurė.
Allahu i mėshiroftė tė gjithė tė sėmurėt mentalisht (shejtanishtė) inshAllah.
Cka me boe ckamos ka nė Deti e nė tokė. Mėshira e Allahut ėshtė e madhe qė i lenė edhe kėta tė jetojnė.
Po Allahu ėshtė mė i madhi, i lenė tė batisin njerzt e kėtillė nė mėkate. Allahu e dinė mė sė miri.
E lutjet qė i ke bėrė pėr gjendjen e vėllezėrve nė Palestin, amin amin inshAllah.

Fisnik Hajdari  (14.01.2009) - 3050
selamu alejkum vellezer dhe motra lus All-llahun subhanahu we te ala qe te na ndihmoj mbar muslimanet ku do qe ndodhen,ti shkatrroj armiqet e islamit ne pergjithi,duke filluar nga jehudet e dej te ata persona qe kan mendimin si te ketij kosovar trullanit i cili krejt trullan ish,i cili veq po leke palidhje,esa i perket atij hogjes ti pik se pari nuk din qa osht hogja po veq e hap gojen e fol palidhje bre Al-llahu ne xhehnnem te qof. o i mallkun ku po e lajna mu taku se wallahu bilahu shum inati ta kom marr e tani me te vertet te tregoj qa jan mjekrroshat.ALL-LLAHU SHKATRROFT ATA QE PO E SULMOJN GAZAN,ALL-LLAHU E SHKATRROFT KET"KOSOVAR"I CILI OSHT I SHUMZUN ME QAK TE SHKAUT,ALLA-LLAHU I SHKATRROFT MBAR ARMIQET E ISLAMIT DUKE FIILUAR NGA JEHUDET E DEJ TE KY KOSOVAR QE PO I THOT VETI AMIN AMIN...

shaban  (14.01.2009) - 3047
shum mir e ki ba a

Besnik  (14.01.2009) - 3041
Ne emer ta Allahut xheleshanehu. ai qe e ka bere kete faqe te mrekullueshme fale qofte atyj, apo asj, Zoty u a shperbleft me Xhenet.une jam duke e shiquar nga Kanadaja po jam shum shum i Gezum,per kete faqe,urime dhe suksese fes islame kudo qe jan Alahu Ekber. Dhe Ska tjeter pa Dishim .

qendresa  (10.01.2009) - 3030
shum mir e paskan ba valla kshyre edhe ti ne qet faqe www.faljaenamazit.com se shum mir e paskan ba

hajrush  (08.01.2009) - 3023
ju falemderohem fes islame e cila na drejton ne rrug te drejt te allahut gjeleshanehu

salihi basri  (07.01.2009) - 3021
selamun alekum,jam shum i knaqur me keto qe keni bere,propozojsha edhe takvimin pervaktet e namazit per ne zvicer,flm sukse

Lorian Halit  (07.01.2009) - 3018
Une mendoj se edhe faqe shum e mir por nese keni mundsi te me dergoni nje mesazh dhe te me tregoni ne sa ora falen te gjitha vaktet e namazit sepse une i fali 5vakte ne dit por ndoshta si fali tamam ne koh nese keni mundsi ma dergoni nje mesazh

keti   (06.01.2009) - 3013
faleminderit pėr kėtė faqe
shumė mirė , do tė mėsoj faljen e namazit

ALBAN  (06.01.2009) - 3011
JEN SHUM TE BUKUR NUK KAM FJAL ME PERSHKU PO JENI SHUM TE BUKUR JU UROJ FAT

Enis fazliu  (06.01.2009) - 3010
kam kopuar disa text dhe kam derguar ne faqen tem sepse me pelqejn jeni te mir zoti ju ndimoft

vitesa  (05.01.2009) - 3005
Zoti i bekofte te gjithe besimtaret

festim qarri  (04.01.2009) - 3004
pse spo muj me qel webin dashmiri.net

omer  (04.01.2009) - 3003
shum web faqe e mir all-llahu iu shperbleft

arba  (03.01.2009) - 3002
Selam alejkum te gjithve vetem desha me ju pershendet perzemersisht dhe tju them se lavdi-falenderimi i takon vetem all-llahut..?

kaltrina  (02.01.2009) - 3001
deshta me dit domethenjen e emrit kaltrina qao kaloni mir

milaim  (02.01.2009) - 3000
Selam alekum vllezer emotra muslimane allahu judimof tkish pas deshir q et egjith me ba dua pe rvllezerit emotrat muslimane per t egjith muslimane tmusliman inshala allahu ju dimoft ejurujt eselam alekum..

vitesa  (02.01.2009) - 2997
Zoti i bekofte te gjithe besimtaret

vitesa  (02.01.2009) - 2996
dua te di per faljen e sunnetit dhe farzit

leutrim murati   (01.01.2009) - 2992
kenje nje web faqe shum te mir ju lumt shum me pelqen

dinny king  (31.12.2008) - 2985
tung qa po bani a jeni mir k.l.m by dinny king

cani  (29.12.2008) - 2981
adelina i smali smali shum um pelqen edhe ti se je ktu ok tung

hasan   (29.12.2008) - 2978
shum imsijon i mir ju peshdes me zemr ok tung kaloshi mir

adelina  (29.12.2008) - 2976
ermal te dua shum je kengetari me i mir qe egziston je perfekt veq nusen e ki katastrof a nuk je per at ti je per nje mat mir per naj pricesh se pric

Fisnik Hajdari  (28.12.2008) - 2974
selamu alejkum vellezer dhe motra,lus All-llahun subhanahu wete ala te na mbroj nga kurthat e shejtanit e mos te biem ne to sikurse vepruan krishteret jehudet etj etj.me te vertet vellezer dhe motra ne keto titet e fundidit te ketij muaji po i bojn shum gjuna All-llahut,duke festu do festa qe nuk kan baz ne asgje,duke i ngjit iftire All-llahut qe osht i paster nga gjdo gje elhamdulilah.o vellezer e motra walla bila ata qe po i bojn kto gjana jan njerez te humbur te ciliet nuk kan frik All-llahun subhane hu wete ala.te cilet nuk din as vet qka apo si adhurojn,vetem e vetem per ti knaq epshet e tyre personale bojn gjana te kota gjana te neveriteshme,e nuk e din te shkretit se kan me dhon logari nje dit para All-llahut per qdo gje qe kan vepruar e punuar.gjdo mjet shperthyes u boft argument ne diten e gjykimit kunder atyre qe e festojn kete fest,me te cilen e hidhrojn shum All-llahun,STAGFIRULLA STAGFIRULLA STAGFIRULLA...ESTAGFIRULLAHE VE ETUBU ILEJHI.kerkoni qe All-llahu te na fal.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.

arbnor  (28.12.2008) - 2972
Brawo Ju Koft Musliman tamam Brawo ju Deshiroj te shkoni ne Gjenet Ishalla Allahu Ekber [AMIN] Brawo Brawo Ju Dua Veq Vazgoni brwao MusLiman Ko Ki

ilir tafili  (28.12.2008) - 2971
oh musliman te vertet mos droni fejen e juaj me te miren drogba_iliri@hotmail.com viq hesni nimohemi me dnreq qamija sa te mujm

arlind  (27.12.2008) - 2970
jani shum te mir

ridvan bajrami  (26.12.2008) - 2968
dua te degjoj shum farze

MuHamud  (26.12.2008) - 2967
Bismilahi ajeni mir kret qka bahet

MuHamud  (26.12.2008) - 2966
Bismilahi ajeni mir kret qka bahet

MuHamud  (26.12.2008) - 2965
Bismilahi ajeni mir kret qka bahet

skender  (25.12.2008) - 2961
ej qka po ban a je mir qka te reja ka ju skender bossi jam o tung klm

skender  (25.12.2008) - 2960
ej qka po ban a je mir qka te reja ka ju skender bossi jam o tung klm

celi  (24.12.2008) - 2956
uroj te gjith besimtareve krishter krishtlindjet.

besimtarve te fes islame ju them pershendetjen e xhenetit
ESELAMU ALEJKUM
kaloni mir te gjith se bashku se te gjith njerz jemi, dhe duhet falenderuar Allahu qe ket fat kemi

Afrim Ademi  (24.12.2008) - 2955
Paqa dhe mėshira e Zotit qoftė mbi shqiptarėt.
Edhe unė i uroj shqiptarėve me besim tė Krishter Krishtlindjet.
Zoti i udhėzoftė shqiptarėt nė rrugėn e drejtė,
nė rrugėn e atyre tė cilėt i begaton Zoti me tė mira, e jo nė rrugėn e atyre qė kundėr vete tėrhoqėn hidhėrimin, e as tė atyre qė e humbėn veten!!!


enisa  (24.12.2008) - 2953
besoi dhe shpresoi se zoti eshte fryma e vetme me hasret isen zot ami dhe mos shiqoni kisha exhamija se feja eshqipes eshte shqiptaria ami. gezuar krishtlindi ami. haleluja zotiju bekoft amin

I lumi Unė  (22.12.2008) - 2950
Udhėrrėfyesit!!!!!
Kush i ka mizat nėn kapel lajmrohet verė.
Ju Zotėri mė duket se i vėrtetoni thėnjet e mia, por do tė them edhe kėtė se pse kam reague nė mendimin tėnd tė pa drejtė: Ju Zotėri keni kėrkue vdekjen e tė gjithė Shqiptarėve qė nuk i pėrkasin mendimit tėnd Personal dhe besimit tėnd, e sidomos pjesės tjetėr Shqiptare asaj kristiane dhe Ortodokse e tė tjerėve, dhe nė fund me uurrejtje mė tė ndyrė qė keni thėnė pas gjithė asaj "Amin"
Ky ishte frustrimi im ndaj ty dhe nuk kthehem mbrapa pas thėnjes time.
sa pėr kėrcėnimet tua mė vjen shumė keq por prap po tė them se qenkshe i dobėt nė karakter, por po mė duket se je nji musliman laik dhe naiv e sa pėr pregaditje arsimore nuk po mundem tė them me siguri por po mė duket se ti qenkshe nji hoxhė i pa diplomuar me derse tė pas darkave te Hoxhėt me kurse.
Sa pėr kėrkimfalje mė duket se ke me prit nja 300 vjetė se atė nuk do ta pėrjetosh nga unė, e po dashte me dijt kush jam unė Unė jam nga Kumanova.
Tė pėrshėndes Shqip:
Natėn e mirė dhe nderimet e mia!!!

xxx  (22.12.2008) - 2946
falja e namazit eshte gjeja me e mir e cila i mundeson njeriut te jete sa me afer allahut te meshirushem

ganimete  (22.12.2008) - 2945
me fal pata deshir me ju pyt diqka po kam deshir me fal sabahin edhe akshamin vetem nga deshira...po nese nuk kam mundsin ose nuk i fali qdo her a hy gjynah esht hera jam fillestare ok ju lutem ma kheni pergjigjen ne imell time ok

Shejtani i dashuri juaj  (21.12.2008) - 2941
A mė njef?
Jam i dashuri juaj Iblisi
Kam jetuar me juve o njerėz, kam ngrėnė, kam pirė, dhe fjetur me ju dhe nuk keni dijeni pėr kėto
A tė kujtohet?
A tė kujtohet kur tė mashtrova, dhe u largove nga xheneti.
Prej atėherė Allahu tė ka dėrguar vėrejtjet, por ti je njė idiot?
ti mė dėgjon vetėm mua
Nė qoftė se e don Allahun pse i kundėrshton urdhėrat e tij
Nė qoftė se mė urren pse mė ndėgjon?
Dhe pas krejt kėsaj dėshiron Xhenetin?
Po si jo???
kam me mijėra vite pėrvojė nė mashtrimin dhe joshjėn tėnde
dhe talljen me ty dhe ti gjithmonė shihesh tė jesh idiot
ti je njė copė balte dhe gjithmonė do tė jesh mund tė ta jap formėn si tė dua
Edhe pse s'mundėm tė tė bėj asgjė
ma sė shumti ēka mund tė bėj ėshtė tė tė pėrshpėris
e ti me shpejtėsi ndėgjon dhe bėn ēka tė them
E di se nė qoftė se them ta adhurosh ndonjė statujė do tė mė refuzosh
do tė mundohesh tė jesh fetar dhe i ndershėm ndaj Zotit tėnd
Por ti je rrenacak i madhė!
A s'ėshtė ashtu?
A s'tė kam bėrė qė tė adhurosh krejt ēka ke rreth teje?
Pėrfshirė kėtu edhe vetvehtėn tėnde dhe krenarien tėnde?
Tė kam bėrė tė adhurosh paratė, erotiken
Tė kam bėrė tė adhurosh krejt sendet pa vlerė
Tė kam bėrė ta adhurosh kėtė, zjarrin, flakėn, nikotinėn, sėmundjėn, neverinė etj!...
Pjesė e imja
Tė kam bėrė ti adhurosh vetėm pėr hirė timin
Tė bėn mė pas vetėbesim a?
ndjehėsh ma mirė
A s'ėshtė njė vargj Kur'anor qė thotė
se duhani dhe tabako janė tė ndaluara
E shef!
Ti je qė po e mashtron vetvetėn!
Jo unė!
Unė vetėm tė jap zemėr qė tė bėjsh budallakira dhe do tė digjesh ashtu siē po i djeg cigarėt
Do tė shkeli!
Dėshiron tė kthehėsh nė Xhenet?
Kurrė!
Unė jam mallkuar dhe ti do tė mė pėrcjllėsh
Do tė ndjeki sepse kam mjaftė kohė
O njeri

http:**shejtaniimallkuar.blogspot.com*

jetmir  (20.12.2008) - 2939
zoti ju shperblefte ju bekoft kushe e ka hapen ket vep faqe e mi msu site falet muslimani qe nuk din te falet

elfat  (20.12.2008) - 2938
eselamu selamualejkum,desha mu ju pyet,a eshte e domosdoshme te jepet zekati i arit te gruas?

hesat  (20.12.2008) - 2936
falja e namazit eshte per allahun shume tdejt te kallxoj per allahun falemderit per komentet per allahun

kujtesa  (20.12.2008) - 2935
faljaenamazit eshte shum e mirė te te kallxoj drejt falja e namazit eshte pėr mosliman

fisi  (20.12.2008) - 2934
ku je qa po bani a je ni mire

I lumi Unė  (20.12.2008) - 2933
I lumi Unė (20.12.2008)

Hallo, Udhėrrėfyes
nėse ke mundėsi me i korigjue gabimet tua sepse komentet e mia tė dedikuara pėr ty nuk tė perkasin me i pėrvetėsue se ato jan tė miat dhe uzurpimi i mendimeve ėshtė e ndaluar dhe e ndėshkuar.
Prandaj mbetem i mendimit se mendimi im nuk asht nė shitje dhė shpronėsim.
Me nderime

Komentet e mia

I umi Unė  (20.12.2008) - 2932
Hallo, Udhėrrėfyes
nėse ke mundėsi me i korigjue gabimet tua sepse komentet e mia tė dedikuara pėr ty nuk tė perkasin me i pėrvetėsue se ato jan tė miat dhe uzurpimi i mendimeve ėshtė e ndaluar dhe e ndėshkuar.
Prandaj mbetem i mendimit se mendimi im nuk asht nė shitje dhė shpronėsim.
Me nderime

Komentet e mia

arton  (19.12.2008) - 2931
une dua me u fal ama nuk di sa ora e di veq qe duhet ora 6 ora 12 edh eora 2 i dites ora 6 ne mbramje

nesmir  (15.12.2008) - 2885
selam alekum rrahmet ullah faleminderit per pergjigjet e juaja.

usa  (11.12.2008) - 2863
Aroma e Bajramit
Tingėllima e Ezanit,
Depėrton thell
Dhe shpon zemrėn e Muslimanit.
Jehon gėzimi dhe hareja
E nė tė gjithve na bashkon Feja
Tė jemi sėbashku nė festim
Ashtu siq jemi nė besim,
Nuk na pėngon largėsija
Kur na bashkon Perėndija

shpresa  (10.12.2008) - 2860
jeni te mrekudhuashem

usa  (10.12.2008) - 2856
Sot bajramin nga zemra yuroj
Fat e shėndet nė jetė you dėshiroj
Drita e Allahut rugėn ta ndriēoftė
Xhenneti stacion i fundit pėr ty qoftė.
ME FAT FESTA E KURBAN BAJRAMIT. gjith muslimanve an e mban botes GEZUAR GEZUAR GEZUAR

Naser  (10.12.2008) - 2855
Nje faqe madheshtor me vler te madhe edukativo arsimore e me fsnikri te lart..allahu ua shpagoft mundin ,ju po ua letsoni vershtersit qe i kan ne faljen e namazit....
huda hafiz

I lumi Unė  (10.12.2008) - 2851
Nji Pėrgjigje zatriut me Pseudonimin Udhėrrėfyesi.
I lumi unė qė nuk jam me ty se nuk paske lidhje me kokė.
Tė pėrshėndesme shpres se ndoshta mos po ndalesh e dhe me e analizue atė ēka e ke shkrue.
Sipas teje askush nuk qenka ma i mirė se ti ( si Musliman ) ky qenka Idiotizmi yt i pa fund dhe pa presedan.

adi  (08.12.2008) - 2838
tung ju pershendes po eshtepuna se po du do poezi te pragaditne ne ven te pikav me shenu emrin

emin  (07.12.2008) - 2836
urime kurban bajrami te gjithve besimtarve

niki  (07.12.2008) - 2834
Islami esht jeta e Muslimanit qe nuk duhemi ta jojm Islamin dhe duhet ta vazhdojm deri ne diten e gjykimit e ateher ZOTI na shperblen me te miren

genta  (05.12.2008) - 2832
mua me pelqen shum feja islame kam qef kur ter rritna me hi navale

anita  (05.12.2008) - 2831
Allahu jua shperblefte me te mira per kete faqe, ishte shume e nevojshme nje gje e tille, sidomos per ata qe sapo pranojne fene dhe duan te mesojne faljen,
Zoti ju ndihmofte gjithmone ne pune te mira, selam alejkum Anita

Fisnik Hajdari  (04.12.2008) - 2828
selamu alejkum vellezer dhe motra te nderuar,lus All-llahun s,w te na ndihmoj sprovat te na letsoj nga kafirat te na shliroj sidomos nga keta persona te cilet nuk kan as nje pik ndergjegjeje ne trup te vet,All-llahu ja i udhezoft ja ishkatrroft se wallahu shum jam i hidhrun ne kta pisa,po nuk kan faj se jan msu me pas ne familje prostituta dhe njerez te shfrenuar andaj dhe kta po e vazhdoj ket rrug.vellezer dhe motra boni dua per mbar muslimanet ku do qe ndodhen All-llahu mi mbrojt nga te kqijat e armiqet e muslimanet.

xhelil  (04.12.2008) - 2826
jeni shum te mir suksese

mirvan  (01.12.2008) - 2823
selamalejkum allahu ju shperbleft per kete faqe jeni me te miret eselamalejkum

hajrulla  (29.11.2008) - 2820
lutju zotit edhe beso edhe namazin mos e harro

driton  (28.11.2008) - 2819
selama alejkum ku je ni bre ajeni mir shka jeni ka bani a ka naj se n te r e ka ju ?

xhelo  (22.11.2008) - 2802
shum mir e paski bo veq vazhdoni ishalla zoti ju shperblen me te mira

adriana  (20.11.2008) - 2799
ma te mirt jeni haha qaoo

Egzona  (18.11.2008) - 2790
Falemnderi qofshin Mbi allahun dhe derguarin e tij ..

pasi qe gjendet besimi ne zemer ta vertetojme me veper duke kryer obligimet tona si musliman..

web i qelluar! allahu na pranoft dhe na beft kabull namazet dhe lutjet !

timi  (14.11.2008) - 2779
jeni sa ma te mir a vetem vazhdoni keshtu ok tung kl sa ma mir

anonim  (11.11.2008) - 2775
ey ju te netit se di kush jeni po veq njeri shkrun diqka me kqyr e ju e qitni kejt tjeter qao me falni po ishte shaka nga anonimi

zenel  (11.11.2008) - 2773
6 kushtet e besimit islam

zenel  (11.11.2008) - 2772
6 kushtet e besimit islam

zenel  (11.11.2008) - 2771
kurani a eshte jeata e njerzve a po jo

AKIF-SHKUPi  (10.11.2008) - 2760
Eselam Alekym Vellezer musliman :) Websaidi shum mi mir elhamudlimah (Faleminderimi I Takon ALLAHut dhe paqja dhe pershendetje Qofshin mbi te derguarin e Allahut Muhammede Ressulullah )Inshalla Allahu an jep IMAn Qe Shum Shqiptar (MUSLIMAN) kudo qe qinden te udhezohen ne rrugen e ALLAHut INSHALLAH SELAM ALEKYM :)

sefer marku   (10.11.2008) - 2759
kerkoj nje vis per te shkuar, dhe per te studiuar ne angli londer atje kam dajen qe me pret.

ermira  (07.11.2008) - 2754
Faleminderimet dhe lavderimet i takojn vetm allhut meshirberesit meshiruesit kurse paqja dhe shepetimi i allahut qoft mbi te derguarin e tij muhamedin s.a.v.s
ju mete vertet keni dhe beni shum pun te mir per a ta qe duam te fillojn namazin dhe inshalla allhu i udhezon ne rrug te drejt mirpo me punuen qe ju po beni inshalla a llhu ju sherblen es-selamu alejkum

Afrim Ademi  (07.11.2008) - 2753
Po vallahi ---------.
Mė herėt hynte njėri prej tynve qė e kishte trurin sa gishti i vogėl i dorės (Kroki)!!!
Veē ky e kish trurin sa gishti i vogėl i kėmbės!!!
Runa Zot cka po mbanė Toka!
Kaj here menndojė pse po ka vėshtirėsi nė botė???
Po kur po shohė ksi njerz e kur po dėgjojė kėsi fjalėsh, po Zoti asgjė nuk po na denon sa e meritojmė, sepse pėrskej tė drurit tė thatė spaku edhe i njomi tymoset e nxihet!
Runa Zot nga Shejtanėt Xhin dhe Shejtanėt Njerėz!!!
Falenderimet i takojnė vetėm Allahut, Zotit tė botėrave!

Berat  (06.11.2008) - 2748
es-seleamu alejkum muapo me pelqen medimin e kesaj faqe per fillestar te cilet ende jon mesim e siper

maki  (06.11.2008) - 2747
es-selamu alejkum ty vizitor i kesaj apo si te htem bastard i kesaj faqe mos fyej ashtu te kesh turp edhe i bej nje lutje adminit te kesaj faqe ose le ta mban ashtu si duhet dhe li ti fshijn ato komente ju lutem .es-selamu alejkum

jeta  (06.11.2008) - 2744
Them se secili e ka shijen e vet te muzikes po ne kete rast mus nuk me pelqen meda si kengetar dhe nuk i ndexhoj kenget e tij

jeta  (06.11.2008) - 2743
Them se secili e ka shijen e vet te muzikes po ne kete rast mus nuk me pelqen meda si kengetar dhe nuk i ndexhoj kenget e tij

artani  (05.11.2008) - 2738
sipas mendimit tim kisha than se bekim kumanova o bilbil i muzikes tallava tung letovicaAfrim Ademi  (05.11.2008) - 2736
O Liki.
Mos njeri ashtu mos tė lutna mos.
Cka arrit ti me kėtė???
Ti me kėto fjalė vetėm vetėn e damton, kėso fjalė tė pista nuk thuhen njeri, mos ashtu.
Duhesh tė kesh parasysh, si tė vjen kur dikush me kėto fjalė e ofendon motrėn tėnde, apo bijėn tėnde, apo nėnėn tėnde, apo kusherirėn tėnde etj.
Kjo nuk oshtė njeri web porno-erotike, ti mundesh qetėr kund tė shkruash kėto, ti po duket se kėto gjėra (Feja islame) aspak nuk tė pėrlqejn, bile tė pengojn, krejt nė rregull, zgjidhja ėshtė shumė e lehtė, mos hynė kėtu dhe u kry.
Ti nė komentin e parė ja ke fillue me pėrdor fjalė nga mė tė pistat, e duhesh tė kesh parasysh se kėtu lexojnė edhe fėmijė, edhe gra, p.sh. gruaja ime!!!
Tė lutna ke pak moral dhe mos shkruaj kėso fjalėsh, se me tė vėrtetė je ka gabon shumė. Mos njeri, vėje gishtin pak nė kok se cka je ka shkrun!
Tė lutna mos! klm t`gjitha t`mirat!

mika  (04.11.2008) - 2729
peshendetje
me tregoni ju lutem se per cilin dokumentar eshte fjala sepse une i ka bere disa

selvete  (03.11.2008) - 2717
00000 ahall te kam shpirt shum te besoi
po krejt njerzit me te njoft duhet me ane te lutjes -me hasret isen amin,
krejt njerzit jemi do jem dhe ishim te hasret ises ami n. lavdi perendisa
zoti na bekoft me hasret isen amin.

Fisnik Hajdari  (03.11.2008) - 2716
selamu alejkum

qyre more qfar komenti interesont.paska zbulu qaj armiri nje fe te re e ajo na qenka shqiptaria,armir kon e paskan marr per zot kjo fe,ne qka po thirrkan?une me sa di fe e vetme osht islami e ti ndoshta ke zbulu diqka te re apo mund te themi te kot me plot kuptimin e fjales.ma more djal i mir mos fol kshtu se nuk bon me pas ksi mendimi te kot po ktheju All-llahut,All-llahu te fal e lej kto gjana te kota,e vertet kishen mos e shiko amo gjamin po walla se osht vend ku i bojn ibadet All-llahut,ndersa kisha osht ven ku i bojn gjuhan All-llahut.All-llahu te rujt o amir inshalla All-llahu ne xhennet te qon.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.

celi  (02.11.2008) - 2715
Rdio qe ua qetson zemrat tuaja
RADIO PENDIMI

gona  (02.11.2008) - 2714
mu um pelqen feja muslimane shum e adhuroj sepse ate e krijoi allahu xh.sh dhe e falenderoj per te gjitha te mirat qe na dha por ne nuk mund ta falenderojm ate kurr edheme ato gjera qe i bajm faljen e namazit leximi i kur'anit
tung ishalla per nxhenet

Armir  (02.11.2008) - 2713
OO SHQIPTAR LENI KISHA E GJAMIA SE FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA

maki  (02.11.2008) - 2709
es-selamu alejkum paqe per te gjith vizituesit e ketij webi All-llahu na meshiroft me meshiren e tij te pashtershem inshalllah All-llahu na ben prej besimtareve te sinqert e te devotshem,vllezer dhe motra ju lutem pak te pastroni fjalorin tuaj sepse nuk ika hije nje webi fetar te flitet kshu me ksi lloj te shara dhe te fyera ju lutem pak me te realt te jeni se vallahi nuk ja vlen nese beni keshtu i lutem atij qe e drejton ket web apo adminit te faqes nese ka mundesi qe komentet te cilat kan te hsara apo te fyera apo ka disa fjal banale ju lutem ti fshini ato komente nese e ke hapur ket web per koment apo per dinin e All-llahut inshalah All-llahu te shperblen por mesa poe shoh un ktu fare nuk bisedohet rref dinit te All-llaut por sharje dhe fyerje dhe asgje me shum ju lutem te kini kujdes se cpo ndodh me ket web ose lereni krejt ose drjetojeni mir ashtu si duhet si web faqet tjera ,e kam verejt se ne ket faqe me se shumti ka komente por un i vizitoj edhe faqet tjera por ksi lloj komente nuk kam hasur asnjeher ju lutem te ma beni hallall nese kam gabu eshte prej meje dhe prej shejtanit e nese ekam qellu eshte kuptohet nga ana e All-llahut paqe per te gjith umetin e Mhamed Mstafas s.a.v.sfamiljes se tij shokeve te tij dhe gjith ata qe ndjekin rrugen e tij gjer ne diten e gjykymit ke e udhezon All-llahu ska kush qe e humb ke e humb All-llahu ska kush qe e udhezon deshmoj se Muhamedi eshte rob dhe i derguar i Tij es-selamu alejkum...

NAZMI  (02.11.2008) - 2707
vizita e vorimeve dhe duvate

dona   (01.11.2008) - 2703
jeni nje faqe shum e mir:D:D

celi ( DR...)  (31.10.2008) - 2697
eshte dashur qe komenti i atij (Liki)
te shlyhet fare ose te mos qitet ne faqe per tu lexuar.
ju kisha lutur qe komentet me nje permbajtje te till te mos tregohen .flm ESELAMU ALELJKUM

celi  (31.10.2008) - 2695
asht per tu quditur sa njeri han buke, e duhet me hanger bari.sikurse kyfar liki. nuk ki bre burr qka shkrun ti ne ket faqe,nuk e ki venin ti ktu oj bagti. e morem vesh se po dishe me shkru por nuk kemi nevoj per ty.dhe mos u habit e ti drejtohesh prinderve te tu me at fjalor.

ADNANI  (31.10.2008) - 2694
SELAM ALEJKUM UM KINI PO MIR PER KET FAQE SE JESH SHUM E MIR ZOTI JU SHPERPLEFT TUNG SELAM ALEJUKUM

Afrim Ademi  (31.10.2008) - 2693
Selam alejkum (Paqja dhe mėshira e Zotit qoftė mbi ty) Liki.

InshAllah ke atė Fat qė tė pendohesh me sinqeritet dhe inshAllah mėshirohesh nga Krijuesi pėr kėto fjalė.
Falenderimet i takojnė vetėm Allahut, Zotit tė botėrave.

Me emrin e Allahut, Mėshiruesit, Mėshirėbėrėsit.

Thuaj: Mbėshtetem (mbrohem) me Zotin e njerėzve!
Sunduesin e njerėzve!
Tė adhuruarin e njerėzve!
Prej tė keqės sė cytėsit qė fshihet!
I cili bėn cytje nė zemrat e njerėzve!
Qoftė ai (cytėsi-shejtani-djalli) nga xhinėt ose nga njerėzit!!!
Kuran*Kaptina*114

Njeriu (Jobesimtari) ėshtė nė gjumė, kur tė vdesė zgjohet (e kupton tė vėrtetėn)!!! Hadith (thėnie e Pejgamberit-Dėrguarit)

biondina   (30.10.2008) - 2687
eselamu alejkum veq vazhdoni se shum mir zoti eshte nje dhe tjetre nuk dhe zoti e shpalli fen islame fen e besimet eselamum alejkum

endrit  (29.10.2008) - 2684
unė mendoj me shtu mė shumė shkolla

Endrin  (29.10.2008) - 2683
Nuk mun ta qelim ket faqe unė

minire   (29.10.2008) - 2682
jeni shum te mir veq vaxhdoni

fjolla  (29.10.2008) - 2677
jeni hsum te mire veq vazhdoni se fen ton duhet ta mesojm te gjith besimtart

gentiana  (29.10.2008) - 2676
shum mi e keni bo veq vazhdni zoti ju bekoft

celi ( DR...)  (29.10.2008) - 2675
ESELAMU ALEJKUM
vllezer dhe motra musliman
Allahu na ruajt nga te keqijt dhe keqijat e kesaj bote,dhe na shperbleft me te mira dhe begati,harmoni,siqeritet.
ju pershendes
ESELAMU ALEJKUM VE RAHMETULLAHI VE BAREKETEHU:

denisa restelica  (28.10.2008) - 2671
ne njerzit duhet te kujdesmi per zotin s aj na ka kriuar me besim dhe zoti esht mi i madh

valmir   (28.10.2008) - 2667
Islami nuk ėshtė as i lindjes e as i perendimit islami ėshtė i tėrė njerėzimit. Pėr kėtė flasin fakte nga Kurani dhe jeta profetike e profetit Muhammed paqja dhe bekimi i Allahut qofte mbi tė. Statistikat e shtimit tė numrit tė madh tė muslimanėve nė Amerikė, Europė, Kinė e Rusi. Rrethanat historike dhe raportet e islamit sidomos me kontinentin e Eurpes. Si dhe interesimi i vazhdueshėm i jo muslimanėve pėr Islamin, me theks tė veqantė nė SHBA dhe Europė. Tė gjitha kėto fakte tregojnė qartė se konflikti Islam-Perėndim si nocion i takon tė kaluarės sė errėt tė Europės kryqėzate, e assesi Europės demokratike.

valmir  (28.10.2008) - 2666
ju pergezoj per faqen tuaj allahu ju shperblefte.dhe e falenderoj allahun qe me ka falur me te gjitha te mirat dhe gjithashtu prinderit e mi te cilet kujdesen per mua.

ibrahim  (28.10.2008) - 2664
falenderoj zotin mas pari po edhe prind e mi qe me kan emru me emrin IBRAHIM selam te gjithve

anesa agolli  (27.10.2008) - 2663
e falemenderoj allahun qe me ka kriuar dhe jam shum e lumtur se jam muslimane dhe e falemderoj per ket radjo aq te bukur

Minire  (27.10.2008) - 2662
qa i bjen emni em po kam qef me dit

endrit vitia  (27.10.2008) - 2661
une jam shum i knaqur me kete qė keni bere
un km marr nga kjo faqe kur'anin edhe une do te download shum qera
utng kaloni mir nga endrit vitia hajvali

Afrim  (27.10.2008) - 2660
Selam alejkum.
Komentuesit e fundit ju kisha pėrkujtue se kjo tėku nuk ėshtė chat dashurie, por ky ėshtė faqe fetare ku mundet tė shprehet mendimi pėr kėtė faqe ose tė pyetet diqka etj.
Ka mjaftė qate ku mundeni tė shkruani ndjenjen pėr njėri tjetrin.

liridoni  (27.10.2008) - 2658
e pershendes femren tem eniten tung te dua shpirt

dafina  (27.10.2008) - 2657
e pershendeti ermalin me kengen ku i kam shokt e mi tung tung nga herolindi dhe nga dafina tung

anita  (26.10.2008) - 2653
herolindi ermal thot kur te martona une a ke meradh per martes te dua shun tung nga herolindi edhe elmedina edhe nga anita edhe dafina ni puthje nga herolinhi elmedina anita dafina te dua shum

ermal  (26.10.2008) - 2652
ermai ti je shum i mir per nusja esht shum e mir ka pas edhe ma te buker qa per shembell une edhe dafina

Abert  (24.10.2008) - 2640
shum mire mua me ka pelqyyy shummm

jashar jashari  (24.10.2008) - 2638
ese ne gjuhen shqipe shkolla esht e te gjithve


jashar jashari  (24.10.2008) - 2637
ese ne gjuhen shqipe

celi  (24.10.2008) - 2636
ESELAMU ALEJKUM vllezer dhe motra musliman.Allahu ju shperbleft me te mira dhe begati ne ket dhe ne boten tjeter.ta lusim Allahun te na bej prej roberve te mir dhe te sinqert dhe te na shperblej me xhenet.
O Allah,nga zemrat tona
mos na e merr imanin,
nga duart tona mos na e merr Kur'anin
nga minaret tona mos na e merr ezanin
dhe nga trojet tona mos na e merr Islamin. ALLAHU EKBER


skenderi  (23.10.2008) - 2635
selam alejkum
a ka ma mir se te jesh musliman te besosh te allahu xh.u ta dush fejn ton ma te bukren ne bot'islamin'allahu xh u. i ndimoft te gjithve me meshiren e vete te madhe allahu ekber.

sara  (23.10.2008) - 2632
eselamu alejkum we wr
Lavd-falėnderimi i takon All-llahut,
qoftė paqja mbi tė Dėrguarin e Tij
si dhe mbi tė gjithė shėrbyesit e mirė tė Zotit

TEUTA  (23.10.2008) - 2630
JAM EKNAQUR QE ZOTIIM ESHTE ALLAHU FEJAIME ESHTE ISLAMI DHE PEJGAMBERI IM ESHTEMUHAMEDI E TI ONJERII PAKUPTUAR E QAFIR KALLU EDHE ATA SHUM HAHAHAHAHA

dorentina  (23.10.2008) - 2628
si munt ta hapi ni imell

skenderi  (23.10.2008) - 2626
selam alejkum.per qat kosovarin. o kosovar do vij dita kur ti do ti lutes allahut.xh.u se vdekja vjen shum shpejt mos harro.mos mujsh me ba mir ather mos ban keq,apo mos fol keq .se edhe une jam krenar qe jam shqiptar se edhe shqiptaret jan rob te allahutxh.u . allahu xh.u i ndimohft te gjithve muslimanve.

Afrim  (22.10.2008) - 2622
alejkum selam.
amin amin inshAllah!

maki  (22.10.2008) - 2621
es-selamu alejkum paqe per te gjtih muslimanet kudo qe jan All-llahu ishperbleft ato me te mirat e kesaj bote hde botes tjeter ahiretit inshallah All-llahu na mbulon me meshiren e tij te pashtershme inshallah All-llahu na mbron prej ndeshkimit varrit prej zjarrit te xhehenemit inshallah All-llahu ne diten e gjykymit te jemi nen arshin e tij nen hijen e tij ku hije tjeter ate dit nuk ka inshallah All-llahu gjith keto vllezer dhe motra qe po japin komentin e tyre apo mendimin e tyre ne ket web All-llahu ishperbleft ato vetem se me xhenet keni pershendetje nga motra juaj es-selamu alejkum paqep paqe paqe per te gjith besimtaret e konfesionit islam

sabit  (22.10.2008) - 2616
selam alejkum ju preshendes nga zemra.

celi  (21.10.2008) - 2613
o vllezer dhe motra musliman,po lereni at far kosovari te shkruaj sa te doj, mos ja vnoni veshin. se ai vet duhet ta kuptoj se nuk ka qka komenton ai ne ket faqe. e atij kosovari i them beso ne qka te duash dhe si te duash,por mos i fyej te tjeret, dhe largohu nga kjo faqe se ndoshta e ke vrejtur edhe vet qe nuk esht per ty. JU TJERVE JU THEM MOS JU PERGJIGJNI ATIJ FARE:
ESELAMU ALEJKUM VLLEZER DHE MOTRA MOSLIMAN JU PERSHENDES

valdrin  (21.10.2008) - 2610
palidhje kejt kokan se une lypa tjeter sen ju me qit tjeter sn bee kakaka :D

celi (naseri)  (21.10.2008) - 2609
Paqja meshira e allahut qoft mbi Muhamedin , familjen dhe shoket e tij.Pqaja meshira e Allahut qoft mbi ne dhe familjet tona vllezer musliman dhe motra muslimane.uroj qe gjithmon te jemi nen mbrojtjen e Allahut s.v.t.

adhurimi  (21.10.2008) - 2608
o besimtar ju shperbleft allaju

buqja  (21.10.2008) - 2606
semam alejkum te gjith muslimanve

celi  (21.10.2008) - 2605
eselamu alejkum
te gjithve
Allahu ju shperbleft me te mira vllezer musliman dhe motra muslimane.

Afrim  (20.10.2008) - 2603
Selam alejkum Xhevat.

shko mė lart tek "kthehu nė faqen kryesore, pastaj shko te poshtė, shih aty ku shkruan:
"Kushtet e vlefshmėrisė tė Namazit"

adelina.fatimja.senada  (20.10.2008) - 2600
selam alejkum.nga adelina ,fatimja .senada.ALL-LLAHU ju shperbleft.selam alejkum.

usa  (20.10.2008) - 2595
kosovari spot kupoj me kkto fjalt e tuja hiq sedi qka po han qe po din kaq mir hahah

jeto  (19.10.2008) - 2593
Ky Kosovari cfar Provokues.
Ky po fol ne emer te 1.300.000000
(Miliard e 300 milion ) njerezve musliman ne bot.

Ty Kosovar te Them nji gje:

K O S O V O D R V O

Pershendetje

Afrim  (19.10.2008) - 2592
Selam alejkum.

Ju kisha preferuar tė shiqoni kėtė video, shiqoni edhe pjesėn e dytė pėr tė kuptuar thelbin e pėrgjigjes!

http:**www.youtube.com*watch?v=Qrds0S_7aPg

Shumė me rėndėsi.
InshAllah keni dobi.

ardi  (19.10.2008) - 2591
esselamu alejkum ve rametullahi ve berekatuh

Fisi  (19.10.2008) - 2590
selamu alejkum


o"kosovarrrrrrrr" a e din ti se komb pa fe nuk ka,ne qka po bazohesh ti se krishterizmi osht feja e te parve tu.dhe a e din se njeriu i par qe osht kriju ne tok ka qen Ademi a,s.edhe edhe ka qen musliman bili ne te gjith jemi pasardhes te Ademit po mendoj muslimanet.ndersa te tjeret jan pasardhes te shejtanit ata qe pretendojn diqka si ti p,sh,All-llahu te drejtoft se nuk i ke punet mir hiq walla,All-llahu i rujt muslimanet ku do qe gjenden.

usa  (19.10.2008) - 2588
gentija http:**www.youtube.com*watch?v=awNVvRkrKL0

usa  (19.10.2008) - 2587
gane hyne ktu dhe e sheh luanin http:**www.youtube.com*watch? v=awNVvRkrKL0

gentian  (19.10.2008) - 2585
na qit ta shikojm luanin natet duke then allah


gentian  (19.10.2008) - 2582
na tregoni luanin duke then allah

Ferki Mirena  (18.10.2008) - 2578
"E kush ėshtė mė fjalėmirė se ai qė fton nė rrugėn e All-llahut,
qė punon mirėsi e drejtėsi dhe thotė: “Unė jam nga Muslimanėt?” [Fussilet, 33]

Afrim  (18.10.2008) - 2577
Selam alejkum Vjollca.
Kliko tek Kthehu nė faqen kryesore dhe pastaj shko te poshtė, shih ku shkruan Kushtet e vlefshmėrisė sė Namazit se si mirret abdesti, ėshtė i njejtė pėr te dy gjinitė.

viollca  (17.10.2008) - 2574
si mirret abdesti te femrat eshte e njejte dergoni ndonje porosi ne emailin tim apo ndonje web ku ka per te dy gjinite ju lutem sa me shpejte n emer te Zotit

haki  (17.10.2008) - 2573
selam alejkum une e kam nje pyetje ,une punoj ne gastronomi a eshte haram me punu dhe skam tjeter pune dhe a ka mundesi pergjegjen selam

tina  (15.10.2008) - 2569
te gjith njerezit duhet te besojne ne zot sepse ai i ka krijuar gjeja me e mir ne jet do te ishte besimi ne zot

celi  (15.10.2008) - 2568
PER AT KOSOVARIN;
shikoje komentin tend qe ke ber para disa ditesh ne lidhje me shtetet arabe,dhe tash po e kundershton edhe vetveten.dhe pret qe te na njohin edhe vendet tjera arabe,qudi nuk the tash cigano arabe sikurse ne komentet tjera,po me duket se kan nis met hy ne qef vndet arabe, veq vazhdo keshtu

celi  (15.10.2008) - 2567
eselamu alejkum vllezer dhe motra musliman.uroj qe gjithmon te jemi nen mbrojtjen e atij qe i krjoj qiejt dhe krijoj token,pra nen mbrojtjen e Allahut s.v.t.
paqja dhe meshira e Allahut qofshin mbi Muhamedin,familjen dhe shoket e tij.ALLAHU EKBER

fatima  (14.10.2008) - 2560
ilahi"jarxhune rahmete..." http:**www.youtube.com*watch?v=Dz7V00RFpSs

Satelitet deshmojn per vertetsin e te derguarit a.s: http:**www.youtube.com*watch?v=NYTK7byGtpY*feature=related

gjumi vs namazi:
http:**www.youtube.com*watch?v=khOdnynRI5w*feature=related

SHIKOJE KETE TI KOSOVAR,SE KA FEMRA QE SHAMIN E MBAJN PER ARSYE TE NDRYSHME,POR ARSYEJA E VETME DUHET TE JETE "PER ALL-LLAH-UN.
http:**www.youtube.com*watch?v=EpfaVfHPe9o*feature=related

VDEKJA TE VIE NE BEFASI:
http:**www.youtube.com*watch?v=JjdSWzW9PdM*feature=related

SHIKOJINI SE JANE INTERESANTE


usa  (14.10.2008) - 2559
kalbesir kosovari ske shanc me fol me muslimane

leta  (14.10.2008) - 2557
tung un jam leta nga dr dhe te them veq vazdo se shum ma mir je enis tung

sillokum  (13.10.2008) - 2551
Kosovar
FLM pėr komplimente, por mė duket se je gabim e nėse e vlerėson se ke tė drejtė vazhdo se nuk tė dal para se po e shof karakterin dhe quotėn e Inteligjencės sate e cila sipas vlerėsimit tim qenka e barabart me tė miut. Pak ka randėsi kush e filloi por ai qė e vazhdon bjen edhe mė tėpėr nė nivel edhe mė tė ulėt prandaj po kuptove mbaroje se unė tėt tregova. Pėr mua nuk ka mundėsi me qenė HAGJI MERGJA apo Haxhi Merxha
sepse unė jam nga Kumanova e nuk mė takon mua por e paē pėrhajr ti.
Tė pėrshėndes dhe mos shkruaj se nuk tė pėrgjigjem ma, me kaq muar fund dialogu nė mes nesh, ep ash se kushh je. "Mos e vetė se kallxon vetė" thojn te ne nė Kumanovė

Shėrim tė kėndshėm!

genit gashi  (13.10.2008) - 2550
nje allah eshte nket bot ate ne eadhurojm te gjitha lutjet tekajiiqojm

fatos sadiku   (13.10.2008) - 2545
we - selam alejkum rehmetullahu e berekatuhu Allahu ju shperbleft me te gjitha te mirat e kesaj bote dhe te botes tjeter.. nese keni mundesi edhe ndonje ilahi nese keni mundesi me instalu s.a

fatima  (13.10.2008) - 2543
kush don te shikoj ngrohtesin ne muajin e ramazanit ne mekke,hyn ne youtube dhe shikoje "mekka im ramadan" http:**www.youtube.com*watch?v=5SXHSg5Os0g


gentrit gashi  (13.10.2008) - 2541
alalhu e mallakoft qafirat por attamire eqi falin namazin aalahu e shperpleft

FF  (12.10.2008) - 2537
NUK JEMI PAK,JEMI MILIARDA,KUSHDO QE QON KOKEN E FSHIJM NGA HARTA


NIsi  (12.10.2008) - 2536
O Njerz duhet te bejm namaz duhet te agjerojm

Afrim  (12.10.2008) - 2535
PĖR KROKODILLIN!


109:1. THUAJ (Muhamed): "O JU JOBESIMTARĖ!

109:2. UNĖ NUK ADHUROJ ATĖ QĖ JU E ADHURONI!

109:3. AS JU NUK JENI ADHURUES TĖ ATIJ QĖ UNĖ E ADHUROJ!

109:4. DHE UNĖ KURRĖ NUK DO TĖ JEM ADHURUES I ASAJ QĖ JU ADHURONI!

109:5. POR EDHE JU NUK DO TĖ JENI ADHURUES TĖ ATIJ QĖ UNĖ E ADHUROJ!

109:6. JU KENI FENĖ TUAJ (qė i pėrmbaheni), E UNĖ KAM FENĖ TIME (qė i pėrmbahem)!Fisi  (12.10.2008) - 2532
selamu alejkum...

a hala te koke ksajde a nime krejt i hup ishe bre..
ja nr jem ti trullan 0640722853,049370228 imaili.fisicoolboy@hotmail.com.adresa mitrovic.vellezer dhe motra All-llahu ju ndihmoft ku do qe jeni.selamu alejkum we-rahmetuullahi we-bereketu.

usa  (11.10.2008) - 2528
kosovari e mos ha shum e shum e shum se e ke flliq ket web po prap se prap islami ekemi ne shpirt dhe kot eke o i mjer sa po tregohesh i obet ne fend tade zdin as qka me tregu per fe veq thot kosova kosova lopa gjall

usa  (11.10.2008) - 2526
kosovari haha ti make shiru ks mos me kan usa ti te shkit kishe shku se qasi je e boll ma mos ha se tka dal era si mutit mender me than prej muslimanve

cia  (11.10.2008) - 2521
Selam alejkum vllezer e motra muslimane.Ti kosovar hallall tkoft se koke kthy ne fen e te parve ty te cilt jan te humbur e atyre po ju bashkangjitesh edhe ti.Edhe shum bre kokshe patriot o burr i dheut.Po neise ju qishtu gjith e kallxoni veten munoni me jav kesh fen tjeter kujt e e keshni fen e juve e qitni posht edhe ppse boll posht eshte po njerzt si ti e shkatrojn krejt fen edhe sa perket kombit shqiptar Kosoves nuk i duhen njerzt si ti.Allahu tłdhzoft nrrugen e ti.Allahu na rrujt vllezer e motra muslimane prej qafriave te cilt munohen me naj perqesh fen ton me na deviju nga rruga e Allahut nga rruga e Muhamedit a.s

linda  (11.10.2008) - 2518
selam alejkum besimtar te fes muslimane hej o ti kosovar ti leje qe e ke per ul fen tande po ti mue personalish ma ke gerdit edhe kombin a beso ncncnnnc me kesi njerz si ti duhet me ul kryt edhe me thon em fal po nuk jam shiptare po shyqyr qe nuk jan njerzit njejt a ti ish shum kok bosh ishe njeri bajt a ncncnncncn em fal ama jo qe po lypesh me te sha po po lypesh me te vra a ncnnncc kali qe ishe ti po haj hiqu prej kesaj faqe e mos u bo bajt njeri se kujt nuk je ka intreson ti hiq e qaq ma pak feja jote haver a

Afrim  (11.10.2008) - 2514
Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu.
Erdhi e vėrteta e u zhduk e kota.
Me tė vėrtet e kota gjithmon ka qenė e zhdukur.
Allahu Ekber.
Elhamdulilah.
Allahu i begatoftė tė sinqertet dhe tė sinqertit inshAllah!

Afrim  (11.10.2008) - 2513
Unė jetoj nė Kanton SantGallen tė Zvicrrės. Eja burr dhe trego kur tė vish.
Ose ēdo verė jam nė Preshevė.
Lajmrohu se do tė bėjė pishman pse ke le, o i poshtėr se ti tokės veē rėndė je duke i bėrė.
Eja ta plotėsoj dėshirėn qė moti je ka e kėrkon, o krokodil.

Afrim  (11.10.2008) - 2511
Kėrko krokodill kėrko, se cka tė kėrkojsh edhe ta sjell Zoti.
Kėrko se tė paska ardhur cofa (fundi).
Kėrko se tė paska mėrzitur jeta.
Mos u bėnė marak se do e gjejshė atė qė e kėrkon.

Afrim  (10.10.2008) - 2507
Selam alejkum Merjem dhe FISI.

FISI, hic tina more se sish mir psiqikisht, ato me rreh gjunah ėshtė, hiqu tina se zemren e kish tė bllokume, trurin e kish sa tė krokodillit, e krokodilli trurin e ka sa gishti i vogėl i dorės, ai dinė vec me kafshue, e ky neve mundet vec dikund me na kafshue!!!

__MERJEM.
Kėrko nė google:
www.gebetszeiten.de

FISI  (10.10.2008) - 2506
selamu alejkum vellezer dhe motra.une pajtohem me kosovarin se prifterinjet nuk martohen,nuk martohen o kosovar trullani se ti edhe kombim e prish,nuk martohen per arsyje se bojn mardhenin jash martesore,sikurse kemi rastin me adoleshent si bojn mardhenie ata te mallkun,po ty tu duken te mir se edhe vet je nga kta....mu duket paske lyp mu taku me nje musliman une jam ai qe du mu taku me ty per qka dush me ki nuk pritoj me pas pun me ksi trullanash e sidomos me ty. fisicoolboy@hotmail.com pranoje kete imell o trullan o njeri i humbu e e lojna mu taku pra.selamu alejkum vellezer dhe motra mos ja veni veshin ktji te mjeri nje dit do pendohet dhe nese jo ne ket dunja do ket denim te dhmbeshem ne ahiret.

sazan  (10.10.2008) - 2504
selamu alekym vellezer e motra musliman. ky kosovari dhe te tjeret qe jan si ky nuk kan vend as te muslimant as te shqiptaret larg prej kesaj rubrike mos ta lajm te hy ketu po e prit e lejuar te merr pjes ketu po ta bllokojm.se ai se ka vendin ketu ALLAHU Bna rujt prej shtisave e kesi lloj njerezve si ky kosovari mundet me qene ku me dit kush pas keti emri.

tina  (10.10.2008) - 2503
ju lutem a mundi meme nimu per qit tem me mir nje dimer ne vendin tend se sa 100 pranvera ne vend te huaj

merjem  (10.10.2008) - 2502
ju lutem,
a ka mundesi te jepni kalendar te thirjes se ezanit per gjermani(mynhen) online ne web faqen tuaj?

valendrim  (09.10.2008) - 2501
per all-llahun mos thuani tjeter gje perpos atyre te vertetave

Afrim  (09.10.2008) - 2500
Ani de mirė maje fenė tėnde, vec hajt prej citu baju.
Ti me fenė tėnde mbasi je i kėnaqur shumė mirė, krejte nė rregull, edhe ne me tonėn jemi tė knaqur, kurgja kurkujt.
Prej se ke hyrė a tė ka ofendue diush fenė tėnde, askush.
E ti fjalė e ofendim, pse?
Mos e pransoftė koka yte, se nė kokė osht ka ti perzien Djalli sendet qė as vetėn nuk pe din mo cila ėshtė e bardha e cila e zeta, shpyrti yt shumė mirė ėsthė ka e dinė se ne nuk ofendojmė sepse ne jemi nė tė vėrtetėn.
Andaj mos e ndėgjo kokėn.
Kokėn-Menden Ti shfrytėzoje nė tė mirė.
Sic thash mė parė nė qoftė se je nė gjendje normal me komunikue mirė, jo jo mos hyn kėtu, e keqe e mir na jemi mir me ketė FE, e ti rri burre nė Fenė e tė parėve, askush nuk ėshtė ka tė pengon.

myrvete  (08.10.2008) - 2489
seam alekym.. ju pershendes juve qe keni ber ket faqe te mrekulluashme.zoti ju shperbleft per ket.

Afrim  (08.10.2008) - 2469
Gabim e ke, unė kurr skam pas mjekėrr, edhe nuk kam.
Jo me ty bile as qė kam ndermend me pas pun, ti do kesh pun me ATĖ i cili tė Krijuar.
Logjikoj sendet mė mirė e ndoshta Zoti tė mėshiron. Biri mas vetes....

Afrim  (08.10.2008) - 2463
Selam alejkum Linda.

Mos u cudit se ka hyrė kėtu njė bishė e eger e po ofendon fenė tonė.
Isht i bllokum nė zemėr. Nuk ėshtė ka merr vesh. Ja ka fillue koxha moti me cit m... pėr goje. Me emrin "Kosovari", se edhe Kosovėn po e fėlliq.

Afrim  (08.10.2008) - 2462
Selam alejkum besimtare-ė.

Qy qy, kqyre ti nihere, ky zemėrbllokumi a ende po hyka kėtu a? "Kosovari"
Po ky trurin e kish edhe mė tė vogėl se tė krokodillit.
O ti krokodill, biri mas vetes se katastrof ishe.
Po ti a ske qetėr punė a.
Ty tė tregova njėherė edhe pse e meriton me tė boe llom me tė pa, po une as qė tė preki se ti mentalisht nuk ishe mir, na muslimant njerzt me pengesa mentale nuk i prekėm.
Ti ishe i bllokum krejt. Vec Zoti ne qoftė se don tė udhėzon se pėrndrysh keq i ke punėt.
Nė qoftė se vazhdon kėshtu i mjeri ti pėr fundin tėnd.
Ti je tash nė gjumė tė thell, kur tė vdisėsh do zgjohesh e tė kuptojshė realitetin, por vonė ėshtė atėhere!!!
Hajt dil nė natyrė dikund e logjiko pak logjiko, se vec me cit shkronja lehtė ėshtė. Trazohu o i mjerė!

celi  (07.10.2008) - 2460
alejkum selam. paqja meshira e Allahut s.v.t. qoft mbi te ghith muslimant e rruzullit toksor.nuk kemi nevoj per tjeterqka ne ket faqe perpos fes madheshtore ISLAMIN.

nita  (07.10.2008) - 2454
Allahu ju shperblefet per ket faqe

nita  (07.10.2008) - 2452
Allahu ju shperblefet per ket faqe

alma  (06.10.2008) - 2450
selamu alejkum doja te pyesja dicka kush mun te me pergjegjet A eshte hallall ngrenja e mishit te nje kafshe te mbytur me rryme eletrike pastaj a prer re fyt Faleminderit

mejrem  (06.10.2008) - 2448
selAi (Isai) tha: Unė jam rob i All-llahut, mua mė ka dhėnė (ka caktuar tė mė japė) librin dhe mė ka bėrė Pejgamber ... Selami (shpėtimi prej All-llahut) ėshtė me mua ditėn kur u linda, ditėn kur tė vdes dhe ditėn kur tė dal (prej varrit) i gjallė! Kjo ėshtė (fjalė) e vėrtetė, rreth Isait, birit tė Merjemes nė tė cilin ata shkaktojnė dyshime." (Merjem: 30-34)

amu alejkum

emisa  (05.10.2008) - 2438
ejj
mos ja zini per te madhe
keti emrullahut kosvarit
se nuk koka normal

emrullah  (05.10.2008) - 2437
jeni shum fantastik

Fisi  (04.10.2008) - 2434
selamu alejkum vellezer dhe motra.sa i perket ti "kosovar"si thu fjala selamu alejkum osht fjal e arabve shum gabim e ke.sepse ne kohen e pejgamberit ebu sufjani kur ka qen ne gjailet e ka perdo sikurse ti mirdita apo mirmbrema.pershendetja selamu alejkum osht pershendetje e banorve te xhennetit.ti me keto fyerje beso kurgja nuk je duke ndiku ne mu po flm nga ti se po me pastron nga do gjynahe veq fol se shum mir je.nje pyetje nese mundesh 3 bibla mu mi gjet te njejta pa deviju do e pranoj si je ne te verteten fe!!!!!po ju o te mjer e keni deviju fen edhe udheheqqesat e fes se juve mi pyt e din shum mir,me nje fjal ju jeni nga ata te mallkunitePEJGAMBERI S,A,V,S ka thon ai qe e shan nje mysliman ai e ka sha nanen e vet.subhnalla thot bir shkin o njeri i humbur ti je bir shkine se shkijet e perbejn shumicen katolik jan andaj edhe ti katolik kjo aludon si ti je bir shkine jo une!tregom qa d,m,th fjala perendi kush osht krijuesi i gjithsis?apo edhe sa i perket si ke thon ka ra nr. i muslimoneve ne gjamia shum gabim e ke elhamdulilah osht rrit mashalla ne asnje gjami ne kosov nuk i ka zan gjamia myslimaet me fal namazin e fiter bajramit.All-llahu te udhezoft ja te shkarroft.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.

lirim  (04.10.2008) - 2433
eshte faqja shum e mir dhe vazhdoni kshtu se jeni yll i fes islama

Kumanovar  (04.10.2008) - 2432
Selamu Alejkum vllazni ju pergezoj per kete web site All-llahu ju shperbleft inshAllah.
Hey ty kosovar mundsisht mos me shkru ktu se askush nuk ta vendon veshin ama bash hiq me ato kopallat e tua hyn ne ato faqet e tua qe i don per fene katolike e mundsisht largohu prej ktu mos ban perqarje,e mos mu ban ktu kishe une patriot se lehte asht mu ba patriot me ni shkrim.Selamu Alejkum vllazni dhe motra All-llahu juv ndihmoft inshAllah.

celi  (03.10.2008) - 2430
per at kosovarin:qe nuk besoj qe eshte kosovar, mbaje religjionin tend por te lutem respektoj te tjeret pa marr parasysh qysh flasin dhe qka flasin,mjafton qe ti flet gjuhen shqiptare.dhe pajtohu me faktin se i derguari i zotit mas isait te juaj eshte Muhamedi dhe kjo eshte fakt.ti drejtohesh zotit ehte e lir ne cilen gjuh qe deshiron.qfar ti themi atij qe nuk mund te flas dhe i drejtohet zotit me gjeste.te lutem kuptoj do gjera pak ma gjeresisht.dhe leri fyrjet se nuk rregullon asgje me to.

FISI  (03.10.2008) - 2427
selamu alejkum vellezer dhe motra,subhnalla ende po hyn ne ket faqe ti "kosovar" a???me te vertet nuk te koke si kupton me fjal po me ....kam fitu nje pershtypje per ty se ti kishe nje aftesi shum te pa zhvillune,sipas fjaleve qe po shkrun ti me te vertet nuk je normal je nga njerezit me te ultit qe egzistojn,largohu nga kjo faqe e mos na bezdis.se me te vertet kam metoda me te largu shum let po mam ir largohu si nje njeri qe kupton ja ka edhe metoda tjera me te largu.All-llahu i ka mallku ata njerez qe thej zemren e nje muslimani-e andaj ruju mos u bo nga keta se ti nuk po kuptojshe me fjal.All-llahu te idhezoft ja te shkatrroft se njeri ma te pa kuptushem nuk kam taku ende.selamu alejkum we-rahmetulla we-bereketu.

celi  (02.10.2008) - 2424
ti lem grindjet mes veti se nuk na qojn kerkund.te shiqojm perpara dhe jo mbrapa,o vllezer dhe motra, pa marr parasysh kush qka eshte dhe nga eshte. te behemi nje shqitari e madhe.******

shkup  (02.10.2008) - 2417
ALL-LLAHU KABULL RAMAZANI
ME FAT FITER MAJRAMIN
SELAMU ALEJKUM ...

adelina  (01.10.2008) - 2414
kjo faqe me pelqen shum por tash qe shkoj ramazani jam merzit shum por inshallah jena gjall me prit ramazanin nese esht kysmet.ALL-LLAHUju shperbleft inhshalla me xhenet kush e ka argjeru ALL-LLAHU ja baft kabull inshallah.selam alejkum.

Badirah  (01.10.2008) - 2412
Allahu ju shperblefte per thurrjen e kesaj faqeje kaq te dobishme per mua e per te gjithe myslimanet e rinj qe kane nevoje te udhezohen ne rrugen e Allahut.Lexoja pak me pare komentet e meposhtme.Shume gjera me hidheruan.Ju kujtoj o vellezer qe Allahu ve ne rruge te drejte ate qe do, dhe humb ne erresire ate qe do, e asnjeri prej nesh nuk mund te ndryshoje vendimin e Allahut.Pra vellezer mysliman, mos bini ne gracken e djallezive,por permbahuni ne fjalor e ne vepra, dhe Allahu shperblefte durimin tuaj.

Qershia  (01.10.2008) - 2411
Kosovar mos haro luften e ks se ne shpin time ne maqedoni kam pas 16 familje shqiptare nga ks na nuk marim pare nga askush edhe sna duhen parat e te tjerve
Kur ofendon nje shqiptar nga maqedonia ofendon krejt shqiptaret jo nje

krcova  (30.09.2008) - 2405
va uroj festen e bajramit gjith besimtarve musliman

celi  (30.09.2008) - 2404
urime festa fiter Bjrami
te gjithve.U*RI*M*E*me plot gezime ne jet,uroj qe te jemi nen mbrojtjen e Allahut gjithmon dhe kudo.

vlora  (30.09.2008) - 2403
tung a mundesh mem tregu njevjerrsh shum te shkurter per fiter bajramin

Fisnik Hajdari  (30.09.2008) - 2401
selamu alejkum vellezer dhe motra.lus All-llahun s.w te na ket pranu agjerimin dhe punet e mira,inshalla na ka anvestuar nga zjarri i xhehnnemit.me fat ju koft fiter bajrami te gjith muslimoneve ku do qe jeni All-llahu ju shperbleft per mundin e juv selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.

Urtan  (30.09.2008) - 2400
Pershendetje te gjitheve, isha kurreshtar ta dij se cfare do te thot fjala Bajram, fiter e gjeta dmth lemoshe mirepo bajram nuk po e gjeje dot.. njeherit shfrytezoj rastin t'ua uroj te gjithe besimtareve mysliman kete feste dhe nese dikush e din, ju lutem me tregoni.. flm per mirekuptim.

vedati  (30.09.2008) - 2399
urime festa e fiter bajramit te gjtheve fiter bajrami.Luse ALLAHUN qe miresia dhe paqja e ALLAHUT qofte mbi ju dhe familjen tuaj

vedati  (30.09.2008) - 2398
kush i bon ALLAHUT shirke aj eshte i denuar ne kete bote dhe ne boten tjeter

ela  (29.09.2008) - 2393
urime te gjithvefiter bajrami te gjith besimtareve kudo qe jan ne kosov dhe ne gjith boten allahu na beft kabullagjerimin e muajit te ramazanit dhe namazin amin

evzal  (29.09.2008) - 2388
film azreti muhamet

olta  (29.09.2008) - 2386
urime festa e fiter bajramit, ju urojm te gjith muslimane ne mbar boten, sa te lumtur do te ishim sikur te ishim ne vndin ton dhe te ju uronim festen njeri tjetrit duke i deshiruar gjdo te mire ate te mire qe na ka derguar All-llahu, duke shtruar sofren qe te mblidhemi te gjith bashk ne dreken e bajramit.Paqja allahut qoft mbi te gjith muslimant dhe familjet e tyre, dhe asht zoti qe luftrat te perfundojn dhe ne muslimant te jemi me te bashkuar me njeri tjetrin ta duam njeri tjetrin mos ti offendojm motrat dhe vllezrit ti duam te varfrit dhe te pasurit. Olta usa

kimeti  (29.09.2008) - 2384
Selam alejkum gjith myslimanet kudo qe gjenden,All-llahu ju shperbleft per punen qe po e beni,Allahu ja u pranoft agjerimin . Njeherit ju uroj te gjith myslimanve festen e bajramit bajramin dhe Selam Alejkum nga zwicrra

Ferizaj  (29.09.2008) - 2383
marre ju qoft o shqiptar, a nuk po keni ku me hi me fol fjal banale po ktu e keni gjet vendin..

shqipeja  (29.09.2008) - 2380
E sEselamu alejkum.
Elhamdulilah.
Vetėm Allahu dinė tė ju shpėrblejė pėr punėn qė po bėni. Allahu na pranoft agjeimin dhe lutjet tona .ju uroj festen e Bajramit xhith muslimanve an e mban botes allahu imshioft kado qe jan muslimant me Selm alejkum nga Amerika

usa  (29.09.2008) - 2379
kosovar ja ty met be su ja kerkujt ec be me kto pollavra tujat ec shko.....

shkupi39  (28.09.2008) - 2373
o ju o njerz besoni vetem ne allah dhe krejt do tju shkoj me leht

shqiproni  (28.09.2008) - 2372
ju lumte per ket websijt .kemi pas nevoj shume per kete web faqe.sidomos ne fillestaret .eshte turp te komentohen keso komente me fjal banale .sepse nje zot e kemi te gjith .e atyre qe ju pengon kjo web faqe nuk kan nevoj me hy edhe me ndy .turp per ata qe shprehen urejtje e lavdi atyre qe na e kan mundesu kete web faqe me pas edhe me u knaq me e qetsu shpirtin

usa  (28.09.2008) - 2368
kosovar sedi pse rrin ne ks kurse ke gjak shkau ahaahaahahahahahahahahahahahahahper ato po mundohesh ja shqiptar po era ska pot vjen

lulzona  (28.09.2008) - 2363
shum e mire kjo faqe Zoti ka me shperbly ate qe jav ka mundesu atyne qe nuk din me fal namazin me shiku ktu Ma i madh se Allahu nuk ka veq kush eshte budall me than qe ka tjeter Zot,nuk ka Zot ka tjeter perpos Allahut edhe krijuesit e tij tung tung ju pershendess

hajrushi  (28.09.2008) - 2360
kush nuk e beson ALLAHUN,apo fen islame le te merr librin e shenjt KURANIN dhe se paku le te lexon disa sure,qdo njeri do te bindet para ALLAHUT:Edhe une nuk besova gjersa nuk fillova te lexoj KURANIN,kurse tash jam shum i bindur se jam duke jetuar ne rrugen e drejt te ALLAHUT:nuk paska me mir ne ket jete qe te jetosh me ALLAHUN:ALLAHU e shperbleft njeriun icili me shtyri qe te lexoj KURANIN e te bindem ne rrugen e ALLAUT:

hajush   (28.09.2008) - 2359
allahu ju shprbleft per te gjithat

usa  (28.09.2008) - 2357
kosovari asht bir shakuuuuuuu

shkup  (28.09.2008) - 2356
KOSOVARė allahu te meshiroft mor edhte veshtire sepse fjalet qe i thua ty as shkijet e serbijes nuk i thojn se edhe ata e din se eshte vetem nje ZOT dhe ska tjeter por ty te lutem bjeri vetes mbrapa se nuk te koshe mir ty te kokshe letu ka kryt te lus qe te kesh kujdes ne fjalorin tend ne fjalet se qfar po flet nga njerezit mos u frikso se nuk kan qfar te te bejne se njerezit as nuk ta kan dhan shpirtin e as nuk munden te ta marin por te lutem friksohu nga ALLAHU dhe mos dysho se allahu din edhe te fal ke koh te pendohesh nese perseri fol fjal te ndyta dhe e shan fejen islame do te jesh ne xhehnem ta dish se nuk te pret der tjeter perpos xhehenemit KOSOVARė edhe nje here ALLAHU TE MESHIROFTė ty dhe familjen tende ALLAHU TI FALT GABIMET TY DHE FAMILJES TENDE TE LUTEM KTHEHU NE RUGEN E ZOTIT
or kosovar un te them se ruga e ZOTIT eshte rruga me e mir dhe me e dashur kthehu ruges ZOTIT or djalo nese don komente te besh urdhno ne e-mail adresen time dhe ben komente te shofim se kush po ja del un apo ty te deshiroj fat djalo ......dard@nia.com

SELAMUALEJKUM
kurse gjith muslimaneve ju deshiroj qdo te mir ne jete dhe agjerim te lehte dhe allahu jau pranoft agjerimin ESELAMUALEJKUM UE RAHMETULAHU UE BEREKATUHU...

almira  (27.09.2008) - 2353
zoti ju shperbleft per ket faqe

nit@  (27.09.2008) - 2352
tung shum e mir qekjo faqe shum e qellume

arton  (27.09.2008) - 2351
ne qite adres qaq jom hi une oshte ehd eme u mesue se si falesh me u mesue si kengohen dovet me marr avdes meshesh e me shum sende ketu kenaqesh shum qao nga artoni me mir nisja edhe ju qe te faleni se sa mir oshte kini mu kenaq qao.

Ibrahim  (26.09.2008) - 2347
Sa pare per personat ne zvicerr duhet me dhan vitrin per ramazan

urtari  (26.09.2008) - 2342
Allahu na e mundesoft qe ta kuptojm te verteten.Te Madherishmit duhet ti drejtohemi ne perulje vazdimisht duke kerkuar mbrojtien e tij si dhe ti lutemi qe te na shtoj urtesin,menqurin,diturin dhe perketo ne te punojm shum.juve musliman te vertet qe jini ju kisha kshillu mos u merrni me te humburit ,thjesht injoroni ata ashtu siq jan te injoruar.Le te shajn ata at detyr kan,le te gumzhijn se te till jan le te pelcasin nga thartira e gojes .O musliman te nderuar deshmojeni paqen deshmojini kshillat e te famshmit KURAN,se aty asht e shkruar fjala e ALLAHUT krijusit te shtat pal qiejve dhe gjithqka qe ndodhet ne to dhe ne mes tyre.

celi  (25.09.2008) - 2339
o kosovar:mimoza te tregoj qe edhe kafshet thrrasin(ALLAH)e ti o i gjor ende nuk ke arritur ne nivelin e kafsheve.

celi  (25.09.2008) - 2338
o kosovar.shpresoj qe me at fjalorin tend te flliqur nuk i drejtohesh edhe prindeve te tu.po me siguri ti e ben edhe at.se njerzit sikur ti nuk din tjeterqka,u mungon nderi,logjika,respektiper tjeret,se per njerzi ti nuk ki hiq.nuk demtohet feja muslimane nga njerzit si ti,perkundrazi vetem forcohet.

usa  (25.09.2008) - 2336
oo kosovari zoti te shaktrroft ty dhe familjen qe teka qit mbi tok

teuta  (25.09.2008) - 2311
me te vertet qe eshte drit per ata njerz qe jan ne rug te drejt e humnere ata qe jan ne rug te shtrembur allahu na rujt na rujt prej dyftyrsis prei shpifjeve te njerzve prej lakmimeve te kesaj dynjaje e ishalla e forcojm imanin amin aminnn

arta  (25.09.2008) - 2308
kush e pranon fen tjeter perveq islamit ata jan te humbur dhe do te kallen ne fund te zjarit jam e lumtur qe jam muslimane dhe jam shqiptare perhajr ju qoft bajrami te gjithve muslimanva kudo qe jem nga canada arta

usa   (25.09.2008) - 2307
kosovar sedi qa te merr mendja ty qaka lidhje feja me politik po ju sedini as qa asht me ardhuru allahun po mos fol se diqkaa make kerdit edhe webin qaq buddall se ishe lum kosova qe te ka edi se krejt shkit kan ik prej teje po ec more se ti shko .....e mos u perzi ne fen ton te drejt allahu i shperbleft gjith muslimant

usa  (25.09.2008) - 2306
kosovari far budalle po tregohesh mos fol bile mashum se ste perr ne dor kerkush nese kuptohet se ju zdini mashumm heeeee

usa  (25.09.2008) - 2305
kosovari far budalle po tregohesh mos fol bile mashum se ste perr ne dor kerkush nese kuptohet se ju zdini mashumm heeeee

usa  (25.09.2008) - 2304
kosovari far budalle po tregohesh mos fol bile mashum se ste perr ne dor kerkush nese kuptohet se ju zdini mashumm heeeee

usa  (25.09.2008) - 2303
kosovari far budalle po tregohesh mos fol bile mashum se ste perr ne dor kerkush nese kuptohet se ju zdini mashumm heeeee

shkurta  (24.09.2008) - 2298
une ideshiroj allahut ti mi fal gabimet

majlinda  (23.09.2008) - 2281
selam alejkum moter apo vllai nderuar shume me pelqej kjo webe faqe zoti ju sherbleft gjithmon moter apo vllai i nderuar alejkum selam

Rexhep Zylfiu  (23.09.2008) - 2280
shum ide e mire per kete webfaqe Zoti ju shperbleft, po nese ka mundesi edhe duajen e jasinit me pas ,,, e selamu alejkum SUKSESE

zurakaani  (23.09.2008) - 2279
a mundeni me me leshu poezi per bajram

shefki  (23.09.2008) - 2277
a*si jeni a jeni mir

ardi  (23.09.2008) - 2276
Islam do te thot ;paqe lumturi pasterti drejtesi .o Allah vertet ti je qe fal shum na fal neve dhe gjith muslimanet.selamu alejkum

fahruki  (21.09.2008) - 2267
mirmrama qa po bani qyshjeni si po kaloni . me komentime lidhje palidhje qysh pe qoni diten hej leni kto sene palidhje po nese doni me komentu per gjithqka thirrnm mue edhe ju tregoj qysh duhet mi komentu punt e huja hehh .tung kaloni xix

celi  (20.09.2008) - 2262
per
Meriten nga müncheni
Paqja meshira e Allahut s.v.t.
qofshin gjithmon mbi ty dhe familjen tende.uroj qe gjithmon te jeni nen mbrojtjen e Allahut:
*U*R*I*M*E*

celi  (20.09.2008) - 2261
per beharin. nuk kemi dhe nuk do kemi nevoj kurr,qe njerzit si ti te na pershendesin,pa marr parasysh qfare eshte pershendetja,
dhe nga njerzit si ti nuk pritet me mir.

celi  (20.09.2008) - 2260
per at Behar Selimin.
nuk besoj qe do kemi nevoj per ate pershendetje,mbaje per veti se me at pe tregon veten shum mir.respektoj gjerat pak me mir

nusret  (20.09.2008) - 2259
faqja shum e mir ka nevoj ki popul per sene te tila ce jan te dobishem e jo faqe te shejtanit

USA  (20.09.2008) - 2255
I dĖrguari i Fundit, Muhammedi a.s. ka thĖnĖ:

“Gjėja e parė pėr tė cilėn do tė japė llogari robi (i All-llahut) nė Ditėn e Ringjalljes ėshtė namazi. Nėse i ka kryer namazet sipas rregullave, atėherė do tė jetė i shpėtuar dhe ka korrur sukses. Nėse namazet do tė jenė tė paplota (tė mangėta), do tė pėrjashtohet nga mirėsia dhe do tė jetė i humbur. Nėse do tė ketė diēka tė paplotėsuar nga farzet (obligimet e domosdoshme), All-llahu i Lartmadhėruar do t'u thotė (melekėve):
-Shihni se a ka kryer robi Im ndonjė namaz vullnetar, me tė cilin do t'ia kisha plotėsuar farzin.
Pastaj edhe veprat tjera do tė gjykohen nė tė njėjtėn mėnyrė.”

Gjithashtu ka thėnė:
“...Shtylla e fesė ėshtė namazi...”


USA  (20.09.2008) - 2254
Behar ke FRIG ALLAHUN DHE GJITH JU QE UNDESHTONI

usa  (19.09.2008) - 2247
ooo ti behar selimi ti veq brinat mangi i paske o i fshin sa i pa dishem qenke o i hupt Allahu ti shkatrroft familjen qe te kan qit qat farre te flliqt ore jahudije i mallkum

celi  (19.09.2008) - 2246
per at behar selimin.
kafsha nuk duhet te jet patjeter muslimane.fjal e urt poullore(i keshti te kesh) DHE UNE THEM QE KAFSHA PO I THOT DIKUJ KAFSH:

celi  (19.09.2008) - 2245
urime gerta.te uroj suksese dhe e respektoj qdo religion.por nuk mendoj qe ke qen ndonjehere ti muslumane.nuk besoj

celi  (19.09.2008) - 2244
per ate.kosovarin
nuk besoj qe ka njohuri qe ajo shprehje eshte cigano arabe,andaj per diqka qe nuk kam njohuri as qe e them.

Afrim  (19.09.2008) - 2243
Qesh i humbur qesh, do tė vijė koha kur ne do tė qeshim, e ti do ti thuash Krijuesit a bon mu kthye edhe ni here me boe punėn mirė, po jo ska mo prapa.
Sa pėrfundimi i keq ėshtė pėr ata qė pėrgėnjershtruan dhe nuk u bindėn!!!
Ti qenke nė gjumė o i humbur, kur tė vdesėsh do tė zgjohesh dhe do tė kuptosh realitetin!!!

usa_booy  (19.09.2008) - 2239
greta ti sedin as qka asht musliman me kan ti as qe ke qen najher muslimane se meja dit vleren ti skishe marr katolik se per mu shko mere edhe 1 shka te beugradit edhe aj te ban te lumtur per disa dit

usa  (19.09.2008) - 2236
s.a motra dhe vllazer muslaiman ska me fen muslimane sedi kush e paska ba telumtur nashta okan prifti bukur se ata skan gja se te ban telumtur veq rrena gane mos trego marre ne ket web se sedi far knaqsije te shejtanit ke ndi allahu te udhzoft po shum te paska mar djalli perpara

shqipe   (18.09.2008) - 2233
jam e lumtur se eshtduke arthur muaji i bajramit jam e lumtur per ket radio qe na mush zemra te mira ju dua shqipe

anesa  (18.09.2008) - 2232
jam e lumtur se jam muslimane jam e lumtur se esht muaji i bajramit ju dua anesa agolli

Albert  (18.09.2008) - 2231
Selam Alejkum!

VALLAH, BILAH JENI KA E BANI NJE PUNE TE SHKELQYER VELLEZER TE NDERUAR.

SELAM

fatime   (18.09.2008) - 2228
ne duhet te besojm ne allaun gjeleshanuhu

Afrim  (18.09.2008) - 2227
Eselamu alejkum.
Elhamdulilah.
Vetėm Allahu dinė tė ju shpėrblejė pėr punėn qė po bėni.
"Lexo me emrin e Zotit tėnd, i cili krijoi (ēdo gjė)" Kuran 96:1
Lexoni Kuran sepse me tė vėrtet Kuran ėshtė dritė pėr atė qė beson dhe kupton!

idris zuka  (18.09.2008) - 2225
eselemalejkum une mendoj se keni ber nje pun shum te mir lidhje me kete tem zoti ju shperbleft

idris zuka  (18.09.2008) - 2223
eselemalejkum une mendoj se keni ber nje pun shum te mir lidhje me kete tem zoti ju shperbleft

arben  (17.09.2008) - 2218
a eshte qyna me kendue ne ske aendalone feja mislimane

Valon  (17.09.2008) - 2217
tung si jeni a ka m,undesi me dhane nje pergjigje qe shum kohe e mirpriti kam ba tjera pytje por kur nuk kane ardh pergjegje

si e komenton teoria Islame fene Islame ne trojet shqiptare historia qe te cilin e studoi eshte nepermjet coptimit te trojeve tona nga osmanet por toria islame thote me ndryeshe kush eshte duke gjnjyer ketu ju lutemi e pres nje pergjigjje klm

Afrim  (17.09.2008) - 2215
Ky kafasha e egėr me emrin "Kosovar" qenka ēmendur.
Ky qenka kėmb e kry i prishtė.
Ky qenka SHEJTAN njeri.
Po ky nuk pe din se veten ėshtė duke e shkatrruar.
O MUT, po ksi far ofendime e edhe mė tė rėnda ka pas qysh I Dėrguari MUHAMED. Por ALLAHU i shpallte: Mos u brengos pse ata nuk po besojn, ti kumtojav e ata mos tė besojnė, e kthimi i tė gjithve ėshtė te Ai (Krijuesi-ALlahu).

Po ti o bishė e egėr, po ty me tė pa edhe personalisht nuk tė preki sepse gjynah ėshtė tė ēmendurit mi boe dam.
Ti vec mundesh me shpresu, qė tė mėshiron Allahu, inshALlah.
Pėrndryshe ti, kur tė krysh nė kėt bot jetėn, do tė kuptosh realitetin, se ti tash i vdekur ishe, kur tė VDESISH do tė ZGJOHESH!!

samia nga ferizaji. geneve  (17.09.2008) - 2164
SELAM ALEJKUM. SHUM MIR KENI VEPRUAR ME KET WEB SHPRESOJ SE ALL-LLAHU. DO TE JU SHPREBLEJ E KESAJ DYNJAJE. DHE ME AHIRET.

bahar  (17.09.2008) - 2163
S.A JU PERGEZOJ PER NJE FAQE TE TILLE,ZOTI JU SHPERBLEFT ME TE GJITHE T EMIRAT E KESAJ BOTE PO EDHE T EMIRAT E ASAJ BOTE TJETER ME TE RENDESISHME.QOFSHIT TE KENAQUR GJITHMONE...

bahar  (17.09.2008) - 2162
S.A JU PERGEZOJ PER NJE FAQE TE TILLE,ZOTI JU SHPERBLEFT ME TE GJITHE T EMIRAT E KESAJ BOTE PO EDHE T EMIRAT E ASAJ BOTE TJETER ME TE RENDESISHME.QOFSHIT TE KENAQUR GJITHMONE...

tole  (17.09.2008) - 2161
Allahuu ju bekoft te gjithfe

dashmir  (16.09.2008) - 2063
Ia uroj te gjith muslimaneve kudo qe ndodhen muajin e ramazanit dhe agjerim sa me te let.

Afrim  (16.09.2008) - 2061
Selam alejkum Ilirjana.
Falenderimi i takon Krijuesit, Zotit tė botėrave, qė tė ka udhėzue nė dritėn e vet.
Feja Islame ka filluar me Ademi dhe u kompletua me Muhamedin, ne tė gjithė tė dėrguarit i pranojmė i nderojmė, por tė Krishterėt kanė stagnuar.
Kjo punė ėshtė sikur tė shikosh njė film me episoda, dhe tė fundit tė thuash nuk pe shiqoj se ska nevoj, po shumica e filmave kuptimin e ka mu nė episodin e fundit, e nė qoftė se nuk e shiqon se kupton filmin.
Zoti ta shtoftė dije, ta shtoftė sinqeritetin.
Mso Kaptinet 112-113-114. dhe thuaj sipas mundėsisė.
E lumja ti pėr veten.
Selam alejkum

Afrim  (16.09.2008) - 2060
O "Kosovar" se pėr hir tė emrit nuk po muj me tė shah, heke ket emėr se e flliqe edhe Kosovėn!
E lexova mė poshtė njė shkrim tė shkruar nga Kosovarja, e dallimin kėtu mes Kosovarit dhe Kosovares ėshtė sikur mes tė ditures dhe tė paditurit, dhe sikur tė vdekurit dhe tė gjalles.
Tė garantoj se ti me kėto mendime ke me pas JETĖ SHUMĖ TĖ FSHTIRĖ, tė kujtohen fjalėt e mia por vonė ėshtė.
Pėrshėndetja mė e bukur, mė e ėmbėl nė Historinė e njerzimit ėshtė.
SELAM ALEJKUM

Fisnik Hajdari  (16.09.2008) - 2057
selamu alejkum


sa do qe e luftojn kete din njerezit e humbur si p,sh ai kosovari i shkret, nuk kan qa bojn se All-llahu e ka garantu ket din dhe e ka marr ne mbrojtje te tij ELHAMDULILAH SI JENA MUSLIMAN NE MBROJTJET E TE MADHERISHMIT ALL-LLAH

Fisnik Hajdari  (16.09.2008) - 2052
selamu alejkum vellezer dhe motra.............e ju berlloga si po mendoni me zgjidh ket pun a me te mir apo me te keq a po hupni nga kjo faqe apo qa jeni duke kerku nime krejt te humbur te kokit...PYTJE PER KETE KOSOVARIN..KUSH E KRIJOJ GJITHSIN,QKA KUPTON ME FJALEN PERENDI?vellezer dhe motra mos u deshproni se i njejti osht kosovar sillokum. injejti vetem me 2 psedonime me karakter te felliqur.

Fisnik Hajdari  (15.09.2008) - 2039
selamu alejkum vellezer dhe motra.subhanalla qa po quditem me ate far"kosovari"walla kam pa gjithqka veq qisi trullani halla njeri i humbur me te gjitha si ne dunja ashtu edhe ne ahiret.e sa i perket si e kish permend si na muslimanet kemi gjak shkau,shenjat po tregojn si ky"kosovari"ka gjak shkau se me perqindje me te madhe jan katolik sikurse ky "kosovar" ashtu edhe shkau i ka sjelljet si te keni njeriu te felliqur.betohem ne All-llahun si krejt dunjan mu ma jep nuk e kisha marr vetem e vetem mu taku nje her me ket njeri te humbur e mi tregu kush dhe qka jon muslimanet.me siguru edhe prind e tij jan te felliqur apo te shumezuar me gjak shkau sepse qafiri me qafir shkon.degjo ti"kosovar" i felliqur sikurse te kish peshu kjo dunja te All-llahu sa krahu i mickonjes walla All-llahu nuk ta kish mundesu ty as nje pik uj ta pish se je nga kafirat All-llahu ja te udhezoft ja te shkatrroft.VELLEZER DHE MOTRA MA BONI HALLALL PO WALLA NUK PO MUNDEM MU PERMBAJT SE KY TE KOKA NJERI PREJ SHEJTONVE BONI DUA PER TA JA ME SHKATRRU ALL-LLAHU JA ME UDHEZU.SELAMU ALEJKUM WE-RAHMETULLAHI WE-BEREKETU.

Afrim  (15.09.2008) - 2038
Selam alejkum.
Faqe shumė e domische.
Allahu ju shpėrbleftė.
Keni afruar mundėsi shumė tė lehtė tė interesuarve pėr Namaz! Pėrmes mundit tuaj kanė filluar shumė njerz tė falen, se me tė vėrtet nuk ėshtė lehtė pėr fillestarin ti mėsoj lėvizjet dhe thėniet nė lėvizje tė zaktume, e kjo mundėsi e ka lehtėsuar shumė mėsimin e Namazit.
Elhamdulilah Elhamdulilah

valmir  (15.09.2008) - 2035
une jam malmiri maimiri ipershdes kosovart fort

njomza  (15.09.2008) - 2033
eselam alejkum desha vetem me ju uru shum fat dhe shendet juve dhe gjith myslimanve dhe ja uroj muajin ramazan

Afrim  (15.09.2008) - 1992
LUTJE
Ju lutem tė gjithė Komentatorėve.
Ju lutem mos iu pėrgjigjuni Kosovarit, sepse nuk ja vlen.
Lene me bindjet e veta.
InshAllah (n.q.s. Zoti don) e mėshiron dhe e udhėzon!!!

Afrim  (15.09.2008) - 1991
Selam alejkum (Paqja dhe mėshira e Zotit qofshin mbi ju)!
Faqe shumė e bukur dhe shumė e dobishme. Zoti ju shpėrbleftė pėr punėn.
Ju dėshirojė agjerim tė lehtė atyre tė cilėt agjėrojnė.
InshAllah (n.q.s. don Zoti) bėhet shkak ky muaj dhe bėhemi edhe mė tė sinqert ndaj vetes, tė sinqertėve, dhe natyrisht ndaj Krijuesit!
Falenderimi i takon Krijuesit, Zotit tė botave!

valbona Canada  (15.09.2008) - 1990
shum shum me pelqen kjo All-llahu. All-llahu i do ata qe pendohen dhe ata qe ruhen All-llahu sheh ate qe veproni

Afrim  (14.09.2008) - 1899
LUTJE
Ju lutem tė gjithė komentatorėve.
Ju lutem mos iu pėrgjigjuni Kosovarit, sepse nuk ja vlen.
Lene me bindjet e veta. * Zoti e udhėzoftė InshAllah!

muharrem  (13.09.2008) - 1871
eselam alejkum allahu ju shperbleft perke ker fqae si e keni qit n enet se shumnjer me ka pytur a ka ne net per mu msume u fal allahu ju shperbleft ju uroj ket muj te shejt te ramazanit allahu ja boft kabbull te gjithve muslimanve

abdullah  (13.09.2008) - 1870
Deshta s pari te ju pershendes te gjithve me pershendetjen Islame Es Selamu Alejkum e tju uroj muajin e shejt Ramazanin.
Sa i perket kti far gomari qe e quan veten Kosovari e mendon se po na sheht mend e si i menqur se ki bo dishka se e ki ndru fen.
o thmija i mrapsht e magar qysh nuk pot vjen marre maspari prej vetvetit ater prej dikuj tjeter,njeri pa karakter.
Nja po ta uroj inshalla Allahu Xh.h te udhzon e ti kfill mat pak se e paske humb rrugen sikur kafsha qe bon dom en van t hujin vetem e vetem qe ta ngob barkun e sej amo pa mendu se osht ka bon domin dikun qe nuk i takon.

almedin  (13.09.2008) - 1869
kam qef te di k0omentet e namazit

shkurte  (13.09.2008) - 1868
hallall krejve se per fen islame gjithkujt i ka hije gjithqka vetem per para e ishalla jeni qeshtu qysh po tregoheni me fjel, kolini bukur e suksese...!!!

Afrim  (13.09.2008) - 1867
Mirdita Sillokum.
Krijuesi shumė mirė na ka porositur me shpalljet e para:

Lexo (studijo,kėrko,anilizo) me emrin e Zotit tėnd, i cili krijoi (ēdo gjė) 96;1
Unė bazohem nė kė porosi.
Unė bazohem nė Kuran dhe Sunet.

Sillokum  (13.09.2008) - 1866
Mirė dita zotri Afrim!
I gjithė thelbi i kuptimit real ėshtė se nga cili prizėm i shifni gjanat, por nuk kemi tė bėjmė me disa tė thanuna tė pakta qė i shėnoni sa pėr tė tregua diēka por nga e gjithė ajo tė marrish thelbin e Fesė. Ka kalue koha e ndėgjimit nė blok dhe pėrmendėsh.Larg nga ajo metodė se "ti vetėm ndėgjo", por lexo dhe vetėm lexo dhe merre thelbin sipas mendimit e jo sipas atyre qė tė urdhnojn se vetėm kėshtu asht dhe ska tjetėr sepse asgja nė kėtė jetė nuk asht relative.

Nderimet e mia!

sead  (12.09.2008) - 1863
selamalejkum jeni ma te miret ne bot


florenda  (12.09.2008) - 1861
tun gtung aj mir moj qoma qat adres ose bonja add imelles lendda_17_14@live.com oki tung klm

florenda  (12.09.2008) - 1860
tung tung te pershendes shum edh te du shum k alo mir tung

loni loni   (11.09.2008) - 1855
un jam i knaqur shum per fejen islame ku dhe un besoj ne fejen islame,qe eshte me besuar prej gjuheve te tjera tung tung klm klm te gjith

azem   (11.09.2008) - 1854
un jami knaqur per fejen islame dh per namz dhe falje un pata deshr ese me lejoni te them dhe un disa fjal per fejen islame dhe namazin :
feja islame eshtefeja em e bekuar per muslimanet dhe namazin kush e fal do te ju lahen gjynahet e vogla kaq kisha un per namazin dhe fejen islame

drilon  (11.09.2008) - 1853
un jam shum i knaqur per fjalet qe i mira per namaz dhe falje ne fejen islame

fatlinfa  (11.09.2008) - 1851
ola si jeni shum mir te kesh falje po un dua zoti te mendimon te falem deshira ime me madhe ne jet apo ne bot kaq kish per te the per falje te namazit

Fisniik Hajdari  (11.09.2008) - 1850
selamu alejkum vellezer dhe motra.thot All-llahu ne kur'an... O ROBERIT E MI,O JU TE CILET E KENI ZHYTUR VETEN E JUVE NE MEKATE[PUN TE KEQIJA] MOS E KEPUTNI SHPRESEN PREJ MESHIRES TE ALL-LLAHUT.
deshta ta perkujtoj veten pastaj juve se meshira e All-llahut ja tejkalon hidherimit te All-llahut andaj te kthehemi te All-llahu por me pendim te sinqert.All-llahu osht meshirues meshir beres,lus All-llahun te leshoj meshir mbi gjith muslimanet ku do qe jen sprovat te na lehtesoj kembet per ne xhennet te na forcoj shefatin e Pejgamberit s,a,v,s te na mundesoj.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.

ismajl  (11.09.2008) - 1849
mir dita namazi esht gjeja me kryesore per njo musliman URIME MUAJI I SHEJT *RAMAZANI*

usa  (11.09.2008) - 1848
s.a vllezer dhe motra musliman ju pershendes dhe ju uroj muajn e bekuar te Ramazanit

iliri  (10.09.2008) - 1845
Ju lutem nese ka mundsi dikush te ma dergoj me e-mail se si falet komplet Namazi i Jacic dhe i taravive. Allahu ju shperbleft per kete faqe

linda  (10.09.2008) - 1844
mirmrama ju athroj shu qe e kini qit kt program ju dua shum dh resptoj shum vllaun tim q falet

gentana   (10.09.2008) - 1841
shpresoj qė All-llahu do t'i shperbleje te gith ata qe shkruajn me nderime per te dhe qe e respektojne fen ton te paster edhe gjtithashtu ata qew e mbajn kete faqe eselamu alejkum

memli ,  (10.09.2008) - 1840
s,a,ju pershendes qithv muslimanve anem ban kontinenti te botes,nuk, ka kush qe fol keq per muslimanet,qe ,ti kosovari,qyre, priftin tan neg new york, seu ba musliman,se eka kuptu qaesht,fjea drejt allahut,skamqame te tregu une te tregon aj vet ju pershendes nga amerika une po shofshum njerz se iluten zitit,murit,eebij ne shahatet qapo shof me ket asyt emi ,ju pershendes me s,a

almedin  (10.09.2008) - 1839
dini arabisht qysh osht

fatima  (10.09.2008) - 1837
Te shpetuar do te jene besimtaret e drejt,ata qe besuan fjalen e ALL-LLAHUT,ata te cilet qajn kur permendet emri i ALL-LLAHUT,ata te cilet ndjejne mall te madh ne zemrat e tyre qe nuk e takuan Pejgamberin MUHAMMED A.S,(por inshaALL-LLAH do na mundsoj ALL-LLAHU ta takojme),ALL-LLAHU s.w.t na mundsoft ta shohim fytyren e TIJ te ndritshme,ALL-LLAHU s.w.t na mundsoft ti ikim mashtrimit te ksaj dunjaje,ALL-LLAHU s.w.t na mundsoft vendin me te bukur qe ne te nuk egzistojne dhimbjet,mallet,lodhja,qe ne te nuk egziston asgje e keqe e a mund ta paramendoni se cili mund te jete ky vend,WALLAH nuk gjendet ne ket bote,por gjendet ne akhiret,e ai eshte XHENNETI I ALL-LLAHUT S.W.T,e kush eshte ai fatbardh qe do ta shijoj ket vend,vetem ALL-LLAHU e din,e neve njerzve na mbetet ta adhurojme vetem ALL-LLAHUN dhe ti bejme lutje ne namaze te na jep kete vend,sepse vetem ALL-LLAHU eshte NJE,sepse vetem ALL-LLAHU eshte ai i cili meriton adhurimin,sepse vetem ALL-LLAHU eshte ai qe gjendet qdo gje ne doren e TIJ.Kthehuni tek ALL-LLAHU sepse WALLAH nje dite te gjithe do te dalim para TIJ,sepse nje dite WALLAH ti gjithe do te japim llogari per punet qe punuam.Asnjeher mos harroni se erdhem ne ket bote vetem per nje arsye e ajo arsye eshte qe ta adhurojme vetem ALL-LLAHUN.ELHAMDULILAHI RABIL-AELEMIN,ALL-LLAHU EKBER,WA LA ILAHE IL-LALL-LLAH, MUHAMEDE RASULULLAH,LA HAULE WA LE KUETE IL-LE BI-LAH.TE ALL-LLAHUT JEMI DHE TEK AI DO TE KTHEHEMI.

Afrim  (10.09.2008) - 1832
Pėr Kosovarin dhe Sillokum.

Zoti i ka shpallė Muhamedit kėto fjalė:


109:1. Thuaj (Muhamed): "O ju jobesimtarė!

109:2. Unė nuk adhuroj atė qė ju adhuroni!

109:3. As ju nuk jeni adhurues tė Atij qė unė e adhuroj!

109:4. Dhe unė kurrė nuk do tė jem adhurues i asaj qė ju adhuroni!

109:5. Por edhe ju nuk do tė jeni adhurues tė Atij qė unė e adhuroj!

109:6. Ju keni fenė tuaj (qė i pėrmbaheni), e unė kam fenė time (qė i pėrmbahem)!


O Kosovar, po shihet qart se zemrėn e mbyllt e kishe, dashtė Zoti qė tė nxjerrė nga terri??!?

E ti Sillokum, si ti kam qenė edhe unė dikur, musliman teorik, e veq teorik shumica janė, por pėrvjeli krahėt e lexo, e hjeki ato paragjykime se skanė bazė.

Feja Islame ka filluar me Ademin dhe u kompletua me Muhamedin.
Tė gjithė profetėt kanė thirrur nė Zoti NJĖ, tė gjithė kanė jetuar nė vendet e sotme arabe.
Nė qoftė se nuk e kuptoni ose besoni spaku mos ofendoni.

ganja xerxjanka   (09.09.2008) - 1829
OOOOO ALL-LLAH RUNA NDA NJEREZIT E KEQINJ SI KOSOVARI SE KY KOKA ME DJALLIN, TI KOSOVAR KA MU KON SHUM VON KUR TE KUPTON SE QKA ASHT VLERA E ALL-LLAHUT TI SE PO FOL QAQ SHUM TI NUK PO BON KURGJO TE MIR VEQ PO JA SHTON MEKATET VETI URIME PER MEKATET ... VELLEZER EDHE MOTRA MUSLIMAN BESONI NE ALLAH SE KOSOVARI KOKA KREJT JAHUDI, LARGONA ALL-LLAH NGA DJALLI ...EDHE PSE JAM E RE UN DI QKA ASHT ALL-LLAHU IM EDHE KRENOHEM ME TE EDHE ME GJITH PEJGAMBERET E TIJ SELAM ALEJKUM NGA MUSLIMANJA GANJA JU DUA MUSLIMAN

ganja xerxjanka   (09.09.2008) - 1828
selam alejkum te gjithve dhe urime muajin e shejt te RAMAZANIT inshalla atyre qe e majn kete muaj allahu ju a bon kabull edhe ju shperblen me gjenet. Dhe komenti im ėshte BESONI NE ALLAH SE NUK DOT ZHGENJEHENI SE KUSH JA DIN VLEREN E ALLAHUT SKA MA MIR PER ATA. PRA FALENI 5 VAKTE NAMAZ PER ALLAH ,SE ALLAHU DOT JU SHPERBLEJ ME GJENET EDHE ME RRUGEN E DREJT PRA MUSLIMAN TE DASHUR ALLAHU ėSHTė QYKUES I DREJT EDHE I URT MOS HARONI ALLAHU ėSHTė ME NE GJITHNE SELAM ALEJKUM GANJA

GENTA  (09.09.2008) - 1827
ti o kosovar nese e don "fen tane"maje per vete e mos e ofendo fen ton se a kena na gjynahe apo shperblim qe e falim namazin dhe besojm ne ALL-LLAH ajo esht qeshtje e jona edhe ne boten tjeter kena me pa kush po shkon ne xhennet e kush ne xhehnem e at'her e pershendesim njeri_tietrin e kush me buzqeshje e kush me keqardhje ate e ka caktu ALL-LLAHU ti ki mu pendu por at'her dot'jet shum von

Fatmiri  (09.09.2008) - 1822
Selam Alejkum, All-llahu te shperbleft ty MAKI, se me te vertet ky Kosovari qe po shit mend ketu, apo ndoshta per ndonje qellim e ka qe te kritikon dashamiret e kesaj faqe, le te kaloj sa me shpejt nga kjo webfaqe se kot e ka...

fidan ASLLANI  (09.09.2008) - 1820
s.a ALL-LLAHU i shpetoft muslimanet .Ju pershendes me ESELAM ALEJKUM.

fidan ASLLANI  (09.09.2008) - 1818
s.a ALL-LLAHU i shpetoft muslimanet .Ju pershendes me ESELAM ALEJKUM.

kenan  (09.09.2008) - 1817
Es-selamu alijkum, ALL-LLhu ju shperbleft me gjenet po no knaqet me ket we.Es-selamu alijkum

maki  (09.09.2008) - 1815
Es-selamu alejkum ve rahmetullahi ve bereketuhu ve salatu ve selamu ala resulina Muhamedin ve la alihi ve eshabihi exhmein ,paqa meshira dhe begatit e All-llahut qofshin mbi ju selamet dhe salavatet i qofshin me te dashurit ton Muhame mustafas s.a.v.s familjes se tij dhe shokeve te tij dhe gjith ata qe ndjekin rrugen e tij gjer ne diten e gjykymit ,ke e udhezon All-llahu ska kush qe e humb ke e humb All-llahu ska kush qe e udhezon deshmoj se Muhamedi esht rob dhe i derguar i tij ,un kisha me then ketij vellaut kosovare "katolik"dua ta dij nje gje prej tij se kush e shtyn me zor qe te hyj neper webe fetare islame ekam fjalen,dhe se a ka web qe ky person qe nuk hyn ,mua ma merr mendja se ky njeri esht i detyruar qe te hyj neper webe dhe ti kritikoj muslimanet por si duket e ka te kot ne qoft se eka ket qellim mos te mundohet hic aspak le te krenohet ai me fen e vet te kot ne krenohemi me fen ton te paster ,vjen nje dit ku edhe ai vet do ta kuptoj se ku qenka e verteta por si duket ateher do te jet von shum per te un kisha kaq per ty me te then vella nuk e meriton por me te then edhe njeri prap nuk e meriton se sharjet dhe te fyerat tua po e prishin rrespektin ndaj ty ma beni hallall All-llahu i shperbleft gjith muslimanet ne ket muaj te bekuar muaj te paqes muaj te bereqetit inshaAll-llah na ben prej banoreve te xhenetit Firdeus amin Es-selamu alejkum .....paqe per te gjtihj vizituesit e ketij webi Paqeeeeeeee...........

merita  (08.09.2008) - 1811
une jamkosovare une jam muslimane por njeriu pa fe nuk ka jet keshtu qe feja ime eshte islami pra tash ne londer ka shum anglez qe behen musliman une ne ate vend fillova te falem dhe jam shum e knaqurqe jam muslimane ju lutem ta ruajm fen me te mir ne bot qe e kemi allahu ekber

ali  (08.09.2008) - 1810
selam alejkum ju pergezoj per kete faqe me te vertet eshte per gjdo levdate shkurt qart dhe bukur ALLAHU (xh,sh) ju shperbleft

adelina  (08.09.2008) - 1809
kjo faqeme pelqen fhum esht nje nder faqet me te mira.kjo web na ndihmon shum p.sh.te jemi me afer me ALL-LLAHUN.Edhe desha mi ba selam shum fatimes e cila esht nje muslimane shum e mir e ALL-AHU e ruajt.oj fatime ta hanha zemren.

Fisnik Hajdari  (08.09.2008) - 1807
selamu alejkum vellezer dhe motra.subhanalla po gjynah ai i shkret kosovari po therret ne diq te kot.debat nuk deshiron,une per vete nuk ka problem kur te boj davet me kon te kerkon debat dal si katolik etj etj,e sidomos me ket njeri te humbur qe krenohet si osht kosovar...selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.


leotrim   (07.09.2008) - 1804
Urnime muajin e shejt te RAMAZANIT

herolinind  (07.09.2008) - 1801
selam alejku urime muaji i ramazanit jam shum i lumtur qe erdh ramazani jy falenderoj edhe juve shum per muajin e ramazanit

herolinind  (07.09.2008) - 1800
selam alejku urime muaji i ramazanit jam shum i lumtur qe erdh ramazani jy falenderoj edhe juve shum per muajin e ramazanit

nexhdet veliji  (07.09.2008) - 1799
nese mundeni mem tregu se pa e ber nijet a mundem me u fal tregoni jam nexhdeti nga letovica tung

miniri veliu  (07.09.2008) - 1798
me falni une do ta pyes ragmi e destani se pa e bo nijet per mu fal a me lejohet a jo te lutem me me tregu

fitoreeeeee  (07.09.2008) - 1794
shum te mir jeni a veq vazhdon a qeshte a a nuk po kom shka me dhan a kin naj porosi per mu tung

mirvete  (07.09.2008) - 1793
selam alejkum jom e lumtur qe erdh ky muaj i shejt i ramazanit shum mir po e ni trupi kur po agjeroj jeni shum te mir me ket faqe jom shum e lumtur qe femit e mi falen

mihane   (07.09.2008) - 1792
selam alejkum urime muaji i shkelqimit ibadetit i muaji i kuranit dhe leximit nga mihanja me familje me motren

nexhati  (07.09.2008) - 1791
alo si je ni aje ni mir si po kaloni perhajr ramazanin

nexhati  (07.09.2008) - 1790
alo si je aje mir si po kaloni po perhajr ramazanin

Fisnik Hajdari  (06.09.2008) - 1789
NAMAZI I TERAVIVE FALET 2 ORE MBAS IFTARIT

qendresa  (06.09.2008) - 1786
ne sa falen tarabit

Fisnik Hajdari  (06.09.2008) - 1784
selamu alejkum
ok ok ok masi je aq trim takohemi se po rresh gjoks ne net,ti nuk je ma shum se nje njeri i humbur nje njeri i cili nuk din per vete asgje nje njeri i cili osht jep mas nje gjeje te kot.po shihet edukate e juve katolikve si thu ti.ju jeni me te gjitha te mposhtur.All-llahu e ka garantu ket din sado qe shani ju te mallkun neve muslimonve vetem me shum nav shtohet bindja qfar feje te felliqur keni...nuk u lajmerove as ne tel as ne imell ku je o ishkret o i mallkun ALL-LLAHU TE SHKATRROFT EDHE PSE SHEJAT E MEDHA TE SHKATRRIMIT I KE...vellezer dhe motra boni dua per ket njeri te humbur ma boni hallall.ALL-LLAHU E LARGOFT NGA MESHIRA E TIJ KET TE HUMBUR..AMIN AMIN JA RABELALEMIN.

gzim  (06.09.2008) - 1783
shum shum web side i mir

reshat mjekiqi  (06.09.2008) - 1781
une jam musliman dhe fali5 koh te namazit dhe une jam feju me nje qik qe nuk ka fal na maz po tash ka dasht allhu fal dhe esht shum ne rrug te mir vetem mbules nuk ka po me thot me merin e allhut do ta vnoi mbulesen se ekam farz nga allhu sa kam sevap une qe ekam kshillu per ket rrug dhe sa ka sevap ajo qemeka ndegju mua per me hy ne rrugen e allhut na kathen pergjigjen allahu jua shperbleft me gjenetin firdaus selam alejkum

blerimi  (05.09.2008) - 1779
Me fat muaji ibekuar iramazanit agjerim te let te gjithve,ALLAHU uj shperbleft

nisa  (05.09.2008) - 1778
tash eshte muaji ipar i ramazanit qe po ngjinoj kur ne jet nuk jam ndier me mir e faleminderoi allllahun per kete muaj te bekuar

Shq_1_ptaR  (05.09.2008) - 1777
Selam Alejkum
I lexova shum komente por um befasoj mas shumti KOSOVARI sdi qysh mundet me shajten fejen Islame sdi qfar prinder tpaskan rriten dhe sdi pse shitesh kaq trim dhe nuk lajmrohesh naper emailla ose numra po ska problem shpresoj qe Allahu te shperblen ty me ata qe e meriton ti
Dhe tu kisha luten ne emer te krejt popullit shqiptar qe mos te shkruajsh noj send keq kundra fejes Islame apo Allahut
Ju Faleminderit Per Mirkuptimin

Selam Alejkum te gjith besimtarve dhe e lus Allahun qe tna pranon ket ramazan dhe tna bon sa ma leht

admirim  (05.09.2008) - 1776
fale zotit dikujt i u kujtu qe ta qes ne internet nje faqe muslimane te cilen mund ta vizitojne besimtaret musliman

banina  (05.09.2008) - 1775
kam nje problem nana dhe babai nuk me lejojn te bej namaz por une prap po bej keshtu qe asnje dhom nuk me lejojn te falem keshtu qe kamvendosur te falem ne banjo
e them tejeni te knaqur qe skeni prind te till ju lutem te jemi te lidhur njeni tjetri e secilili le te zgjedh rugen evet te jemi te lir a jemi kosovar a musliman nje jemi e ju lutem leri keto sharje allllahu ju udhezoft

kushtrim  (05.09.2008) - 1772
eshte nje nder webet me te mire qe kam pare deri tash. allahu ju shperblevt juve per kete. un kam mesuar shum nga ku web dhe gjithmon do ta vizitoj se po me intereson duhe te jem me vellezerit tan te bashkuar musliman dhe te bejm ibadet per allahun xh.sh ishalla e fitojm xhenetin

arti  (05.09.2008) - 1770
o Zot yne,ti na rrite...ty ta dhame besen..per ty do te vdesim..rruga jote eshte drita jone..jeta jone..ardhemeria jone,,,;

rrustem  (05.09.2008) - 1769
un shumm kam deshir me mu mesu me u fal dhe se shpejti do t mesona

arti  (05.09.2008) - 1768
jam shum i knaqure se kemi nisure te falemi une dhe nena ime se nuk kemi diture se si falet por me kete jemi mesuar ishalla zoti ju shperblefte me xhenet per ket faqe qe keni bere

senka  (04.09.2008) - 1763
Vellezer dhe motra,kthehuni tek ALL-LLAHU mependim te sinqert.
Kjo web mepelqen shum sepse ne te mund te mesohemi si ta falim namazin,e te jemi me te afert me ALL-LLAHUN s.w.t.

izjadin olluri  (04.09.2008) - 1757
me emrin e allahut temadherushum jupershendes dhe juuroj gjithe temirat nejet kjoesht pun qeeshtkerkuar maheret po eshetani miresht i nshalla keni sukses mevjn mir perket filum qe sadopak terhjek rinin qe tekthehen nerrug tedrejt allahu jushperbleft veq vazhdoni

armend  (03.09.2008) - 1749
si u kthye adem ramadani ne fen muslimane

endrti lur  (03.09.2008) - 1748
allah eni genti besim

gentrit  (03.09.2008) - 1747
allahu ekeber alla ju shperbleft ne agjerim

endrit  (03.09.2008) - 1746
ju ndimoht aalahu shum

gentrit  (03.09.2008) - 1745
allahu ekeber alla ju shperbleft ne agjerim

enis  (03.09.2008) - 1742
mos pergojoni njani tjetrin gibeti eshte haram allaha na ndihmoft prej fjaleve te keqia dhe ne rug te drejt na udhzoft allahu na largoft prei fjaleve te keqia

enis  (03.09.2008) - 1741
mos pergojoni njani tjetrin gibeti eshte haram allaha na ndihmoft prej fjaleve te keqia dhe ne rug te drejt na udhzoft allahu na largoft prei fjaleve te keqia

linda  (03.09.2008) - 1740
e faleminderojm allahun qe na dha jet per ta agjeruar kete muaj te ramazanit te bekuar dhe me ka udhzuar allllahu ne rug te drejt ne kete muaj te madh te ramazanit i cili eshte agjerimi im i par fal radios me te mir radio pendimi

banina  (03.09.2008) - 1739
une jam kosovare une jam muslimane kjo eshte radio e paster nuk eshte qfardo radio allllahu ju meshiroft dhe kto fjal te ndyta allllahu ju largoft dhe mendje te shendosh ju qoft ju lutem te kenimir kuptim flm

gentrit  (02.09.2008) - 1733
allahu esht imadh ju ndimot allahu ne agjerimi eramazanit

medresanti   (02.09.2008) - 1732
bash po kam qef me dit se kush osht qiky hahahah qe paska shkru keshtu per muslimanet nese ka mundesi me fol me ty me ti fol disa fjale

Fisnik Hajdari  (02.09.2008) - 1731
selamu alejkum..o ti i shkret o ti i cili je jep pas dunjas mbylle gojen e mos shaj All-llahu te shktrroft All-llahu te lasht te humbur ne dunja dhe ahiret...ja ti i mallkun nese je aq burr ky o nr im..0640722853 adresa ime MITROVIC SHIPOL..nese ja aq burr lajmerfu dhe takohemi e me sha mos shaj All-llahu te shkatrroft nga meshira e tij te largof ne xhehnnem te dergoft sa ven i keq osht ai...

dafina  (02.09.2008) - 1728
pershendes te gjith Axherusit ju deshiroj Axherim te leht edhe pranim te Zoti xh.sh kom deshir te di shum gjera per fe tung tung

maki  (01.09.2008) - 1727
es-selamu alejkum pranoni urimet e perzemerta nga un urime muaji i shejt mujai ibekuar muaji ipaqes dhe i meshires urime muaji ramadan es-selamu alejkm paqe per te gtih muslimanet kudo qe jan...................

avdyli  (01.09.2008) - 1723
ky web-faqe ja vjen te shikohet per besimtaret e all-ahut sepse esht shum i mir.

ariietaaaaa  (01.09.2008) - 1722
kyy webb -fqee eshte me te vertet diqkaa qe duhett ta shikojn te gjith besimtaret e all-ahut sepse eshtshum i mir

Alaudin  (01.09.2008) - 1721
Kjo web-faqe eshte shum e mir pėr tė gjith besimtarė mysliman tė cilėn web-faqe duhet ta shikojn

ardita   (31.08.2008) - 1720
o prinder mos ibeni femijet kengtar po leta mesoj kuranin dhe te vazhdoj rrugen e zotit dhe te lutem me dergo ne rrug te drejtselamaleem

hikmete  (31.08.2008) - 1719
zoti asht imershirshem per gjithkend kur ju vjen dakiki i vdekjes ja fal gjithkujt mekatet edhe kish dashur te ju them te vazhdojm rrugen e zotit

besjan hoti morin sk.  (31.08.2008) - 1716
veq vazhdo besjan ma imiri je --bessy gold -besi i art apo...? klm.

adii   (31.08.2008) - 1715
urime ramazani te gjithve besimtareve islam un per veti e duu shumm ramazanin edhe mezi e pres qaoo

Fisnik Hajdari  (31.08.2008) - 1714
selamu alejkum vellezer dhe motra ne islam.lus All-llahun s.w.t.a te na mundesoj ta agjeroj ket muaj te shejt te ramazanit i cila ka vleft sa 1000 muaj.shfrytezoni kohen o njerez te devijuar shfrytzojeni ket ramazan per pendim dhe kthenju All-llahut.AI ALL-LLAH I CILI TE KA URDHERUE TY TI BOSH IBADET ALL-LLAHUT NE RAMAZAN I NJEJTI ALL-LLAH OSHT SI TE KA URDHERU TY TE VAZHDOSH ME VEPRA TE MIRA EDHE JASHT RAMAZANIT...KTHENJU ALL-LLAHUT ONJEREZ...selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.ju uroj gjith muslimoneve ku do qe ndodhen ket muaj e shejt te RAMAZANIT me shpres se All-llahu do na pranoj agjerimin...

urtari  (29.08.2008) - 1710
selam alejkum njerz te mir
zoti gjithsin e krijoj per ne ,e ne duhet qe ta zbukurojm akoma.ai na dha shembuj nga te gjitha llojet:per pun ,per organizim,per mesim,per moral,pe shkenc,e tj.te gjitha kurani fam lart na i sqaron, normal per ata qe deshiroj te shohin dhe te ndigjojn.po shoh se ne ket faqe qe deshiroj te jet faqe e bardh dhe ne te te mbreteroj paqja shpirtrore dhe morale po shoh ka pak do fyrje qe mos qofshin ne mesin ton.ky kosovari ardht ne mend asht trembur nga mos besimi dhe zoti e din ne shpin te kujt eshte hipur.
allahu na e mundesoft dhe na e lehtesovt qe te kuptohemi nder mjet veti se ska gja te laht veq ate qe e ben te leht i madherishmi.....

driton  (29.08.2008) - 1709
selam alejkum ve rametulla ve berekatu hu pershendetjem emni e allhaut mesiruesh mesirberes.une ju falimendeoj me ket ndimen tuaj qe keni aritur ta bejni per ti mesuar muslimanet qe nuk din qe te falen selamu alejkum

anesa agolli  (29.08.2008) - 1708
te lutem me ruaj nga te keqijat edhe te shkoj ne rugen e dr ej edhe jam e lumtur qe eshte duke ramazani i bekuar jam e lumtr per kit radio te mirr

sebahat  (29.08.2008) - 1707
krehnohem qe jam musliman edhe i faleminderohem allahut gjene shale hu qe mi ka falur te gjithat te mirat edhe jam e lumtur per ket radio kaq te mrekullushme

Afrim  (28.08.2008) - 1705
Selam alejkum Yllka.
shtype te kthehu nė faqen e kryesore, dhe hyn majtas nalt te falja e namazit, ku ėshtė edhe njeriu i vizatuar.

linda  (28.08.2008) - 1704
kjoeshte radio qe zemrat na gexon eshte nje radio qe frymen na lehteson eshte nje radio qe endrat na zbukuron eshte nje radio qe diten na shpeton ju duam

shqipe  (28.08.2008) - 1703
o zoti im knaqem qe eshte duke ardhur muaji iramazanit i bekuar dhe jam shum e lumtur per kete radio aq te mrekullueshme

ensar  (28.08.2008) - 1702
jam iknaqur qe jam musliman dhe qe feja ime eshte islami dhe elhamdulila qe e kemi kete radio aq te mrekulueshme ju duam shum jeni ma te miret


anesa  (28.08.2008) - 1701
ju falemiderona allahut qe me krijoj ilahi te bukra

yllka  (28.08.2008) - 1699
komenti im o qe nuk pe gjej faljen e namazit per fillestar

fatima  (28.08.2008) - 1698
NESE E KE ADHURUAR RAMAZANIN,RAMAZANI SHKOI,MIRPO NESE E KE ADHURUAR ALL-LLAHUN,AI ESHTE EL-HAJJ, EL-KAJJUM(I GJALLI,I PERJETSHMI).
ketu thuhet se ramazani shkoi,edhe ose ende ska shkuar shpreha deshiren ta shkruaj,qe ta din ata qe nk falin namaz,se agjerimi i njeriut pa namaz nuk ka vler.

fatimah  (28.08.2008) - 1697
VELLEZER DHE MOTRA KUDO QE GJENDENI NE BOTE, ALL-LLAHU I MADHERUAR AGJERIMIN UA PRANOFT

ardi  (28.08.2008) - 1696
O allah zoti jon zotria dhe i dashuri yn, veret ti je qe fal shum falna neve ,dhe gjith keta musliman .urime muaji i madherishem i Ramazanit.

fatima  (27.08.2008) - 1693
ALL-LLAHU s.w.t i ka ne duar te gjithe,edhe ameriken,kur don ju dergon denim e amerika zhduket,dhe me siguri se do vije denimi prej ALL-LLAHUT.Edhe ju qe po ankohni qe skeni uje,mos u quditni qe skeni,ky eshte denim nga ALL-LLAHU qe po e shani fene e po e urreni,por WALLAH ky denim eshte shum i vogel do vine denime qe as vet nuk i paramendoni.ALL-LLAHU na ruajt inshaALL-LLAH.

maji  (27.08.2008) - 1692
une jam majlinda edhe jam nga feja islame

Afrim  (27.08.2008) - 1691
Tung Kosovar.
InshAllah (nė qoftėse don Zoti) mėshirohesh dhe udhėzohesh.
Edhe unė para disa vite kam pas mendime shumė tė pabaza pėr fenė Islame, por me lexim dhe kuptim sot e di se sipėfaqsishtė kam gjykuar.
Kosovar, feja kristiane prej nga i ka rrėnjėt? Edhe feja kristiane vjen nga vendet arabe. Tė gjithė tė derguarit janė nga vendet arabe.
Eshtė nė dobi tėnde tė mos fyesh, por tė komunikojsh normal, se me fyerje vetėm veten e ngarkon, ske tė drejtė tė fyesh fejėn dikujt qetėr, ty spo tė fyen askush fenė, mundesh me besue cka tė duash veē jo edhe me mposhtė tjetrin se vetėm vetėn e mposht, edhe ma gabim e ke se ke hy nė oborr tė huaj dhe po nėnēmon njerz.
Unė ty tė dėshirojė t`gjitha t^mirat, dhe mos baj dert pėr Kosovėn se tek e fundit tė gjitha puntė Amerika i ka nė duar, Kosova ėshtė pron Amerikane, si shumė vende nė bot. klm

Afrim  (26.08.2008) - 1688
Faqe shumė e dobishme.Po bėni punė tė rėndėsishme, keni ndihmuar shumė njerz tė interesuar nė Islam.
----------------------------------
Selam Alejkum ------ dhe Une.Jam.Musliman.
Sipėrfaqsisht ju kuptojė se po doni ti sqaroni Kosovarit, por kur e shihni qė dikush nuk don me ndie bile pėr realitetin lene bre lene, se Allahu vet Pejgamberit i ka thėnė, ti kumtojav e mos u brengos se ata tė kundėrvihen. Edhe ju pse po ēani drrasa palidhje, tek e fundit Allahu shumicės ja ka mbyll zemrat, dhe ju veē nervat cka i prishni me kta njerz, let shkruje ai cka te doj ai e mban pėrgjegjsin, cdo fjal cdo veper i regjistrohet, e ai neser ka punė me veten.
Besoj se po mė kuptoni.
Pėrkundrazi ne jemi tė porositur qė pėr njerėz tė till tė bėjmė lutje qė ai ta gjen dritėn e humbur inshAllah.
Selam alejkum klmtaulant  (26.08.2008) - 1687
tung njeri i smut krej je a shum kull

besjani me xxxxxxx  (26.08.2008) - 1686
ma imiri usht besjan hoti veq vazhdo bessy ilove you

unejs  (25.08.2008) - 1684
ata qe nuk i cojn urdherat e allahut ne vend e dalin lakuriq ne rruge ato kan me e pague shum shtrejt a nuk mund me e vue shamin sepse ajo edhe e zbukuron njeriun edhe diten e gjikimit nuk ka me hjek shum se sa ajo qe ja kan pare floket gjith dunjaja ... allahu na shperbleft me xhenet

artina bojku  (25.08.2008) - 1680
un pajtona plotsisht me fen islam po ne shqiptaret po e keqperdorim une ashtu mendoj ne nuk po e dim se na kem vdek edhe kena me pagu shum shtrenjt per keqpordorim te fes

drini  (24.08.2008) - 1673
ju lutem o bisimtar te allahut nga agimi deri ne agi, bini shehadet mos ben te kqija mos ja kini inat dikujte se gjyna prej allahut

FATIMAH  (24.08.2008) - 1672
HYNI NE WWW.YOUTUBE.COM DHE SHKRUANE "THE BEST FATIHA SOUBHANALLAAAAH".
GJITHASHTU SURAH AL QIYAMAH,NGA I NJEJTI RECITUES "FAHD AL-KANDERI".MASHALLAH,KENDIM SHUM I BUKUR.

fatimah  (24.08.2008) - 1670
Muslimanet nuk duan ti zhdukin ata qe nuk besojne ne ALL-LLAHUN s.w.t,por i therrasin per ne fen islame.Muslimanet luftojne per ALL-LLAHUN,ndersa krishteret jane ata qe duan ti zhdukin muslimanet,sepse nuk di ndonje qellim te tyre tjeter,krishteret i luftojne muslimanet e tash na muslimanet qka me bo,me nejt mi qyr a,jo WALLAH,kur ALL-LLAHU jep shperblim ne boten tjeter per ata qe luftojne kafirat,ne e duam at shperblim,dhe ALL-LLAHU s.w.t na thote ti luftojme se ata luftojne islamin,por denimi i dhembshem eshte ne boten tjeter per kafirat.
Per ata qe nuk besojne do vije dita WALLAH kur do besojne dhe do kerkojne kthim.

Besnik  (23.08.2008) - 1664
SELAM ALEJKUM

Shum ide e mir per kit Website bravo Allahu qoft me ju o VllezeR

fitore  (23.08.2008) - 1663
qenka nje web-faqe shum i mir allahu do ju shperblej per ket.po ne ket web faqe koka shum i keq qaj KOSOVARI qi paska me ja thy zoti qafen e ather nuk kan me mbrojt statujat katolike as kerkush se perveq allahut nuk ka tjeter e nuk ekziston e feja katolike esht nje fe e atyneve qe besojn ne gur e ne lop e jo ne zot se zoti i ka kriju ata e jo gurt e lopt e senet qi menojn ata koka shum shum njeri IDIOT qaj KOSOVARI e shum shpejt paska me mar ndeshkimin e allahut.po ska faj se aj po besojka ne BABADIMRIN E VITIT TE RI HALA ATI MOTI JA PASKA MAR MET SHEJTANI...:P:p:p

teute  (22.08.2008) - 1657
zoti qofte me ju

berat  (22.08.2008) - 1656
e selamu alejkum ju pergezoje per emision eshte shume i qedhuar inshalla allahu ju shperblene per mundin qe e beni.zoti eshte nje dhe eshte me gjdo njeri te drejte dhe qe i beson atij

adelina  (22.08.2008) - 1655
qyky 'kosovari"koka i qmendur ose e paska marr djalli me vete po shum von dot jet kur ta kuptoje te verteten

adelina  (22.08.2008) - 1654
qyky 'kosovari"koka i qmendur ose e paska marr djalli me vete po shum von dot jet kur ta kuptoje te verteten

fatima  (21.08.2008) - 1651
www.botaislame.com,zbritni video prej saj,jan aq te mira.
"FALE NAMAZIN KUR ZBRET (nga zeniti) DIELLI,E DERI NE ERRESIREN E NATES DHE DUKE BERE LUTJEN (namazin) E AGIMIT.
VERTET,LUTJA E AGIMIT ESHTE E PERCJELLUR.(isra,78).

"QE JANE NE XHENNETE E I BEJNE PYETJE NJERI-TJETRIT.
PERKITAZI ME KRIMINELET (e u thone):QKA U SOLLI JUVE NE SEKAR?(xhehnem).
ATA THONE:NUK KEMI QENE PREJ ATYRE QE FALESHIN.

"NAMAZET ME TE RENDA PER MUNAFIKUN JANE NAMAZI I JACISE DHE NAMAZI I SABAHUT,POR VETEM SIKUR TA DININ QKA ATO PERMBAJNE,ATA DO TE VININ DERISA EDHE DUKE U ZVARRITUR."(transmetuar prej Ahmedit,el-musned,2*424.sahih el-xhemi,133.)

florent  (21.08.2008) - 1649
shum e mir per fillestar vegj vashdoni dhe me ne fund selam alejkum

buri  (21.08.2008) - 1648
te na tregoni netet e medha ju faliminderit


dona  (21.08.2008) - 1647
jam shum shum eknaqur me kete web-faqe qe ekini ber esht dishka qe i lutem ALLAHUTqe tju shperblej me at qka ju mungon dhe me at qe ju e kini deshiruar gjithmon ALLAHU ia plotcoft te gjitha deshirat e juaja {AMIN}

shkupjanalija  (20.08.2008) - 1646
kshire ju kosovar barem mos lujni me ket fej se keni me pas shum dhimta ne tjetren bote e ather une ka me qesh e ju keni me qajt ???

ylfet  (20.08.2008) - 1644
ne ket web,shprehi mendimin tim,
se kam 3motra, qe ne mes jush hasi me iu gjet nga nji fat serioz,ashtu qe jan motrat emia qika serioze te shpis semir, se baba ka mendu si ateher me msit,po tash
ka ardh nji koh ec me koh, eper ata deshta ndim munsie
tina_564@hotmail.com jemi te hajvalis ramiz vitia hajvali

shqipron   (19.08.2008) - 1639
zoti ju bekofte per web sajt .kemi pas nevoj shume per nje te tille.kemi nevoj per edukate fetare dhe te jemi me afer zotit .ju lumte ju pershendes shume klm

fidan gashi  (18.08.2008) - 1632
ju lumt all-ahu ju shperbleft te gjith ata qe punuan dhe punojn per ket web

lunna  (18.08.2008) - 1630
es selamu alejkum Allahu ju shperbleft per mundin qe po e beni, sela, per te gjith ummetin muhammed.

Fatima  (17.08.2008) - 1619
U cudita me ate person qe e njeh vdekjen dhe vazhdon te qeshe.
U cudita me ate qe e diti se dynjaja do te zhduket dhe perseri e kerkon ate(dynjan).
U cudita me ate qe e njohu se ceshtjet jane sipas percaktimeve dhe ai merzitet per gjerat e kaluara.
U cudita me ate qe e njohu llogarine dhe vazhdon te grumbulloj pasuri.
U cudita me ate qe e njohu zjarrin dhe ai ben mekate.
Habitem me ate qe njeh ALL-LLAHUN me nje njohje te sigurte dhe perkujton dike tjeter perveq Tij.
Habitem me ate qe njeh Xhennetin me nje njohje te sigurte dhe rehatohet me dynjan.
Habitem me ate qe njeh shejtanin si armik dhe perseri e ndjek(pason) ate.
Uthmani(Allahu qoft i kenaqur me te)

fatima  (16.08.2008) - 1618
Sot ata qe me se shumti po largohen nga feja e ALL-LLAHUT S.W.T,jane te rinjet,zemrat jan mbushur me harame dhe kur permendet emri i ALL-LLAHUT zemrat e tyre nuk dridhen,kan harruar kuptimin e ksaj jete duke u mashtruar pas ksaj dunjaje kaq te shkurte,ndersa i harruan fjalet e ALL-LLAHUT.Ne shume vende ne kur'an thuhet se jeta e ksaj bote eshte veq nje perjetim mashtrues,ndersa kush prej juve sot po i kujton kto fjal.

egzona  (15.08.2008) - 1611
qmojeni allahun me te vertet mos ia ktheni shpinen ai iu ka falur mos shkoni ne rrugen e gabuar kini besim tek zoti mos u friksouni nga azgje vetem nga zoti juaj o te rinj kthenju fes suaj

armendi  (15.08.2008) - 1609
O ju njerz po ua le juve kuranin dhe sunetin tim ,nese i permbaheni kurr nuk do te humbni.muhamedi a.s

ardi  (15.08.2008) - 1608
Imani dmth te besurit me zemer ne allahun xh.sh,shqiptimi me gjuh ,dhe pasimi me vepra.allahu ju shperbleft me xhenetet e begatshme.eselamu alejkum

saranda  (14.08.2008) - 1607
Eselamu alejkum
Mashallah

Musaab  (14.08.2008) - 1606
Eselamu alejkum
Allahu ju shperbleft me gjenetin me te lart inshAlla jasjtzakonisht po beni nje pune te mir me web faqen e juaj qe keni hapur ne tecilen per nje web si ky njerezit mund te pendohen dhe te rikthehen ne rrugen e drejt rrugen ee vertet .......
InshAlla allahu esht i kenaqur me punen qe ju po beni mesimin e falijees se namazit te nje vepre mjaft te vlefshme dhe puna e per qe duhet te kryen nje besimtar apo besimtare ..-..
por shpresoj te vazhdoni m kete qe keni filluar dhe inshalla allahu eshte i kenqur me ju dhe ta ben9iedhe me te vlefshme se sa qe eshte ket WEB Allahu ju meshiroft
-.....Amin inshAlla .

getuar  (14.08.2008) - 1605
selamu alejkum te gjithve

getuar  (14.08.2008) - 1604
selamu alejkum te gjithve

ardi  (14.08.2008) - 1603
Selamun alejkum ve rahmetullahi ve berekatu

ditff`y  (14.08.2008) - 1602
ALLAHU eshte me i madhi i gjdo gjej dhe feja islame eshte feja ma e mire dhe nese duma qe ne boten tjeter te shberblehimi duhete tju bindemi udhzimeve te fes islame zoti ju ndihmofte te gjithve.

ditff`y  (14.08.2008) - 1601
ALLAHU eshte me i madhi i gjdo gjej dhe feja islame eshte feja ma e mire dhe nese duma qe ne boten tjeter te shberblehimi duhete tju bindemi udhzimeve te fes islame zoti ju ndihmofte te gjithve.

zulejha  (14.08.2008) - 1599
selamu alejkum
Allahu ju shperbleft me Xhenet
InshAllah.-....shehid  (14.08.2008) - 1598
allahu i meshirofte ate qe e ka hapur kete faqe per fen ton ."Islame"

allahu ju shperbleft me Xhenetin "Firdaus"

"amiiiiiiiiiiiiiiin"

ggentrit gashi  (12.08.2008) - 1596
allahu esht krijusi i gjiqkaje dhe dretusi alla natif bestare kut te jepin llogari

bajram  (06.08.2008) - 1594
Deshiroj tju pershendes per ket web faqe se shum e mire dhe ju ju uroj suksese kam vetem edhe nji lutje ne qofte se ka mundesi te ipen animacionet edhe te marrjes se abdesit

genti  (03.08.2008) - 1587
muk p di me qel imell me msa bre

Fisnik Hajdari  (03.08.2008) - 1586
selamu alejkum we-rahmetukllahi we-bereketu.deshta te ja terhek verejtjen asaj motres atres e cila ka thon se tek All-llahu ma e pranunja osht feja islame.jo moter e nderuar nuk thuhet ashtu se tek All-llahu ma e pranunja osht feja islame.po tek All-llahu fe e vetme dhe e pranune osht islami nuk ka fe tjeter,te gjitha jon te devijune e vetmja fe osht ISLAMI ELHAMDULILAH.ALL-LLAHU JU NA RUAJT TE GJITHEVE FORCONI NE FE SE FUNDI DO VJEN SHUM SHPEJT INSHALLA...SELAMU ALEJKUM WE-RAHMETULLAHI WE-BEREKETU

avniu  (02.08.2008) - 1584
faleminderit per faqen e ber , veq vazhdoni kesht ,Zoti ju shperbleft

arta   (02.08.2008) - 1582
feja islame eshte me e pranuara te allahu keshtu qe dua te ju ndimoj edhe juve

kaltrina tahiri  (01.08.2008) - 1581
kaltrina ..... kjo faqe me pelqen shum eshte e bukuri veeq vazhdoni ishalla a-llahu ju shperblen me ton jete tung tung

kaltrina  (01.08.2008) - 1580
tung nga kaltrina jom 12 vjeqare un qodo namaz e fali dhe ne xhami shkoj ne gjith ramazanin dhe te shtunen dhe te dielen tung tung nga kaltrina...........

drilon  (31.07.2008) - 1577
une i kom 11vjet po te namazi i ikindise nrekatin e dyte shtohen edhe salavatet

Nexhmi Hoxha (imami i vranievcit)  (30.07.2008) - 1576
s.a. All-llahu xh. sh. thot njė populli nuk ia ndėrroj gjendjėn pa e ndėrruar ata vetė. selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu falenderimi i takon vetem All-llahut paqja dhe shpetimi i All-llahut qofshin mbi pejgamberin Muhamed s,a,v,s.ju pershendes vellezer dhe motra inshalla All-llahu na shton devoteshmerin dhe bindjen ne All-llahun xh.h.desha te ju perkujtoj me nje ajet kur'anor veten dhe juve.thot All-llahu ne kurani ne suren LLukma ajeti [nr.22]E kush ia dorezon veten All-llahut e duke qen edhe punemir,ai eshte kapur per lidhjen me te sigurt dhe vetem tek All-llahu eshte perfundimi i qeshtjeve.andaj neve vellezer dhe motra nuk na mbetet asgje tjeter vetem te bojm dua per vete dhe per ata njerez te humbur,sepse nje dit do e gjejn tek All-llahu sepse valla All-llahu osht i hidhrun ne ata te mallkun si po i ngjesi iftire All-llahu i cili ėshtė i paster nga qdo gje.ne ditet e sodit shum muslimam jan deviju e askush nuk mundet ata mi udhėzu pėr pos All-llahut lus all-ahun te na shperblej me xhennetin ~FIRDAUS~

pajtim tashevci  (30.07.2008) - 1574
selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu falenderimi i takon vetem All-llahut paqja dhe shpetimi i All-llahut qofshin mbi pejgamberin Muhamed s,a,v,s.ju pershendes vellezer dhe motra inshalla All-llahu na shton devoteshmerin dhe bindjen ne All-llahun xh.h.desha te ju perkujtoj me nje ajet kur'anor veten dhe juve.thot All-llahu ne kurani ne suren LLukma ajeti [nr.22]E kush ia dorezon veten All-llahut e duke qen edhe punemir,ai eshte kapur per lidhjen me te sigurt dhe vetem tek All-llahu eshte perfundimi i qeshtjeve.andaj neve vellezer dhe motra nuk na mbetet asgje tjeter vetem te bojm dua per vete dhe per ata njerez te humbur,sepse nje dit do e gjejn tek All-llahu sepse valla All-llahu osht i hidhrun ne ata te mallkun si po i ngjesi iftire All-llahu i cili osht paster nga gjdo gje.isa a,s nuk ka qen asgje tjeter per veq se i derguar i All-llahut.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.


bashkim tashevci  (30.07.2008) - 1573
s.a zoti ju shperbleft per punen qe po beni lus allahin qe te shtohen ma shum besimyar e besimtare se punet jashum shum keq zoti ju shperbleft

besar  (30.07.2008) - 1572
All-llahu xh.sh. luv shperbleft per ket pun qe po e beni, lum ata njerz qe kontribojne ne rrug te drejt per fejen e vertet te All-llahut.

Ali Adeli   (30.07.2008) - 1571
Inshalla All-llahu ju shperblen me XHenet kush e ka bo kete web faqe

Fisnik Hajdari  (29.07.2008) - 1570
selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.vellezer dhe motra dine se te gjitha All-llahu ja ka shpall pejgamberit ne tok nga qielli te gjitha ndalesat dhe hallallet,perveq namazit pejgamberi s,a,v,s ka shku ne qiell dhe All-llahu na ka obligu 5 kohet e namazit andaj per hir te All-llahun punopni vepra te mira dhe falne 5 kohet e namazit.namazit te largon nga haramet dhe pasimi i pejgamberits,a,v,s...NJE DIT KEMI ME DHON PERGJITHSI E KJO DIT DO VJEN SE SHPEJTI INSHALLA...KTHENJU ALL-LLAHUT ME PENDIM TE SINQERT,ALL-LLAHU I DON TE SINQERTIT.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu..

Vera  (28.07.2008) - 1569
selam alejkum-- shuum me pelqen kjooo

besart  (27.07.2008) - 1568
es-selam alekam shum mire

albert miftari  (22.07.2008) - 1562
we selam alejkum mua me pelqel shum faqja juaj pėr faljen e namazit ishalla zoti ju shperblen me xhennetin ma te lart

Arianit  (22.07.2008) - 1560
All-llau esht i madh me fuqit e tij dhe zoti ju qperft te mirat

Halime Arifi   (21.07.2008) - 1557
veq vazhdoni inshalla zoti ju shperbleft me te gjitha te mirat ne jet.....

iMaAa   (21.07.2008) - 1556
selamu alejkum ve rahmetullahu ve berekjatuhu se pari ju kisha than se vebi shum i mir.e kisha faleminderuar all-llahum xh. i cili krijoi boten dhe per hir te tij ne duhemi te jemi musliman te pastert dhe ti plotsojm te gjitha kushtet qe naj ka parashtruar allahu i madherishem inshalla allahu ju ndihmon te gjith atyve kushte te mira per jet eselamu alejnkum.......

merjem arifi  (21.07.2008) - 1555
selamu alekum we-rahmetullahi we-berekatuhu... falemderimi i takon vetem allahut i cili ka krijuar tok e qiejj dhe qe na ka krijuar neve si njerez dhe vetem per hirr te allahut duhemi te jem musliman te paster

merjem  (21.07.2008) - 1554
nese gjdo kush e ka fejen islame ne shpirt gjdoher do te jet ne rruge te drejt edhe ai qe e quan veten musliman duhet ti plotson te gjitha kushtet si p.sh.faljen,ramazanin,zekatin,shkuarjen e haxhit ai qe ka mundesi.

Fisnik Hajdari...  (20.07.2008) - 1553
selamu alejkum we-rahmeullahi we-bereketu...vellezer dhe motra valla bila edhe nese 1000 vjet jetoni per All-llahun qdo her do kemi nevoj falenderoni All-llahun subha hu veteala qe na udhezoj All-llahu ju rujt nga devijimi.S'KA DEVIJIM PAS UDHEZIMIT.selamu alejkum we-rahmwtullahu we-bereketu

sedi  (19.07.2008) - 1552
flm shum o zot i jone qe na i dhave fejen tone

rina kryeziu   (18.07.2008) - 1550
ketu kuptova shum sende te mira edhe me mundesoj allahu mu kthy ne fen muslimane allahu ju shperbleft selm alejkum

fatbardha  (18.07.2008) - 1549
ku web ishate mjaf i mir me ka len pershtypej te medha e ishalla zoti na shperblen me gjehnet edhe ishalla zoti u udhgezon gjith popullin ne fen muslimane i falemdeminderojm allahun qe ma mundesoj te kthehem ne fen muslimane edhe deshiroj qe edhe te tjeret te kthehen ne fen muslimane selam alejkum

rina  (18.07.2008) - 1548
ky web ishte shum i mir me ka lene mbresa shum ishalla zoti i mudhezon ata qe nuk jon ne fen muslimane e ishaslla zotin na shberblen me gjehnet te gjith besimtaret musliman selam alejkum ju pershendes shum

rina bajoku   (17.07.2008) - 1545
jam RINA jetoj ne gjermani deshiroj te msohum mi fal 5 vaktet ku muj mu derjtu ne cilen faqe neqofse muni mem ndihmu ALL-LLAHU JU SHPERBLEFT :

ademi  (17.07.2008) - 1544
ke te drejte vella Fisniku , por Zoti i udhezoft keto te devijuar ....Amin
ju pergezoh per webin ,Allahu ju ruajt


fisniku  (17.07.2008) - 1543
selam alejkum we rahmetullahi, e vetmja fe e pranuar te Allahu eshte islami,... e jo rruget e devijuara dhe te shendrruar ne mite dhe besime te kota si kristjanizmie e judaizmi.Allahu ju ruajt vllezer musliman.

visar  (17.07.2008) - 1542
a ban me dit a je femen a mashkull nese je femen mpuq

burim  (15.07.2008) - 1539
marshallah.allahu ju shperbleft ne ket bot dhe ne boten tjeter,veq vazhdoni kqeshtu,S.A

egzoni  (15.07.2008) - 1538
Selam alejkum,Ky web ėshtė shum i mir me ka lėn mbresa shum te mira,Zoti ju Shperbleft,Selam alejkum

selim  (14.07.2008) - 1537
selam aalejkum kjo webfaqe eshte shum e mir dhe na meson qe te dim per fen ton te bukur islame paqeja dhe meshira e zotit qoft mbi ju selam ajejkum

izet  (14.07.2008) - 1536
shumire eshte kjo wellfaqe per te mesuar se si te mesojme mashume ne fe tone te bukur islame

FISNIK HAJDARI..  (13.07.2008) - 1533
selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu falenderimi i takon vetem All-llahut paqja dhe shpetimi i All-llahut qofshin mbi pejgamberin Muhamed s,a,v,s.ju pershendes vellezer dhe motra inshalla All-llahu na shton devoteshmerin dhe bindjen ne All-llahun xh.h.desha te ju perkujtoj me nje ajet kur'anor veten dhe juve.thot All-llahu ne kurani ne suren LLukma ajeti [nr.22]E kush ia dorezon veten All-llahut e duke qen edhe punemir,ai eshte kapur per lidhjen me te sigurt dhe vetem tek All-llahu eshte perfundimi i qeshtjeve.andaj neve vellezer dhe motra nuk na mbetet asgje tjeter vetem te bojm dua per vete dhe per ata njerez te humbur,sepse nje dit do e gjejn tek All-llahu sepse valla All-llahu osht i hidhrun ne ata te mallkun si po i ngjesi iftire All-llahu i cili osht paster nga gjdo gje.isa a,s nuk ka qen asgje tjeter per veq se i derguar i All-llahut.selamu alejkum we-rahmetullahi we-bereketu.

durim  (12.07.2008) - 1532
koment nuk kom veq ju uroj shum jeni te mir

musliman  (11.07.2008) - 1527
njerzit qe po folin per fe tjera perpos islamit,ata vetem nuk dine se qfar thuhet ne kur'an,sepse po te ja kushtonin vemendjen e ta lexonin vallahi qe nuk kishin thirr mo ne fe tjera,po neve muslimanve nuk po na bojn dem kurgja ata veq vetit po i bojn dem,edhe padyshim qe do vije dita kur do dalim para ALL-LLAHUT,e vertet qe denimi per pabesimtaret do jete i dhimbshem dhe i perjetshem.

selvij  (11.07.2008) - 1525
te gjith,pengameret jan te mir
te zotit po besimi ma imir,ma me vler eshte me hasret isen amin,
binduni ejani,cdo te dile.nora11,i ndegjoni fjalt erzotit qiellit etokes me hasret isen amin,
rruga per ne tokeb ashqe germi,
te BASHKESIA UNGJILLORE MESIA
FLM.dhe do bindeni vetzoti ju bekoftamin.

clirim  (10.07.2008) - 1523
thom se feja evertet esht vetm feja islame.dhe .PO PSE FET TJERA NUK SULMOHEN KAQ SHUM NGA KATOLIKET .POR VEQ FEJA .ISLAME .POR LETADIJN .SEBIFEN ISLAME NUK DEL KUSH LETA SULMOJN SATEDOJN.SE MBI ALLAH NUK DEL KERKUSH.SE LIBRI ISHEJT KURANI NUK ESHT NDRUSH HUQ ASNJE PREJSJE.KURSE BIBLA.ESHT NDRUSHU .SE KSHTU THOJN EDHE KATOLIKET.KURSE KURANI.UN IMADHNISHEM.NUKA ASNJE NDRUSHIM METE VOGLIN.QEKSHTU .NJERZIT QEBESOJN NE ALLAH LETE BEHEN METE DASHUN PERFEN SEDYJET NUK IKAKUSH NEKUT DYRNJA.SETE GJITH .PARA ALLAHUT.DOTE DALIM.NJEDIT.ALLAHU RUJT GJITH NJERZIMIN PA DADHIM FEJE.

shqipe  (10.07.2008) - 1520
allahu na ndimoft te gjithjve ai ahst vetem nje dhe ska tjeter

drilon  (10.07.2008) - 1518
sa hi ne gjina nese un nuke thom naj dov kur falem'

alfred  (08.07.2008) - 1516
mendo se e kin zgjedh ni metod ku shum te rinj mund te mesoj fen islam ne ket menu allahi ju shperbleft

fatima  (07.07.2008) - 1512
oj sara, sa e bukur kjo poezi mashaALL-LLAH

gazmendi  (07.07.2008) - 1509
mua me ka pelqyer shum kjo Web faqe,dhe ju falenderoi shum shum,ALLAHU ju shperbleft me te mira

hysen  (05.07.2008) - 1507
keni nje faqe te mrekullushme veq vazhdoni kshtu allhu ju ndihmoft

valmir  (05.07.2008) - 1505
lavderimi i takon ALLAHUT paqja dhe meshira qoft mbi te derguarin Muhammedin
dhe mbi ghith besimtaret

gani  (04.07.2008) - 1504
ishalla allahu ju shperblen
allahu ju shperbleft

sara  (04.07.2008) - 1502
zoti na bekofte all-llahu eshte nje tjeter nuik kaaaa Kujdes oj moter e dashur
Valle ku je nisur kėshtu
A mos valle mendon
Se nuk do tė vdesėsh kurrė? Mos bisedo kot
Se ekziston njė Zot
Qė ēdo gjė ka krijuar
Ty tė ka udhėzuar.

Pse tjetrin nėnēmon
Pėrreth a nuk shikon?
Kush je ti qė tė urdhėrosh
A nuk e sheh se je e kufizuar?Nė rrugėn qė je nisur, po shpejton shumė shpejt
Ndaj pak kohė pėr vetėn ulu dhe mendo drejt
Nga erdha, ku isha dhe pėr ku je drejtuar
Nuk ėshtė e kotė pėr tė medituar.

Asgjė tė duket vetja, vetėm kėnaqėsia tė ekzistojė
Por, kjo ėndėrr e trishtuar shpejt do tė pėrfundojė.
Nefsin tėnd nė dorė tė kujt e lėshove
Me hilet e shejtanit nė rrugėn e mėkatit pėrfundove.
besmira  (02.07.2008) - 1498
une i dua keto rregulla shume edhe dua te them qe ska ma keq qe spo i respektojm rregullat e allahut xhelsha ne hu

Fisnik Hajdari  (02.07.2008) - 1497
subhanalla po te verber jon njerizit.o te shkret deshmoni se nuk ka zot tjeter po All-llahut dhe se pejgamberi Muhamed s,a,v,s osht rob dhe i derguar i tij.All-llahu na mbrojt zemerat na i forcoft nga devijimi na mbrojt.prej krishtereve dhe jahudive na largoft sepse All-llahu osht i hidhruar ne keta popuj te mallkun,nese doni me vertetu si osht All-llahu i hidhrun ne krishter dhe jahudi ateher lexone suren el-fatiha dhe do te bindeni All-llahu na mbrojt selamu alejkum rahmetullahi we-bereketu.

eroll  (30.06.2008) - 1496
mua me perlqeu shum vebi dhe shpresoj qe ky web te ket sa mas shum vizitor

Fisnik Hjdari  (30.06.2008) - 1495
Elhamdul lil-ahi vahde,ves-selatu ves-selamu ala men nebijje badeh.[falenderimi i takon vetem All-llahut,meshira dhe shpetimi qofshin mbi ate pas te cilit s'ka me pejgamber,Muhamedit s,a,v,s.All-llahu thot ne suren el-ankebut,ajeti[nr.2-3.]"A menduan njerzit te thon:ne kemi besuar,e te mos vihen ne sprov?"ne i sprovuam ata qe ishin para jush,ashtu All-llahu gjithqysh di i dalloj ata qe e than te verteten do ti dalloj dhe genjeshtaret[edhe pse All-llahu i di te gjitha]...selamu alejkum rahmetullahi we-bereketu.

ergyl ibra  (29.06.2008) - 1494
lavdi zotit qe najepi temirat edhe mu une shum kom deshhir qe te valem po mir une efal gjuman dhe besoj tek zoti ska tjeter per veq tina 1 osht dhe 1 metet ju per shedes

Hana  (28.06.2008) - 1490
ALLAHU te shperbleft inshallah ...duaa ddhe kam shum shum deshir te shof ne qoft se esht e vertet qe flitet per nje fytyr njeriu ne qiell dua ta di se a esht e vertet nese po ju lutemi nje foto sado te vogel vetem te shohin a esht nje mrekullir prej allahut ajo...ALLAHU te shperbleft inshallah

Hana  (28.06.2008) - 1489
Gjee me te bukur nuk ka se kur beni diqka te mire per allahun dhe drejton shumm njerz ne rrugen e te drejt ne rrugen e allahut shpetimi jom i vetem

vetem vazhdoni
ALLAHU te shperbleft inshallah


vlora  (28.06.2008) - 1488
ALL-LLAHU ju shperbleft me te mira ne ket dynja dhe ne tjetren . Po a mund ta di pse nuk po shkojn letrat kur po i dergoi dikuj aty tek (SHOKUT)ALL-LLAHU ju dasht

murat  (27.06.2008) - 1485
dua shum te dij per fen islame se vetem te kjo fe jemi te lurum nga allahau gjeleshanehu.Por ma e veqanta dua te di per faljen e namazit te xhumas ju pershendes selamalejkym

ariana  (27.06.2008) - 1484
je me i veqanti

donjeta  (25.06.2008) - 1482
mensoj se esht nje pune vertet e menqur e hapjes se nje webi per besimtaret e rinj Zoti qoft gjithmone me ju dhe ju shperblefte per Sevapin tuaj

Sali  (25.06.2008) - 1481
Zoti ju shperbleft me te mira ne ket dhe boten tjeter

betim  (25.06.2008) - 1480
un dua ta qeli qit imell se e kom njo timi.se@hotmail.com edhe po du me qel qit imell qukullata_bojs@hotmail.com thenkju usa

memli-usa  (24.06.2008) - 1473
Esselamu alejkum we rametullahi we berekatuhu i pershendes te gjith muslimanet ku da qe jan allahu ju perbleft per ket web Esselamu alejkum

shqipe  (24.06.2008) - 1472
esselamu alejkum we rametullahi we berekatuhu i pershendes te gjith muslimanet ku da qe jan allahu na meshiroft te gjithve inshallah esselamu alejkum

kimete  (24.06.2008) - 1471
esselamu alejkum we rametullahi we berekatuhu i pershendes te gjith muslimanet ku da qe jan allahu na meshiroft te gjithve inshallah esselamu alejkum

FISNIK HAJDARI...MITROVIC..SHIPOL  (22.06.2008) - 1470
selamu alejkum rahmetullahi we-bereketu ju pershendes vellezer dhe motra...All-llahu ka thon ne kuran ne suren EL HAXHXH ajeti nr.3.ka ndonje nga njerzit qe kundershtojn ne qeshtjen e All-llahut pa kurfar dije dhe ndjekin qdo djall te mbrapsht.Amdaj vellezer dhe motra luteni All-llahun mos te na boj nga ata All-llahu ju ruajt juve mua dhe muslimanet ku do qe ndodhen selamu alejkum rahmetullahi we-bereketu...

drenusha   (22.06.2008) - 1468
selajm ajlekum ve rametulla sodi ju ndimfot me te mirra

egzon  (21.06.2008) - 1464
zoti ju shperbleft

Armendi  (20.06.2008) - 1463
Eselam alejkum.Falenderimet e mia me te sinqerta shkojn per ata qe eka ber ket Web dhe per ata qe kan lan komente mbreslenese sepse oshte me te vertet nje veb te qelluar per tu shperblyar sepse kjo fe oshte e rruga qe na shpeton , mendoj se po beni nje pun te shkelqyer dhe se zoti do ju shperblej ne amshim. Eselam Alejkum Armendi

Armendi  (20.06.2008) - 1462
Eselam alejkum.Falenderimet e mia me te sinqerta shkojn per ata qe eka ber ket Web dhe per ata qe kan lan komente mbreslenese sepse oshte me te vertet nje veb te qelluar per tu shperblyar sepse kjo fe oshte e rruga qe na shpeton , mendoj se po beni nje pun te shkelqyer dhe se zoti do ju shperblej ne amshim. Eselam Alejkum Armendi

edona  (20.06.2008) - 1461
zoti ju shperbleft

Fidan Asllani  (18.06.2008) - 1457
ALLAHU ju shperbleft me te mirat e tij Eselam Alejkum..,

redona  (17.06.2008) - 1456
zoti ju shperbleft en at boten tjeter keni ber ni pun qe asht dut mu bo ju lumt

betim  (17.06.2008) - 1455
un ju falemderoj qe e kini hapur ket web per allahun xh.h dhe ishalla soti ju shperblen me te gjitha te mira ?

egzona  (16.06.2008) - 1453
ju utoj te gjitha te mirat ju uroj qe zoti ti ruaj ato qe i kini dhe tu jep ato qe si kini zoti ju shperbleft

leutrim  (14.06.2008) - 1451
shum mir shum mir per et web faqe

ardian  (14.06.2008) - 1450
selamu alejkum shum mir esht e ber facja

Flurim  (14.06.2008) - 1449
dua te jetoj si tjeret po nuk muj

Fisnik Hajdari...Mitrovic,,Shipol..  (12.06.2008) - 1448
selamu alejkum.transmetohet nga XHabiri r.a se i Derguari i All-llahut s,a,v,s ka thon.SHembulli i pese namazeve,eshte si shembulli i nje lumi qe rrjedh shum para deres se ndonjerit prej jush ne te cilin pastrohet qdo dit nga pes her...ky osht shembulli i atij qe fal pese kohet e namazit..All-llhu ju rujt o motra e vellezer musliman kembet nai forcoft me pejgamber dhe shehid ne xhennet inshalla na bashkoft..selamu alejkum rahmetullahi we-bereketu..

vlora  (12.06.2008) - 1447
edhte web shum mire ju pershendes shum ALLAHU ju shperblefte
..selamalejkum

sea  (11.06.2008) - 1446
ola ju uroj per kit web i cili osht shumi palidhshem

florim  (11.06.2008) - 1444
selam alejkum ju qe e keni bere kete faqe per ti ofruar muslimant ma afer islamit ishalla.(zoti)ju shperbleft me xhenet ishalla.

gjensika  (10.06.2008) - 1443
selam alejkum vllezer e motra muslimane zoti ju bekoft te gjithve e ne veqanti kta qe na dhan nje mundesi me njoft ma mir fen islame ,se feja islame esht fea ma e pastrta ne te gjith feat e tjera .ju vllezer e motra musliman ju pershendes nga zemra une gjeri

Saimir Alla  (09.06.2008) - 1441
selam alejkum te gjitheve ju qe vizitoni kete faqe te mrekullueshme ( Kur'ani ) te gjith ne jemi mekatar kush me shume e kush me pak prandaj duhet ti lutem Zotit qe te na fale gabimet qe bej cdo dite.Me e rendesishmja eshte te besojm te Zoti ka njerez qe nuk besojne te Zoti prandaj ju lutem besoni te Zoti.Lexoni Kur'anin se jane fjale e Zoti.Alejkum Selam.

dardan  (09.06.2008) - 1440
selam alejkum nga kumanova allahu eeshte nje

Afrim  (09.06.2008) - 1439
Selam Alejkum.
Shumė punė e mirė dhe e nevojshme.
Tani fillestarėt e kanė shumė lehtė tė mėsojnė Namazin. InshAllah udhėzohen sa ma shumė muslimanė, se me tė vėrtet largimi nga feja(Islame) d.m.th. largimi nga rruga e drejtė, rruga e vetme e vėrtet!!!

Arta Abazi  (09.06.2008) - 1438
SELAM ALEJKUM se pari ju qe e keni bere nje faqe te mrekullueshme dhe ju te gjith ketu qe keni lene komente se vertet ja vlen .All-llahu ju shperbleft per punen qe po e beni

ardi  (08.06.2008) - 1436
Muhamedi a.s ka thėnė;pastėrtia ėshtė gjysma e imanit,gjysma tjetėr mbetet nė praktikimin e veprave.

Iba  (08.06.2008) - 1435
Urime per website esht e mrekullushme :D eshte e kompletuar sipas mendimit tim : ) selam

Fisnik Hajdari....mitrovic...shipol  (07.06.2008) - 1432
selamu alejkum vellezer dhe motra.punoni per dunja sikur do mbetni gjithmon gjall,e punoni per ahiret sikur do vdesesh neser.ka thon pejgamberi s,a,v,s te gjith do hyn ne xhennet veq ata qe nuk dojn.ndersa sahabt e pyten ja resululla kush osht ai qe nuk don me hy ne xhennet pejgamberi s,a,v,s ju pergjigj,ai i cili nuk me praktikon dhe ai i cili nuk ju bindet urdherave te mi.andaj vellezer praktikone figuren me sublime te njerzis pejgamberin s,a,v,s...All-llhu na bashkoft ne xhennet inshalla sepse nuk po ju njoh asnjove vetem inshalla jeni rob te devoteshem selamu alejkum rahmetullahi we-bereketu...0640722853 nr im.

studentja  (06.06.2008) - 1431
pershendetje te gjithve pranoni lavdratat nga ana ime zoti ju shperbleft per ket mund dhe un do mundohem te jap maksimumin tim qe ta mbroj kete fe.Ju pershendes te gjithve

fisnik  (06.06.2008) - 1430
selamu alejkum.vellezer dhe motra inshalla All-llahu ju shperblen me te mirat e tij ne dunja dhe ahiretsa i perket kesaj faqeje mendoj se osht mashalla.andaj shfrytezojeni per te mir.ai si nuk e fal namazin myslimon nuk osht per kete bazohuni ne hadithin e pejgamberit s,a,v,s.ku thgot se myslimanin nga jo myslimani e dallon namazi... andaj kthehuni tek All-llahu se ditet po kalojn e vdekja po ofrohet,faluni para se te falin[xhenazen]All-llahu na udhezoft ne rrugen e atyre qe i ka begatu e jo te atyre qe osht i hidherun ne ta.e All-llahu osht i hidherun ne krishter dhe jahudi...All-llahu na mbrojt prej kurthave te shejtanint.ju pershendes te gjitheve me pershendetjen e banoreve te xhennetit selamu alejkum rahmetullahi we-bereketu.

nazim  (06.06.2008) - 1429
eselam alejkum Allahu ju shperbleft per ket faqe kaq te mir veq videon e mesharit ma nuk po mujme gjet ne ket web kshtu nese muni me qit ose me qu sms ku muj me gjet at video Allahu ju shperbleft

BEKIMI  (05.06.2008) - 1428
Selam alejkum gjith muslimanet ju pershendes edhe njiher posaqerisht ata qe e vizitojn ket faqe te qelluar se e vetmja gje qe na shpeton ne ket jet qer te jemi te knaqur me Allahun dhe Allahu te jet i knaqur me ne eshte namazi dhe punet e mira.

Rexhep  (05.06.2008) - 1425
Zoti i Madhėrishėm ju bekoftė dhe ju begtoftė Ju dhe familjet tuaja qė pėrgatitėt kėtė dokumentar tė shkėlqyer.
E ēmoj jasht mase pėrfshirjen nė dokumentar edhe tė personaliteteve tė njohura shkencore si z. Agani, z. Krasniqi, e tjer...

Selam alejkum
Rexhepi

dardan  (05.06.2008) - 1424
selam alejkum un per ket web menoj qe ata qe e kan kriju do te jen shum te shperblye r te allahu sepse njerzit e kosoves dote hyn ne islam u n jam krenar qe jam mysliman

lidia-lendita  (05.06.2008) - 1423
kamufal nga kjo faqe se zoti pot nimojka shum epo ta letsojka jeten falnu o njerz si besoni si ka zot se te aj kemu mu kty te i madhruari i gjithsis

lidia  (05.06.2008) - 1422
jam elumtur si eshoh kit faqe te shkelqyeshme per te gjith ne muslimanet zoti na i falt mekatet tona na meshiroft me tmira e veta na drejtoft ne hajr na ndihmoft per hajr gjithmon i madhruari i gjithsisi

ardi  (05.06.2008) - 1421
Veprat vlersohen sipas nijetit,nėse muslimani e sheh ndoje te keqe duhet ta largoi atė me duar nese nuk mundet,atėher ta largoi me fjal,nese nuk ka mundese tė paktėn ta urrej me zemėr.allahu ju shpėbleftė.

vedat  (05.06.2008) - 1419
zoti i vraft;shqiptart per men jan ka heki se per pun e per pasuni kan me dhi ne ta po met ikan ne shole te *W.C*

Albulena  (04.06.2008) - 1417
Eselamu Alejkum gjith ato qe kan len komente ne ket web shume te mir ju faleminderoj me gjith zemer kisha dasht me di nga jeni kush e ka hap web faqen kaq e kisha ju uroj shume fat.

Albulena  (04.06.2008) - 1416
Eselamu Alejkum gjith ato qe kan len komente ne ket web shume te mir ju faleminderoj me gjith zemer kisha dasht me di nga jeni kush e ka hap web faqen kaq e kisha ju uroj shume fat.

kaltrina  (03.06.2008) - 1415
selam alejkum ne jemi musliman dhe duhet qe ta falim gjdo vakt ne duhet te lutemi ne gjdo kohe jo vetem kur jemi ne hall kete desha te ia them te gjithve qe jemi musliman zoti asht i madherishem shpresojm qe zoti do tia fal te gjithve gabimet qe i kemi be

Hana  (03.06.2008) - 1414
SElam Alejkum,motra dhe vellezer.Inashalla jeni mir.Allahu ju shperbleft me Xhehnet per kete webfaqe qe naj mundsut.Ju dua per Allah

lirim  (03.06.2008) - 1413
ALL-LLAHU JU SHPREBLEFT QE JENI MUDUR SA ME LET TA MSOJM NAMAZIN

Fitore  (02.06.2008) - 1407
As salaam aleikum wa rahmetullahu wa barakatuhu. Allahu ju shperbleft per ket faqe qe keni qel, me te vertet sukses keni :) Alhamdulillah!

lejla  (01.06.2008) - 1405
ALL_LLAHU ju shperbleft per kete pune qe keni bere

Fidan Asllani  (31.05.2008) - 1400
selam alejkum ALL-LLAHU ju shperbleft per te gjitha keto qe keni ba per ne muslimanet .

fjolla  (30.05.2008) - 1399
per faljen e namazit shum mir sepse un jam duke u msu qe nga ketu

egzon  (30.05.2008) - 1398
faljaenamazit ėsht mir pėr tė gjith popullin tonė

egzoni  (28.05.2008) - 1396
keni bėrė mir sepse ėsht mir pėr popullin tonė islam

aridona  (28.05.2008) - 1395
shum mir qe e keni qit ket per faljen e namazit gjithashtu edhe un falem me vjen mir per ju dhe qe kjo esht per ata qe nuk din ta falin anmazin

valmira  (27.05.2008) - 1393
eselam alejkum jeni me te vertet te mrekullushem vetem vazhdoni keshtu kisha pas deshir me dit per gjenetin dhe gjehnemin falimimderit per mirkuptim selam alejkum

valmira  (27.05.2008) - 1392
eselam alejkum jeni me te vertet te mrekullushem vetem vazhdoni keshtu kisha pas deshir me dit per gjenetin dhe gjehnemin falimimderit per mirkuptim selam alejkum

gashi  (27.05.2008) - 1391
Ju uroj per web-faqen ne lidhje me kur`anin ,KENI NE TEM TE QELLUARju pershendes nga zemra dhe ju uroj pune te mbar

nitta  (27.05.2008) - 1390
haahhhhaha kuje bre qa ka bon bre qao klm

tina  (25.05.2008) - 1388
Selam alejkum MashAllah qfare faqe e bukur

sevdija  (24.05.2008) - 1386
eselamu alejkum musliman edhe muslimane,

mirsad  (24.05.2008) - 1383
Eselamu alejkum vėllezėr musliman zoti ju bekoft tė gjithve se vetėm te ai ndihm mund tė kėrkojm dhe veē prej tij falje gjejm ju kisha kėshilluar qė ta ndiqni rugėn e allahut,ai na ka krijuar dhe te ai do tė kthehemi.Falni namaz nė qoftė se doni tė shpėrbleheni me XHEH-NET. AMIN........

pajazit  (23.05.2008) - 1382
selamu alejkim.ovllezri musliman,ju kisha lut ta djekni rrugen e zotit,se vetem te ai kemi ndim,dhe ati duhemi teju drejtohemi se vetem ai dotna shpetoje,ne qofse e djekim rrugen e ti,apo ju lutemi(NAMAZ).flm zoti ju shperbleft. amin......

leonora   (23.05.2008) - 1380
ju lutem nese kishi mujt librin besniki per klast te 7 brenda ksaj jave me shkru komentin e tij edhe libra siku te isha djal me ka len pershtypje te mira faliminderi per mirkuptim

Rilind  (23.05.2008) - 1379
Alejkum Eselam, Bismilahi Rrahmani-Rrahim. Web faqe me se e qilluar, madje jom tuj e kopju edhe per ne web temin.

mimoza  (23.05.2008) - 1377
eselam alejken si jeni ajeni mir o musliman veq dashta mi ju pershndet edhe me than se u bo kushtu qysh don mu fal njeri veq kaloni mir edhe Zoti ju nimoft gjithve muslimanve edhe iashalla kthhen dort Zotit e rrug Zotit se nuk jan bash rrug sotit rinija as pleqt valla

behar  (21.05.2008) - 1372
slm jeni shum te mir vetem vazhdoni,deshiroj te ju ndihmoj nqs keni diq me lajmroni slm

linda  (21.05.2008) - 1370
selam alejkum ajeni mir si po kaloni ju kish lut a ka donj qeter et faqe islame a po ve qkjo ahst ne smundi me me tregu we alekum seljkum

Afrim  (20.05.2008) - 1368
Mirdita MERITA dhe ANTON

P.sh. Nė Gjermani nė vitė konvertohen 3-4 mijė gjermanė nė fenė islame, dhe nė shumtėn e rasteve janė njerėz tė kualifikuar, dhe kta njerz falen nė gjuhėn arabe pėr arsye gjuhėsore, sepse njė fjalė arabe kur tė pėrkthehet nė shqip ka shum kuptime, bile shumė fjalė arabe gati nuk mund ti gjindet pėrkthimi, por pėrkthehet me shumė fjalė ejt... Gjeramni e kupton kėt dhe nuk pyt pse mos tė falem gjermanisht, se ai e kupton se kombi ėshtė diqka tjeter dhe feja krejt diqka qeter.

MERITA, kėto mendime dikur edhe unė i kam pasur, por nuk ėshtė.
Ju si Dr. Merita, po tė lexoni edhe pėr fenė tonė, do keni besom vetėm dobi, se po e vrej tek ju se jeni e aftė, por nuk keni aspak info se cka dhe si ėshtė Islami, ju lutem lexoni spari literatur Islame pastaj Kuran, se direk Kuran ėshtė pak rėndė pėr tė kuptuar. Ma ban hallall, por e kam vetėm tė mirėn t'uaj.

E ti Anton, ti i ke bėrė ato komplimente pėr qėllim tė caktuar.....

alban  (20.05.2008) - 1367
sa pare kushton me ble ket dvd pershendetje nga albani

arjanit  (16.05.2008) - 1361
Kisha pas deshir me jav bo designin e keti filmit ;) nqofse jeni t'interesuar


m'shkruanin n'inbox

Selam alekum
1

Fatmir   (16.05.2008) - 1357
ju lutemn shume te me dergoni se si behet falja e namazit te xhumase( reqatet )
sepse jam ne humbje te madhe keshtu qe mos te humbi me shume
falemnderimet e sinqerta

BASHKIMI  (16.05.2008) - 1356
ESELAMALEJKUM FALENDERIMI DHE ADHURIMI I TAKON VETM ALLAHUTXHELESHANEHU UN JAM KRENAR QE JAM SHQIPTAR MUSLIMAN.VLLEZER MUSLIMAN UN SHPETIMIN E GJETA VETM TE ALLAHU.XH SHPYRTI ME PASTROHET VETM KUR MBAJ MENDJEN TE ALLAHU.XH ELUS ALLAHUN QE TA BEKOJ KOSOVEN EDHE PSE SE MERITOJM SI POPULL TE JETOJM NE PAQ E LUS ALLAHUN .XH QE TA BEKOJ POBULLIN E KOSOVES INSHALLA ZOTI NAJ FAL MEKATET NAJ FAL GABIMET QE IBAJM NA UDHZON NE RRUGEN E TI.ESELAMALEJKUM

al  (14.05.2008) - 1355
nuk ka njeri pa gabime zoti na i falt

valton pacolli   (14.05.2008) - 1354
shum osht faqe e mrekullueshme zoti ju bekoft o musliman kudo qe jeni. AMIN ISHALLA

Bahtiri Drita  (11.05.2008) - 1348
Eselamu alejkum verahmetullahi vebereketuhu.Motra dhe Vlezer Allahu na ndihmoft me ndertu shtetin ton kosoven ashtu siq ekadhan Zoti deri sa ata politikanet nuk praktikojn fen Islame nuk kemi mej pas punet kerkund se pa shtet islamik nuk kemi jet inshallah Allahu nandihmon .

atnan memeti  (10.05.2008) - 1345
selam alejkum ,jeni shume te mire dhe vazhdoni all-llahu ju shperbleft

Antoni  (09.05.2008) - 1340
E te lumt merit...po ti po dishe diqka..besoj te njof..je gjenkologe ne gjilan!..Bravo, msoj pak se na prishen shqiptarin me fjal te pa kuptushme!!...
qka do qe te jet...folni vlla shqip ne qdo gjuh*dhe vend,asht feja ne gjuhen e vet. Ani pra ne shqiptaret pse sfolmi dhe lutemi shqip?

Tung pershendes te gjith mylimanet!

merita  (08.05.2008) - 1339
Pash nje zot..qe asht i vetem ne ket bot..me kalzoni drejt a jem shqiptar a arab a turq a qka dreqin jem?????..dhe ty maki..me kto fjal arabe..a don me fliq shqiptarin a qka don vlla ti me kto fjal??..se pari a i kupton ti kto fjal..a veq e ki kap kuranin dhe i ke shkrue fjal kopje?..Moni bre se marre qka jeni tu ba..a dini se amerika na ban hie..me ju mush mendja boten e kalin..por mos ncitni me kal luftra ne bot. Se kto jan veq pralla dhe perzimet e shejtanit e kurgja tjeter! Kto pun na kan lan per mrapa shum ne shqiptaret! Jeni real dhe kombetar..mos dashurohi ne kombe tjera dhe ne fjal mos te kuptume!Moni se turp per shqiptarin dhe ilirjanet ton!!!! me rrespekt DR.MERITA

Shemsa   (07.05.2008) - 1338
eselamu alejkum , feja Islame eshte feja e Zotit(Allahut) prandaj eshte e vetmja fe e pranuar .
- e kom nje pyetje :
qysh falet me se drejti namazi nafile (namazi i nates)?

Allahu ju shperbleft , selamu alejkum ...

Rinori  (06.05.2008) - 1337
eh selamu alejkum ...
- ishalla zoti na mbron krejtve muslimanve , se fe mat drejt se islami ska .


LEONORA  (06.05.2008) - 1334
selam alejkum, allahu ju shperbleft me te mira dhe feja jon osht shum e bukur falne namazin ALLA RUANA NI MONA

NORA  (06.05.2008) - 1333
selam alejkum, allahu ju shperbleft me te mira dhe feja jon osht shum e bukur falne namazin ALLA RUANA NI MONA

ardi  (03.05.2008) - 1326
selam alejkum, allahu ju shpėrbleft pėr punen qė bėni ,nė kėtė koh tė vėshtir pėr muslimanėt.allahu ėshtė gjithmon nė ndihmė tė muslimanėve.

hagjere  (03.05.2008) - 1325
selam alejkum allahu ju shperbleft ne xhenet e falenderimi i takon allahut xh

Naim  (02.05.2008) - 1323
Allahu i ndihmoft ata qe i nenshtrohen Atij...ska gje me te bukur se sa te besosh ne Allahun e Lartmadherishem

maki   (02.05.2008) - 1322
eselamu alejkum verahmetullahi vebereketuhu esalatu veselamu ala resulina muhamedin ve ala alihi ve eshabihi exhmein paqe per te gjith muslimanet kudo qe jan selamet dhe salavatet i qofshim muhamed mustafas s.a.v.s familjes se tij dhe shokeve te tij dhe gjith ata qe ndjekin rrugen e tij gjer ne diten e gjykymit inshallah allahu ne ket dit te bekume inshallahu nai fal mekatet e bera inshallah allahu ne ben prej besimtareve te sinqert dhe te devotshem inshallah allahu na e ben varrin ton prej kopshteve te xhenetit ejo ndonje prej gropave te xhehenemit inshallah allahu nuk na ndeshkon me denime te renda ne varr inshallah allahu na ben prej banoreve te xhenetit nese ekemi ne varr leht me siguri dota kemi edhe ne ahiret me leht inshallah allahu na i pranon duat inshallah allahu ben prej banoreve te xhenetit amin...eselamu alejkum

Veton  (02.05.2008) - 1321
Selam uAlejkum Shum mir e pasni bo ket web-site ALL-LLAHU JU SHPERBLEFT ME XHEHNET , Vetem ni pyetje kom per ju n'qofse kishte pas mundsi me ma shkrujt Krejt se si falet Namazi i XHUMAS Selam alejkum zoti ju shperbleft.

Qemali nga TURQIJA  (02.05.2008) - 1320
E SELAMUNALEJKUM JU FALEMDEROJ PER KIT WEB FAQEN SUPER E KISHIT BER PERSHENDES MOTRA DHE VLLAZERI MUSLIMAN BESIMTAR

Qemali nga TURQIJA  (02.05.2008) - 1319
E SELAMUNALEJKUM JUFALEMDERIT PER KET WWB FAQEN SUPER EKISHNI BER PERSHENDES MOTRAT DHE VLLZERIT BESIMTAR

Fatmir Syla  (30.04.2008) - 1315
I mjeri aj qe nuk e perjeton kohen e iftarit ne ramazan nuk gjė m**9554; tė mirė se kur vjen iftari ska perjetim mat mir se ato momente per ni musliman

pranvera  (30.04.2008) - 1314
this is so awesome about the G0D i so love it..
is so awesome i love it to read about our G0D Which is one of them im muslim..

linda  (30.04.2008) - 1313
flm nga ju qe na mundesuat per njohjen e fes islame ma gjonsisht,per namaz dhe si behet dhe oer qfar behet, jam shum e lumtur qe bej namaz fal zotit edh juve per mundesin qe na dhat.

Mania  (29.04.2008) - 1309
selamu alejkum allahu ju shperbleft me te gjitha te mirat se me te vertet po beni jashtzakonisht nje pun te eqmueshme dhe te argetueshme per te mesu
inshAlla secili qe klikon ne kete web faqen e juaj meeer nje dituri nese i intereson

arton  (28.04.2008) - 1305
ju faleminderit per kete

leogzim  (27.04.2008) - 1302
shum mir veq vazhdoni

burim zukaj  (27.04.2008) - 1301
selam alekum vllezer besimtar musliman, ėeshtė web shum i mir dhe i qelluar,prandaj vazhdoni te punoni me kesoj gjera te tilla e te bukura pėfen ton te pastert edhe te perkrter,pershendetje
nga Burimi-Deqan

ibadeti  (26.04.2008) - 1298
Eselamu Alejkum,si jeni vllezr ajeni mire apo lodhni Zoti ju Shprbleft me te mira.

linda  (26.04.2008) - 1297
eselam alekum ju pershdes fene islame

vullnet   (25.04.2008) - 1295
Eselamu Alejkum, si jeni vllazni a jeni mir si po kaloni si po ju shkojn punet mir, All-llahi ju shperbleft per punen qe po e bani per ne.dashta me pyt ku mund ta ble ket dvd dhe a ka dal ne shitje esalm alejkum

veli  (24.04.2008) - 1292
selam alejkym,jeni te mrekollushem vetem vazhdoni,vetem per para

atnan  (23.04.2008) - 1289
selam alejkum,jeni te mrekullueshem ishalla all-llahu ju shperblen

lorentina fetahu  (23.04.2008) - 1288
eslamu alejum allahu ju shperblef dhe kerkoni ndihm te allau dhe mos shkonu ne udh te keqija po ne udh te mira se allahu ju run .

afrim  (23.04.2008) - 1286
Eselamu alejkum
Allahu ju shpėrbleftė.
Falenderimi i takon Allahut, Zotit tė botave.

Lexo me emrin e Zotit tėnd, i cili krijoi (ēdo gjė) 96:1

FISNIKU  (22.04.2008) - 1284
skam koment tjeter perveq se Allahu ju shperbleft me xhenet!!!

ramush   (22.04.2008) - 1283
hej njerz a muni emem gjet per temen format e rregullimit shtetror nese po kontaktoni ne email adresen studenti@khg-crew.ws ju falemderit

hirisha  (22.04.2008) - 1281
per juve arben:mund te shikoni se si duhet falur po ne ket faqe shikoni me mir dhe do e gjeni ndryshe sdi si mund tju ndihmoj...kerko se do e gjesh

hirisha  (22.04.2008) - 1280
e selamu alejkum ve rahmetullah..ju pergezoj per gjeth ket qe beni dhe Zoti u'a shperbleft...sepse neve rinia e sodit kemi nevoj shum per gjera te tilla kemi nevoj per vetdijesim dhe mesim nga te tjeret per ket bot dhe boten tjeter(ahiretin)ju felemnderohem shum pershendetje per te gjith besimtaret islam nga do qe jan

iliree  (21.04.2008) - 1279
selam alejkum All-llahu ju shpėrbleft pėr mundin qe po e bėni pėr ne rrugen e all-llahut eshte nje radio shum e mir zoti ju ndimoft ju udhėzohet ne rrugen e drejt ne rrugen e ndriqushme te all-llahut selam alejkum

iliree  (21.04.2008) - 1278
selam alejkum All-llahu ju shpėrbleft pėr mundin qe po e bėni pėr ne rrugen e all-llahut eshte nje radio shum e mir zoti ju ndimoft ju udhėzohet ne rrugen e drejt ne rrugen e ndriqushme te all-llahut selam alejkum

nora  (19.04.2008) - 1276
selam alejkum o djem e vajza jeni te mir e ishalla zoti ju ndihmon ne gjdo aspekt dhe mbi te gjitha te keni dashuri per prinder dhe per te gjith njerzit musliman qe se paku shqipar*e tja themi dikujt nje fjal te embel dhe te na thot sikush nje fjal te embel jeni te mir soti ju shperbleft se pak e zgjata e bona bajat kaloni mir keni respekt per qdo njeri qe eshte vet njeri.

VALON GASHI   (19.04.2008) - 1274
E SELAM ALEJKUM MOTRA DHE VLESER BESIMTAR TE KETIJ IMETI TE ZGJEDHUR TE ALAHUT SUPHANEUTAALE SA IPERKET KJO VEB FAQE OSHT TEJT E QELLUAR E ISHALA ZOTI JU SHPERBLEM ME GJENETIN FIRDEUS.
OJ QE KENI BESUAR KENI FRIK ALAHUT GJELESHANUHU SE AJ JU DHA JETEN QE JU TE E NDEONI ATE ME NAMAZ ME DHIKER ME ZEKAT ME SADAK ME SJELLJE TE MORALSHME ME LARGIM NGA RRUGA E KEQE E SHEJTANIT TE MALKUAR ZOTI JU FAL MEKATET GJITH MUSLIMANVE NE MBAR GLOBIN E ISHALLA I UDHZON NE RRUGEN E DREJT SE VETEM AJI KA MUNSI TE BEJ KETE ALAHU NA BAFT PREJ ATYRE QE E FLASIN DHE E ZBATOJN ATE QE ESHT ME E MIRA DHE NA BEFT PREJ ATYRE QE NADALOJN NGA E KEQJA AJU QE KENI BESEUAR QONI SEKLAM PEJNGAMBERIT ALEJ SELAM PAQJA MESHIRA DHE BEGATIT E ALAHUT QFSHIN MBI TE MBI FAMILJEN E TIJ MBI GJITH ATA QE E KAN NDEJK DHE NDEJEKIN KETE RRUG DERI NE DITEN E KJAMETIT VALON GASHI 18 VJEQAR FAL 5 VAKTE NAMAZ .

aid  (18.04.2008) - 1273
Selam alejkum,motra vėllezer.Allahu ėshtė i madh.
Ne duhet tė falemi dhe te i kofshmi fal zotit tonė te madh.
All-llahu Ekber.
Nese jeni nė njė rrug qe tė ka dėrguar njė shoqėri e keqe nėse i ktheheni rruges sė zotit gjithqka pėr ju do tė shkoj mirė.
Es-selamu alejkum

vlera  (18.04.2008) - 1272
eselamu alejkum ju pershendes te gjithve zoti ju shperbleft kisha pas deshir te dij per kohen e faljes se namazit jetoj ne belgjik ju faliminderit te gjithve allahu na ndihmoft

hanna  (18.04.2008) - 1271
Selam alejkum,motra e vellezer.Shpresoj te jeni mire edhe me shendet.Allahu ja ndriqoft rrugen

sylejmani   (17.04.2008) - 1269
selam alekum vllazer dhe motra
suksese ne ket faqe te duhur per ne

arta  (17.04.2008) - 1268
e selam alekum allahu koft me te gjith muslimanet kudo qe jan ne bot po ta adhurosh allahun dhe ndim prej ti te kerkosh as kush ne ket bot nuk mund te na mbosht allahu koft me ne inshalla

BAJRAMI  (17.04.2008) - 1265
E SELAM ALEKUM JU FALENDEROJ PER KET WEB FAQE SHUM E DUHUR DHE DESHTA TI PERSHENDES TE GJITH ATA QE JON NE RRUGEN E ALLAHUT GJ.H: SE DOTE JEN GJITH TE LUMTUR SE JON NE RRUG TE DUHUR

shkurta  (16.04.2008) - 1264
selamunalekum e falenderoj all-ahun qe na mbron nga shejtani mend qe mekef faqe te hapur mundemi ti shprehim mendimet tona selam

Hanna  (16.04.2008) - 1262
Selam Alejkum motra e vellezer musliman.Inashalla jeni mire edhe me din inshalla jeni mire.Pershendetje

kiki  (15.04.2008) - 1258
tung si jeni jeni me te mirt.?

arben  (14.04.2008) - 1252
kam deshri te di diqka per namazin jam arbeni mmirjeta armonda

arben  (14.04.2008) - 1251
un jam arbeni kam deshir me dit diqka per diten e kjametit qa do te behet

Migjen Kallaba  (14.04.2008) - 1249
Selam aleykum...?
Me pelqen shum ky WEB per ti pasuruar te rinjt musliman me dije sa ma shum..?

Zoti e bekoft Muhamedin dhe familjen e tij dhe te gjith muslimanet..?

Nailja   (14.04.2008) - 1248
ZOTI JU SHPERBLEFT ME TE MIRA PER KIT FAqe qe e keni programu .E FALENDERIMI I TAKON VETEM ALLAHUT.

Nailja   (14.04.2008) - 1247
ZOTI JU SHPERBLEFT ME TE MIRA PER KIT FALE QE E KENI PROGRAMU:E FALENDERIMI I TAKON VETEM ALLAHUT.

fad22  (13.04.2008) - 1244
esselamunalejkum we rahmetullahi we berekatuhu. Allahu ju shperblevt ju qe shkruni njohurit e juve e dukative islame
ALLAHU JU SHPERBLEV JUVE DHE FAMILJET E JUVE , NE KET BOT DHE NE BOTEN TJETER

Me respekt nga fad22

Emir el muminun " SHEHIDI "  (13.04.2008) - 1243
Es-selamu alejkum,e falemderojm ALL-LLAHUN e madheruar,vetem prej ti falje dhe ndim kerkom salavatet dhe selamet i dergojn mbi te derguarin e ti MUHAMMEDIN SAVS mbi familjen e ti te pastert mbi shoket e ti te sinqert dhe mbi te gjithe ata qe e kan pasur e pasojn dhe do ta pasojn rrugen e ti deri ne diten e kijametit,jam nje vella musliman jam me ISLAM qe 1 vit e gjysme,kam qen njeri i devijuar por ALL-LLAHU me meshiren e ti me udhezoi dhe keshtu fillova ta fal namazin dhe u largova nga haramet,fillova ti rrespektoj kufijt e ALL-LLAHUT dhe tani jam shume i lumtur,me heret mendoja se ISLAMI ka vetem ndalesa,por ALL-LLAHU me sprovoi me nje sprove dhe si shperblim i kesaj sprove ishte udhezimi im ne rrugen ti,u boj thirrje gjithe muslimaneve kudo qe jane, qe te hyn ne islam dhe ta frenojn sado pak epshin e tyre,sepse nje dite te gjithe do te pyeten per veprat e veta,a thua valle a ende nuk u mbushun mend keta mendjeletet qe po e teprojn,duke i lene anash fjalet dhe argumentet e qarta,te All-llahut jemi dhe te ai to de te kthehemi,Es-selamu alejkum

arben  (12.04.2008) - 1242
un jam arbeni dhe armonda kam deshir me shiku per faljen e namazit dhe me degju per allahin

Ferki Mirena  (11.04.2008) - 1239
esselamu alejkum per te gjithe.
Allahu i ndihmoft muslimanet, Allahu i ndihmoft ushtaret qeluftojn per kete dinė per kete Islam

driton  (10.04.2008) - 1234
i lumt atij qe e ka ba qita hallalll ju koft ishall zoti ju shperblen me te mira

egzon  (09.04.2008) - 1233
selam alejkum zoti juve qe e keni ba ket sen va shperbleft me cka te doni ju pershendes te gjithve

lulja  (09.04.2008) - 1232
po kam deshir me u lut per ni te smut me shnosh a me ndihmin zoti

besi  (09.04.2008) - 1230
selam alejkum te gjith moslimonet ku do qe jan aallahi na ndimoft gjidhve ju pershendes nag zemra vazhdoni te heci te gjith me fen ton tmir qe ekemi muslimonizmin vazhdoni ......

blerina  (08.04.2008) - 1229
selam alejkum me pelqen web faqja juaj i dua webat ne pergjithesi per fene islame dhe i lutem zotit te mi fal gabimet e mia dhe te gjite juve jeni me te miret veq vazhdoni keshtu

Blerand   (08.04.2008) - 1227
Me emrin e ma te madhit allahut ju pershendes te gjithve.Dhe te mos e harroni allahun kurr jo ta kujtoni veq kur kini probleme.

Adja  (08.04.2008) - 1226
Selam Alejkum,motra e vellezer si jeni?Qka i keni punet.Veq po i pershendes gjith besimtaeret e fejes Muslimane kudo qe jan.Keni frik Allahun.Qao

Hanna  (08.04.2008) - 1225
Selam Alejkum-Si jeni?Me din qka i keni punet,inshalla mire se pa din nuk ben a.Bani dua per Lindjen e Mesme.Ju dua per Allah.Pershendetje nga Une Hana prej Vitie

buli  (08.04.2008) - 1222
Ishalla Zoti ju shperblen per ket pun qe e keni bo...ishalla ata qe e shohin apo hyjn nket web sajt marrin msim edhe e praktikojn ket msim...un kom qen i habitun me punen e juve sidomos me faljen e namazit...diqka shum shum e madhe...
flm shum per punen qe keni bo...

selam alejkum

denis balla  (07.04.2008) - 1221
sela alejkum,jeni shume te mire dhe ju pershendes te gjithe myslimanet.kjo eshte faqa me e mire

xhevrie  (07.04.2008) - 1219
selam alejku une vetem deshat tju pershendes dhe desha tju uroj pun te mbar dhe paqi fat dhe lumturi ne jetė

teuta  (05.04.2008) - 1216
selam alejkum vetem desha me ju perhsendet dhe me ju uru pun te mbar allhu ju ndihmeft per punen qe po ebeni eselamu alejkum

maki  (05.04.2008) - 1215
selam alejkum paqa mbi ju un kisha shpreh mendimin se emri erblin ka kuptim shqip por kto emra nuk jan ne islam sepse emrat me te mir jan emrat e sahabeve sidhe 99 emrat esmaul husna por edhe ato ja duhet nduar me abdu qe do te thot rob e pastaj te ndohet emri me pas po edhe ky emer ka kuptimin evet qe do te thot er blini por mese mir esht qe femijet tan ti emertojm me emra te sahabeve sepse ne diten e gjykymit Allahu azvexhel do te na therras me emrat e tij mete bukur sikur errahman errahim etj ,por saiperket emrit te femijes kushdo qe ti ja len emrin pergjegjsin para Allahut emer prindi ket leta dij cdo prind mendimi im ishte ky kurse ju vazhdoni dhe pytne ndonje tjeter ne qoft se nuk ekeni te qart eselamu alejkum verahmetullahi vebereketuhu esalatu vesalamu ala sejidin Muhamedin ve ala alihi ve shabihi exhmein paqa meshira dhe begatit e Allahut qofshin mbi ju selamet dhe salavatet i qofshin me te dashurit ton Muhamed mustafas s.a.v.s familjes setij shokeve te tij dhe gjith ata qe ndjekin rrugen etij gjer ne diten e gjykymit ke e udhezon Allahu ska kush qe e humb ke e humb aj ska kush qe e udhezon deshmoj se Muhamedi esht rob dhe i derguar i tij,ipa te meta je o ALLAH.

arton borovci  (05.04.2008) - 1214
webi esht shum i mir po a ka munsi qit filum per fen muslimane me qit ne qit web-site qi me mujt me mar tjert ose ose me danlludu

merita  (05.04.2008) - 1213
selam alejkym jam merita nga ternoci deshta vec me ju pershndet shum dhe te ju uroj per ket mirsi tung ju dua per allah

liridon  (04.04.2008) - 1211
selam alejekym
shum faqe e mir qenka bravo per ket mendim me than se esht fantazi

kujtim  (04.04.2008) - 1210
qka dote thot fjala erblin apo erblina qfar theksi ma te thell po me intereson sepse i kam femijet me keta emra ju pershendes

valmir   (04.04.2008) - 1209
SELAM ALEJKUM MUSLIMAN .MESHIRA ,BAGETIA,NDIHMA DHE BEKIMI I ALLAHUT QOFT.SHPIRTRATTUAJ DUKE JU PLOTSUAR SECILEN DESHIRė TE ZEMRES DHE QOFT RRUGRRėFYESI I JUAJ PER NE RRUGEN DREJT E Nė PAQE.

valmir   (04.04.2008) - 1208
SELAM ALEJKUM MUSLIMAN .MESHIRA ,BAGETIA,NDIHMA DHE BEKIMI I ALLAHUT QOFT.SHPIRTRATTUAJ DUKE JU PLOTSUAR SECILEN DESHIRė TE ZEMRES DHE QOFT RRUGRRėFYESI I JUAJ PER NE RRUGEN DREJT E Nė PAQE.

valmir   (04.04.2008) - 1206
SELAM ALEJKUM BESIMTAR Lavdėrimi dhe falenderimi i takon ALL-LLAHUT paqja dhe meshira qoft mbi muhamedin a.s dhe mbi gjithė besimtarėt.Falja e pastron shpirti e liron njeriun nga ngarkesa nga problemet . ju faleminderit per gjithe kto mesime per ne rrugen e drejt pėr nė paqe.Es selam alejkum RAHMETULLAH. ET TEHIJA VEL SALAVA VET TEJIBA VEL SELAM ALEJN IBADIL LAHIS SALIHIN . ESHE DU ILAHE ILALLA E VESHE DU EINE MUHAMED ABDU VE RESULLULLAH.

maki  (04.04.2008) - 1205
eselamu alejkum verahmetullahi vebereketuhu paqa meshira e allahut qoft mbi te gjith muslimanet kudo qe jan,Allahu iruajt ato te cilet e falin namazin ne koh te vet Allahu i shperbleft me xhenet ato te cilet bejn pun te mira dhe u shmangen puneve te kqija dasht Allahu qe ne diten e ghykymit te jemi ne rahmetin e tij nen hijen etij se hije tjeter nuk ka per vec tij ai esh i pa te meta dhe i pa shoq dasht Allahu qe te jemi prej banoreve te xhenetit Allahu na mundsoft qe te hym ne xhenet me te derguart etij me shehidat Allahu na beft qe te vdesimsi musliman dhe te kemi ne xhenet vleren e shehidit Aminnnnnnnnn.eselamu alejkum paqa mbi gjith ata qe ndjekin ket faqe dhe nje ashtu edhe per adminin e kesaj faqe Allahu e shperbleft me xhenetul Firdeus aminnn.Paqa mbi ju.

xeni  (04.04.2008) - 1204
tung ku jeni bre qka po bani veq vagjdoni qeshtu ju dua juve dhe gjith boten Islame tungi.

Hana  (04.04.2008) - 1202
Selam Alejkum,vetem po ju pershendes se me te miret jeni.Ju dua vetem per Allah gjith popullin e islamit.

merita  (04.04.2008) - 1201
selam Alejkum.jam merita nga ternoci deshta te ju uroj per kete mirsi jeti te mrekullushum ju prshndes shum tung ju dua per allah

shkelzen ismajli  (04.04.2008) - 1200
keni frik allahut sepse kthimi ėshtė tek ai

Hana  (03.04.2008) - 1198
Selam Alejkum.Jam Hana nga vitia.Vetem deshta te ju uroj per kete mirsi sdi si ta quaj,qe na keni mundsu me shpreh.Ju pershendes shume.Ju dua per Allah

fati   (01.04.2008) - 1197
ju faleminderoj per gjith kete material te shkelqyeshem dhe per gjith kete Allahu ju shperbleft ne kete bote dhe ne Ahiret

fatmir  (01.04.2008) - 1196
me tregoni se si behet falja e namazit te Gjumas

afrim  (31.03.2008) - 1193
Falenderimi i takon Allahut, qė na ka mundsuar qė tė kemi informata mė tė gjėra rreth dhe mbi Islamin.
Allahu na dhashtė edhe mė shumė dije pėr tė kuptuar Islamin edhe mė mirė InshAllah.
Ju lumtė pėr punėn qė po bėni.

Z.Krasniqi   (30.03.2008) - 1191
selam alejkum rahmetullahu berekatuhu julutem tregomni ditet
mat vleshme te vitit.

albulena  (29.03.2008) - 1189
shum web i mir qe esht per fe islame

landa  (29.03.2008) - 1184
ju pergezoj per kete web
All-llahu ju shperblefte me Xhennet
we selamu alejkum

besir  (29.03.2008) - 1181
selam alejkum ju falemenderoj shum shuuuuuuuuum gjeja te mira kishte

Shqipja  (27.03.2008) - 1177
Selam Alejkum,nga Vitia.Jam Shqipja vetm deshta me ju then bai dua dhe mos u largoni nha feja jon.Te duhemi per ALLAH

arta  (27.03.2008) - 1176
S.A,motra e vellezer,deshta te them se une jam nje moter muslimane nga Vitia dhe sa po muj me nigu dhe me pa Feja jon eshte duke shkatrruar por Lus Allahun te ne udhezoj ne rrug te drejt dhe te na meshiron ne diten e Ghykimit.Ju dua per Hir te Allahut.
Arta nga Vitia

teuta  (26.03.2008) - 1175
esselamu alejkum Allhu subhanehu ve teala, thote-ndihmohuni mes vete ne te mira dhe ne te mbara

remzi  (25.03.2008) - 1174
eselamu alejkym jom shu i interesuar per me ble filma prej feje islam pejgamerav ose filma ndrushe prej islamit

burimi  (25.03.2008) - 1173
Pershendetje nga Medvegja

Ju uroj gjitheve ditlindjen e njeriut me te shquar ne historin njerzore Muhamedit a.s

gresa  (22.03.2008) - 1169
O ALLAH Falenderimi Te Takon Vetem Ty

valbona  (20.03.2008) - 1168
selam alejkum.Jam duke kerku te sakten e emrave te lejuar,kam ndegjuar qe nese prinderve i pelqen mundesh me ja len,por nuk ish ashtu, e kam ndegju nje intervist me sheh albanin po nuk e pata te qart se ende nuk ia di kuptimin e disa shprehjeve islame.nese e gjeni ket intervist ne intern.kuptoni dhe lajmeroni ne faqe dikund.selam alejkum.

faruk  (20.03.2008) - 1167
nese kish pas mundesi me mi qu ne imellen time qdo falje te namazit komplet se ketu ishin veq gjysa e namazit falmenderit per mirekuptim


besa  (20.03.2008) - 1166
SELAMU ALEKYM VELEZER E MOTRA MUSLIMANE JU UROJ LINDJEN E PEALEKYM SELAM VE RAMETULLAH
JGAMBERIT A.S.

leonora  (19.03.2008) - 1165
Skam qfar te them tjeter,vetem se ti besojm All-llahut.Jam shum besimtare,por ende po mesohem per tu falur mir pa gabime.. Nese dikush mundetmem kontaktu kishte qen mire,mem keshillu diqka qfar kam nevoj une..

fatlum  (19.03.2008) - 1164
mir mrama si mundem me e donvlodu kete program ju lutem tregomni

Drilona-ALberti  (18.03.2008) - 1163
Selam Alejkum Tė Gjith Besimtareve Islam Dhe ALLAHU.XH.SH Ju Shprbleft Me gjith Te Mirat Ne Jet Dhe Ne Boten Tjeter Shkofshi Ne Lulat E Gjehnetit E Jo Ne Gjenemin E Tmerrshem

tuta  (18.03.2008) - 1162
selam alejkum te gjith besimtave te fes islame dhe juve allahu ju shperbleft qe ekeni hap ket faqe eselamu alejkum we rametulla we beraketuhu

abdullah  (17.03.2008) - 1158
me falni po une du mi msu te gjitha kto po nuk i kan edhe disa gjera tjer
a

mehmeti  (16.03.2008) - 1157
sela alejkum-falmderit qe jenu mundu me be ket faqe sa me te shpjegueshme zoti ju shperbleft
falemderimet i takojn allahut , i cili na mundsoi te futemi ne rrugen me te ndritshme me te lumtur allahu i ullzoft motrat tona vellezrit tan ne faljen enamave zoti ju shperbleft

sevjon ēinari  (16.03.2008) - 1156
selam alejkum
falenderimet i takojne allahut,i cili me mundesoi te futem ne rrugen e drejte.allahu i ullezofte vellezrit e motrat tona muslimane.allahu ju shtofte imanin te gjithve.

gėzim  (16.03.2008) - 1155
e falenderoj allahun famelart qe me udhezoi ne udh te drejt

blerim  (15.03.2008) - 1153
ku mujme gjet faljen e namazit

gjezahir  (14.03.2008) - 1152
es selemalejkum merahmetulla kisha dashur vetem me ju pershendet ALLAHU na udhzoft ne rrug te drejt

medina   (14.03.2008) - 1151
esselama alejkum Allahu ju shperbleft me xhenet te gjith muslimanet dhe i udhzoft te gjith pa besimtaret eselamu alejkum

nazim  (14.03.2008) - 1150
eselamu alejkum Allahu ju shperbleft me xhenetin FIRDEUS

medina   (13.03.2008) - 1148
selam alejkum vetem desh atju pershendes dhe tju uroj per punen qe po ebeni allahu ju dhasht te mira ne ket bot e ahiet selam alejkum per te gjith muslimanet

Habibe   (13.03.2008) - 1147
selam alejkum ju pershendes te gjithve

irena  (12.03.2008) - 1146
mir shum osht faqja juaj por ju lutem qe faljen e namazit te te gjitha koheve mundesisht ta qitni kret se jem nje njeri qe dua te falem ja mir ose nuk po muj me ja nis me u fal me gjithse shum marak e kom ne qoftse ma mundesoni qet te mir allahu ju shperbleft me te gjitha te mirat ne ket jet dhe gjithashtu e dhe ne boten tjeter

ajete  (12.03.2008) - 1144
selamualejkum ju pershendes.por desha tu pys diqka nuk i kuptoj falejne farzit?si falen farz?pres sqarim?ju faleminderit

LUSHI  (12.03.2008) - 1143
es selamu alejkum pershendetje tegjith besimatrve musliman . dhe
deshta tjupys ju pergjegjes te kesaj faqe per faljen enamazit. PSENUK MUND TE
SHIQOHEN FALJET E DREKES FARZT SE SIAFELNPOR JAN VETEM SYNET EDREKES APO EDHE TE IQINDIS .JU LUSS NE EMRE TE ALLAHUT Q TE RREGULLONI FAQEN MIR QE TENAMUNDSONI QE TI FALIM EDHE FARZT SIPAS KYTRE KOMENTIME VIDEO SIJAN .ZOTI JU SHPERBLEFT MEGJITHA TEMIR EDHE SHYQYR ZOTI QE KA KSINJERZ NEKET DUNJA QE TAN SHPETOJN NGA ZJJARRI NE KET DUNJA EDHE DUNJAN QETER ES SELAMU ALJKUM.VE RAMHMETULLAHU VE BERKEATEHU.

Selim Bicaj   (10.03.2008) - 1141
O vllaznim vitri nuk ashte per fillestare... pa pa pa a nuk e keni lexu aty shkrun falja per fillestare.........

R R O F T K O S O VA

Selim Bicaj  (10.03.2008) - 1140
O irfan a po mahitesh a? normal qe me fene islame eshte e ndalume me vra personat e pafajshem. kush e ban at gja zoti e vret. Ti mundet bazohesh ne palestinen ose afganistanin ku jane muslimant e prapambetur me trauma. Kjo qe thu ti asht e ndalume me fen ma te paster islame... 11 shtatorin nuk e kan bo muslimant vlla i dahsur... e kan bo jahudit dhe kjo ashte vertetue me fakte. Rroft pavarsia e KOOSVES. LAVDI DESHMORVE TE KOSOVES. TE FALA NGA ZVICRA

irfan  (10.03.2008) - 1138
desha tua bej nje pyetje noshta ju duket provokative po ja qe e bej nga kureshtja e madhe qe kam ju lutem me ndihmoni si ta gjej pergjigjen*** a quhet aj musliman shehid kur e ben nje atentat me bomb dhe ne mesin e tyre ka femij te pafajshem ,gra shtatzena ,pleq plaka.ju falemnderit mos ngurroni pres pergjigje

irfan  (10.03.2008) - 1137
eselamunalejkumverahmetulla ju pershnes dhe ju pergezoj per ket qe keni ber dho vazhdimisht po e beni esht shum shum e qelluar ALL-AHU ju shperbleft me te mira - amin

vllaznim  (09.03.2008) - 1136
selam alejkum kisha meju pyt pse ne broshur nuk asht falja e vitrit

ermira  (08.03.2008) - 1135
a kish pas mundesi mem tregua dikush si ka shkua ne xhehnem e tash asht kthya edhe ju ka tregua juve e pres pergjigjjen oki edhe a asht e vertet kur te shkojsh ne dynja nboten tjeter si te vet gjabraili kujt i beson kishe si ai asht ne shpat . ju pershendes flm per mirkuptim

ridi  (08.03.2008) - 1134
Allahu ju shperblef me xhenetin firdeus, ju pershendet Ridi

nora  (07.03.2008) - 1133
shum mir ju falemenderoj nga zemra allahu ju shperbleft me te mirat e ksaj bote dhe botes tjeter me respekt nga nora

arianit  (07.03.2008) - 1129
shum te fort jeni

jeton  (06.03.2008) - 1127
selamu alejkum deshta veq me ju pershendet dhe me ju uru pun te mbar me ket web faqe ALLAHU JU shperbleft per punen qe beni e selamu alejkum

armend  (06.03.2008) - 1126
Selamu Alejkum quhem Armend Selimi jom 18 vjeqar i fali 5 vakte me rregull po Namazi Vitrin nuk dij me fal nese mundeni me ma gjet me program dikund .ok falmenderit Selamu Alejkum ...

FATON (06.O3.2008  (06.03.2008) - 1125
SELAMU ALEJKUM JAM ME ZOTIN I BOJ TFALA ALLAHUT QI NA KA KRIJU EDHE QI NA RUN PREJ TE KQIJAV JU DESHIROJ QE TE LUTENI PER ALLAHUN PER TE QITHAT TMIRA QI AN KA BER PER NEVE ZOTI NA BEKOFT TE XHITHVE EDHE E LUS ZOTIN QI TNA FAL TE XHITH GABMET NE KET DYNJA

endrit  (05.03.2008) - 1123
allahut i bej te fala shum pre buk dheper qdo gj tjeter

gentriti  (05.03.2008) - 1122
jam me zotin e madh dhe dua qe tju bej te fala

redi  (03.03.2008) - 1120
selamu alejkum jetoj ne itali dhe nuk kam ndonje vella musliman.

redi  (03.03.2008) - 1119
selamu alejkum ue rahmetullaue barakatuhu ALLAHU jua shperbleft me XHENNET.KAM FALUR 5 VAKTE ME PAR POR TANI ME KA REN PAK BESIMI SE NUK KAM AS NJE VELLA MUSLIMAN KETU MUND TE ME THUANI SI MUND TA RIS BESIMIN.DHE KU MUND TE SHIKOJ PERGJUGJEN TUAJ,ESELAMU ALEJKUM

gentrit  (03.03.2008) - 1118
allahut dhe pingamerve ju bej shum te fala te dua alla shum dhe gjith ashtu familjes tende

gentri  (03.03.2008) - 1117
allahun e dua dhe deshiroj qe qdo njeriri qe te jet i mir

gentri  (03.03.2008) - 1116
allahun e dua dhe deshiroj qe qdo njeriri qe te jet i mir

Kenan  (29.02.2008) - 1114
Selamalejkum.Elhamdulilah shum mir keni vepru me ket web. Shpresoi se ALL-LLAHU do te ju shpreblej me te mirat e kesajd dynjaje dhe ne ahiret.Selamalejkum

dalipi  (27.02.2008) - 1112
Eselamu Alejkum ju pėrshėndes te gjithėve posaqerisht ata qe e kan bėr ket web faqe ėshtė e qėlluar

Lude  (26.02.2008) - 1111
Selam Alejkum dua te ju falemderoj per kete faqe kaq te bukur qe keni bere se me te vertet ne te rinjte do mesojm me shum gjera .

valmira  (26.02.2008) - 1110
Eselam Alejkum ALLAHU ju shperbleft per ket web

rafet  (23.02.2008) - 1109
selam alejku ju ndihmoft allahu per pune qe e keni bere deri tash une nuk kam par asnje faqe te interneti qe eshte e perpunuar ne gjuhen shqipe sikur kjo e juaja po me ndihmen e allahut xheleshanuhu e keni perpunue
kisha nje pyetje jetoj ne mergim edhe kemi hap para disa kohe edhe ne me ndihmen e allahut nje xhami te vogel sa per tu bashkuar me njeri tjetrin edhe per ta kryer obligimine allahut namazi se bashku
par nje kohe eshte hoxha qe e kemi duke na i mesuar edhe femijet per islam allahu e shperbleft po pyetja ime une qellove ne linkun e juaj se si falet namazi me ze edhe me shkronjaqesha ta shkarkoj edhe te ju a dergoj nxenseve ne shkoll xhami qe te kan edhe me leht te mesohen po nuk po bene shkarkini fillova qe ate kodin ta kopjoj po nuk eshte e mundur ta kopjo ju kisha lutur qe te me ndihmoni.
allahu ju shperbleft
es selam alejku

shqiprimi  (23.02.2008) - 1108
selam alejkum shum mir keni bo veq inshalla ZOTI ju ndihmoft inshalla se shum mir? selam alejkum

sara  (22.02.2008) - 1107
selam alejkum ju pershendes shum nga zemra edhe shum mir e ken bo qet wep faqe ALLAHU ju ndihmoft AMIN

Liridoni  (19.02.2008) - 1106
Selam Alejkum Shum Mire e keni ba*
Veq ishalla juh ndimon zoti Shume**
se Jan Dal Prej RRethit T'Rinjet .*
zoti i ju apt menD

ardian  (16.02.2008) - 1102
eselamu alejkum Psh. lexoj Kuran dhe e lexoj nje jasin pasi ta lexoj jasinin si eshte duaja e jasinit me ne funde.

qendrim  (16.02.2008) - 1101
Selam Alejkum Vlleze ku muj me gjet filmin se po du me ble?

buki  (13.02.2008) - 1095
selam alejkum ALLAHU xh.sh na trimeroft kur te jemi ne frig

BLEART  (12.02.2008) - 1094
shum mir e paski ba weq vazhdoNi se super nice osht aaa

diti  (11.02.2008) - 1093
ju duhet q te ini ne ket faqe te bukur ne duhet me se shumti te lexojme kuran un kam qejf qe ti fal 5 vaktet por smundem ta fal mengjesin dhe i fal 4 vaktet etj

diti  (11.02.2008) - 1092
allahu eshte me i madh se te gjithe se ne duhet te besojme na hallahun duhet ta duam etj.

jeta  (11.02.2008) - 1091
faqja e juaj me pelqen shum,por un nuk di si te falem ndersa deshiroj qe te mesohem ju kishit nje rubrike per ket qeshtje por tek secili namaz kishit vetem ato te parat ndersa un qe nuk di sdi se si ta kuptoj ate.mundesia me e mire per te gjith ne qe nuk dim te falemi do te ishte me e mire qe te na e raportonit pak me hollesisht.falemnderit per mirkuptim.

naile  (09.02.2008) - 1087
Allahu esht ma i madhi. ati i kofshim fal .besoj shum ne zot dhe i falenderohem per te gjitha qe mi ka dhen deri tash dhe i lutem te na shperblej me te mira ne ket bot dhe ne boten tjeter .te gjithfe ju kisha lut te keni besim me zemer ne zot .ALLAHU ESHT MA I MADHI :

astriti  (08.02.2008) - 1086
selam alejkum koha humbet ne 4menyra
1.te mos besh asgje
2.te mos besh ate qe duhet
3.te mos e besh ne kohen eduhur
4.te mos e besh ashtu si duhet

Ahmeti..1605739816  (07.02.2008) - 1083
selam aleikum,allahu ka then ti ruaju pak une te raje shume!

esma  (07.02.2008) - 1082
tedua hhalla eselamu alejkum na afro besimin tek njerzt

medina   (07.02.2008) - 1081
eselamu alejkum kush deshiron qe ne fatkeqsi ti behet duaja kabull,le ti lutet Allahut sa me shum kur eshte rehat.

Ahmeti  (06.02.2008) - 1079
selam aleikum,pune te bare kudo qe jeni .....ate qe ebeni ta keni hallall........?

medina  (06.02.2008) - 1078
dhurate e ALLHUT per besimtarin eshte ti vije fukarai ne dere

medina  (06.02.2008) - 1077
eselamu alejkumdhurate e Allahut eshte ti vije fukarai ne der

arbin  (06.02.2008) - 1076
e dua shum allhun
allahu esht 1 te lutem o zot na nxjer ne ru te mir

dalipi  (05.02.2008) - 1075
Ju pershendes me pershendetjen me te ngrohtė islame... Eselamu Alejkum

Ahmeti  (05.02.2008) - 1074
o motra evllezer mysliman sa jemi duke u permbajtur rruges se allahut?andaj mos te harrojme se ne ket bote jemi vetem mysafire!allahu na ndihmovte te gjithve,amin.........pershendes nga gjermania .

arbenita  (05.02.2008) - 1072
selam alejkum zoti na ka fal dhe zoti na mer allaut i qofshim fal

medina  (05.02.2008) - 1071
selam alejkum te allahut jemi dhe te aj dote kthemi

imami  (04.02.2008) - 1070
Allahu iu shperblefte me te mira

Ahmeti  (04.02.2008) - 1069
selam aleikum...ju gubeteqar-re qe te mos e leshoim rrugen e dreit,qe mos te deviojm,te mbajmrrugen e allahut,vetem kjo do na shptoi ne dy jetrat,allahu na shperbleft....?

abedin mejdiju  (04.02.2008) - 1066
selm alejkum jam 12vjetsh por kur ndegjoj ilahi dhe kuran jam shum ilumtur kurse juve allahu jushperbleft me xhenet inshallah jam nga fsh vaksinc te kumanoves por jetoj ne vjen me familjen time se vetem pendimin endegjoj eselamen alejkum verahmetulai ve berekatuhu

rrahim  (02.02.2008) - 1060
podu me ngu ders ej

kujtim   (02.02.2008) - 1059
SELAM ALEJKUM ALLAHU Zoti i shperbleft me gjerat me te mire qe i ka krijuar ne kete tok
ZOTI IU DHUROFT:
Ne pune vullnet
NE ide Drejtesi
Ne familje harmoni si dhe ne te ardhmen shume shume lumtirui

vlora  (01.02.2008) - 1058
Selam alejkum vellezer e motra muslimane ALL-LLAHU ju shperbleft me te mira inshallah te gjithve na udhezon ne rrugen e tij,se me te vertet kemi nevoj shum per ksi lloj shkrimesh.

saranda  (01.02.2008) - 1057
selam alejkum ju kisha lut qe ka mundesi me mi qu ne imellen tem te gjitha faljet e namazit te synetit nese keni mundsi kishit bo shum mir ALL-LLAHU ju ndihmoft gjithmon

saranda  (01.02.2008) - 1056
selam alejkum o musliman te nderuar ju pershendes dhe ju uroj te gjitha te mirat ALL-LLAHU ju meshiroft te gjithve

zana  (01.02.2008) - 1053
selam alejkum te gjith besimtarve musliman anekan botes All-llahi ju shperbleft met mira te tina?

jeta  (31.01.2008) - 1052
nese kish pas mundesi me mi qu ne imellen time qdo falje te namazit komplet se ketu ishin veq gjysa e namazit falmenderit per mirekuptim

adnan  (27.01.2008) - 1046
SELAM ALEJKUM ALLAHU JU SHPERBLEFT PER KONTRIBUTIN E DHEN Mos e pergatit varrin per vete por veten per varrin .(hz EBU BEKER) FEJA E NJERIUT ESHTE SI FEJA E SHOKUT TE TIJ PRANDAJ KINI KUJDES KUR TI ZGJIDHNI SHOKĖT(HADITHI SHERIF)

Ridvan  (27.01.2008) - 1045
S.A Zoti ju shperbleft me xhenetin Firdaus Web shum i mir vec vozhdoni

jetmir  (26.01.2008) - 1044
selam alejkum ishalla allahu ju ndimoft edhe shummmm mir e keni ba me juv tregu njerzve qka eshte feja zoti ju shperbleft me gjith te mira..

Ajeta  (25.01.2008) - 1040
Selam alejkum shum me keni ndihmuar me kėtė faqe Allahu ju shperbleht gjith te mirat ne jetė

limka  (25.01.2008) - 1038
selamalejkum dua tju porosis nese ka mundsi krejt kuranin ta ndegjom ne gjuhen arabe duke kenduar nese keni mundsi permes internetit ta ndegjojm pastaj ta incizojm

LATIXX  (24.01.2008) - 1037
EDHE VEB SHUM I MIR PER MENINMIN TIM SE SPSE KA TE BAJ ME FEN TON ISLAME ....

BLEART  (24.01.2008) - 1036
OSHT VENI SHUM I MIR AA WEQ VAZHDONI

florjan  (24.01.2008) - 1035
shum mir veq vazhdoni perhapne fen islame

Bahtiri Drita  (23.01.2008) - 1031
Esselamun Alejkum Allahu ju ndihmift per punet tuaj

Bahtiri Drita  (23.01.2008) - 1030
selam alejum allahu ju ndihmift ne punen tuaj

elvisi  (22.01.2008) - 1029
jeni me te miret vetem vazhdoni ok ok tung tung elvisi

medina   (21.01.2008) - 1027
selam alejkum allahun emadhruar beso dhe dhok mos ju ba

medina  (21.01.2008) - 1026
selam alejkum allahu ju ndimoft ne punen tuaj

Hasije jashari  (20.01.2008) - 1024
Nė emėr tė All-llahut,Tė Gjithėmėshirshmit,Mėshirėplotit.
Islami preferon;drejtčsin,bamirėsin,sjellje
korekte,mčshirčn,faljen dhe paqen.
All-llahu xh.sh ju shpčrbleft juve dhe neve me tč mira nč kčt bot dhe botčn tjetčr.

arben  (20.01.2008) - 1023
es selamualejkum vllezer a ban nje sqarim reth kėtij filmi per qka bahet All llahu ju shperbleft per mir kuptim

medina  (20.01.2008) - 1021
selam alejkum deshate ju pershendes allahu ju shperbleft per punen qe ebeni eselamu alejkum

medina  (20.01.2008) - 1020
selam alejkum nese te iken koha enamazit te sabahut aduhet te falesh edhe sunetin selam alejkun allahu ju shperbleft

IMAMI  (19.01.2008) - 1017
Eselamu alejkum Vellezer Allahut iu ndihmofte ne punen tuaj.

IMAMI  (19.01.2008) - 1016
Vella Arbin ne kete faqe e ke hollesisht se si falet namazi Dhe Allahu te shperblefte me te mirat e Tij te pafundme.

IMAMI  (19.01.2008) - 1015
kurse per mbulesen vendoset kur te hysh ne moshe e bylykut

IMAMI  (19.01.2008) - 1014
OJ MOTER PER TRA DEGJUAR OSE PER TA MARRE KETE ILAHI NGA INTERNETI HAPE KETE FAQE Feja-Islame.com dhe ketu do te gjesh ilahi te ndryshme,ligjerata islame,dua,etj Allahu na e dhashte hajrin

IMAMI  (19.01.2008) - 1013
ALLAHU IU SHPERBLEFTE ME TE MIRA

manjola  (19.01.2008) - 1011
ju lutem te ma dergoni nje ilahi duaja e nenes dhe zoti ju shperbleft

manjola  (19.01.2008) - 1009
eselam alejkume ve rahmetulla a mun te me tregoni ne kete email se ne cilen mosh duhet te mlohemi

arbin  (18.01.2008) - 1007
ju lutem tregomni se si te falem tregomni ne msn time ju lutem tregomni nje rug dalje

florent bajrami  (18.01.2008) - 1006
eselam alejkume ve rametullah ve bereketuhu ju uroje shume suksese per kete pune shume te mire qe po e boni ju

fuadi   (18.01.2008) - 1004
eselamun alejkum keni pershendetje nga un dhe ju uroj suksese ne ket pun qe po bani

shkodran   (17.01.2008) - 1001
eselamu alejkum ve rametulahu ve berekatuhu nji rreze drite ne ket faqe allahu ju shperbleft me xhenet
jeni me te miret.

ismeti  (16.01.2008) - 994
eselamu alejkum ve rametulla ve berekatuhu te dashur vellezer dhe motra zoti ju bekoft dhe inshaklla naj hjek gjynahet e tona prinderit i kam musliman ma vun emrin musliman me edukuan si musliman por ne jet isha si i ri ne boten e jashtme dhe jam sprovue me gjera te cilat me vjen turp edhe kur i kujtoj dhe me bren brenga se si u pata zhytur aq shum ne balt sa qe mendoja se kurr sdo te arrij te dal e prap jam i brengosur dhe sdi si te them se ska shpetim per gjith ato gjera qe si takojn nji muslimani te vertet por e lus allahun xheleshanehu qe te me drejtoj ne drit ne shpetim dhe lus qe te mi fal mekatet e mija si dhe te gjith muslimaneve e muslimaneve dhe betohem ne allahun xheleshanehu ne pejgamerin muhamedin alejhi selam ne fen time islame ne librin e shejt kuranin se do ti heki te ligat e mija si te jen rrobe te vjetruara nga amoraliteti alkooli e te gjitha te ligat tjera dhe do te filloj rilindjen time si person si rob i allahut si musliman i perkulem te madhit allah xheleshanehu pejgamerit muhamedit alejhi selam dhe kerkoj shpetim allahu ju shperbleft me te gjitha te mirat ne ket dunja dhe ne ahiret...

kenan  (16.01.2008) - 993
es-selam alejkym vllezer ose motra muslimane per kit pun qe ju po agazhoni all-llahu ju shperbleft me xhennet firdus me te lart all-llahu me amin inshall-llah juve edhe te xhith muslimanve es-selam alejkym nga vllai i nderuar kenani nga prishtina

amir  (15.01.2008) - 991
selamu alejkum zoti te bekoft dhesuksese te gjithve

afrim  (14.01.2008) - 990
Eselamu alejkum

Faqe me dobi shumė tė mėdha kush kupton, dhe inshAllah na shton Zoti dijen edhe mė shum nė rrugėn e vetme tė vėrtet, e ajo ėshtė Islami shumė i pastėr, po vet njeriu ėshtė Islami, problemi ėshtė se a kupton njeriu???
InshAllah e kuptojnė kėt sa ma shumė njerzė.
Dhe pėr tė kuptuar duhet lexuar shumė, dhe ti analizojmė gjėrat me logjikėn tonė, e jo tė bėhemi viktima e propagandave tė njerzve qė nuk dinė ēėstė Islami, por vetėm i pėrcjellin fjaltė e njerėzve qė vetė prap dinė tė mendojnė...............
Allahu na ruajt nga mashtrimet tė qėllimta dhe tė paqėllimta......
Kaloni mirė....

Gentiana  (13.01.2008) - 987
Es-selam alykem ve rahmetullah ve berektuhu vellezer she motra all-ahu ju shporbleft me te gjitha te mirat dhe ju lutem te medoni namaz she kuran mesoni nga kjo faqe se nuk doto pendohun kurrEs-selam alykem ve rahmetullah ve berektuhu

bajrami  (13.01.2008) - 986
shum bukur ok osht qysh po thu ti se edhe une skam lan san ne jet pa ba edhe prej hajnis therrje plaqkitje te gjitha ikam ba para lufte ne krejt evropen krejt sendet ikam ba edhe tash e tutje jakam nis me ba namaz edhe kurr ne jet ma i gzushum skam qen tung bajrami

MINIRE REXHEPI  (13.01.2008) - 985
pershendetje edhe nje her
desha tua cek rinis ne lidhje me jeten time psh.. kur le kuranin pasdore ose namazin me ndodhin shum gjera te kqija dhe qdoher qeikam kerkuar allahut gjeleshanuhu diqka me esht plotsuar deshira dua te them se zoti esht meshirberes dhe fal shum ekshtu qe mendoj se sesht von as njeher te behet pendimi mirpor jo perseri tiktheehemi gjerave te pahjeshme jam studente dhe kam deshir shum te mar pjes ne forume islame edhe lus zotin qetna fal gjitha mekatet edhe kisha preferu me pas ksi lloj emisione edhe neper tvse met vertet kemi nevoj selamalekjum

MINIRE REXHEPI  (13.01.2008) - 984
un aspak nuk pajtohem me rinin esodit ekam fjalen per nga veshja dhe ne disa vende qe indalon feja islame por lusim zotin qe te permisohet kjo gjendje apo sa po eshoh un jemi edhe kah fundi i dynjas per ta permisu gjendjen nje iri le te lexon kuranin lete fal namazin icili psastron shpirtin ato jan di gjera qe te largoj nga ruget ekqija ju pershendes qdo tmir ky esht mendimi im

hana  (12.01.2008) - 982
mrekullueshem por do tju beja nje sugjerim qe ne kete faqe te futni edhe histori te njerezve me fe (histori me fe) me pelqeu shum faqja falminderit kaq kisha

vigan  (12.01.2008) - 981
Faqja eshte shume e mire

Ferki Mirena  (10.01.2008) - 978
95. Tin
1. Pasha fikun dhe ullirin!
2. Dhe (kodrėn) Turi Sina-en!
3. Dhe kėtė qytet tė sigurisė!
4. Vėrtet, Ne e krijuam njerin nė formėn mė tė bukur.
5. Pastaj e zbritėm atė nė mė tė ultin e tė ultėve.
6. Pėrveē atyre qė besuan dhe bėnė vepra tė mira; ata kanė shpėrblim tė pandėrprerė.
7. E pas gjithė kėsaj, ē'tė shtyri tė pėrgėnjeshtrosh ditėn e shpėrblimit (pėrgjegjėsisė)?
8. A nuk ėshtė All-llahu mė i urti i gjykuesve?

besim   (08.01.2008) - 975
Ese-lamu-alejkum pershendetje vllazer e motra besimtr.Ju lutemi te mesoni kuran ma shume edhe te mesoni per islamin ma shume se nav duhet. E pra ketu e keni faqen e bukur qe munde te merrni informata per isalmin zoti juv shperbleft me xhdenet

Idriz Maliqi  (07.01.2008) - 971
Zoti ju bekofte.
Une kam perfitua shume nga kjo faqe.
Allahu jau shtofte vullnetin per pune te mira ne rrugen e islamit dhe ju dhashte fuqi shpirterore dhe fizike ne realizimin e ketij misioni te shenjte.
Selam alejkum

besa  (05.01.2008) - 962
selamu alekym ju pershendes per kete rubrik e ishallah sa ma shum rinija vijon rrugen e fes islame.Allahu ju sherbleft me mira

milazim  (01.01.2008) - 958
jeni te mir zoti ju rujt

milazim  (01.01.2008) - 956
jeni te mir zoti i rujt muslamnet te gjith

albana  (31.12.2007) - 954
esselamu alejkum we rahmetullahi we bereketuhu
Iu pėrshnėndes tė gjithė juve qė kontriuboni pėr ca faqe tė tilla e qė janė ne shėrbim tė plotė tė atyre tė cilėt dėshirojnė tė dinė sa mė shumė rreth qeshtjes sė Islamit

Avni  (31.12.2007) - 953
selamu alejkum we rahmetullahu we berekatu All-llahu ju shperbleft juve dhe te gjith muslimanet ne ter ruzllin toksor me gjenetin firdeusit

dreni  (30.12.2007) - 952
selam alejku meshira e allahut bekimi dhe shpetimiqoft mbi te gjith muslimanet. jeni shum te mrekullushem esht nje faqe e qelluar veq vazhdoni zoti ju shperbleft

tom  (30.12.2007) - 951
pershendetje nga kosova

albert kalaja   (29.12.2007) - 950
selam alekum shum te mir jene kush e ka qit ket faqje per motra e vllezer musliman vet keta desha te thom(ISHALLA ZOTIN NA FAL E GJITHA MEKATET QE I KIMi BER ISHALLA NA HEK KEJT MEKATET QYSH QE NUK KINA PAT KUR JENA LINDI PO ZOT HIQNA MEKATET SE VEQ TI MUNESH ME NA HEK KEJT MEKATET SE TI ZOTIN I BOTES TI NA KE QIT NE KETE BOT VETEM TE SILLMI RUGES TENDE

suzan  (29.12.2007) - 947
ES-SELAM ALEJKUM (paqa meshira qoft mbi ju) Zoti ju shperbleftė me te mira per mundin qe e bėni.

musa  (29.12.2007) - 946
selamun alejkum te gjithve zoti ju shperbleft per ket faqe qe na kem pas nevoj per dituri

drini  (29.12.2007) - 945
selamun ajejkum meshira e allahut qoft mbi ju mun tju them qe esht nje gje e qellur per te gjith njerzit qe edojn islamin edojn diturin

leomnard  (28.12.2007) - 943
mir shum e paskeni rregullu veq nese ka mundesi me e shti ndonje ilahi

isuf  (25.12.2007) - 937
eselamua lejkum me intereson historija e vajzes qe e shkeu kur'anin ju lutem koment me te gjer ju pershendes me pershednetjen islame eselamu alejkum ve rahmetullahi ve bereketuhu

gjeni  (25.12.2007) - 934
selam alejkum te gjitheve besimtarevu u uroj fat te mir ne jet paqe dhe harmoni

argjend  (25.12.2007) - 933
allau do tna ndihhoj te gjitheve besimtareve isamik

Diana Baholli  (25.12.2007) - 932
Pranoni pershendetjet e mia te perzemerta ju te gjithe qe keni kontribuar ne krijimin e kesaj faqeje,se me te vertet me eshte gjindur dhe me ka ndihmuar.Inshalla All-llahu ju shperblen ne menyren me te mire siq di ai.I lartesuar eshte zoti yn.

fuadi  (23.12.2007) - 928
eselamun alejkum Allahu ju shperbleft per ket faqe qe ekeni qel keni ber pun te madhe

fuadi  (23.12.2007) - 925
eselamun alejkum Allahu ju shperbleft per ket faqe qe ekeni qel keni ber pun te madhe

ardy  (20.12.2007) - 922
ej njerz shum te qart jeni a a veq vazhdoni se fort e pasni bo qit web e selam alejkum

Nderim   (20.12.2007) - 920
es-elamu alejkum une me ghith zemer juv pershendes.Se pari juv them zoti juv shperbleft me gjenet the veq vazhdoni qeshtu se ne jemi musliman edhe qeshtu duhet me vepru.Es-elamu alejkum.

kujtim  (20.12.2007) - 917
falja - sa bukur. Urime

Agimi.gajtani  (19.12.2007) - 915
Falėnderimi ėshtė pėr All-llahun, ndėrsa pėrshėndetjet tona pėr Muhamedin [sal-lAll-llahu alejhi ve sel-lem], familjen dhe shokėt e tij.Pėr Hjar ju qoftė Kurban Bajrami, Allahu na i bashkoftė zemrat tona

Ardit  (19.12.2007) - 913
Selam alejku we berekatuhu tung shum web i mir ju pershendes te gjitheve nje ashtu edhe fanin hehehe tung ALLAHU ju shperbleft

erblin  (19.12.2007) - 912
Selam Alejkum o shum web i qelluar asht sepse ne kete veq munden fillestaret mu mesua me shum per feni islame e cila asht fea me e mir qe egziston keshtu qe ju them veq vazhdoni me domvlodu kisi faqe ju pershendes

donika gerbeshi  (19.12.2007) - 910
ALL-LLAHU ju shperbleft per ket faqe q e kini qelur

donika gerbeshi  (19.12.2007) - 909
me fat KURBAN BAJrami te gjitheve besimtarve

donika  (19.12.2007) - 908
ALL-llahu ju shperbleft atyrev qe falen dhe qe agjerojn

linda  (19.12.2007) - 907
Ju uroj gjith besimtareve islam festen e madhe te Kurban Bajramit.
Dhe cdo te mire..

emir  (19.12.2007) - 905
selamun alejkum, ju uroj te gjithe besimtareve musliman festen e kurban bajramit nga prizreni

Teuta  (19.12.2007) - 904
e selamu alejkem.ALLAHU ju shperbleft ju dhe gjithe besimtaret musliman an e mban botes kudo qe gjenden.ne qofte se mund te vihem ne kontakt me ju.librat te cilat me kan len pershtypje nga feja muslimane jan 'NEKTARI I VULOSUR I XHENETIT"

irfan  (19.12.2007) - 903
selam alejkum pershendetje e ALL-LLAHU ju shperblefte per kete web faqe. Islami fe e vetme e pranuar tek ALL-LLAHU xh.sh elhamdulilah qe jemi besimtar musliman selam alejkum

xhenneta  (18.12.2007) - 902
em pelqen shum shum urime a nga xheneta

shkelzen  (18.12.2007) - 901
ketyre pergjigjjev ku mund ti pergjigjem nese muni me me ndihemu ju falemnderit per mirkuptim ju uroj suksese

alban  (16.12.2007) - 896
falja e namazit gjumas

adhurim  (16.12.2007) - 895
e - selamu - alejkum zoti qoft me ju per gjith jeten gje inshalla ne gjenet te gjith muslimanet ne mbar boten ku qo qe gjinden dhe (FEJA E MYSLIMANIT ESHT FE MA E PASTER NE BOT QE EGZISTON SEPSE AJ QE KTHEHET NE MYSLIMAN DO E SHEF SA KA PERPARUAR QE ESHT KTHYER KETUU !!! EDHE URIME FAQEN SHPRESOJ SE DO TE KET ENDE ME SHUM KESI FAQE !! ALEJKUM SELAM

regjep kastrati  (09.12.2007) - 889
eselamualejkum zoti jushperbleft per ket faqe te mrekulueshme veq te para zoti ju ndihmoft pershendetje nga vlau ijuaj regjepi

jeton elezi  (06.12.2007) - 886
es-elamu alejkum zotti juv shperbleft me gjenet se mir ja keni ba qe keni qel ket faqe

jeton elezi  (06.12.2007) - 885
es-elamu alejkum zotti juv shperbleft me gjenet se mir ja keni ba qe keni qel ket faqe

Filloreta  (06.12.2007) - 883
a mundet dikush te me tregon ndonje web ku muj te gjej tema per hartim nga gjuha shqipe
Psh. dituria, qelesi i ardhmerise sone; rendesia e besimit ne shoqeri???
plss nese dikush ndonje web faqe..ose vet personalisht nese di te me dergoj ne e-mailin tim lovely_girl_leta@hotmail.com
me respekt....faleminderit shum..

besart  (06.12.2007) - 881
selam alejkum ju pershendes shum po me pelqen puna qe keni ba selam alejkum

Ibrahim Rrmoku   (06.12.2007) - 880
zoti ju bekoft te gjithve.ju uroj te gjitha te mirat.

Refik  (06.12.2007) - 879
Selam alejkum we rahmetullahi we bereketuhu ku mund ta blej kete cd-tuajen a mund te me tregoni pikat shitese tuajat qe te mund ta blej kete cd

berina  (05.12.2007) - 876
zoti ju shperbleft me kto te mira qe piu bon per fen ton

fidan kameri  (04.12.2007) - 875
kjo faqe eshte nje faqe e perkryer une mendoje se shume njerez mund te arrine sukses per faljen e namazit.zoti ju shperbleft per kete faqe.

MU'MIN  (04.12.2007) - 869
es-elamu alejkum zot ju sherbleft per ket faqe

Mergim  (03.12.2007) - 868
es-elamu alejkum zoti juv shperbleft mete mira

nazim hoti  (02.12.2007) - 867
esselamualejkum Allhu ju shperbleft per ket faqe vetm kisha pas deshir me dit a jeni ende duke arazhnuar ket faqe me sene te reja apoe keni len me keto qe jan tash

regjep kastrati  (02.12.2007) - 866
es-samualejkum zoti jushperbleft per ket faqe qe ekeni qel dhe keni ba sevape si me pas ndreq nji gjami per4shendetje nga vlau i juaj regjepi

linda  (30.11.2007) - 864
es-elamu alejkum all-allahu juv shprbleft se shume veperpim te mir keni ba zoti juv rujt familjen gjith ashtu edhe juve veq vazhdoni qeshtu se te parėt jeni zoti ju bekoft.

blerim  (30.11.2007) - 862
selam alejkum jam vella nga kosova si mund te vihem ne kontakt me ju

regjep  (30.11.2007) - 861
selam alejkum ju lumt se na knaqet shpirtin me kto te mira pershendetje nga vlau i juaj regja

lavdim  (30.11.2007) - 859
selam alejkum hej ma keni kanaq zemren me keto te mira

JETMIR  (29.11.2007) - 858
es-elamu alejkunm zoti juv shperbleft me gjenet shume ma keni knaq zemren se qeshtu duhet muslimanizmi me kan mu ba grusht dhe veq vazhdoni qeshtu me emrin e ALL-ALLHUT dhe punt shkojn ma se miri dhe shtoni komente o musliman es-elamu alejkim

miqereme  (28.11.2007) - 857
selam ju pershendes dhe inshalla vazhdoni keshtu.

nita  (28.11.2007) - 855
shum kom deshir me mesue per allahun per kejt d.m.th qe nuk di sen

labi  (28.11.2007) - 854
dua te mesoj shum per allahun dhe e falenderoj ket web qi ma mundesoi me mesu per allahin

nesret   (27.11.2007) - 853
NESRET es-selamu alekum une mas pari kisha dasht me ju falimindru shume qe e keni hapur kete faqe jasht zakonisht por muslimanizm por kush kshyre me afru islamin ai do te shperblehet nga all-ahu une jam shum i knaqur me ket faqe ndoshta edhe te tjeret veq vazhdoni qeshtu ditn e mir es- selamu alejkum

milaim  (25.11.2007) - 848
es-selamu alejkum:o vėllezer musliman all-allhu ju shpėrbleft pėr kit pun qe e kini ber dhe veq vazhdoni!!!

DaKinG  (25.11.2007) - 846
shum miR qeky sen ...!

elvis ademi  (24.11.2007) - 845
es-selam alejkum ALL-LLAHU JU SHPERBLEVTPER KET PUN QE E KENI BER PER FILLESTAR JU FALEMINDERIT

elvis ademi  (24.11.2007) - 844
jeni me te miret vetem vazhdoni

Emin  (24.11.2007) - 843
ES-SELAMU ALEJKUM, ALLAHU JU SHPĖRBLEFTĖ PĖ KĖTĖ PUNĖ

D.Memeti  (23.11.2007) - 838
Eselamu Alejkum,
Duhet ta dini se secili femije kur lind der ne moshen e bylikut (dikund 13vjeē) eshte musliman,Allahu xh.sh. jem rahmet te madh ndaj Njerzve ne pergjithsi,mirpo Njerzit jan aq te rend ne koke ose me thone kokfort...Allahu xheleshanuhu si do kokefortit,se ato jane ne denim ne ket bot poashtu edhe ne Ahiret.

Ma boni Hallall dhe ju pershendes
Eselamu Alejkum

xhef  (22.11.2007) - 837
ju per shendes me zemer vllezer musliman

Administratori  (22.11.2007) - 836
s.a.
Ju lutem t'i lėmė komentet politike dhe tė orientohemi drejt komenteve pėr Kur'anin, pėr ēka ėshtė dedikuar kjo faqe. Sa i takon komenteve politike mund t'i bėni nė forume tjera.

Gjithashtu, jemi duke parė komente qė shkruhen me gabime tė rėnda gramatikore dhe kuptimore. Mendoni mirė para se tė shkruani. Formuloni mirė fjalitė, pastaj dėrgoni komentet. Ėshtė turp tė shihet nė ēfar niveli tė ulėt kanė shkruar disa komentues.

Zoti ju shpėrbleftė
s.a.

Ridvan  (21.11.2007) - 833
jeni shum te mir veq vazhdoni se per qe si njerz ka ne voj islami allahu ju shperbleft me xhenetun Furdews juve the familet e juve qe po kontriboni ne islam perislam shumbukur selam alejkum

walo0nii  (20.11.2007) - 832
Jo bree Sara gabim e ke se zotii sna ka jep mundsin per tu ber mislimon se zoti osht i krejtve nuk osht weq i mislimonve edhe njeri kur lind mundet me i zgjedh rrugen ndasht per mislimon ndasht per qfar don ajii ne jet wetem kalo bukur

sara  (17.11.2007) - 829
Eselamu Alejkum se pari ju e falenderoj zotin e madheruar qe na japi mundesin te jemi musliman dhe juve gjithashtu ju pershendes dhe ju uroj per kete web faqen e juaj veq vazhdoni keshtu.Eselamu Alejkum

nagjije bugujevci  (16.11.2007) - 827
mua me pilqen kjo faqe e mrekullushme asht per te gjith mua kur me del koh pun e qeli kit faqe edhe krejt i lexoj koh pauzes sdmos zoti ju shbrebleft

shaban  (16.11.2007) - 826
leximi i kuranit leximi i surev perkthimi i kuranit mrekullia e muhametit eleiselam falja e namazit

miqereme  (15.11.2007) - 825
Selam alejkum Zoti ju dhash shume te mira se shume me pelqen kjo faqja inshalla shtohet besimi te rinija jone.Selam nga nje moter muslimane.

suzi  (15.11.2007) - 824
ES-SELAM ALEJKUM pik se pari duhet meju faleminderuar zotit qi jemi musliman elhamdulilah,pastaj duhet me vepruar sipas rregullave islame ejo vetem mi thon vetes se jemi musliman vetem me fjal por duhet edhe me vepra suphanallah zoti na ndimoft gjithve dhe na falt gabimet.amin

Mirlind Mustafa  (14.11.2007) - 823
selam alejkum t`gjithve

alban quni  (13.11.2007) - 821
mua me pelqen shum kjo faqje mrekullushme me deshir dhe krenari e lezoj deshiro ne qdo mbrejme ne qdo mengje al-lahu tju degjoj amin ju desheroj lumturi dhe krenari
me gjenetin ferdez amine ishal

ylberina  (13.11.2007) - 820
dua te di per allahun gjele shane hu dhe per muhamedin eselamalejku

granit  (13.11.2007) - 819
selam alejkem pe pelqen kjofaqe
ket faqe te rinjet duhet ta shqojn sepse eshte shum e mir per ta .komplimente nga une dhe ju pershendes shum

burbuqe  (13.11.2007) - 818
faqa esht teper e mir shpresoj qe te shtohet numri i besimtareve per te falur namazin

tina  (13.11.2007) - 817
me pelqen kjo faqe shum komenti nga une tung

xheneta  (12.11.2007) - 815
SELAM ALEJKEM me pelqen shum kjo faqe eshte e mrekullushem.kompelimente nga une.

elmedina  (11.11.2007) - 812
une juam nje fuetare dhue me pelqen fuejua muuslimane

florentina  (11.11.2007) - 811
Une jam florentina grashtica me pelqen feja shum eshte nje nder fete me te mir . Jam nje fetare dhe a e kam gjynah qe nuk e kam agjeruar ramazanin dhe i kam 11 vjet kam disa libra si p.sh falja e namazit dhe rruga e muslimanit. Kjo faqe eshte shum e mir zoti ju shperbleft me te gjitha te mira

Radio Pendimi  (11.11.2007) - 810
Esselamu Alejkum

Vallahi shum faqe e buker , Allahu ju shperbleft per ket pun shum te rendsishem.


valmiri  (11.11.2007) - 809
es-selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Pershendetje me te vertet keni bere nje pun shum te mir me pelqen ky web site pa mas me gjithse un per vete sjam fillestar por per ata qe dojn me msu si me u fal kjo esht faqja ku mumd te mesohen Pershendetje kudo qe jeni

lirie  (08.11.2007) - 793
ju uroj per keto programe

Zenun  (07.11.2007) - 792
Me faljen e Namazit jam shume i knaqur,do te ishte mire edhe marrjen e abdesit dhe lutjet gjat marrjes se abdesit te shqiptohen ne kete menyr si falja e Namazit. Kjo menyr do te ju ndihmoj shume fillestarve.

E di qe e kam tepruar,kerkoj falje.

Nji fjal popullore thot:Po ja dhae Doren ata dota marrin edhe Krahun.

Por pasuri ma e madhe se keto s`ka prandaj edhe i kerkoj.

Perzemersisht ju felemenderoj njikohsisht kerkoj falje nese e kam tepruar por jam shume i knaqur me kete pune qe keni ber.

Zenun  (05.11.2007) - 789
me gjith deshir do ta kisha pas ne kompjuterin tim Faljen e Namazi ne kete menyr siq e kini prezentu ne internet.po nese keni mundsi teme ndihmoni per shkarkim julutem ma mundsoni.
Internetin e kam vetem sa jam ne Gurbet.

pershendetje
ju lumt,ishte shume pastert

Hykmeti  (05.11.2007) - 788
Eselam alejkym komplimente per ket faqe se shum me ka pelqy se do te mesohen shum besimtar nga kjoh faqe ZOTI ju shbperbleft......

liri  (04.11.2007) - 787
une dua te falem por nuk di

aleks lula  (02.11.2007) - 786
besoni vetem en Zotin se nuk ekziston tjeter fe

besa tahiri  (01.11.2007) - 784
eselam alejkum nga un besa zoti esht nje beso ne te

xheneta  (31.10.2007) - 782
SELAM ALEJKUM shum e mir kjo faqe komplimente nga une

ilir tahiri  (29.10.2007) - 780
un nuk du qfar te them por allahu esht nje dhe ska kush qe emposht at besoni ne te sa me shum

ganimete   (29.10.2007) - 778
ju lutem nese ka mundesi me tregu me shume per diten kur Muhamedi a.s ka shkuar ne qiell se qfare dite eshte kjo ,ose si te theme nate e madhe .ju faleminderit per mirekuptime

Shpendi  (28.10.2007) - 777
Faqe shume informative. Suksese ne te ardhmen.

Adnan  (27.10.2007) - 775
Te nderuar miq falemenderimet i takon vetem Allahut Xhleshanehu dhe as kujt tjeter pershendetjet tona Muhamedit SalAllahu Alejhi ve Selem familjes gjith shokve qe e kan ndjek rugen dhe atyre qe do ta ndjekin rugen deri ne diten e gjykimit se tij ne vecanti ju pershendes me pershendetjen hinore Eselamu Alejkum

Nazmije   (27.10.2007) - 774
Eselamu alejkum wa rahmetullahi wa bereketuhu. Kjo faqe esht shum shum shum e mrekullueshem. Shum leht meumesu Namazin. Nje lavdim shum te madhe per ate qe e ka pergaditur ket faqe! I pershendes motrat dhe vellezerit musliman kudo qe gjinden (Naza nga Austria)
Selamu alejkum

xheneta  (21.10.2007) - 767
SELAM ALEJKUM me pelqen shum kjo aqe eshte e mrekullushem ALLAHU JU SHPERBLEFT ME GJENETIN FIRDAUS

xheneta  (21.10.2007) - 766
SELAM ALEJKUM me pelqen shum kjo aqe eshte e mrekullushem ALLAHU JU SHPERBLEFT ME GJENETIN FIRDAUS

aisha  (21.10.2007) - 765
Es-selamu alejkum we rahmetullahu we bereketuhu All-llahu ju shperbleft per gjith ket mund qe keni ba insh'All-llah me te mira ju shkon gjith. All-llahu Ekber

shefik  (20.10.2007) - 764
selam alejkum vllezer e motra me ket veb muslimanet munden me mrri diqka rreth fes se tyre dikqa shum e veqant dhe e vlevshme.
vetem vazhdoni zoti ju shperbleft

valon.gajtani.hajvali  (16.10.2007) - 755
selam alejkum vllezer e motra musliman jav uroj festen e fiter Bajramit perzemersisht te gjithve inshALLH presum shum tjer se shum muj i mir si Ramazani sedi une ndihna shum mir shpirtrisht i kanqun po edhe po thom se shum nuk kan agjeru inshALLAH Ramazanin e ardhshum i udhzon ALL-AHU XH.SH e agjerojn se nje hadidh i P.Muhamedit a.s thot ata qe nuk agjerojn ne boten e ardhshme ahrjetin dot pin uj tan diten e nuk dot ju hiqet te eshtit selam alejkum urime per vebin se per kto pun ne rrug te Zotit xh.sh dot naj forcoj kamt te ura e siratit kush e din qa osht ura e siratit

Gėzim   (16.10.2007) - 754
selam alejkum, jeni shumė tė mirė vazhdoni te shfaqni programe per faljen e namazit ngase do tiu ndihmoj shumė filestareve

valmir  (16.10.2007) - 753
selam alejkym ju lumt per kete pun qe ja vlen te shikonhet vetem vazhdoni.....

fahrije  (16.10.2007) - 752
selam alejkym motra evallzer musliman me respekt nga une e falenderimet i perkasin ALLAUT GJELESHANEHU mas pari e qe na jepet mudnesija ti shprehemi mendimet e tona ne ekt faqe se pari ju deshiroj t ejemi ne rrugt te ALLAHUT shendet te plot e lumturi ne vet veten ene gjirin familjar respekt e mirkuptim me njani tjetrin jav uroj te gjithve fiter bajaramin qe pritshmi shem e shum tjer bajrama me lumturi e knaqsi q ejemi shqiptar e ekemi fen islame ju dehsiroj qdo te mir e suksese ne jet e ne rrug pozitive ju deshiroj qdo te mir ne jet e juve ne gjirin familjar e ne jeten eperditshme respekt nga ana e ime per te gjith juve

Rexhep Beqiri  (15.10.2007) - 751
Eselamu alejkum !!!
Allahu ju shpėrbleftė pėr kėt web tė mrekullueshėm,komplimente vetėm vazhdoni...Selam

behar mehmeti  (14.10.2007) - 750
Ja vlen te shikohet kjo faqe

alina  (14.10.2007) - 749
es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu ju uroj festen e fiter bajramit te gjith besimtarve e naj pranoft allahu s.w.t agjerimin selam

Muslimah!  (13.10.2007) - 747
Selam alejkum! Me fat ju qoft fitėr Bajrami, paqa e ALLAHut xh.sh ju qoft mbi ju. Shpėrblime tė plota inShALLAH pėr agjerimin nga Krijuesi jonė.

laqi  (13.10.2007) - 746
es selam alejkum nuk kam shka me shkrujte po vllazni shum mir esht koj valla une shum e e qes ne reklam ket veb all-llahu ju shpbleft

kenani   (12.10.2007) - 745
ej ju pershendes shume bravo shume te mire jeni veq vazhdoni shume po me pelqejne elementet qe po muj me i gjet ketu per fene islame

sanije dredhjeka  (12.10.2007) - 741
shum mir bajramim po epres me mantia

Fatos Morina   (12.10.2007) - 739
Ju pershendes me pershendetjen islame ESELEMUALEJKUM njeherit ua uroj Fiter Bajramin
SHume webfaqe e mire dhe kisha dashur qe ne kete web faqe te suret e Kuranit te qitnit me shume sure nga po i njejti lexues sepse e ka zerin shume te mire '
veq vazhdoni
Eselemualjkum

shefqet kupina  (10.10.2007) - 735
SHEFQET KUPINA (10.10.2007)KJO FAQE ESHT SHUME E MIRE PER MUA NDOSHTA EDHE PER TE TJERT PO UNE PO JUV THAM SE LEXONE KETE FAQE E DO TE KUPTONI SHUME PER ISLAMIN SE UNE JAM I BINDUR SE ISLAMI ESHT NJE FE SHUME E PAQT NUKA KA SENE TE KSHIA POR A JO TE UDHZON NE RRUG TE DRREJT PO BESONI NE FEN MUSLIMANE UNE JUV PERSHENDES GJITHVE QE KIN LAN KOMENTTE ME FAT FITER BAJRAMIN FESTEN TONE TE MADHE

shefqet  (10.10.2007) - 731
shefqet kuoina selam alejkum o ju musliman te nderuar po kjo faaqe per mu esht shume e mir se kush lexon komente ai ka me shku ne drejtim te alahut une po eshkruaj ket sepse une jam i bindur se allahu esht nje dh nk ka ZOT tjetr per veq tij edhe MUHAAMEDI esht robi tij esh

Aziz Mustafa  (10.10.2007) - 730
Nje faqe e shkelqyer e cila duhet te jete faqe hyrese ecdo komjuteri. Me kenaqesi e ruajta ne favorite dhe ua udhezova femijeve dhe miqve te mi. Allahu i shperblefte me te mira dhe me Xhenet te gjithe ata qe kane perhapur dhe punuar ne kete faqe te ndritshme Interneti!

mentor  (10.10.2007) - 729
me ket faqe islami dukshem do te perparon duke marr parasysh se te gjitha rregullat qe i duhen nje myslimani per te hyr,ne namaz gjinen ketu faliminderit.

mihane  (10.10.2007) - 728
selam alejkum te gjith besimtarve musliman allahi kabullna baft agjerimin dhe te gjith juve ju uroj festen e fiter bajramit eselam alejkum paqja dhe meshira qofshin mbi ne

shemsi  (09.10.2007) - 724
me vjebn shuuuuuuuum mir qe keni vendosur te beni nje film per islamizmin vetem perpara .ok kam dhe shum per te thene por per sot me kaq po e perdrfundoj

habibja  (09.10.2007) - 723
selam alejkum vllezer e motra mefat jukoft festa e fiter bajramit tegjithve myslimanve e selam alejkum

mihane  (09.10.2007) - 720
selam alejkum vllezer dhe motra paqja dhe meshira qofshin mbi ne eselam alejkum

sadik kosumi  (09.10.2007) - 717
shum jeni te mir falimderit per ktu kshilla shum te mira zoti ju bekoft. veq kesha dasht me pas edhe marjen e abdesit

sulejman  (08.10.2007) - 716
shum mir super veq vashdoni a super shum mir bilem do fjal si kom dit tash i mesova qao ju pershendet gjilani
a

Ymer Demolli  (08.10.2007) - 714
Sod e pash dhe e lexova perher te par ket faqe, ju lumt, ishte shum e bukur dhe e qart, un sod vertet mesova diqka nga kjo dhe do te vazhdoj te mesoj.
Ju faleminderit shum.

toni  (08.10.2007) - 713
selam alejkym te gjithve me fat fiter bajrami elutim zotin xheleshan ehu qe tena e paranon ket agjerim

Selami Bikliqi  (08.10.2007) - 712
faliminderit zotit qe ka kriuar njerz te zotit sii juu vetem vazhdoni

eroniiiii  (08.10.2007) - 711
o zoti ja boft kabull ati muslimani qe ka agjeru edhe zoti e rujt at musliman

eroni  (08.10.2007) - 710
ju jeni nder me te miret veq vazhdoni keshtu

GanxheShakar  (07.10.2007) - 707
Respekt mendimeve t'ndryshme ne fen e Sundusit t'Gjith'sis

Allahu ju dasht o njerz t'arsyės

bekim  (06.10.2007) - 706
kjo faqe me pelqen shum sepse ka te lidhur me namazim

alberti   (06.10.2007) - 705
hej albert a vjen ne xhami te bunari i ajratit aa

anoxa  (05.10.2007) - 704
tung gjith muslimanve kudo qe jan urime muajin e shenjt te ramazanit argjerim te leht

samir  (05.10.2007) - 703
S.A Desha edhe diēka tju bėj me dije per ata qe jan jasht vendlindjes si p.sh ne Zvicerr apo Gjermani: existon pėr fat te mir nji websit. shumi mir elhamdurilah..!! e cila ėsht www.diewahrereligion.de autor i kesaj faqe esht PIERRE VOGEL (ABU-HAMZA) vizitone ja vlen shum!!!!

samir  (05.10.2007) - 702
selamu alejkum
allahu ju shperbleft per ket pun te madhe qe bėni ju per vėllezirt dhe motrat tona!
mė tepėr nuk ēka pėr tė folur!!!
ALLAHU EKBER

edona  (04.10.2007) - 701
SELAM ALEJKUM te gjithve

luljeta  (04.10.2007) - 700
Selam Alejkym All-llahu e Shperbleft atė qe i ka ra ndermend ti shkruaj keto gjera aq tė bukura dhe lexoni sa me shum per fen islame se nuk kemi rrug tjeter perpos rruges te All-llahut Xh.Sh

Habibe   (04.10.2007) - 699
selam alejkum paqja dhe meshira qofshin mbi ne eselam alejkum

vesa  (04.10.2007) - 698
Me vjen mir qe ka hala njerz qe e respektojn fejen muslimane qao nga theranda

toni  (04.10.2007) - 697
pershendetje per te gjith shum mir veq vazhdoni

Jeton  (04.10.2007) - 694
Paqja dhe mėshira e Allahut qoftė mbi ju, (toni) Allahu ka thanė: Mėso, Studijo nė fjalėt e para nė Kuran e valla pėr mu fal arabisht duhet, se nė gjuhen arabe ėshtė dėrguar por pėr me kuptuar se pėr ēka po falesh nė shqip bonė me mėsuar.
Edhe njė kėshill! pėr tjera lutje (dua)tė veēanta nga falja nėse ti don? Allahu xh.sh ti pranon.
Sepse Allahu ka thanė: Lutum mua qė t'ju pėrgjigjem
Lutje: Po tė lutem Allah mė pshto nga mėshira mos mė largo
Po tė lutem Allahu im, lėsho mėshirė mbi shpirtin tim

toni  (04.10.2007) - 692
kisha pas deshir em dit per ata qi e kan perblem mu fal ne gjuhen arabe a kish ba mu fal ne gjuhen shqipe

fatushe  (03.10.2007) - 691
tung ju pershendes shum dhe ju uroj edhe me shum suksese.fatushja nga mitrovica

Jeton  (02.10.2007) - 689
Selam Alejkum, (motra juaj)hanife_s@yahoo.com : Administratori boll mirė na ka shqaruar kėshtu: Ju lutem tė gjithėve mos dėrgoni komente tė gjata ose kopjime tė tekstit nga ndonjė libėr on-line ose nga ndonjė sajt tjetėr.

Jeton  (02.10.2007) - 686
Paqja dhe mėshira e Allahut qoftė mbi ju, Mbėshtetem nė All-llahun nga djalli i mallkuar!
tė gjithė myslimanėve ju uroj agjėrim tė lehtė ishalla Allahu na mbron nga syri i mashtrimit dhe ngacmimet e xhinėve ose tė njerzėve qė na pengojn nė rrugėn e drejt nė islam, Amin*

Habibe   (02.10.2007) - 685
selam alejkum allahi nabroft prej tekqijave prej njerzve qi nalendojn allahi kami mallaku ata njerz allahi nabroft prej njeriut te keq eselam alejkum

Habibe   (02.10.2007) - 684
selam alejkum vllezer e motra shum shpejt ponashkon ky Ramazan se shum ilet valla po merzitna shum qiposhkon Ramazani veq inshalla naban kabull All-llahut Ramazanin tegjithve edhe jam shum krenare qijam shqiptare myslimane falenderimi i qoft vetum All-llahut eselam alejkum

Motra juaj  (02.10.2007) - 683
E’udhu bil-lahi minesh shejtanir-raxhim, bismil-lahir-rahmanir-rahim


Kėshilla motrave muslimane

1. Pakushtėsisht besoi All-llahut si Zot tė Vetėm, i cili tė ka krijuar dhe beso se Muhammedi u (paqja qoftė mbi tė) ėshtė i Dėrguari i fundit i Zotit.
2. Mos u mbėshtet nė askė pos All-llahut. Dije se Ai ta cakton fatin dhe fatkeqėsinė. Lutju qė tė tė ndihmojė, por nėse te gjen ndonjė fatkeqėsi, duro.
3. Frikėsoju vetėm All-llahut dhe dije se njė ditė do te japėsh llogari para Tij.
4. Kėrko nga All-llahu falje mėkatesh se Ai pranon pendimin, por tė jesh e vendosur se mė nuk do t’i pėrsėrisėsh gabimet.
5. Ruaju nga mėkati mė i madh - shirku (kur i pėrshkruan All-llahut shok). Ēdo vepėr qė e bėn, bėje vetėm pėr All-llahun, ndėrsa nga shirku kėrkoi ndihmė All-llahut me kėtė lutje:
“All-llah, nė Ty mbėshtetem nga shirku qė e njoh
dhe kėrkoj falje prej Teje pėr shirkun qė nuk e njoh”
6. Shpesh pėrmende All-llahun, se Ai ėshtė me ata qė e pėrmendin.
7. Dije se All-llahu vėzhgon ēdo hap tėnd.
8. Beso se krijesa tė All-llahut janė edhe engjujt (melekėt), tė cilėt i zbatojnė urdhėrat qė ua jep All-llahu.
9. Mėso sa mė shpejt tė falesh (nėse akoma nuk din) dhe filloja tė falurit, sepse ky ėshtė njė ndėr kushtet pėr tė qenė muslimane. Me anė tė tė falurit do ta pastrosh shpirtin dhe trupin, e nga ana tjetėr nuk do tė tė ngelė kohė pėr gjėra tė kota.
10. Agjėroje muajin Ramazan (kjo ėshtė gjithashtu njė ndėr kushtet pėr tė qenė muslimane), ndėrsa ditėt qė tė ngelin tė paagjėruara agjėroi sa mė shpejtė, madje menjėherė pas festės sė Bajramit.
11. Ēdo punė filloje me qėllim tė mirė dhe duke thėnė:
“Bismil-lahir-rrahmanir-rrahim”
(Nė emėr tė All-llahut, Mėshiruesit, Mėshirėberėsit)
12. Lexoje Kur’anin sa mė shpesh qė tė njohtohesh me urdhėrat dhe ndalesat e All-llahut. Gjithashtu lexo libra qė pėrmbajnė Hadithe tė vėrteta (fjalė tė Muhammedit u) sepse kėto mė sė miri e shpjegojnė Kur’anin.
13. Respektoi dhe ndihmoi anėtarėt e familjes (posaēėrisht prindėrit) dhe lute All-llahun pėr to, lutja yte shpejt do tė pranohet nėse do Zoti.
14. Lexo sa mė tepėr se kjo ta pėrmirėson tė shprehurit dhe nėse ke mundėsi studjo ndonjė shkencė.
15. Ruaju nga mendjemadhėsia, se mendjemėdhenjtė i urren ēdo njeri.
16. Buzėqeshju shoqeve dhe epju dhurata, qė tė shtohet dashuria dhe mėshira mes jush.
17. Mos gėnjej, mos pėrqesh dhe mos u bė dyftyrėshe, se kėto ta nxijnė nderin, ndėrsa i bėn njerėzit qė ta humbin respektin ndaj teje.
18. Asnjeherė mos u bė kokėforte dhe mos hy nė konflikt me shoqet, por nėse vjen deri te konflikti sillu sa mė butė (ashtu siē i pėrngjan njė muslimaneje) se vetėm nė kėtė mėnyrė mund tė ngadhnjesh.
19. Bėhu e drejtė dhe e vendosur, stabile nė qėndrimet e tua, por kur ta shohėsh se ke gabuar, pranoje haptazi.
20. Mos pėrgojo (kjo bėri kėshtu, ajo bėri ashtu) qoftė edhe nėse je nė tė drejtė dhe mos paragjyko, sepse shpesh kėto janė mėkate dhe traditė e injorancės.
21. Asesi mos shpif. Shpifja ėshtė ėshtė mėkat edhe mė i madh se pėrgojimi.
22. Asnjėherė mos u vetmo me ndonjė djalė dhe shmangiu bisedave me djemtė.
23. Gjithmonė kur takon ndonjė tė varfėr jepi diēka sado qoftė e vogėl dhe pėrpiqu qė kėtė ta bėsh fshehurazi duke shpresuar nė shpėrblim mė tė madh tek All-llahu.
24. Pėrpiqu qė sa mė pak tė tė duken pjesėt (islamikisht) tė turpshme tė trupit: mos vish tesha tė shkurta, tė ngushta ose tė tejdukshme. Burri yt le tė martohet pėr bukurinė tėnde shpirtėrore, e jo atė trupore (trupi humb bukurinė pas njė kohe, kurse shpirti ėshtė i pėrjetėshėm).
25. Gjithmonė ha me dorėn e djathtė, ndėrsa tė majtėn pėrdore pėr pastrim.
26. Pastroi dhėmbėt para dhe pas fjetjes, si dhe para ēdo namazi.
27. Mos lexo revista dhe libra me tematikė “tė ndytė”, sa mė pak shiqo filma dhe sa me pak dėgjo muzikė, se kėto ta robėrojnė shpirtin, tė bėjnė tė jetosh nė botėn e ėndėrrave dhe ta dobėsojnė tė mbajturit mend.
28. Shoqėroju me besimtare, qė tė kėshilloheni njėra me tjetrėn.
29. Respektoje ēdo urdhėr tė All-llahut dhe tė Lajmėtarit tė All-llahut r (bekimi dhe paqja e All-llahut qofshin mbi te).
30. Kudo qė je, bėju shembull pėr muslimanet

Jeton  (01.10.2007) - 682
Paqja dhe mėshira e Allahut qoftė mbi ju! I nderuar Administrator, me tė vėrtetė ashtu ėshtė ju flm!...

Administratori  (01.10.2007) - 681
I nderuar Jeton, komenti qė ke dėrguar ėshtė tepėr i gjatė, por mjaft i qėlluar. Pėr shkak se akoma gjendemi nė Ramazan po e lė edhe disa ditė dhe mė vonė do ta fshi. Ju lutem tė gjithėve mos dėrgoni komente tė gjata ose kopjime tė tekstit nga ndonjė libėr on-line ose nga ndonjė sajt tjetėr. *b*Qėllimi i komenteve nė kėtė sajt ėshtė qė ta shprehni mendimin tuaj rreth kėtij sajti.**b*

habibe  (30.09.2007) - 680
selam alejkum vllezer e motra jupershendes tegjithve

Jeton  (30.09.2007) - 678
Selam,
Njė dit e jonja nė Ramazan
Falėnderimi i takon vetėm All-llahut, ndėrsa salavatėt dhe selamet qofshin mbi tė Dėrguarin e All-llahut [sal-lallahu alejhi ve sel-lem].
Nė vijim:
Muaji i Ramazanit veē ka filluar gjithashtu me tė kanė filluar adhurimet e ēmuara. Qė mos t’i humbasim tėrė mirėsitė e mėdha tė kėtij muaji, duhet patjetėr qė t’ia bėjmė vetės njė program, se si duhet tė angazhohemi gjatė kėtij muaji.
Disa kėshilla:
• Ky program i pėrgaditur mund tė realizohet sipas mundėsive tė secilit person.
• Namazi duhet tė jetė bazė kaluese prej njė kohe nė tjetrėn.
• Nėse tė ka humbur diēka nga ky program mundohu ta kompenzosh mė vonė, mos e le tė tėrin!
• Kujdesu qė kohėn e lirė ta shfrytėzosh tė tėrėn, siē mund tė jetė: Udhėtimi, pritja e namazit, ndonjė pushim nė punė. Shfrytėzoi kėto duke pėrmendur All-llahun, duke bėrė istigfarė apo duke lexuar Kur’an!
• Mundohu qė kėtė program ta praktikojnė edhe tė afėrmit e tu!
• Kujdesu qė ta pėrmirėsosh besimin tėnd!

Dhjetė kohėt
1. Koha e syfyrit
• Dy rekate namaz, apo mė tepėr, jo tė gjata (namaz nate).
• Tė hash syfyr. Pejgamberi [sal-lallahu alejhi ve sel-lem] ka thėnė: “Hani syfyr, sepse nė syfyr ka bereqet!”
• Tė bėsh Istigfarė, tė kėrkosh falje nga All-llahu pėr mėkatėt e bėra.
2. Koha e Sabahut
• T’a pėrsėritėsh ezanin kur muezini e thėrret.
• Kur tė hysh nė xhami ta bėsh nijetin pėr itikaf, sado qė tė rrish dhe kurdo qė tė hysh.
• Thuaje duanė e hyrjes nė xhami (Bismil-lah, ves-salatu ves-selamu ala resulilah. All-llahume Igfir li dhunubi vef-tah li ebvabe rahmetik, Shqip: Nė Emėr tė All-llahut, Salavate dhe Selame mbi tė Dėrguarin e All-llahut. O All-llah, m’i fal mėkatėt e mia dhe m’i hap dyert e mėshirės sate!).
• Duaja nė mes tė Ezanit dhe Ikametit nuk kthehet.
• Duatė pas namazit.
3. Koha deri nė lindjen e diellit
• Kush e fal namazin e Sabahut me xhemat dhe mė pas qėndron duke e pėrmendur All-llahun deri qė tė lind dielli dhe pastaj i fal dy rekate e ka sevapin sikur sevapin e haxhit dhe umres, tė plotė... tė plotė... tė plotė... (Hadith i Pejgamberit [sal-lallahu alejhi ve sel-lem]) Gjatė kėsaj kohe mund tė lexohet edhe Kur’an, lutjet e mėngjesit apo edhe dua. Pastaj, 20 minuta pas lindjes sė diellit t’i falėsh 2 rekate, 4, 6, apo 8 rekate.
4. Koha nė punė apo nė shkollė
• Tė punosh nė mėnyrė tė pėrpiktė dhe pa hile ėshtė adhurim dhe kjo ta mundėson qė ta fitosh rriskun hallall.
• Kujdes qė mos ta lėndosh dikė dhe mos ia kthe dikujt tė keqen me tė keqe, por me tė mirė!
5. Pas punės deri nė kohėn e Ikindis
• Tė pushoh nė kėtė kohė ėshtė sunnet, kuptohet nėse nuk i takon gjatė orarit tė punės. Kjo duke pasur pėr qėllim qė tė fuqizohesh pėr adhurim.
6. Prej Ikindis deri nė Aksham
• Ta falėsh namazin e Ikindis me xhematė.
• Pas namazit tė Ikindis tė jetė ulja ditore me familjen pėr t’ua lexuar (mėsuar) Kur’anin apo ndonjė libėr tjetėr fetar.
• Thėnia e lutjeve tė mbrėmjes.
7. Prej Akshamit e nė Jaci
• Ta presėsh i gėzuar Iftarin.
• Tė bėsh dua-lutje kur tė bėsh iftar, sepse lutja nė kėtė kohė nuk kthehet.
• Ta bėsh duan e Iftarit: Dhehebe Edh-dham’u veb-telet el-uruk ve thebete el-exhru, in-sha All-llahu. Shqip: U shua etja, u mbushen damarėt dhe u fitua shpėrblimi, nėsė do All-llahu.
• Falja e namazit tė akshamit me xhematė.
8. Namazi i Jacis dhe Taravija
• Tė mos e teprosh me ushqim nė iftar sepse kjo tė ndihmon tė jesh i zellshėm dhe i vėmendėshėm nė namaz.
• Nėse ke mundesi ta zgjedhėsh xhamin, nė tė cilėn pėrfundohet i tėrė Kur’ani duke e lexuar nė namaz tė taravisė.
• Ėshtė mirė qė t’i thėrrasėsh shokėt e tu pėr nė xhami, qė tė jetė kjo njė mėnyrė e davetit.
• Tė shkohet nė xhami pa fėmijė, nėse ka mundėsi. Sepse fėmijėt mund tė bėjnė zhurmė dhe kjo i pengon falėsit gjatė namazit.
9. Pas Taravije e deri nė kohėn e gjumit
• Tė lexosh diēka nga Kur’ani.
• Tė bėsh ndonjė punė tė vlefshme, siē mund tė jetė: T’i vizitosh tė afėrmit, etj.
10. Koha e Gjumit
• Ta bėsh nijet se po fle pėr t’u fuqizuar pėr ibadet.
• Tė flesh i pastėr, nė krahun e djathtė dhe t’i thuash lutjet.
• Nuk bėn qė ta humbėsh kohėn duke shikuar televizorin.
Disa ditė tė veēanta
Dita e Xhuma (gjatė tėrė vitit, jo vetėm nė ramazan).
• Tė pastruarit nė ditėn e Xhuma.
• Tė thėnurit e tekbirėve gjatė shkuarjes nė namaz.
• Tė parfumosurit.
• Leximi i sures Kehf.
• Ruajtja e kohėve kur pranohet Duaja (nė orėt e fundit tė ditės deri nė aksham).
• Tė thėnurit shpesh tė salavatėve mbi Pejgamberin [sal-lallahu alejhi ve sel-lem].
• Tė pėrqendruarit gjatė ibadetėve.
• Vizita e tė afėrmėve dhe shoqėrisė.
Dhjetė ditėt e fundit tė Ramazanit
• Kur hynin dhjetė ditėt e fundit tė Ramazanit Pejgamberi [sal-lallahu alejhi ve sel-lem] falte namaz tėrė natėn dhe zgjonte familjen e tij dhe ishte i rreptė pėr tė bėrė Ibadet.
• Ėshtė mirė qė mos tė angazhohemi me punė tjera gjatė kėtyre ditėve.
• Tė qėndruarit nė Itikafė.
• Falja e namazit tė natės.
• Tė kujdesurit pėr natėn e Kadrit (qė ėshtė nė netėt teke gjatė tė dhjetave tė fundit. Kjo ėshtė njė dhuratė nga All-llahu, e cila nuk luan nga caku pėrveē pėr atė, qė ėshtė munduar gjatė tėrė muajit.
• Dhėnia e sadekatul-Fitrit, sepse ėshtė farz.
• Mos ta humbim shumė kohėn me pėrgaditje pėr bajramin, kjo le tė bėhėt para Ramazanit, ose para dhjetė ditėve tė fundit.
Ditėt e Bajramit
• Vizita e tė afėrmėve, shokėve, fqinjėve dhe miqėve duke ua uruar atyre Bajramin me duanė: “All-llahu na i pranoftė ibadetet!”
• Duhet t’i gėzojmė fėmijet duke u blerė dhurata; rrobe, lojra, etj.
• Tė shtrohet sofra mė mirė se herėve tė zakonta.
• T’i gėzojmė tė varfėrit me sadaka.
Ēka pas Ramazanit?
• Ramazani ėshtė program qė tė ushtron pėr ibadet pėr tėrė vitin.
• Si shenjė qė tė ėshtė pranuar ibadeti gjatė Ramazanit ėshtė vazhdimi i ibadetit edhe pas ramazanit, duke e shtuar edhe mė tepėr atė. Gjithashtu tė realizohet devotshmėria e plotė nė Ramazan dhe pas tij.
• Ramazani tė pėrcillet me 6 ditė agjėrim nė muajin qė vjen pas, shevalin.

jusuf  (29.09.2007) - 677
shum e mire web faqja ju lumshin durt....

Zenun  (29.09.2007) - 676
Ju Pershendes
Te gjithat qe i beni i bani ne menyr profesionale ju lumt.
Une kisha pas deshir qe gjanat te thjeshtohen ma shume qe ti kuptoj-Msoj edhe njeriu i thjesht siq jam une psh.
Marrja e Abdesit leximi i lutjeve gjat marrjes se abdesit,
Falja e qdo rekati veq e veq dhe leximi i qdo duaje si psh,ne rekatit e par,te dyt,etj.
Lutja e hyrjes ne Xhami
Lutja e hyrje te varresat
Lutja per te vdekurin te varri

Ne menyr te thjesh them qe te lexohen dhe te msohen ato sikur te jesh prezent vet aty.ne kete kuptim e tham fjalen e thjesht.
Ne shum doracake thuhet psh.te lexohet Fetiha mirpo une qe sedi fetihan?!.
ju flm.ne mirekuptim

Jeton  (29.09.2007) - 675
Selam Alejkum, Allahu jav lehtėsoftė agjėrimin tė gjithėve se shumė shpejt ėshtė ka shkon vallahi!..
oj (vjosa) edhe tė gjithė atyre kur ta shenoni njė herė njė koment shqyrtoje nalt apet mos bo kopje idetike tė njejta? ju flm pėr mirėkuptim!

LOLA  (29.09.2007) - 674
mendoj qe kjo faqe ehte hapur me vend aty ku mund te shprehim mendimet tona fetare pra motra e vellezer musliman ju uroj muajin eshenjet ramazanin te gjith agjerusve zoti ua letoft

vjosa  (29.09.2007) - 671
selam alejkum tezes habibe qi me ka mesuar te besoj ne ALLAdhe te falem e te agjiroj me te vertet kam qen jo ne rug te drej te ALLAHIT SE EDHE UNE KAM QEN NE PERENDIM PO GJERMANET ME KAN MESU TE SHKOJ VETUM NEPER KISH E TE BESOJ NE FEN KATOLIK POR DESHTI ALLAHIT te kthehem ne rug te drejt per kit i falemderohem tezes sime habibe ALLAHU te shperbleft me te mire paqja dhe meshira qoft bi te habibe

vjosa  (29.09.2007) - 669
selam alejkum te ghithve besimtarve qi besoni ne ALLA ndegjoni ilahit e adem ramadanit se ka shum kuptim nese doni mu pendu tek allahi edhe ilahis duaja e nanes nese shkoni ne gyrbet mos shkomi puneve te kqija se haram nuk vyn pasurija siq ka than ademi e selam alejkum

vjosa  (28.09.2007) - 667
selam alejkum juauroj muajin e shejt Ramazanit dhe agjerim telet es selam alejkum

xona  (28.09.2007) - 665
s.a se pari ua uroj muajin e ramazanit te gjith besimtareve dhe agjeruesve dhe ALL-LLAHU ua letsoft agjerimin...

LINDA  (28.09.2007) - 664
S.A BESIMTR MUSLIMAN JU UROJ MUAJIN E SHENJET RAMAZANIN ALL-LLAHU JA U LETSOFT AGJERIMIN

qendrim  (28.09.2007) - 662
selam alejkym vllazen muslimaan emotra muslimane agjeroni ramazanin

habibe  (27.09.2007) - 658
SELAM ALEJKUM VLLEZER E MOTRA MYSLIMAN NAMAZI ESHT KUSHTI IDYT E QKA PER DETYR TAKRYJ QDO MYSLIMAN E MYSLIMANE NJEHERIT KY ESHT EDHE SHTYLL E BESIMIT ISLAM PEJGAMBERI a.s. THOT SE AJO QE EDALLON BESIMTARIN NGA JOBESIMTARET ESHT NAMAZI PRANDAJ KUSH E LE NAMAZIN I KA HYR NE RADHEN E JOBESIMTARVE JUPERSHENDES MEFJALEN ME TEBUKER ES SELAM ALEJKUM

habibe  (27.09.2007) - 657
selam alejkum jupershendes tegjithve

toni  (27.09.2007) - 654
tung tung ju u roj suksese veq vazhdoni

egzona ademi  (27.09.2007) - 652
selem alejkum separi jauroj muajin e shejt te ramaznit edhepermukjofaqeun shum e preferuar tung klm

fahrije  (27.09.2007) - 651
edhe deshta 1 pytje si mundem me indihmue ksaj faqje edhe nepermjet kujna dhe qysh mundem edhe si ju duhet ndihma e jon bashakrisht ti ndihmojn njri tjtrit per hir te ALLAHUT eper hir te njoni tjtrit e per veten ton ju falimnderit

fahrije  (27.09.2007) - 650
selam alejkym per te gith ju vllazer e motra muslimane ju bekoft AALAHU qdo sekond te jetes e frymen qe e merrni me emer te ALLAHUT besnik nuk kam deshir mu pergjigj pa e dit nese ka qen fjala per mua me tregon ather te kthej mesazh me mirkuptim te uroj qdo temir nga ALLAHU.JU PERSHENDES TE GJITHVE

besnik  (26.09.2007) - 648
ju ishi me te miret sa e kame imagjinuar ju ishi nje fetare plote me deshire fetare te suksesem me ate qe e kine shkruare tungi kdhema mesazhin

afrim krasniqi  (26.09.2007) - 647
selam alejkum vellezer e motra musliman ishalla zoti kabull na ban muajin e shenjt te ramazanit zoti i pranoft lutjet e mia dhe zoti na shperbleft.
e kam 1. pytje un punoj ne gastronomi a esht gjunah me punue me mish te derrit pa marr parasysh a esht muj ramazan.
es -selam alejkum.

fahrije  (26.09.2007) - 642
jam krenare qe ekom fen muslimane fe qe esht me vler e e pastert ju pershendes te gjith vllazer emotra musliman emuslimane qdo njeri qe e vnon doren ne zemer nuk gabon kjo fjal esht e shkurt por ka shum domethanje nese don drejtsi te allahu e per ket dyje e per at tjter dyje beje ekt feja muslimane esht qe fal shum nese pendohesh tek allahu me gjith zemer nuk esht von nese don te bejsh gjera te vlefshme te veprojsh si allahu don ather pa dyshim allahu te ndihmon me vjen mir per ket faqe qe ekeni hapur ju shperbleft allahu ne ket bot e ne boten tjter nese ne fillojm te mesohemi me shum per fen ton ather presmi diqka edhe nga pasardhesit ton po du em thon per femijt ton nese ne nuk jemi kerkun ather qka presmi veq e falenderojm se pari allahu e njerzit qe kan aq zemer te madhe qe hapin kesi faqe qe te vehdisohmi me teper e me teper nese nje njeri ben diqka me zemer ather ju doket ajo pun elet qdo send qe beni beni per allahun mas pari ather besoj se allahu ta kthen me t emir ju deshiroj te gjith juve ramazan te let e allahu qoft me juve qdo hap te jetes e nese dikush nuk esht ne rrug te allahut ishalla don allahu tju ndihmon e tjav shtin mendjen e hajrit ne kok ju dehsiroj qdo t emir e e pershendes jetonin nga usa qe ke shpreh deshiren e ti te me ndihmon te mesohem te falem te rujt allahu jeton ty e famijen tende nga te kqijat e kaderrvev e sahtiti tlig te pershendes une e ne emer te famijes sime ju bekoft ALLAHU TE GJITHVE e veqenarisht E PERSHENDES KTA NJERZ QE EKA NDREQ KET FAQE ALLAHU JU SHPREBLEFT

Jeton  (26.09.2007) - 641
Paqja dhe mėshira e Allahut qofshin mbi ju, (Burim Skenderi) nėse e ki fjalėn pėr programin une ma poshtė qė e kam shenuar ai ėshtė 100* fal, nuk shitet ju flm!.

Selam (Afrim Krasniqi) pėrgjigja *1 Njeti sa e di une para fillimit tė famljes d.m.th mas Ezanit(njeti)ky ėshtė vendim qė merret me zemėr pėr tė bėr diēka. Ai qė falet duhet tė vendosė pėr namaz qė dota fal me mendje e zemėr. Ezani thuhet para faljes sė namazit, Ezani ėshtė lajmėrimi i myslimanėve pėr hyrjen e kohės sy namazit.
Muslimani kur e ndėgjon Ezanin, pėrsėrit fjalėt e Muezinit, me pėrjshtim tė ''Hejja alassalat... Hajja alalfelah...'' dhe nė vend tė kėtyre dėgjuesi thotė: ''Lahavle uela kuete il-la bil-lah''.
*2 Ezani thuhet nė 5 kohėt edhe *3 Orientimi (drejtimi nga kibleja) ky drejtim mund tė gjendet me kėto mėnyra: Me lindjen apo perėndimin e diellit gjat ditės, me anė tė yllit polar gjat natės, ose me anė tė bozullės dhe duke i pyetur banorėt e vendit ku ndodhet. nė qoftė se nuk gjen mėnyra orientimi si mė lart, atėherė le tė falet nė drejtimin qė ai beson se ėshtė drejt Kibles.

afrim krasniqi  (25.09.2007) - 640
ju falenderoj shum qe na keni mundsue qe neper mes kompjuterit ti marrim kto te dhana e te falum
i kam disa putje.1.kur bahet njet mu fal. psh.sabahun para ezanit apo mas ezanit.2.ezani.a thuhet ne te gjitha vaktet.3.qysh muj me u orjentue kah kibla ne vende te huaja.ju pershendes te gjithve qe besoni ne allah se aj esht krijuesi i gjith botrave si ne ket dyja ashtu edhe ne tjetren dyja .vetum tu allahu ne ket bot ka gjykim te drejt.

Burim skenderi  (25.09.2007) - 639
ne kete foto nuk po shihet qmimi, vendi se ku kund te blihet dhe se si mund degohet me post ne qytetet tjera ne Kosove. Ju pershendes..

Jeton  (25.09.2007) - 637
Paqja dhe mėshira e Allahut qofshin mbi ju, ju uroj agjėrim tė lehtė tė gjithėve myslimanėve! ata qė nuk e din ka i bjen Meka (kiblja) pėr mu fal, edhe pėr kohėn e faljes gjithashtu ju preferoj ta merrrni kėtė adresė
www.salaattime.com* aty e shkarkoni programin 9.1 ėshtė i mrekullueshėm pėr tėrė botėn. mėnyra ma e lehtė pėr islam!.... I keni tė gjitha shtetet, qytetet ku tė ndodheni anė e mbar Botės
Gjithashtu pėr ata qė nuk e din gjuhėn angleze, keni pak durim se jam nė pėrkthimin e gjuhės shqipe sė shpejt shpresoj me ndihmėn e Allahut me sukses ta pėrfundoj, selam

ardita  (24.09.2007) - 633
Uroj nga zemra muajin e shejt te Ramazanit ne veqanti atyre qe Agjerojn Nga Ardita Beqiri-Skenderaj

FARIJE  (24.09.2007) - 630
urime dhe gezime ne muajin e shejt te ramzanit te gjith besimtareve musliman. zoti ju shperbleft

fisnik  (24.09.2007) - 629
urime muaji i shejt i ramazanit gjith besimtareve musliman

Blerta  (23.09.2007) - 627
Es_Selamu Alejkum (paqa meshira qoft mbi ty)ZOTI kabull te gjith Muslimančve ket muaj te shenjt te Ramazanit. ZOTI ju shperbleft me te mira, Per ket faqe te iternetit .Čshtč shum e qelluar, per ne muslimanet qe te njohim ma mir fejen ton.

bekimpz79  (23.09.2007) - 626
selam alejkum Urime Muajin e Ramazani gjithe besimtarve musliman jeni te mire shum vetem perpara.faalja e namazit ne ket faqqe me ndihmon shume une nuk kam dijeni shum ne islam por po mundohem ti mesoj te githa qka mundem kisha porosit ata qka nuk kan dijeni shum ne islam ti vizitojn keto faqe islame s eju ndihmojn shum per ta gjet rugen e allahut xh.l por me seriozitet .mosem kekuptoni nese gaboj dicka

Aferdita   (23.09.2007) - 624
tung ju pershendes me te vertete jeni shum te mir e sidomos rreth literatures ne fen Isalme.

Shqipron Bytyqi  (23.09.2007) - 623
Urime Urime Muaji i Ramazanit

meli  (23.09.2007) - 621
Es_Selam Alejkum (paqa meshira qoft mbi ty)pik se pari gjithve muslimanve ja uroj muajin e bekuar te ramazanit dhe muajin e ardhjes se KUR-ANIT. dhe muajin e bashkimit te muslimanve.flm.ky esht komenti im apo mesadhi im qi kam per ju.zbatojni urdhrat se pa dyshim dot jeni ne fitore

Jeton  (23.09.2007) - 620
Es-Selam Alejkum, (esat gashi) mė vjen mirė gjithashtu qė ke deshirė tė hyn nė fen islame unė kam deshirė tė ndihmoj pėr hirė tė All-llahut xh.sh por mė kontakto nė MSN e kam tė shenuar tek emri e-postėn je i mirė se ardhur kur do herė!....

habibe  (23.09.2007) - 619
selam alejkum vllezer e motra mysliman inshalla zoti nabon kabull Ramazanin inshalla lutjet emija ALL-LLAHUN mi pranon dhe prahr jukoft muaji ishejt Ramazani es selamu alejkum

esat gashi  (22.09.2007) - 618
urime festa e ramazanit njėherit ju pėrgėzoj pėr kėtė mundėsi qė po mėsohemi tė falemi. edhe pse jamė i fesė katolike e simpatizoj shumė kėtė formė tė tė mėsuarit pėr fe.E kamė njė pyetje: A ka mundėsi qė kėto lutje tė bėhen nė gjuhen shqipe. Ju pėrshėndet Esati.

gazmend  (22.09.2007) - 615
nuk kam komente per ket faqe e cila eshte faqja me e vizituar nga ne eshte nje faqe e te gjithve muslimaneve dhe per kete shkruaj ne kete faqe ngase besoj ne zot ai eshte nje dhe nuk ka tjeter

luljeta  (22.09.2007) - 614
ju uroj te gjith besimtarve mujn e shejt te ramazanit

egzona  (22.09.2007) - 613
ju uroj te gjithve muajin e shejt te ramazanit dhe ju pergezoj per kete faqe

AZIZI  (22.09.2007) - 612
UNE DESHIROJ ME KQYR DREJCIA NE NAMAZE M E SHKU

Blerand  (21.09.2007) - 611
Selamu ajlekum,
Ju pergezoj per kete faqe te dobishme, meqe jemi duke jetuar me gezimin e muajit te Ramazanit pershendes mbare muslimanet dhe ju uroj kete muaj duke e lutur All-llahun qe ibadetet e muslimanedve ti pranon, muslimanet ti bashkon dhe ne rrugen e drejte ti udhezon Amin,

Eselamu alejkum

fahrije  (21.09.2007) - 610
mue me pelqen te falem por me keqardhje nuk di por deshira esht e madhe per at kom hy ne ekt faqe shprsoj em ndihm te allut e me ndihm te cilet i bejn keto faqe me plot deshir e forc kom mu mesue falimndeirt

anonim  (21.09.2007) - 608
mua me te vertet me pelqej kjo faqe mbasi qe deri me tani nuk kam dit te falem e tani nuk e kam fare veshtir te mesoj dhe te falem jam shume e lemtur dhe shume ju falenderoj per kete ide e shum qka tjeter.

isa  (20.09.2007) - 607
Allahu ju shperbleft per ket web faqe se shum faqe e mir per fej

graniti  (20.09.2007) - 605
selam aleykom, pernime qijko faqe shum e mir ju ktu po mujshe me i msu shum sene qka nuk i kena dit ma heret

Fetija  (20.09.2007) - 604
selam aleykum, qikjo faqe shum po me pelqen musa sepse po te kallxojka gjethqka pershembull qysh mu fal e shum gjera te tjera se nuk i kam dit une e se kam tash mundesi mi mesu ... :D

tonnyy  (19.09.2007) - 603
selemu alejkum te gjithve te cilet e lexojn ket koment edhe i deshiroj agjerim te leht ishalla zoti kabull naj bon.te gjith mislimonve.ju lumt per webin se shum na ndimon per me u rujt...

rona  (19.09.2007) - 599
ju pergezoj per ket web... agjerim te leht te gjth komentusve dhe mabar muslimanve kudo qe nedodhen ju faleminerit o zot na mbroj nga e keqja.......

granit  (19.09.2007) - 598
une jom granit rexhepi nga dardana dhe kam deshir qe dokumentarin qe e patet dhen nje her ne rtk ta ipni perseri dhe tna lajmroni .

faton ellgji@hotmail.com  (19.09.2007) - 597
ka mesuar shum shum se si duhet me u fal e me u lut nga kjo wb. ju uroj pun te mbar ishalla zoti ju shperblen.e sa ma shum ilahi ju kisha lut me shti ok ........

fatbardha  (19.09.2007) - 596
Es-selamu alejkum...se pari desha tja uroj festen e madhe te shejt RAMAZANIN gjith Myslimaneve ane e mban botes ku jan dhe ZOTI jau befte kabull agjerimin e tyre...Ju uroj shum per faqen vetem suksese...

BEDRI RRAHIMI  (19.09.2007) - 595
JAM MUSLIMAN POR E PRAKTIKOJ PAK PER SHKAQE TEKNIKE.VEQ DESHA TJU THEM JU LUMTE PER KETO SENE FETARE QE I NA KENI BE TE MUNDSHME TE LEXOJME KETU...JU LUMTE ME TE VERTETE E ZOTI JU SHPERBLEFTE..

flora  (19.09.2007) - 594
po me vjne mir shum qe e keni bo ket faqe se qekjo esht qa j duhet sot qdonjerit muapo mepelqen shum se paska mundesi te shumta dhe ua uroj muajin e ramazanit te gjithve

QENDRIMI  (18.09.2007) - 592
es-selamu alejkum.Ju uroj te gjith besimtarve nga zemra mujin e begatshen te Ramazanit

Jeton  (18.09.2007) - 589
Es-Sealm Alejkum, Urime tė gjithė Muslimanėve Ramazanini,Ishalla All-llahu ja lehtėsoftė Agjėrimin tė gjithėve vėllzėrve dhe motrave myslimane, Amin

Drilon  (17.09.2007) - 587
Selam Alejkum te gjith muslimanve. dhe per ju qe e kini bo kėtė web ishalla ALL-LLAHU ju shperblen.

nazmikrasniqi  (17.09.2007) - 586
selam alejkum ju te qith muslimaneve . ju Faleminderit

zoneta  (17.09.2007) - 585
ju uroj gjith myslimaneve kudo qe ndodhen nje agjerim te lehte,zoti jua baft kabull dhe ju ndihmoft.me mbarsi e begati ky muaj i shenjt.

albana  (17.09.2007) - 584
jua baft zoti kabull te gjithve myslimaneve kudo qe ndodhen.me mbarsi e me zemra te gezuara ky muaj i shenjt.

eri  (17.09.2007) - 583
zoti jua baft kabull te gjithve e nje agjerim te mbare.ishalla nje muaj i mbare agjerimi.pershendetje

fitim  (17.09.2007) - 578
ishalla jav ban zoti kabull krejt kush eninojn edhe shum mir qe ka ksi lloj faqesh ne net duhet ma shum me ba per fen ton te dashur se rinija sjan kerka shumica isho une sido mos kha ne perendim ne ramazan 80 per qind jan naper kafe te rakis ne rama zan nuk ekan mislimanet keshtu po ishalla tuj lexu kthehn ne udh te zotit ju pershendes

ramadan  (16.09.2007) - 577
zoti kabull agjerimin ty th kretve besimtarve islam

cenė pushkolli  (16.09.2007) - 575
Selam, tė gjithėve qė punoni nė kėtė web. Urojė qė ky muaj i Ramazanit tu sjellė begati tė ndryshme, urojė qė puna juaj tė shpėrblehet nga i Madhėrishmi Allah. Urajė qė Ramazani t'ju pėrgatisė pėr tė qenė edhe mė tė fortė dhe mė fisnik.
Arsyeja pse po u shkruaj ėshtė:Nuk hasa nė mundėsinė qė tė shoh ndonjė link me video sistem duke lexuar kuran, a ka gjasa qė nė njė kohė sa ma tė shkurtėr tė bėhet njė gjė e tillė.

besa  (16.09.2007) - 574
selamu alekym ju uroj ramazanin mirpo kisha pasur deshir te shkruhet per besim dhe kufit e disa rinjeve si muslimane pi tejkalojn .kisha pasur ma shume deshir hapet nje rubrik ti ndihmojm te rive mos devijon rrugen e islamit.po te jene seroz e moralshem me durim mund ta arim ti ndihmojm
ne njeni tjetrit te folen tema sa ma shume si ta rruajm moralin te rijt musliman kudo qe jane.une jam 18 vj jetoi franc
po falem po agjeroi po po duhem ende me dite per fe .

besnik avdiu   (15.09.2007) - 570
selam alejkum vellzer dhe motra muslimane ju uroj kete ramazan dhe sa me teper te lutemi dhe te falemi per hir te allahut ju uroj nje agjerim me te leht

Gentiana  (13.09.2007) - 562
kjo faqe eshte e qelluar sepse na mundeson qe ne te mesojm sa me shum per fen ton muslimanizmin

muharrem   (13.09.2007) - 557
wllezer musliman urime MUAJI I SHENJET I RAMAZANIT ju deshiroj agjerim te let ...

muharrem   (13.09.2007) - 556
wllezer musliman urime MUAJI I SHENJET I RAMAZANIT ju deshiroj agjerim te let ...

festim   (13.09.2007) - 555
selam alejkum ju te qith muslimaneve . ju Faleminderit

arjeta  (12.09.2007) - 554
selam alejkum ju te ghith myslimant
juve desh te ju them se jeni te mrekullushum dhe me vjen shum mir se munda ta lexoj edhe kuptimin ne gjuh shqipe.ALLAHU JU RUAJT E JU SHPERBLEFT

muharrem   (11.09.2007) - 549
BISMILAHI-RAHMANIR-RAHIM ..koment nuk kam por deshta tju porgzoj por web-in se met vertet ..ALLAHU JU SHPERBLEFT vllezer musliman ..

Radio Islam  (11.09.2007) - 548
es-selam Alejkum vellezer dhe motra te besimit islam Radio Yne ju Pershendet dhe ju uron te gjith besimtarve muajin e bekuar te ramazanit nese keni interes na Vizitoni ne webfaqen ton radio chat e cila 24 ore preson ilahije dhe ligjerata te ndryshem.www.RadioVip-Live.Sajt.Org Zoti ju shperbleft per kete webfaqe

enveri  (11.09.2007) - 547
Pershnetje juve,nuk kam ase nje
koment,por desha vetem te ma dergoni,Aminin qe thuhet mas ngrenjes se bukes.Nese keni mundesi.
Ju falmnderit shume,Enveri

suzi  (10.09.2007) - 546
un rastesisht jom regjistru nekete faqe inshalla zoti na ndimon gjidhve se shum e knaqur jam shum kam pas nevoj per ksi lloj faqe

suzi  (10.09.2007) - 545
ju pershendes nga zemra menji pershendetje islame eselamun alejkum.zoti ju shperbleft per mundin qe ebeni dhe ja uroj gjidhve muajin e shejt te ramazanit ju deshiroj agjerim te leht.dhe ju apeloj qi urdherin e zotit qojeni ne vend.

habibja  (10.09.2007) - 544
selam alejkum lumet na kush ponavjen RAMAZANI QI nashton imanin urime RAMAZANI tegjithve eselam alejkum

armendi  (10.09.2007) - 543
ide shum shum e mir zoti ju shperbleft me xhenet per ket pun vetem vazhdoni kshtu

ALBERTI  (09.09.2007) - 542
hej alberti hajde mu fal ne xhami se eshte shummm mir mu fal se bahesh njeri i mir dhe kur ta merr zotin shpirtin munesh me shku ne gjenet zotin i kofshim fal

Myrteza MURIQI  (06.09.2007) - 533
Allahu ju shperblefte. Keni bere pune te shkelqyeshme. Ju falenderoj perzemersisht.

Myrteza MURIQI

valentina   (04.09.2007) - 531
me te vertet ky web me te vertet jen i te mrekullushem zoti ju shperbjeft se pse kjo esht nje gje e mir per te gjith muslimanet tung jeni ma te miret

Tosi a.k.a BosZMaN  (04.09.2007) - 529
KJO ESHTE DICKA SHUM E MIRE SIDOMOS PER MUSLIMANET JU FALEMINDEROJM PER KET WEB TE MREKULLUESHEM

fitimi  (01.09.2007) - 523
e selamualejkum !ALL-LLAHU ju shperbleft me xhenet!!

gjeneta  (31.08.2007) - 518
me tevertet me pelqen shum ky web zoti i madheruar ju shperbleft me gjenet

shqiprimi  (31.08.2007) - 517
ju lumt se jeni me te mrt zoti ju bekof zoti qoft me ju

Behar Mehmeti  (30.08.2007) - 515
kjo faqe me te vertet ka nje vler te madh per ata qe jan fillestar ne faljen e namazit por ne ket faqe ka gjera edhe per ata qe din me shum rreth fes islame. Ai staf qe ka qen iniciator rreth krijimit te kesaj faqe me te vertet do te shperblehet nga ZOTI

jeton zeneli  (29.08.2007) - 509
e selamualejkum vallazen musliman ajini mir allahu ju shperbleft per ket pun qe pe beni per allahun edhe per muslimant jetoni nga rezniku

hekuran  (29.08.2007) - 508
SELAM ALEJKUM.ALL-LLAHU ju shperbleft per ket qe e keni ba.

qerim  (29.08.2007) - 507
SELAMU ALEJKUM shum pom pelqen kjo faqja juaj un kom hij ne ket web faqe krejt rastesisht mir po po kam qef me dit ma shum por fejen islame se edu me zemer ju pershendes SELAMU ALEJKUM

Fitore  (26.08.2007) - 504
Selam alejkum tė gjithve. Desha tju them se kjo faqe ėshtė shumė e pėlqyer nga ana ime me tė vėrtet ėshtė e shkelqyshėm, ėshtė e lehtė pėr tė kuptuar Namazin. Dhe inShAllah Allahu xh.sh ju shpėrlbleft me gjitha tė mirat. Kjo faqe inShAllah jep pershtypje tė mirė pėr vizitort e kėsaj faqe.

hekuran  (26.08.2007) - 502
jeni te mrekullueshem ju lumt veq vazhdoni

lina  (25.08.2007) - 489
selam alejkem te gjith muslimanve per ket faqe kaq te mir komplimentenga une

hajriz  (25.08.2007) - 488
kam qef t ndegjuar ders

ardi  (25.08.2007) - 487
selamu alejkum . o ti enis qe e paske ba ni pytje pak ma moti floket osht farz patjeter duhesh mi ferku po qafen jo. selamu alejkum

ardian  (25.08.2007) - 485
es selamu alejkum se pari ju pershendes dhe ju uroj ne ksi pun qe po beni per fen me te dashur inshalla ALL-LLAHU ju shperblen e veq vazhdoni se xheneti ndrysh nuk fitohet.

addulmexhid   (24.08.2007) - 475
selam u alekum jam i interesum me dit se ku muj ta gjej ket film per ta bler dhe per ta ndihmu islamin me tregoni ju lutem

emir  (23.08.2007) - 474
shum veb faqe e qelluar

trimi  (21.08.2007) - 472
shum web imrekullushem jupershendes te gjithve me selam

shkurtja  (20.08.2007) - 471
jam 13 vjeqare edhe jam e interesune mu fal por nuk di se jetoj ne germani e ketu ne qytetin tim nuk ka gjami dhe nuk di si tja boj!!!Me pelqen shum Mamazi!!!Zoti ju bekoft per ket web,se kam fillu me mesu permes kesaj faqe!!!

Nuredin  (20.08.2007) - 468
jam i interesuar per Takvimin se a mundeni ta beni jo vetem ne shtetin e maqedonis por edhe ne shtet tjera per bashkatdhetaret ne zvicerr gjermani etj.. flm staffi

meriton  (19.08.2007) - 466
he shum mir per ket faqe veq vaydoni me muslimanizem se shum mir

Dardan  (18.08.2007) - 464
kjo faqe osht shum e mir dhe shkruni sa ma shum per islam te falja e namzit nuk po thet amin all llau ju meshiroft

valon  (18.08.2007) - 463
jam 11 vjeqar dhe jam fetar vij nga qikatova e vjeter komuna edrenasit

mervete  (17.08.2007) - 460
flm per kete faqe dhe allahu ju shperblefte por kam edhe nji deshir qe te lishoni edhe me ingjizime arabisht sure te kuranit se dua ti mesoj permendesh flm allahu ju shperbleft per mundin qe e beni

Enis  (16.08.2007) - 459
kush e din le tme tregon e ALL-LLAHU e shperbleft. dhe per ket web mendoj qe esht i mrekullueshem vetem perpara .

Enis  (16.08.2007) - 458
vetem deshiroj 1 pyetje kur miret abdesi pas larjes se flokev dhe te vesheve a duhet t`pastruar edhe qafen ?

nuri  (15.08.2007) - 457
tung nga nuri shum veb i mir halla ju koft a duhet me pas hala ma shum per fen tung nga nuri.

besarta  (15.08.2007) - 455
Selam alekym allahu ju shperblef sepse esht i qėlluar ky web faqe

MUSLI  (13.08.2007) - 454
Selam alejkum vetem duke u rreshtur ne rrug te ALLAHUT XH.SH.Kriusit te botrav selavatet dhe selemet i dergojm PEJGAMBERIT ton MUAMED A.S.Prindve ti shokve ti dhe besimtarve ti jemi me te vedishem dhe te paster shpirnisht dhe te shendosh pra ZOTI ju shperbleft ME GJENET INSHALLA per ket qe ju na munsoni neve.

flamur  (12.08.2007) - 453
All-llahu ju shperrbleft !

takka  (12.08.2007) - 452
all-llahu ju shperbleft per ket web shum i mir.

albannis@hotmail.com  (12.08.2007) - 451
Iderguari I fundite muhameti alehi selam ka then *
gjeja e pare per te cilin do te jepe llogari robi (i Allahut) ne diten e ringjalljes eshte namazi.

GAJRIJE  (12.08.2007) - 450
ELHAMDURILAH QE ZOTY YNE ESHTE ALLAHU PEJGAMBERY YNE MUHAMEDY .A.S.VESELEM.FALEMENDERYMET Y QOFSHIN ALLAHUT XHELESHANUHU KRYJUSY Y TE GJYTHE KRYJESAVE DHE Y AHYRETYT.MEPELQEN KJO FAQE SHUM EDHE JUVE ALLAHU JU SHPERBLEFT ME XHENET PER PUNEN QE E KENI BER ESHT SHUM MIR JENI ME TE VERTET NE RRUG TE DREJT ASHTU SYQ ALLAHU NA TREGON.ALLAHU JU MESHYROFT.ESELAMU ALEJKUM.

festi_muslimani@hotmail.com  (12.08.2007) - 449
zoti ju rujt ,
ishallla e keni gjith kete
shum um pelqen ky web

gjeneta  (11.08.2007) - 447
edua shum islamin me te vertet feja islame eshte fe shum emir sepse nete e gjen te verteten . te gjith kthehuni rruges se vertet nese doni ta gjeni te verteten

Rexhep Beqiri  (11.08.2007) - 446
Eselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu.
Falėnderimet i takojnė vetėm Allahut xh.sh.Krijuesit tė Gjithėsisė,Fuqiplotit,Pronarit tė Ditės Gjykimit,Furnizuesit,ndėrsa salavatet dhe selamet tė Dėrguarit tė Allahut,Pejgamberit s.a.v.s,Familjes tijė tė ndershme,shokėve tė tijė dhe pasardhėsve tė tijė deri nė ditėn e Gjykimit."O ALLAH TY TE ADHUROJME,TY TE BESOJME DHE VETEM PREJ TEJE NDIHME KERKOJME".
Dėshiroj tė nderuar vėllezėr tė ju pėrgėzoj pėr ket Web-Faqe tė mrekullueshme,Allahu ju shpėrbleftė inshaAllah me Xhennetu-l-Firdevs pėr punėn dhe kontributin tuaj nė ngritjen e Fjalės sė Allahut xh.sh.
Ndėrsa sa i pėrket Web-Faqeve islame qė ka kėrkuar HAFIJA ja kėtu disa prej tyre:
-www.edukataislame.com
-www.studiozeriislam.com
-www.albislam.com
-www.zeriislam.com
www.radio.audionur.com
Shum selam nga vėllau juaj nga Zvicra
We selamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu.

kushtrim  (10.08.2007) - 439
Ju faleminderit shume per kete web qe e kini kriju sepse feja islme e meriton kte edhe me shume...I pershendes te gjithe vellezerit dhe motrat te cilet shkojne kah rruga e drej e allahut xh.sh

adelina-lindi  (07.08.2007) - 434
selam alejkun rametula e berekatu zoti je shperbjevt

fidan  (06.08.2007) - 432
shum mir :) ALLAHU JU SHPERBLEFT

loni  (04.08.2007) - 427
me se pari shkojm me ni selam alejkun zotii je shberblevt shume per ket web shume une jam ni djal qe jam fetar po shoqoria ime nuk falenn e une falna tung edhe ni her zoti te shperblevt

lindon  (04.08.2007) - 426
selam alejkum shum mi e ke ke ni bar zoti je shperbjeft shum per ko qe na ke ke ni qite ketu ne net se pse a je qe ka qev me msua fen islame veq e ka hazder edhe ni her zot-i ju shperblevt

drilon  (03.08.2007) - 425
Valla teper mir e kini bo all-ahu ju shperbleft.

Lavdrim  (01.08.2007) - 424
Sirrat-el -mustakim

Allahu (xh.xh) ju shperbleft

besniki  (01.08.2007) - 423
shum mir valla nuik kam qka me tha ma se shum mir ky web

agron  (29.07.2007) - 419
eselamu alejkum ju per sh enes te gjith muslimanet kyuto wqe gjinden ju faliminderit

ALBIN  (28.07.2007) - 418
Selam Alejkum Zoti ju shbėrbleft pėr faqen qė e keni qel ne ket Bot dhe ne Ahiret .....

ALBIN  (28.07.2007) - 417
Selam Alejkum Vetėm lutjuni All-llahut qė tė va fal Gabimet Se Nė Ahiret Fillojnė GJikimet InSHalla Eselamu Alejkum ...

arben  (28.07.2007) - 415
o vella i mencur shum faliminderit nga ALLAHU I MADH dhe nga ti qe e ke qel ket faqe shum e mir ishalla zoti te thasht qithcka ne jet ti flm shum se edhe un jam mesu mu fal ketu nga ti flm shum zoti te bekoft ishalla selam alejkum

rona  (25.07.2007) - 412
Faqja e juaj ne net eshte nje hap shum i mir ,edhe pse une jam fetare kam pasur shum nga shoqria ime qe nuk e kan ditur se si te falin namaz ,mirpo me faqen tuaj ne net shum nga shoqria ime jan mesuar se si te falin namaz dhe te vedisohen per fen muslimane.Eshte nje hap shum i mir te cilin une e perkrahi dhe ju falenderoj shum per kete,gjithashtu kisha dashur qe feja muslimane te jet si lende mesimore edhe ne shkolla qe rinia te vedisohet sa me shum ju kisha ber apel qe te punoni ne kete drejtim sa me shume.

saranda humolli  (25.07.2007) - 410
une mendoj qe edhte nje veprim shum i mir qe te ket edhe ne net informaqjone per fen muslimane.
Pasi qe ffeja muslimane eshte nje fe shume e paster dhe feja e vertet ,pergzime dhe sa me shum vedisim i rinis.

FLORENT  (23.07.2007) - 409
ESELAMU ALEJKUMju perswhens te gjiyhve dh eme ka pelqyer shum ky faqe ju pershenes te gjith shqiptaret musliman ju faliminderit per mirkuptime

cyme   (21.07.2007) - 405
une edua shum fen te cilen na ka udhzu zoti madhruar dhe allah ju shperbleft me tmira per ket web

florenti  (21.07.2007) - 404
ju pershenes te gjithe shqiptaret nga lugina dhe ane mban botes kudo qe gjinden

agron  (21.07.2007) - 403
kam nje pytje pik se pari ju per shenes un jam student dh ejam tu e kry ekonomin por thejne disa qy nuk ban me punu bank sa eshte evertet ju faliminderi

vedat  (20.07.2007) - 401
zoti ju rujt bre mir keni bo me ket web

Lavdrim  (17.07.2007) - 400
S.A
Allahu i shperbleft tė gjithė ata tė cilėt kanė punuar qė kjo faqe tė jetė kėsisoji.Paskeni bo njė punė shumė tė mirė .Allahu ju shperbleft me Xhennet inshallah juve dhe gjith muslimant e kesaj bote INSALLAH .
eselamu-aleykum ve rahmetullahi ve beraketuhu......

feha  (17.07.2007) - 399
Allahu ju shperbleft me Xhennetin firdevs per kontributin tuaj.

driton  (13.07.2007) - 398
te jesh besimtar duhet te besosh dhe te punosh e te perkujtosh allhun e madherushem e ju sa fjal qe shkruni keni keni nne mendje thenjet e pingajmerit jeni ne rrug te asfalltuar dhe me kthesa pa pengesa nga kurejshit e sotum qe jan te ndryshum nga te kalurit


sadik sadiku  (12.07.2007) - 397
selam alejkum jeni shum te mrekullueshem keshtu udhezoni rinin shqipėtare drejt rruges se allahut besoj se rinia jon duke ju vizituar ne vebfaqen e juaj do te permirsohet jeni shum te mir e pershendes stafin e juaj drejtues selam alejkum

pér hafin   (12.07.2007) - 396
po qikjo osht......

www.radioislami.tk
ju pershendess tung..!!!

hafija  (12.07.2007) - 395
e selam alejkum,a mudet dikush mem nimue un po ju veti a e din kush naj faqe qe osht per fen islame e qyshtu far sene najsen gjithqka qka te kini mi shkuni ok ju lutem ( falimenderitt shumm) ju bekoft zoti )

fatlum avdiu  (11.07.2007) - 391
shum mir e keni bo qit sen

dona  (09.07.2007) - 382
s.a
elahamdulilah qe jemi musliman dhe falenderimi i qoft vetem ALL-LLAHUT qe esht nje .... dhe e lus qe tani me u pranu un n mjeksi n kl e 10 ..............s.a

Afrim  (09.07.2007) - 381
eselamu alejkum....
Ah sikur ta kuptonin njerzėit fenė islame sa e dobishme dhe e lehtė qė ėshtė! Njerėzit janė nė gjumė, kur tė vdesin zgjohen...* (hadith)Allahu ju shpėrbleftė pėr kėt punė. Lexoni Lexoni.........

mihane  (08.07.2007) - 379
selam alejkum,jom shum e lumtur qe jom muslimane i fali 5 vakte namaz dhe kurt jom merzitshem i fali 2 reqate namaz te nates e lus zotin me ma pranue duan;) ju pershendes te gjithve... ju bekoft zoti :)

bardha  (08.07.2007) - 378
All-llahu ju shprebleft qi e keni ba ket faqe shum te bukur ti jepim menimet e tona te gjith muslimanet ne ter boten ku jemi zoti ju shperbleft me te mira te gjith ata qe falen dhe i lutten zotit e atyre qe sfalen zoti jau muncoft e falen .

cyma  (08.07.2007) - 376
ne fen islame kashum te mira dhe nese nis ta praktikojsh ne jet dote ndish qetesi shpirterore ejani ne rrugen evertet nese doni me egjet te verteten seose kjo eshte rruga evertet

shkendija  (08.07.2007) - 375
une e dua shum fen dhe jam shum e kenaqur qe ja kam fillu me u falur dhe kam deshir te gjitha urdhrat e zotit ti praktikoj

nuqi_13   (08.07.2007) - 371
selam alejkum....un e dua fen islame,ja kam filluar me u fal dhe jam e lumter shummmmmmmmmmm shum ma mir un po ndij dhe ju tham: do te sillem mir te jemi fjal embel dhe buzzqeshur edhe me ata qe nuk jon muslimon,dut jemi shembell ne muralin ton dut prim ata qe te dojn fen ton ...ju pershendes;)

lirija  (07.07.2007) - 370
une thom se ne fen islame kassssssshum te mira andaj ju them qe te gjith te bashkangjiteni nese doni me gjet te verteten eselamalejkem

suvita  (07.07.2007) - 367
vertet feja islame eshte nje fe engritur e dua shum jupershendes meselam

medina  (07.07.2007) - 366
une e dua fen islame shum sepse nete e kam gjet rrugen evertet ejani te gjith ne rrugen e fatbarthsis e te lumturis

gjeneta  (07.07.2007) - 363
dua te di ma teper per islam se kam deshir te di ma teper per fen evertet ecila osht rrug e zotit te madhrishem paqja qoft mbi ju o besimtar musliman

festim gashi  (07.07.2007) - 362
allahu ju shperblejt . keni ber nje veper shum te mir the selam halejkum rahbetulla allhu ju dhper blejt edhe ni her ??? :O

Teuta  (06.07.2007) - 361
Allahu ju shperblefte,keni bere nje veper shum te mire dhe te madhe duke ju ndihmuar te tjereve te mesojne si ta falin namazin ...es selam alejkum

merita  (06.07.2007) - 360
Allahu ju shperbleft me xhenetin me te lart firdeus un ju u roj sukes edhe te metejshem per ket faqe Keq nuk bejm as nuk tutemi e kemi nje Allah veq a Ti i lutemi.Selam Alejkum.

Mirlindi  (03.07.2007) - 359
Selam Alejkum MashaAllah.. ju pershendes El hamdulil-lah prej ALLAHUT qe ka ksi faqe per qeshtje kryesore jetsore.

ARDIAN  (02.07.2007) - 356
SELAM ALEJKUM vllazni e motra elhamdulila qe ka edhe ksi faqe allahu ju shperbleft...vetem me namaz keni me arit xhenetin ajo osht ne ren te par NAMAZIII...SELAM ALEJKUM

miraxh  (30.06.2007) - 355
SELAM ALEJKUM zoti ju shperbleft bre njerez ne kete bot si dhe ne boten e amshueshme keni bere nje pun te mrekullueshme ju lumt.

gjyljeta shala  (30.06.2007) - 354
selam alejkum.pa dyshim se allahi esht zoti i gjithsis,dhe muhamedi a.s.esht rob dhe i derguari allahut.dhe jam shum elumtur qe jam muslimane.allahi ju shperbleft,ju pershendet gjyljeta nga qyshku i pejes.selam alejkum.egzon  (28.06.2007) - 353
allahu ju shperbleft juve e per ter ket permbledhje te namazit te fes islame

ramadan shabani  (26.06.2007) - 349
jen shum te mir
oke

ksi  (24.06.2007) - 347
selam alejkum shummm teper shum mir qe e keni be ket faqe shyqyr allahu qe jav ka shti nermend ket gje me ba dhe shyqyr qe e ka ba te mundur ket allahu a ti i kofshem fal

drilon  (23.06.2007) - 345
(ALLAHU) ju nimoft ishalla qe e kini bo kit faqe dhe i mesoni njerzit qe te falen ishalla viq vazhdoni qishtu se sevap kini em hi

donjeta  (23.06.2007) - 344
selam alejkum Allahu ju shperbleft me te gjitha te mirat vetem vazhdoni perpara iu uroj suksese.

valmir  (22.06.2007) - 342
shum mir qe ke ni ba per ket falenderimet lle lavdimet ik takojn vetem allahut gjene she nu hu

DAUTI NGA DANIMARKA  (20.06.2007) - 341
MASHALLA ALLAHU JU SHPERBLEVT ME XHENET INSHALLA SELAM ALEKUM

shaban  (14.06.2007) - 338
selamu alejkum ju pershendes gjthve dhe ju deshiroj pun tė mbar dhe veq vazhdoni se shum mir e keni punuar www.radioislami.tk

Artoni  (14.06.2007) - 337
e selam alekym te gjitheve ju pershendes''te gjith muslimanet

Ardita  (13.06.2007) - 335
Selam alejkum....shum shum ju pershendes tanve ne kesaj face me pelcen shum kjo ce presentoni ISLAMIN,ma mire se musliman nuk ka njerzit falnu ne ket jete ALLAHU e madh ju shprebleft dhe ne ket jete dhe jet tjeter ce eshte e gjat per gjith per ato bani diqka te mire ne ket jet,.ju pershendes nga zemera Ardita nga germania byebyee

Bujar  (06.06.2007) - 329
Kombi eshte komb dhe feja eshte fe!-Dallimi mes ketyre eshte se baze kombit njihesh vetem nga njerezit e baze fese njihesh nga ZOTI,Ai qe na krijoi te gjitheve dhe qe eshte Krijuesi i gjithesise-KINI FRIKE ALLAHUN-DUAJE KOMBIN POR JO ME SHUME SE ZOTIN TEND DHE MOS TE HARROJM,SHQIPTARIZMIN NUK DO TA MARRIM ME VETE,POR ATE QE IDENTIFIKOHEMI TEK ZOTI-FEJA!

Bujar  (06.06.2007) - 328
Selam Alejkum vllezer e motra MUSLIMANE.

Esh-hedu en la ilahe il-lall-llah
We esh-hedu enne Muhammeden
abduhu we resuluhu.

Ju lumt per ket ADRES Allahu ju shperbleft,e kam te lexuar KURANIN por me erdhi mire qe lexova ktu gjera me kryesore qe i keni cek ne Interenet se si te orientohen e te msojn e te veprojn Muslimanet qe te jen te Vertet dhe te jen te bindur se ska Fe tjeter pos Islamit.-Desha te shenoj diqka inshalla nuk esht diqka qe i duket dikuj e tepert **

agimi  (29.05.2007) - 320
Selam aljekum ju pershendete xhith adhurusit e kesaj faqe te qellushme dhe te vertet shpirtrore
e cila te meson te ecesh rruges te drejt te allahut gj.sh.

lorent   (25.05.2007) - 316
jam 11 vjeq besoj ne zot ja adhurus i fes se muslimaneve kam filluar te falem dhe deshiroj ta di a mundem prej tashti te falem.

Semi M.  (24.05.2007) - 315
pershendetje dhe njeher...

Deshta te shtoj dicka, pasiqe namazi ka te bej me kohen, si do te kishte qene sikur te kishin disa informata mbi kalendarin islam... nese doni ndonje tip, urdheroni dhe lajmeroheni tek une..

pershendejte

Semi

Semi M.  (24.05.2007) - 314
Es selamu alejkum

Ju pershendes, dhe deshiroj te shpreh rastin, tju them kompliment te madh per punimin e faqes...
besoj dhe kam shprese se te gjithe ne kemi mesuar dicka nga kjo...

Semi (Zvicer)

BEKIM.  (23.05.2007) - 312
selam alejkum me se pari ju pershendes nga zemra te gjthe stfin qe qe ua ka mundesuar me ba si te them dokumentar qe populli te ndegjoj se qka ashte islami kure e dyta qe te mos i mashtron malli e pasuria.por kthehuni ne namaz e faluni sepse edhe all-llahu ka qu meshire ndaj pupullin tone se shume rinia jone eshte kthy kah islamiju pershendes nga zemra e allahu ju shperbleft te gjitheve ktu edhe ata qe nuk kane mare pjes ket faqe SELAM ALEJKUM

ismaili prishtine  (22.05.2007) - 310
eselam alejkumkum edhe zoti i ndihmoft organizatorit te kesai faqe te internetit se kjo na ndihmon shum neve muslimanve ne fen ton qe eshte e vetmja rrug e drejt e udhzuar nga allahu i madhrum por ndoshta duhet informuar per ket ma shum se shum nga besimtart nuk e din ket websait zoti ju shperbleft te gjith juve qe kontriboni ne ket drejtim per te na mesuar diqka ma shum ne.

genc  (21.05.2007) - 305
selamu alejkum te gjith besimtareve
islam qe ta viyit oni ketefaqe ne kete faqe mund te qeni gjith

arben  (21.05.2007) - 304
selamu alejkum te gjith besimtarve islam se me ket faqe qe e keni hapur na keni ndihmuar shum e ma shum te din per islamin ishallah allahu ju ndihmon edhe me shum.
kjo mua shum me ka pylqyer shyqyr o allah qe na ka mundesu te kemi qasje ne islam edhe permes internetit dhe ju vellezer qe na ndihmoni me faqen e juaj ti dim se si eshte islami me te vertet dhe qfar te mira ju sjell islami.

edona  (20.05.2007) - 303
ALL-LLAHU ju shperbleft per ket websajt kaq tmir .

mehdi  (19.05.2007) - 302
e duanamazin qe behet vetem per allahun i cili esht i plot meshirshem

besart haxhaj   (19.05.2007) - 301
selam alejkum all-llahi ju shperbleft me gjentin firdaus

Administratori  (19.05.2007) - 298
Afrim, tė falemnderit pėr vėrejtjet. I rregullova suret e shkurta.

Afrim  (19.05.2007) - 297
Redaksi e nderuar, ju lutem, te 10 suret ka gabime sa i perket numerimit dhe emertimit te Sureve! Kontrolloni dhe korigjoni. Pėrndryshe ide shumė i qelluar... Ju lumtė pėr kėt pun, Allahu ju shpėrbleftė...........Allahu akbar.

Adnan   (18.05.2007) - 295
selamu alejkum.Keni bere nje pune shum te madhe me kete web faqe zoti ju ndimofte por nese ka mundesi ne faljen e namzit te perfshihet edhe meizini.

Gani Ismajli  (17.05.2007) - 293
Allau ju bekoft me te mira dhe shprehim falenderim per kete faqe te Netit qe po na i zbardhni zemrat dhe me kete faqe po ju mundesoni shum te rijve Shqiptare te interesohen dhe te kthehen ne fen e Allahut xh.sh...ju flm...shum nga Stuttgarti Ganiu

Bujo_ing  (16.05.2007) - 290
Zoti ju shperbleft dhe ju ndihmoft qe sa me shum te kontriboni dhe te vazhdoni punen e me tutjeshme me veprime, shembulla dhe ajete kurranore qe te jeni sa me efikas dhe me bindes qe te ndikoni ne personalitetin e te rinjeve tani sepse vertet interneti tash bere nje arme e rekzishme per devijim e te rinjeve nga ruga e relitetit te ksaj bote dhe tjetres...
Zoti ju ndihmoft dhe ju shperbleft..

xhaviti  (14.05.2007) - 287
zoti ju shperbleft per te gjitha kto qe po i beni per neve

Hanife  (13.05.2007) - 285
Eselamu alejkum. Allahu ju shperbleft per kete web faqe qe ja mundsut te gjithve vellezrve dhe motrave muslimane qe per mes kesaj web faqe qe te mesoje per fejen tone ,si dhe rinija jone te jene sa me afer fejes tone.Allahu ju shperbleft per kete pune dhe ju deshiroj suksese.

dona  (11.05.2007) - 284
Selam alejkum ju pershendes shume dhe ju uroj qdo te mir Allahu iu shperbleft per kete pune qe e beni

Gazi  (09.05.2007) - 281
Allahu Ju Shperbleft per Ket Ndihm.Ju prift e Mbara..Selam Alejkum

elioni   (09.05.2007) - 276
un je pershendes me fjalen ezoti selamualejkum dhe ju uroj dit te mbar gjith vllezerve musliman ane mban botes
dhe jam krenar qejam musliman
por meduket se ne anen egjilanit poak punojn per ti afruarv te rinj ma afer fes ton me te pastertes fe

enisi  (09.05.2007) - 275
selamu alejkum vlleze me te vertet ky web esht shum i dobishem pėr ata qe kuptoin Allahu ju shpėrbleft ne dunja dhe boten tjeter...

LINDA  (07.05.2007) - 274
JU PERSHENDES TE GJITH JUVE QE PO KONTRIBONI NE KET FAQE TE INTERNETIT BESOJ SE ZOTI DO TA SHPERBLEJ KET GJET HUMAN TE JUAJIN ME TE VERTET UN NUK KAM DITUR ASGJE PER FEN PO FAL KESAJ FAQE TE NETIT TASH MESOVA TE BEJ NAMAZ EDHE U MESOVA TE JEM NJERI BESOJ SE TE GJITH JU QE MERRNI PJES NE KET FAQE DO TI NDIMONI NJERI TJETRIT ME KOMENTE DHE KSHILLA NE MENYR QE TE GJITH TE KTHEHEMI NE RRUGEN E ZOTIT TE PLOTFUQISHEM:

hysni  (07.05.2007) - 273
gjithqka neqiell dhe ne tok eshte e allahut dhe te aj do te kthehemi...zoti e meshiroft ate i cili tregon ligjerata ne gjuhen shqipe se me te vertet po naj lehtesojn edhe me shum fen. po msojm gjithqka ne te miren ton qe te jemi me afer zotit . por kisha dasht qe te beni edhe nje njoftim per takvime qe ta kemi neper int .neper te gjitha venet e botes . selam alejkum hysniu belgjik.

mejrem  (07.05.2007) - 272
zoti ju shperbleft per ket faqe qe e keni ba sa ma shum per me dit se jemi musliman nje fe e pastert e mir allahu na shperbleft na ndihmoft me shku drejt nje rruge te drejt e te mir

diana  (07.05.2007) - 271
ju falmnderit shum juve te gjithve qe kontribuat ne vetdisimin e njerzve me fen islame un personalisht mesova shum pi juve se deri me sot nuk kam dit te falem te bej namaz fal juve tash e mesova gjithmon jam mundu me dit po fatkeqsisht as kush nuk me ka mesuar po lutna shum qe zoti ti fal prind e mi per ket..po nuk them se esht faji kejt i prindeve ni pjes e madhe esht edhe e imja po shpresoj edhe besoj se tash e tutje me namazin qe dota bej zoti te mi fal gabimet e bera me betdije apo edhe pa vetdije ,edhe nje her falemdirit qe zoti i ka dhen ikujt menqurin dhe vullnetin per ta hapur nje faqe te internetit me qellim qe te vetdison te rit dhete reat muslimane edhe ta shohin veten e tyre se deri ne cilem mas ka mbrritur.felemnderit zotit edhe juve.me vjen mir qe sot e tutje dot mundohem ti edukoj fmit veten edhe familjen time si nje familje muslimane .

sami rrustemi   (07.05.2007) - 270
inshalla allahu jav munson selam alejkym

besa  (04.05.2007) - 269
une jam muslimane jetoi france dhe ju falemderoi per faqen tuaj allahu ju shperbleft me te mira dhe ne muslimanet kudo qe jemi duhet sa ma shume te dim per fen tone eselamu alejkym

besart krasniqi  (03.05.2007) - 268
une jam musliman e beso shum ne zot zoti per mu asht nja e aja asha allahu
maderishem

albani   (01.05.2007) - 264
allahu ju shperbleft per keto msime qe po i jepni selam alejkum

Ahmet  (28.04.2007) - 259
All-llahu ju shperbleft per ket pun qe keni bo Amin.

rinor  (28.04.2007) - 257
allahu esht me i madhi perveq allahut ska zot tjeter dhe se i derguari i allahut eshte muhamedi paqja dhe meshira e allahut qofshin mbi te
falenderoj allahun e madheruar

bujar  (26.04.2007) - 255
ju faleminderit per faqen tuaj kjo eshte faqaja kryesore allahu ju shpėbleft me punen tuuaj

lirie  (25.04.2007) - 254
allahu ju shperbleft per punen tuaj

naseri  (21.04.2007) - 252
eselam alekum jam nje inxhinjer dhejam musliman helamdurila sa e perket bashksius islam kam vrejtje te mdha krysish rreth dersev te xhumas se sk kurfar pergaditj nga imamet e gjamis e sidomas nga disa imom te vushtrris se fare nk dhajn ders para namazit te xhumas jes me shpres se do te permisohni

valbona hajzeri  (19.04.2007) - 247
ESALAMU ALEJKUM,SE PARI JU PERSHENDES DHE PERGZOJ PER IDEN SE SI TE DIM MA SHUM PER ISLAMIN DHE TE TJERAT QE ME PAR NDOSHTA MA PAK KEMI NDEGJUE POR FALENDERIMI I TAKON ALLAHUT I CILI NA MUNDESOI KTO GJANA QE TI DIM DHE TI SHOHIM E SA MA SHUM TE MUNDOHEMI DHE TI KUSHTOJM RENDESI ME TE MADHE FES SON ISLAME .PRA JUVE JU PERSHENDES SHUM DHE JU UROJ PUN TE MBAR DHE ZOTI JU SHPERBLEFT ME TE MIRA SE SKA MA MIR SE TE NA JEPNI KSI LLOJ KESHILLASH TE CILAT DUHET TI MESOJM DHE KUURR MOS TI HARROJM SE JETA OSHT E SHKURT.

nexhmedin  (18.04.2007) - 246
ESALAMU ALEJKUM , vetem deshta me ju than dhe ju uroj per ket pun aq te mir shperblimin me siguri e keni merituar po shperblimin me te madh do tu ja jap ALLAHU

Zejnepe Kurtoolii  (17.04.2007) - 245
Eselamu Alejkum
Mendoi se menyra me e lehte,me e drejte, praktike dhe e sigurt, ku mund te kete, cdo kull qasje ne cdo kohe, per te lexuar per fene islame, ajetet kuranore,faljen e namazit pa gabime,keshilla fetare
e tjere,
Ju keni bere nje pune te madhe,
Allahun e falenderojme per mundesine qe ua dha juve me punu ne kete Web faqe, si dhe neve - lexuesve qe e shfrytezojme kete mjet elektronik per perforcimin e dinit tone.

selvete  (17.04.2007) - 244
zoti ju shperbleft me xhenet per ket faqe

luli   (14.04.2007) - 238
Veq perpara ju lumt per lakmi e keni ba dhe ju uroj suksese po te kti lloji

gajrije  (13.04.2007) - 233
eselamu alejkum allahu ju shperbleft me te mira ne jet.kisha pas deshir mbas kesaj web faqe te na e beni me kontaktu, me nje emision fetare me pyetje te shkruara t'ia parashtrojm hoxhes pyetje ,per pyetje qe i kemi te pa plotsuara direkt. eslamu alejkum deshiroj qe kjo deshire te me jet e realizuar.

Afrim  (11.04.2007) - 230
Eselamu alejkum. Allahu ju shpėrbleftė pėr kėt vepėr shumė tė mirė, dhe ju inspiroftė edhe juve edhe neve pėr tė gjetur mundsi qė sa mė leht tė jetė, pėr tė kuptuar fenė ton shumė tė leht dhe tė burkur...........

zadja  (11.04.2007) - 229
eslamu alejkum ju pershendes per ket veb kaq te pelqyer nga shikuesitpome pelqen shum pa mas ALLAHU JU SHPERBLEFT NE DUNJA DHE AHIRET NE GJENNET.A BON ME DIT NESE KA MUNDSI ME KONTAKTU ME GJERSISHT NE KET IMELL.I PERSHENDES VLLEZER,MOTRA.MUSLIMAN.E KUDO QE JAN..SELAMU,ALEJKUM.....|

dionisi  (10.04.2007) - 227
hallall ju qoft se shum te mir jeni dergomani edhe naj web faqe te islamit

arben  (07.04.2007) - 222
une kam filluar te lexoj per islamin por kam deshir te kem me shum material per islam nese keni mundesi mi dergoni ne emailin tim

arben  (07.04.2007) - 221
une kisha pas deshir qe te gjith shqipetaret ne krejt trojet shqipetar te bashkohet dhe te ken besim te allahu i cili na dhuroj te gjitha te mirat dhe vazhdon te na jep at qe e kerkojna prej,por disa nuk po e kuptojn se pa besim ne allah nuk do ti marrin ato qe i deshirojn,ne jem ata qe e gezojm allahun

valdet  (07.04.2007) - 220
ju pershendes dhe ju deshiroj sukses .dhe zoti ju ndihmoft

ILKNUR  (06.04.2007) - 218
selam alejkum ju uroj pune te mbare dhe ju kisha lutur te tregoni me gjeresisht per faljen e namazit faleminderit per mirkuptin

getoar  (06.04.2007) - 217
ju uroj pun te mbar ne qdo aspekt te mir fetar islam dhe nese ka mundsi mem tregu se ku mund ta gjej ket cede ju lutem shum me shkruani nje mesazh ne emajlin tim

libert  (05.04.2007) - 216
"selam alejkum"
webi mė pėlqeu shum
por kam deshir qe ne ket web
te ket edhe ilahi.
flm per mirkuptimin

fadil   (04.04.2007) - 215
jam kosovar jetoj dhe punoj ne suedi, kam filluar per her te par temesoj se si mu fal por e kam veshtir , kam pyetja se si ni fillestar mund ta mesoj tefalet ne ni menyr ma te leht apo kisha deshirue ni kshill

zati  (30.03.2007) - 209
un ja kam fillum me u fal por kam disa pengesa nese esht e mundshme ne rekatet me i vendu edhe sinetet ati ju falimenderit

egzon selmani   (29.03.2007) - 207
ESELAMU ALEJKUM VE RRAHMEULLAH VE BEREKATUHU ju uroj per ket web shum tė mir dhe e lus gjith rinin
e vendit ton qe te falin namaz the jam interesuar qa ta blej ni dvd
tuajen the allahu ju shperbleft
sepse kemi nevoj per msime islame

armend  (29.03.2007) - 206
ku gjendet kjo dvd iom i interesum per ta ndimuar fenė islame

tel. 044*450056

miradije  (28.03.2007) - 203
selam alekum pershendtje te gjith muslimaneve zoti te gjitheve ju shperbleft

habib  (27.03.2007) - 201
i lus te gjith te rinjt qe ti bashkangjiten fes me te paster ne bote fes islame ESELAMU ALEJKUM VE RRAHMEULLAH VE BEREKATUHU

Gania  (27.03.2007) - 198
Selamun alejkum
Ju lutem per nje permirsim ne faqe ku gjinden dhjet suret e fundit te Kuranit famelart
Nen numrin 105 eshte Surja ASR e jo siq eshte e shkruar surja FIL
me shpres se se shpejti do ta permiresoni
Es selamun
gania

Xhamia "Ikre-Wien"  (26.03.2007) - 194
Esselamu alejkum wr.wb
All-llahu ju shpėrbleftė pėr mundin qė e keni bė kėtė web. Insha Allah, Allahu na mundėsoftė tė jemi prej atyre qė tė garojmė nė punė tė mira. Pėrshėndetje nga Wiena, Selam.

gania  (26.03.2007) - 193
Selamun alejkun ve rahmetullahi ve berekatehu
I vetmi eshte vetem ALL-LLAHU xh.sh qe mund te ju shperblej per punen qe jeni duke e ber per njohjen sa ma te drejt te fes se veteme te pranuar nga ana e All-llahut xh.sh
Ju pershendesim perzemersisht
vetem vazhdoni keshtu
Gania nga Zvicrra
E selamun

egzon  (21.03.2007) - 188
e selamu alejkum
Allahu ju mshiroft sepse keni ber nje pun te mir per ne muslimant,
sepse kemi nevoj mesime islame.

jehona globoderi  (18.03.2007) - 187
selam alejkum zoti ju shperbleft per te gjitha te mirat qeta deshta me ja u than se pse keni ba mir qe e keni nxjerr per kuranin

Fehat rrudhani  (17.03.2007) - 185
selam alejkjm zoti ju bekivt per punen qe po e bali zoti ju shperbleft me paras,te gjith muslimanet e muslimanet.selam alejkim.

omer  (12.03.2007) - 180
elmahamdulila pi zotit feja jon eshte shum e mir'
te ben te jesh i lumtur

veli veliu  (04.03.2007) - 174
ju faliminderojm teper per kete faqe te mire,dhe per gjith idet qe na mesuat.allahu u shperbleft me te mira,dhe u mundesoft edhe me shum.

suzana   (02.03.2007) - 171
faliminderit shum per kete qe e kini mo qe na ndihmoni qe t emesohemi te FALEMI te LUTEMI ju faliminderit shum selam ajekum

valmir  (02.03.2007) - 170
shum mir ju lumt qi e keni ba qit faqe

kushtrim tahiri   (02.03.2007) - 168
ju pershendes shume per iden qe keni jap ta hapni kete veb faqe!ka shum dituri per ta larguar nje njeri nga rruga e gabuar. jam shum i kenaqur meide te mrekullueshme por kisha pas deshire qe ju ta beni nje angazhim qe fen myslimane ta futni si lende te obligueshme neper shkolla por kuptohet ta beni nje kerkes ne ministri.isha ndi shum i lumtur nese kjo do te realizohet,sepse ky vend i yni ne kosove ka shum nevoj per nje dituri dhe njohje me te gjer te fes myslimane,me qellim qe ti bindim rinin qe te kthehen drejt rruges se allahut xheleshanehu,e jo si shum te tjer qe falin namaz por pa zemer dhe pa dituri te mjaftueshme per fenmyslimane.ju faleminderit per mirkuptim dhe allahu xheneshanehu ju shprbleft

Mani   (01.03.2007) - 165
Shume mire ju lumt ai qe e ka bere kete vetem nje pytje kam si mundem ta boj nje inqizim ne cd per me kqyr ne dvd a ka mundesi mem tregue tung kalofsh mire dhe Allahu ju shperbleft

fidim  (28.02.2007) - 164
shum me erdh mir qe po sho diq shum te mir per fe ju ruj allahu po munsish me me tregu naj websajd per lahi ju ruj allahu

remzi  (28.02.2007) - 163
kom deshir mi ble do dvd po une jetoj ne belgi e kom deshir per mi ble e thmija mi poe

Naseri  (26.02.2007) - 162
selam alejkum urime zoti ju shperbleft me gjenet per punen e bere.
Te ju informoj se te falja e namazit mungojne disa tekbire nese keni mundesi ta korigjoni materijalin. Kam nje koleg nga nacionaliteti rom i cili deshiron ta perkthej faljen e namazit ne gjuhen rome (animacionin) per te bere kete ati i duhet qe ky animacion ti dergohet ne formatin FLA qe te mund ta perpunon ne gjuhen e tij, materijalin e pergatitur mund te ua dergojme edhe juve nese deshironi ta publikoni. Me respekt Naser Ameti


valdet  (25.02.2007) - 161
ALLAHU ju shperbleft.

qesa  (25.02.2007) - 160
zoti ju shperbleft per ket web-faqe se do tu nevoitet mjaft shqiptareve sepse ata do te mejon se qka osht feja islame se shum mysliman shqiptare kan harru fen dhe qka osht mos besimi ne zot dhe denimi per ata qe nuk besojn ne zot e veqanarisht per gjeneratat e reja qe po vin.Tung nga qesa

arife emini  (23.02.2007) - 156
zoti u shpėrbleft me gjith tė mirat e tij. se me tė vėrtet keni bėr njė punė shum tė mir, kjo puna juaj u ndimon shum edhe gjeneratave tė reja pėr mėsimin e fesė islame e posaqėrisht fėmijėve nė mėrgim. tung nga danimarka

Arben   (23.02.2007) - 155
allhu ju shperbleft se shum pun te mir pasket ba
ju uroj te gjitha te mirat e punoni
mos u nalni
se shum shum shum pun te mir keni ba
veq ishalla allahu ju shperblen

nevruz thaqi  (21.02.2007) - 153
eselom alejkum sijeni vllazen musliman jukishilloj samushum tavezitoni ket wep faqe se asht netemioren ton edhe flm prej stafit te {faljaenamazit} per ket wep faqe juuroj tana temirat inshalla allahu jushperbleft metemirat eksaj bote edhe ne gjenet eslom alejkum

Arben  (20.02.2007) - 148
Pershendetje. Ju uroj per punen qe keni bere.

Kam nje pyetje. A gjendet diku falja e namazit me animacion por ne video format, sepse me duhet qe ta shikoj edhe ne DVD player. Une e kam ne exe file dhe me duket shume e mire, mirepo nuk mundem ta shikoj ne DVD player.
Ju pershendes.

Mehdi  (18.02.2007) - 147
All-llahi Ju SHpėrbleft Vėllezer , Se shum MIrė e pasni bė,:
Kur te vjen caktimi, verbohet shiqimi, nderpritet ndegjimi, shuhet hidherimi.

valentina glloboderi  (17.02.2007) - 143
urime webi sepse osht shum i mir edhe me pelqenn zoti ju shperbleft

liridona  (17.02.2007) - 142
selam alejkum urime webi sepse esht shum i mir zoti ju shperbleft me gjenet

berat   (16.02.2007) - 141
selam alejkem zoti ju sherbleft per kto fjal te bukura qe na dhat mundsit ti lexojm sa her qe dojm ne kurbetqart

valon  (16.02.2007) - 140
selam alejkem ALLAHU ju shperbleft per mun qi po e boni

mirjeta glloboderi  (16.02.2007) - 139
selam alejkum urime per web sepse esht me shum mendje edhe ju uroj sa me te mir jeten zoti ju shperbleft

Jehona Glloboderi  (16.02.2007) - 138
shum me pilqen kjo vaqe sepse ka gjrea te cilat jann te mir per ne fwemijet per namaz etjj mua me pilqen shum, edhe ju uroj shum te mira zoti ju bekoft

artan`  (16.02.2007) - 135
Me ba ne te ardhmen inshAll-llah Ma shume kesi dokumentaresh

xhelal  (16.02.2007) - 134
ju pershendes me esalmun alejkum ju pergezoj per ket web faqe zoti ishalla ju ndihmon,

fitimi  (15.02.2007) - 132
eselamun alejkum vlezer edhe motra ju lutem qe nese jeni ne rrug te zotit mos e leni at nese nuk jeni ne rrug te zotit kthehuni se ajo rrug osht ma e mira qe mundet me qen inshala zoti jav falt xhunahet eselamun alejkum

megjid  (15.02.2007) - 131
selmalejkem vllazni edhe motra ishall zoti e shperblen me xhenet i cili ja kryn obligimet e zotit edhe ishall e run zoti pret tonav te kqijav muslimani edhe ishalla krejt muslimont zoti i dergon ne xhenet

dritoni  (10.02.2007) - 128
eselamualejkem vllezer dhe motra musliman ju lutemi te mos ndahemi nga rruga zotit se dotvin nje dit dot dalim para allahut xheleshan hu

shabani  (10.02.2007) - 127
eselom alejkum sijeni vllezer musliman zoti ju ndihmoft allahu iu shperbleft mete mira

nevruz_thaqi  (10.02.2007) - 126
eselom alejkum sijeni vlla musliman ajeni krejt mir jupershndes ket adres jeni metemirt teri tash vetem vaxhdoni keshtu allahu jushperbleft metemira tekesaj bote edhe ne harjet eselom alejkum

naim  (09.02.2007) - 125
falja namazit asht shum e mir

nebi  (09.02.2007) - 124
pėrshėndetje
allahu u ndihmoft ju dhasht shendet dhe punė tė mbar.
njė prej faqeve mė tė pėlqyera dhe mė tė bukura per ata qe deshirojn tw mesojn faljet e namazit.

fitim  (09.02.2007) - 123
selamualejkem vllazen musliman sijeni si op kalon me shendet ju lumt bre vllazen se shum mir ekishi ndreq valla brravo allahu iu shperbleft mete mira

FATMIR MAZREKU (pi slovenijes)  (05.02.2007) - 119
SELAM ALEJKUM
Alahu ju shperbleft per faqe Falja e namazit.Faqja osht shum e mir per te mesuar Namazin si falet.Ka shumė njerz tė cilėt duan tė falen por nuk din si tė mėsojn sepse kan probleme me ndarjet e rekateve, kur cka tė thuhet etj. Mu kjo ka qen munges, qė tė shihet cka, kur, si??!!?? Allahu ju ndihmoftė pėr Projekte edhe mė tė mira.........!
ES-SELAM ALEJKUM

veton  (03.02.2007) - 116
TUNG ju uroj nje pune te mbare jeni shum te mir ju pergzoj veq vazhdoni keni kry nje pune te madhe,keni ber shum mir qe keni ber ket faqe ju uroj te gjitha te mira tung...

bajrumshahe  (02.02.2007) - 115
selam alejkum zoti ju a dhasht te xhitha te mirat zoti ju bekoft juve te cilet jeni mundu me e ba ket faqe aq te mir ju lumt po kish pa deshir me e qel nje program i cili te meson me u fal.kam deshir shum po nuk di

fatmir  (01.02.2007) - 114
SELAM ALEYKUM
INSHAL ALAHU JU SHPERBLEFT PER QET FAQE PER MUSLIMAN

bajrami   (31.01.2007) - 112
SELAM ALEKUM kjo esht shum ni faqe me dobi dhe ju jepet rasti thmive te diaspores qet ti ikin asmilimit dhe te din per fe ton ma shum esht shum me ven kjo faqe .ALLAHU JU SHPERBLEFT: bajrami austri

ilirjan  (29.01.2007) - 109
Selamu alejkym jam shume i kenaqur me ket faqe ju uroj shume te mira dhe pune te mbare ju shperbleft Allahu per ket pune te mire

selvete  (29.01.2007) - 108
ju uroj per ket faqe.me vjen shume mire qe erdhi koha edhe feja jone te komentohet me gjere permes internetit,e sa me shume qe te kthehen ne fene islame

Gazmend  (27.01.2007) - 107
Es selamu alejkum Hasan,

Mė shkruaj nė gazmend75@hotmail.com

Hasan  (27.01.2007) - 106
Allahu ju shperbleft per punen qe e keni bo. edhe a ka munsi me me kontaktu emailin tim, se pom vyn me bisedu diqka me ju.

jazkallah hajrun
selam alaikum

graniti  (26.01.2007) - 105
selam alejkum se pari ju uroj per web faqen dhe ju uroj fat allahu qoft me ju tung tung

Gazmend  (26.01.2007) - 103
Daut,
Klikoje me tė djathtėn dhe shtype "Extract"

hekuran haxhiu  (25.01.2007) - 102
Jeni te mrekullueshem shum po me pelqen kjo faqe.Sa me shum te ket kesi faqe.Une jam nje besimtar i rregullt i fese islame,dhe jam 12 vjeq.tung nga hekurani.ALLAHU QOFT ME JU

Daut  (24.01.2007) - 98
Alejkum Selam
Vella Gazmend Flm pėr pėrgjigjejen
Animacionin e Faljes e Kam qe pi moti te instalum ne PC po sdi si ta Dekompresoj. All-llahu ju Shpėrbleft
Selam Alejkum

Gazmend  (23.01.2007) - 97
Es selamu alejkum,

I nderuar Daut,

Animacioni i faljes nuk ėshtė bėrė nė format tė Windows Media pėr shkak se nė format tė tillė zen shumė vend.

Mė sė miri ėshtė ta downloadosh animacionin nė kėtė link http:**www.faljaenamazit.com*Fillim*falja2.zip

pastaj vetėm e dekompreson dhe ua shpėrndan miqėve nė CD.

Ky format (Flash EXE) zen shumė pak vend (rreth 2 MB).

Es selamu alejkum

Daut  (23.01.2007) - 96
Selam Alejkum
Faqe shum e mir pėr tė mesuar Namazin se si Falet
Vėllezer kisha nje PYetje si ka mundesi me e kqyr ne windows media Player,
Arysja jam nė Gjermani dhe ktu ka Ende qe nuk din me U fal kisha pas Dėshir me lejen e All-llahut Subhanehu ue Teala me e inqezu dhe me e shpernda si Cd!
inshaAll-llah naj mundson All-llahu
All-llahu ju shpėrbleft vėllezer per ket web Faqe faljaenamazit.
pres pėrgjigjen

Esselam Alejkum ue Rahmetullah ue Berekatehu

GENTA  (23.01.2007) - 95
allahu ju shperblef gjithve qe besoni en zot....respektojeni uredherin e zotit se vetem aj dhe vetem aj mund te na shperblej...

alma  (21.01.2007) - 94
selam alejkum allahu ju shperbleft me krejt te mirat shum sqart e keni ber ket mendoj se shum njerz do te mund te mesohen nuk ish kon keq edhe me shkronjat arabe ta beni keshtu per ti mesuar

Nafi  (17.01.2007) - 89
Allahu ju shpebleft per kete web shume te qelluar dhe shume te mire

SELAM ALEJKUM

Mino  (17.01.2007) - 87
S.A. stafit realizues te ketij Webit..All-llahu ju shperbleft me punen qe beni ne kete Web.Pranoni komplimente...Selam

s_a-100@hotmail.com  (12.01.2007) - 86
shum ide e mir osht Allahu ju shporbleft me gjitha te mirat

dreniti  (30.12.2006) - 84
selam alejkum ja uroj fiter kurban bajrami te gjithve myslimanvefeja islame ne bot e ne dijaspor doshta sod osht festa e madhe kurban bajramit
allahu ju shporbleft me fat kurban bajramin


dreniti  (30.12.2006) - 83
ja uroj fiter kurban bajrami te gjithve myslimanvefeja islame osht feja ma e mira
kumet tjeter nuk kam

graniti  (30.12.2006) - 81
Selam Alejkum te gjith vellezerve mysliman dhe myslimane ju uroj per kete faqe te mrekullueshme Allahu ju shperbleft me gjitha te mirat per kete faqe

Xhejlane  (29.12.2006) - 80
Selamu Alejkum vllezer dhe motra musliman ku do qe jeni.Mashalla per ket Faqe te mir qka e keni ber,se bash ka mungu per do njerz qe se din namazin.Allahu ju shperbleft me te gjitha tmriat ne ket dunja dhe ne tjetren.
Va-Salamu Alejkum

Urime KURBAN BAJRAMIN

Afrim  (29.12.2006) - 79
Allahu ju shpėrbleft pėr punėn qė e keni bėrė! Ka shumė njerz tė cilėt duan tė falen por nuk din si tė mėsojn sepse kan probleme me ndarjet e rekateve, kur cka tė thuhet etj. Mu kjo ka qen munges, qė tė shihet cka, kur, si??!!?? Allahu ju ndihmoftė pėr Projekte edhe mė tė mira.........!

Bilal  (26.12.2006) - 76
Se-Selamu Alejkum ju pershendesh per ket faqe qe e keni hap qe motrat te nderuar dhe vllaznit e nderuar ta kuptojn randsin e NAMAZIT dhe njiher e per gjithmon ta kuptojm ralitetin e kesaj bote e mos ta na ik koh kot dhe te punojm per jeten tjeter.
ALL-LLAHU ju shperbleft per ket faqe qe e keni hap qe ta mesojna te verteten.
Se-Selamu Alejkum

remzije  (26.12.2006) - 75
selam alejkum ju pershendes dheju uroj per ket web shum te mir ALLAHU ju shperbleft inshalla ja uroj edhe festen E KURBAN BAJRAMI ju uroj pun te pa lodhshme dhe ALLAHU ju ndimoft selam alejkum

gajrije  (26.12.2006) - 74